Oficialu: Lietuva patvirtino, kaip pirks vakcinas nuo Covid-19

Ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino, kad vakcinas nuo Covid-19 Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis iš septynių potencialių tiekėjų.

Dar iki Vyriausybės posėdžio Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisija antradienį paskelbė priėmusi sprendimą dėl vakcinų įsigijimo. 

„Dar liepos 29 dieną Vyriausybės pasitarime buvo apsispręsta pagal medikų grupės rekomendacijas numatyti įsigyti tokį kiekį vakcinos, kad būtų galima paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų. <...> Lietuva neišstojo iš šios vakcinos įsigijimo mechanizmo, bet ateityje iškils klausimai dėl kitų vakcinų gamintojų. 

<...> Atsižvelgiant į komisijoje vykusį aptarimą, Sveikatos apsaugos ministerija teikia siūlymus Vyriausybei pritarti vakcinos įsigijimui, pritariant vakcinų nuo Covid-19 ligos vakcinų diversifikavimui, t. y. vakcinas įsigyjant iš skirtingų gamintojų“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vienbalsiu sprendimu Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos nariai pritarė įsigyti potencialią vakciną per Europos Komisijos (EK) bendrųjų pirkimų mechanizmą. Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis dalyvaus visų septynių potencialių koronaviruso vakcinų pirkimuose.

Nuspręsta rinktis maksimaliai atsargų variantą, kuomet Vyriausybė pasisakys dėl kiekvienos sutarties, pagal kurią perkamos potencialios vakcinos.

Ir Saulius Skvernelis, ir Aurelijus Veryga teigia, kad, jei būtų įrodyta, jog visos vakcinos saugios ir veiksmingos, maksimaliai vakcinoms pirkti Lietuvai gali reikėti daugiau kaip 100 mln. eurų, o daliai vakcinų nepasiteisinus, suma galėtų būti ir dešimtkart mažesnė.

Vyriausybės vadovo teigimu, mokėti už vakcinas gali reikėti jau nuo šių metų pabaigos iki kitų metų trečio ketvirčio. Skaičiuojama, kad skiepytis Lietuvoje norės apie 70 proc. gyventojų. Taip pat svarstoma bendradarbiauti su kitomis valstybėmis ir dalytis vakcina, kad nereikėtų jos išmesti, jeigu didesnė dalis žmonių atsisakytų skiepytis.


Rašyti komentarą...
R
Ricardas
2020-09-23 14:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo skiepys jai vakcinos nera gal ją isras arba ne apie kokius pirkimus kalbate
Atsakyti
0

L
Leonas
2020-09-23 14:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lai jie visas 7 ir išbando!!
Atsakyti
0

V
Virginija
2020-09-23 21:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl manęs neišlaidaukite. Skiepų būjau. Nesiskiepysiu. Nebent priverstinai reikės. O ir tokius pinigus mokėti už...nieką...manau, kad pernelyg drąsu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų