Veryga: negalime teikti prioriteto keliautojų testavimui

Turizmo atstovams prašant, kad būtų galimybė testuoti visus atvykstančius ir išvykstančius asmenis Aurelijus Veryga atkerta, kad tai nėra pirmo būtinumo dalykas.

„Turizmo sektoriaus noras yra suprantamas, nes žmonės planuojasi verslus. Bet reikia suprasti, kad prioritetą dėliojamės kiek kitaip. Ką jau minėjo ir premjeras, kad pirmiausia yra logika tirti tuos, kurie turi tam tikrus simptomus, kad būtų užkardytas plitimas šalies viduje. Taip pat tuos, kuriems reikia eiti į gydymo įstaigas, kurie turėjo kontaktą ir panašiai.

Jei sugalvotume visus testuoti, kurie nori iš kažkur parvykti ar išvykti, tai būtų nemaži skaičiai, turint galvoje, kad dar yra sezonas ir nemažai poilsio tikslu keliaujama. Bet laboratorijų resursai yra riboti ir padaryti tokią apimtį tyrimų nebūtų paprasta“, – pirmadienį Vyriausybėje kalbėjo ministras.

Jo teigimu, jei prioritetą teiksime keliautojams, gali sudėtinga valdyti ligą šalies viduje.

„Nukeliauti atostogų į kitą šalį turbūt nėra pirmo būtinumo dalykas“, – sakė A. Veryga.

Atkirto besipiktinantiems dėl saviizoliacijos

Paklaustas apie pačias rizikingiausias šalis, ministras siūlė keliones rinktis labai atsargiai.

„Tas bent Europos šalių sąrašas su rodikliais yra skelbiamas ir su tuo yra susietas reikalavimas privalomo testo atsivežimo, mūsiškiams privalomas testavimas čia, tai jį tikrai galima rasti. Bet siūlyčiau nežiūrėti į 5 rizikingiausias, nes tikrai yra nemažai tų šalių“, – dėstė ministras.

Jis pridūrė, kad dar daugiau – rekomenduojama pasižiūrėti net į vadinamąsias „žalias“ šalis, kuriose sergamumas yra arti 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. 

REKLAMA

„Situaciją, kaip rodo gyvenimas, keičiasi labai greitai ir kartais atsitinka taip, kad žmonės suplanavo kelionę, paskui būna labai nusivylę, pikti, kai reikia izoliuotis. Ir dar pasakoma, kad kai išvažiavome, tai viskas buvo gerai, tai ne nuo mūsų priklauso kitos šalies situacija ir negalime nuspėti, kaip viskas vystysis", – kalbėjo jis.

Atšaukė draudimą atvykti užsieniečiams

Vyriausybė pirmadienį atšaukė draudimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos (ES) šalių. Šis klausimas buvo svarstomas neeiliniame Ministrų kabineto posėdyje. Po posėdžio laukiami premjero Sauliaus Skvernelio komentarai.

„Ten, kur yra 25 atvejai, bus privaloma turėti iš tos valstybės, kur atvyksta, neigiamą koronaviruso testą bei galiojantį 72 valandas.

Norime suvienodinti atvykimo sąlygas visiems“, – Ministrų kabineto posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Visų šių šalių gyventojai galės atvykti į Lietuvą be apribojimų, tačiau jiems galios saviizoliacijos reikalavimai.

„Mūsų piliečiams atvykti į Lietuvą galima visada. Jei valstybė, iš kurios atvyksta yra paveikta koronaviruso, būtina registruotis NVSC.

Vykti mes leidžiame, bet visi piliečiai įspėjami, kad mūsų operacijų vadovas nerekomenduoja vykti, jei tos šalys dega raudonai, o grįžus bus privaloma saviizoliacija“, – sakė R. Tamašunienė.

„Lietuviai parvykę čia atliks tuos testus, o užsieniečių reikalaujame, kad tose šalyse atliktų“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Jei visiškai drausime, greitai atsidursime situacijoje, kai nieko neįsileisime į šalį“, – praėjusią savaitę trečiadienį sakė premjeras S. Skvernelis.

Nauja tvarka galios dar kelioms mažosioms Europos šalims – Andorai, Monakui, San Marinui ir Vatikanui.

Anksčiau galiojo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai ir be jokių apribojimų į Lietuvą galėjo atvykti užsieniečiai iš Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Lichtenšteino, Danijos, Vokietijos, Airijos, Slovakijos, Italijos, Graikijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Vengrijos.

Buvo būtina saviizoliacija, tačiau atvykti užsieniečiams buvo leidžiama iš: Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir Kipro.

Atvykti užsieniečiams buvo draudžiama iš: Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos, Bulgarijos, Maltos, Švedijos, Čekijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Islandijos.


Rašyti komentarą...
P
Punch
2020-08-18 02:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dieve,apsaugok lietuva nuo situ dvieju parazitu!
Atsakyti
0

N
No name
2020-08-21 11:43:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blem, Islandijoje visiems atvykusiams be išimties dar oro uoste padaromas covid testas ir pakartojamas po 5 dienų. O čia mat neišgali pratestuoti atvykstančių..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų