Svarbu keliaujantiems: šiose oro linijose su medžiagine kauke į lėktuvą nepateksite

Virusui pakeitus pasaulį pasikeitė ir reikalavimai keliaujantiems – nuo šiol nei viename oro uoste ar lėktuve nebeišvysite žmogaus nedėvinčio veidą apsaugančios kaukės. Tačiau pasirodo, jog kai kurios oro linijos turi ir gerokai specifiškesnius reikalavimus  jų nesilaikantiems kelionė gali pasibaigti dar net neįsėdus į lėktuvą.

Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos oro uostai išplatino pranešimą su skelbimu keliaujantiems primenantį apie privalomą kaukių dėvėjimą oro uostų patalpose bei pačiuose orlaiviuose. 

Pranešime taip pat buvo skelbiama, jog pastaruoju metu oro uostai fiksuoja situacijas, kai keleiviai tikisi į orlaivį patekti su savadarbėmis ar įvairių dizainerių kurtomis veido kaukėmis, tačiau buvo neįleisti.

„Kalbame apie pavienius atvejus, kurie pasitaiko pakankamai retai, tačiau bet kokiu atveju norime priminti keleiviams, kad pasidomėti, kokias kaukių dėvėjimo ir kitas saugumo taisykles taiko konkreti oro bendrovė – reikia dar prieš skrydį“, – tv3.lt pasakoja Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas.

Reikalavimai – įvairiausi

Naujienų portalas tv3.lt taip pat pasidomėjo kokie specifiniai reikalavimai kaukėms yra taikomi visose iš Lietuvos reisus organizuojančiose oro linijose. 

Iš viso Lietuvoje aptarnaujamų oro linijų yra 16. Daugelyje jų saugos reikalavimai skiriasi, tad prieš kelionę neišsiaiškinus kiekvienos bendrovės nustatytų taisyklių galima pakliūti į itin keblią situaciją, o kai kurios jų informaciją pateikia gana abstrakčiai.

REKLAMA

Štai pavyzdžiui, 6-iose iš 16 avialinijų prie reikalavimų kaukėms jokie tikslūs reikalavimai nėra nurodyti. Minimas paprasčiausias prašymas – dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Galima teigti, jog šiomis oro linijomis skristi tikriausiai galima ir dėvint medžiaginę, savadarbę veido kaukę. 

Į šį šešetuką patenka tokios skrydžių bendrovės kaip lietuvių itin pamėgtos „Wizz Air“ bei „Air Baltic“, rusų oro linijos „Aeroflot“, „GetJet Airlines“, lenkų oro linijos „LOT“ bei pagrindinės Baltarusijos avialinijos „Belavia“.

Oro uostas

Negalimos kaukės su vožtuvais, šalikai ir skydeliai

Kitoje lietuvių mėgstamoje pigių skrydžių bendrovėje „Ryanair“ reikalavimai yra kiek griežtesni. Skrendant šios įmonės lėktuvais teks dėvėti vieną iš trijų galimų variantų: medicininę kaukę, KN95 arba FFP2 respiratorius.

„Ryanair“ teigia, į skrydį neįleisiantys keliautojų dėvinčių medžiagines veido kaukes arba respiratorius su iškvėpimo vožtuvais bei skydelius.

Respiratoriai su iškvėpimo vožtuvais yra draudžiami ir dar 3-jose oro linijose: „Brussels Airlines“, „Finnair“, ukrainiečių avialinijose „UIA“. Čia taip pat negalima dėvėti medžiaginių savadarbių veido kaukių, šalikų ar skydelių. 

Kaip rašoma „UIA“ oro linijų puslapyje, apsauginės veido priemonės su iškvėpimo vožtuvais nėra leidžiamos, nes per juos esą vienpusiai išsiskiria biologiniai lašeliai, kurie gali platinti infekcijas. 

„Brussels Airlines“ taip pat nurodo panašią priežastį: galimas oro pratekėjimas ir neatitinkama apsauga.

REKLAMA

Reikalavimai kiek paprastesni Skandinavijos šalių bendrovėse. 

Suomių oro linijos „Finnair“ savo saugos skrydžių reikalavimuose visgi nurodo, jog medžiaginės kaukės yra tinkamos ir jas dėvintys keleiviai bus įleidžiami į lėktuvą. Skandinavų avialinijos „SAS“ nurodo, jog veido apsaugos priemonės turi būti „pagamintos ir skirtos“ būtent šiam tikslui.

Panašiai rašoma ir „Norwegian Airlines“ internetiniame puslapyje, tik čia dar pridedama, jog negalima į skrydį atvykti prisidengus šaliku ar kitokia medžiaga. 

„Turkish airlines“ rekomenduoja dėvėti chirurgines veido kaukes ir jų į skrydį pasiimti daugiau nei kelias bei keisti jas kas keturias valandas.

Saugumo priemonės Vilniaus oro uoste (nuotr. organizatorių)

Paaiškina, kaip pasirinkti

Tad kaip nepasiklysti tarp tokios gausybės skirtingų reikalavimų?

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai T. Vasiliauskas skatina kiekvieną keliaujantį pasidomėti ir specifinių oro linijų ir tarptautinių organizacijų saugumo rekomendacijas, o paprasčiausia – visuomet pasirinkti patį saugiausią variantą. 

„Lėktuvuose išimčių savadarbėms kaukėms dažniausiai nėra, todėl bendra rekomendacija keleiviams būtų visada dėvėti tik dviejų tipų asmens apsaugos priemones, tai yra, minėtas medicinines kaukes arba respiratorius.

Tokiu atveju pavyks išvengti visų nesusipratimų ir kelionės procesas bus sklandus“, – teigia T. Vasiliauskas.

Pasak Lietuvos oro uostų atstovo, tiems, kurie tinkama kauke prieš kelionę visgi nepasirūpins, tą visuomet galima padaryti ir pačiame oro uoste:

„Taip –  asmens apsaugos priemonės yra prieinamos visiems skrydžiams. Tikrai visi keleiviai gali patogiai įsigyti asmens apsaugos priemonių oro uostų viduje”.


Rašyti komentarą...
t
tienebi
2020-10-25 15:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetaainė suaugusiėms, nоrintiems sųsiraasti partnеrį, nоrintiеms pаsimylеti
Atsakyti
0

k
keleivis
2020-10-27 17:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
į tokių kompanijų kaip ,,Ryanair", ,,Getjet" lėktuvus kaukių reikėjo net ir prieš covid,ą. Lėktuvai prasmirdę, neišvalyti. Fui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų