Moteris sunerimusi: dėl Covid-19 izoliuoti globos namų gyventojai vaikšto mieste?

Naujienų portalo tv3.lt redakciją pasiekė sunerimusios moters skundas: Šilutės rajono Macikų globos namų gyventojai serga koronavirusu ir virusą platina vaikščiodami mieste. Globos namų direktorė pasakoja savo versiją.

Pirkėjai ir praeiviai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Laiške, skirtame naujienų portalo tv3.lt redakcijai, viena skaitytoja rašo, kad Macikų socialinės globos namų pirmajame korpuse yra paskelbtas karantinas, mat įstaigoje siaučia koronavirusas. Tačiau moteris nerimauja dėl to, kad savomis akimis matė globos namų gyventojus be kaukių vaikščiojančius mieste.

„Globotiniai vaikščiojo laisvai tiek po kaimą, tiek po miestą ir niekam tai nerūpėjo“, – globos namus kritikuoja skaitytoja.

Moteris taip pat rašo, kad yra sunerimusi ir dėl savo bei artimųjų sveikatos.

„Tai kitokie žmonės ir jie nepasirūpins rankų dezinfekcija ar apsauginėmis kaukėmis, nesuprantu, ką šios įstaigos vadovė galvojo“ – rašo skaitytoja.

Moteris laiške dar pamini, kad stipriai nepasitiki Macikų globos namų direktore, mat, jos teigimu, direktorė slepia tikrąją globos namų situaciją.

„Pensionato vadovė net nežada pranešti viešai, kas vyksta, o tai slepia“, – piktinasi moteris.

Globos namuose serga vienas darbuotojas

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su skaitytojos laiške minima Macikų socialinės globos namų direktore Jovita Andrijauskiene, ji žurnalistus patikina: virusas globos namuose tikrai yra, tačiau skaitytojos reakciją ji vadina perdėta.

„Prieš 14 dienų vienam darbuotojui buvo atliktas profilaktinis tyrimas ir jam parodė teigiamą atsakymą. Darbuotojas ir tie, kurie tą dieną dirbo, yra saviizoliacijoje“, – sako direktorė.

REKLAMA

Skaitytojos laiške minimas pirmasis globos namų korpusas, J. Andrijauskienės teigimu, tai pat yra saviizoliacijoje.

„Pirmo korpuso pirmo aukšto gyventojai yra saviizoliacijoje. Jie išeina parūkyti, tačiau visi srautai yra suvaldyti. Jie parūkyti išeina į savo teritoriją ir nekontaktuoja su kitais globos namų gyventojais“, – komentuoja J. Andrijauskienė.

Kaltinimų nesupranta

Macikų globos namų direktorė sako nesuprantanti skaitytojos kaltinimų ir spėja, kad gyventojai, kuriuos moteris matė mieste, buvo iš visai kito globos namų skyriaus.

„Gal žmonėms atrodo taip, nes mes mieste turime grupinio gyvenimo namus. Ten žmonės gyvena normalų gyvenimą. Kur ji matė mūsų gyventojus, kad jie vaikšto po miestą, tai tik iš grupinio gyvenimo namų. Tačiau grupinio gyvenimo namai yra Šilutės mieste, o mes esam Macikų kaime, nuo Šilutės penki kilometrai“, – komentuoja J. Andrijauskienė.

Gyventojus tirs dar šią savaitę

Macikų globos namų direktorės teigimu, pirmasis globos namų korpusas yra padalintas į du aukštus. Būtent pirmajame ir dirbo virusu užsikrėtęs darbuotojas.

„Dėl to, kad užsikrėtęs darbuotojas dirbo pirmo korpuso pirmame aukšte, visiems to aukšto gyventojams bus atliktas testas. Testai bus atlikti šį ketvirtadienį ir penktadienį, tai 17–18 dienomis“, – pasakoja Macikų globos namų direktorė J. Andrijauskienė.

Šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 3397 koronaviruso atvejai, izoliacijoje dėl galimo konatkto su sergančiais – 8044 asmenys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų