Laisvės partija pristato rinkimų programą: nuo santuokos tos pačios lyties asmenims – iki 3 proc. BVP mokslui

Likus mėnesiui iki Seimo rinkimų, juose dalyvausiančios politinės partijos Vilniuje pristato savo rinkimų programas. Laisvės partija antradienį pirmoji pristatė rinkimų programą. Švietimo tematika Laisvės partijos nariams yra Nr. 1. Taip teigia savo programą pristatantys politikai.

Laisvės partija pristato rinkimų programą (Fotodiena/ Viltė Domkutė)
7

„Viskas prasideda nuo švietimo, todėl norime pirmiausia pokyčių mūsų mokyklose. Programos turi būti atnaujintos ir pagaliau atitikti šiuolaikines realijas. Pirmiausia, kad vaikai būtų ugdomi ne tik išlaikyti kontrolinį, bet ir patirti realią brandą. Kad būtų mokomi IT ne kaip atskiro dalyko, o kaip trečios ar ketvirtos kalbos“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Partijos pirmininkė kalbėjo, kad mokyklose turi būti ypatingai svarbi savižudybių ir patyčių prevencija. A. Armonaitė priminė skaudžią statistiką, kad Lietuva pirmauja pagal savižudybių ir patyčių skaičių. Partija siektų tai sumažinti.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laisvės partija pristato rinkimų programą

„Manome, kad 3 proc. BVP turime skirti mokslui“, – pažymėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė.

Laisvės partija pristato rinkimų programą

„Susikūrėme tam, kad Lietuvos politikoje būtų mažiau pykčio, o daugiau džiaugsmo. Kad Lietuvos politikoje būtų daugiau pasitikėjimo ir mažiau draudimų ir baudimų. Kad būtų galvojama daugiau apie ateitį ir mažiau nagrinėjama ir pykstamasi dėl ateities“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.

Rinkimų programos koordinatorė Ieva Pakarklytė kalbėjo, kad žmogaus teisės yra demokratijos pagrindas: „Lietuva kaip valstybė turi veikti visiems lygiai, nepriklausomai nuo lyties, pažiūrų, negalios ir kitų dalykų.

Todėl mes užtikrinsime LGBT + asmenims teisę įteisinti savo šeimos santykius. Sieksime Civilinio kodekso pakeitimų, kad būtų sureaguliuoti tos pačios lyties ir skirtingų lyčių šeimos partnerystės santykiai. Ir inicijuosime Konstitucijos pataisą, leisiančią tos pačios lyties šeimoms sudaryti civilinę santuoką“.

REKLAMA

Laisvės partija pristato rinkimų programą

Rinkimų programos koordinatorė teigė, kad sieks vienodų atlyginimų tiek vyrams, tiek moterims ir sumažins užmokesčio atotrūkį. Sieks pakeisti nuostatas, kad nuo mažų dienų darbai nebūtų skirstomi į vyriškus ir moteriškus.

„Per 15 metų nepadarėme jokios pažangos – tai lyčių lygybės reitingas“, – sakė Rinkimų programos koordinatorė Ieva Pakarklytė.

Laisvės partija teigė neįvesianti naujų mokesčių, siūlys sumažinti gyventojų pajamų mokestį iki 15 proc., paramą kuriantiems darbo vietas. Žadėjo naujas įmones dvejus metus atleisti nuo mokesčių, paramą startuoliams ir mikro įmonėms iki 10 žmonių, radikaliai mažinti biurokratiją. Partijos siekis – kad Lietuva užimtų pirmą vietą verslo aplinką vertinančiame Pasaulio banko reitinge „Doing Business“ (šiuo metu Lietuva yra 11-oje pozicijoje).

Sprendžiant koronaviruso krizę partija siūlo labiau pasitikėti pilietine visuomene bei privačiu sektoriumi ir modernizuoti valstybės aparatą. „Ko labai aiškiai pasigedome ir ką reikėtų užtikrinti ateityje – pirmiausiai tiesos sakymas, ne įprastas baltarusiškas informacijos slėpimas, kad visko turim, nors neturim, ir du mėnesiai prarandami“, – teigė R. Šimašius.

Jo teigimu, Lietuva turi galimybę iš COVID-19 situacijos išeiti „pozityviai pasikeitusi, modernizavusi savo valstybės aparatą, kad jis būtų labiau atsparus, pasiruošęs ir lankstus veikti įvairiomis sąlygomis, labiau įtraukiantis ir pasitikintis“. Laisvės partija mano, kad reikia stiprinti pirminį priežiūros paslaugų lygį, kad būtų užkirstas kelias ligoms, kuo anksčiau.

Laisvės partijos pirmininkė aiškino, kad taip sukrito, jog su Liberalų sąjūdžio pirmininkais nekonkuruos kai kuriuose vienmandatėse apygardose, bet tikino, kad jokio formalaus sutarimo nebuvo. A. Armonaitė teigė, kad kanapių legalizavimo ir LGBT klausimai yra patys svarbiausi kai kurioms žmonių grupėms, todėl šie klausimai yra itin svarbūs.

REKLAMA

Kiek mandatų tikisi Seime, Laisvės partija neatsakė: „100 tūkst. balsų ir plius vienmandatės. Kandidatas į premjerus yra Remigijus Šimašius.“ R. Šimašius tikino, kad būtų sunku palikti Vilniaus miesto mero postą, bet Lietuvoje yra ne tik Vilnius, o jei žmonės pasitiki jų partija, todėl yra pasiryžęs būti premjeru.

Laisvės partija pristato rinkimų programą

Spaudos konferencijų ciklą organizuoja naujienų agentūra BNS ir Vyriausioji rinkimų komisija. 

Antradienį ir trečiadienį savo programas lygiomis teisėmis pristatys ir į žurnalistų klausimus atsakys visos 17 rinkimuose dalyvaujančių partijų, jų eiliškumas nustatytas burtų keliu.

Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu BNS interneto svetainėje, „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Seimo rinkimų pirmasis turas vyks spalio 11 dieną. 


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-08 10:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlyčiau taip vadinamai Laisvės partijai iš pradžių kreiptis į Visagalį dėl galimybės gėjams gimdyti ir tik ją gavus inicijuoti teisę pedoseksualams kurti santuokas.
Atsakyti
-10

m
mociute
2020-09-08 12:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neatiduokim Lietuvos pederastam lesbietėm ir transvestitam .Marijos žemėj jie nereikalingi !
Atsakyti
-10

N
Nu jo
2020-09-08 11:31:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie rimtai? Su sitom nesamonem Marijos zemej tikisi pralist i Seima? Jie gal kamikadzes ar bukagalviai? Matysim... kiek tokiu yra per rinkimus...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų