Policija ir Maisto veterinarijos tarnyba imasi veiksmų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla šiandien susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) direktoriumi Dariumi Remeika ir aptarė situaciją dėl nelegalių gyvūnų veislynų, galimo kankinimo ar kitokio žiauraus elgesio su gyvūnais.

Marijampilės apskrityje Surgučių kaime rasta virš 20 apleistų šunų (nuotr. Raimundas Maslauskas/TV3)
13

Sutarta aktyviau koordinuoti institucijų veiksmus sprendžiant šią problemą, ypatingai – reaguojant į gaunamus pranešimus. Sutarta, kad tarnybos pagal galimybes organizuos bendrus ekipažus, kurie galės sureaguoti į gaunamus pranešimus ir vietoje spręsti problemą, taip pat vykdytų netikėtus patikrinimus pagal turimą informaciją. Taip pat policija inicijuos tarpinstitucinius prevencinisu reidus, siekiant nustatyti nelegalias veisyklas ir atlikti atitinkamus patikrinimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Marijampilės apskrityje Surgučių kaime rasta virš 20 apleistų šunų

Susitikimo metu aptarta ir veikla, kuomet žmonės nelegaliai įsigyja augintinius, o toks verslas yra pakankamai latentiškas, nes tuo suinteresuotos abi pusės. Vadovai atkreipė dėmesį, kad būtinas visų gyventojų socialiai atsakingas elgesys, perkant/parduodant gyvūnus be įsigyjimo dokumentų.

„Dėkoju gyventojams už savaitgalį gautą informaciją, kuri yra nuodugniai tikrinama, yra pradėti papildomi tyrimai net keliose apskrityse. Gauta informacija yra labai naudinga, ji tik patvirtina, kad situacija kai kuriuose rajonuose nėra normali ir ją būtina kuo skubiau spręsti. Tuo pačiu raginu gyventojus susilaikyti nuo neteisėtų veiksmų, tokių kaip neteisėtas patekimas į privačią teritoriją, svetimo turto gadinimas, fizinių prievartinių veiksmų atlikimas kitų asmenų atžvilgiu ir pan.“-po susitikimo sakė policijos generalinis komisaras. Jis atkreipė dėmesį, kad reiktų galvoti ir apie atsakomybės griežtinimą, ypač už atitinkamus ANK straipsnius, kuomet už gyvūnų nepriežiūrą tarnybos gali skirti tik įspėjimą, arba labai mažą baudą.

REKLAMA

Artimiausiu metu bus atnaujinta 2010 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Be to, dar šią savaitę planuojama pasirašyti bendrą tarpinstitucinį įsakymą ir sudėlioti aiškų algoritmą, kaip tiksliai turi veikti tarnybos, įtraukiant ir savivaldybių asociaciją. Taip pat sutarta sukurti nuolat veikiančią tarpinstitucinę grupę, įtraukiant į ją atsakingas tarnybas, NVO atstovus, kuri vykdytų proaktyvią situacijos stebėseną, kurie rinktų informaciją, vertintų gautą medžiagą, siūlytų sprendimus, ar reikalingus teisės aktų pakeitimus.

„Kiekvienais metais atliekamų patikrinimų metu nustatome apie 3–5 nelegalius gyvūnų augintinių veisimo atvejus ir ši informacija mus pasiekia taip pat iš aktyvių visuomenės piliečių. Savaitgalį išaiškinti gyvūnų laikymo salygų pažeidimų atvejai parodo problemos mastą, kuriai spręsti reikalingas visų už tai atsakingų institucijų įsitraukimas. Bendromis jėgomis su policija, tikiu, kad ir su savivalda, atrasime efektyvesnes priemones, kaip problemą išspręsti, būtina peržiūrėti galiojančius teisės aktus, griežtinti pažeidėjų atsakomybę“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų