Įžūli kontrabandos schema: sulaikyti 4 muitininkai, vilkikų vairuotojai ir apie 2,5 mln. eurų vertės cigaretės

Muitinės kriminalinė tarnyba pranešė atskleidusi įžūlią kontrabandos schemą – sulaikyti keturi Raigardo posto muitininkai, trijų vilkikų vairuotojai ir apie 2,5 mln. eurų vertės cigaretės.

Muitinė (Fotobankas)

Lietuvos pareigūnai teigia išaiškinę gudriai sumanytą schemą, kai, sukeičiant mašinų valstybinius numerius ir dokumentus, į Lietuvą nepatikrinti įvažiuodavo kontrabandos pilni vilkikai.

Naktį iš rugsėjo 15-osios į 16-ąją į Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio postą vienas po kito iš Baltarusijos atvažiavo trys krovininiai vilkikai. Vieną iš jų vairavo Baltarusijos, o kitas dvi – Lenkijos piliečiai. Dvi iš mašinų (vilkikai „DAF“) buvo kone identiškos ir deklaravo gabenančios metalo – ketaus krovinį.

Muitinės kriminalistai įtaria, kad, siekiant užmaskuoti vieno iš vilkikų puspriekabėje gabentas nelegalias cigaretes, buvo sukurta schema, kai, keičiant posto teritorijoje buvusių mašinų valstybinius numerius, išvengta privalomo vilkikų patikrinimo. Įtariama, kad būdavo susikeičiama vilkikų dokumentais ir valstybiniais numeriais. Pastarieji buvo pritvirtinti su specialiais magnetiniais laikikliais, t. y. parengti greitam sukeitimui.

Visi trys vilkikai, talkinant ir pasienio pareigūnams, buvo sulaikyti ir patikrinti. Viename iš jų rasta baltarusiškų cigarečių „NZ Black slim“ ir „Minsk super slims“ kontrabanda.

Pirminiais duomenimis, sulaikyta apie 1500 dėžių rūkalų kontrabandos, jos vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti apie 2,5 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, sulaikyti ne tik visi trys vilkikų vairuotojai, bet ir keturi Raigardo kelio posto muitininkai. Jie įtariami bendrininkavimu gabenant kontrabandą ir piktnaudžiavimu tarnyba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Visi trys vairuotojai Kauno apylinkės teismo sprendimu suimti trims mėnesiams. Du iš sulaikytų muitininkų rugsėjo 18 dieną to paties teismo sprendimu buvo suimti mėnesiui, o kitiems dviem skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų