Surplys: iš Lenkijos grįžti raginu iki pirmadienio vidurnakčio

Stipriai augant sergamumui COVID-19 Lenkijoje jau visą savaitę netyla kalbos, kada gi bus įvesta privaloma izoliacija grįžus iš šios šalies. Ketvirtadienį Visuomenės informavimo grupės atstovas Giedrius Surplys paragino, kad norintieji išvengti izoliacijos turėtų grįžti iš kaimyninės šalies iki pirmadienio vidurnakčio.

(nuotr. stop kadras)

„Kaip jau minėjau, bandant išlaikyti žmonėms šiokį tokį prognozuojamumą, kol kas yra laikomasi savaitės garbės termino, nekeičiamos sąlygos, tačiau jau ir dabar užsienio reikalų ministerija skelbia rekomendacijas, į kurias šalis nereikėtų vykti. 

Bet jei žmogus dabar yra Lenkijoje, mano žmogiškas patarimas būtų grįžti iki pirmadienio vidurnakčio. Jei yra neatidėliotinų reikalų, kurie laiko toje šalyje, tada reikia žinoti, kad grįžus bus privaloma registruotis NVSC, bus privaloma izoliuotis.

Ir jei tai reikės daryti, tikėtis, kad gausite nedarbingumo lapelį, tikėtis nereikėtų, nes grįžtant iš paveiktų šalių nedarbingumo lapeliai nėra išduodami“, – sakė G. Surplys.

Giedrius Surplys

Jis priminė, kad visus duomenis, pagal kuriuos ir yra sudaromi šalių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis, sąrašai, apie sergamumą 100 tūkst. gyventojų Europos šalyse lengvai galima surasti ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro puslapyje.

Tuo metu paklausta, ar Lenkija rytoj bus įtraukiama į šalių, iš kurių grįžus į Lietuvą reikia privalomai izoliuotis, sąrašą, vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė patikino, kad tokia tikimybė yra labai didelė.

REKLAMA

„Matome, kad sergamumo rodiklis jau yra virš 19 100 tūkst. gyventojų, taigi yra labai labai didelė tikimybė, kad Lenkija bus tame paveiktų šalių sąraše“, – sakė ji.

Žada registruoti visus atvykstančius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, kad siekiant kontroliuoti COVID-19 plitimą šalyje yra svarstomas dalykas – griežtinti atvykstančiųjų iš užsienio registraciją, tam jau yra rengiami operacijų vadovo spendimai. 

„Pamatėme, kad įvežtinių atvejų per liepą daugėja. Asmenys, kurie operacijų vadovo sprendimu dabar yra įpareigoti užsiregistruoti per 48 val. NVSC, kad galėtų izoliuotis, gautų nedarbingumą, jei reikėtų, tai, pasirodo, dalis žmonių tai ignoruoja. Oro uoste tiesiog apeina specialistus sakydami, kad užsiregistruos internetu. 

Tad dabar yra planuojama paprašyti registruotis visų. Taip, tai bus nepatogu, bet jei yra neatsakingų asmenų, dėl to kenčia visa visuomenė. Šis sprendimas, kaip planuojama, galiotų visiems ir už tai būtų atsakingi ir vežėjai, ir kelionių organizatoriai. Tuomet NVSC turėtų visų keliavusiųjų duomenis. Anksčiau buvo pereita prie elektroninės formos, nes taip patogiau, bet dėl spūsčių vos ne kildavo ir riaušės. Dabar tai (užsiregistruoti, – aut. past) būtų prašoma padaryti orlaiviuose“, – sakė R. Lingienė.

Visų kelių neužkardys

R. Lingienė ragino susilaikyti nuo kelionių ir teigė neabejojanti, kad nuo kitos savaitės bus privaloma izoliuotis grįžus iš Lenkijos. Tačiau paklausta, galbūt vertėtų įvesti sienų kontrolę su Lenkija, ji sakė, kad tai nėra jos kompetencijos sritis.

REKLAMA

„Aišku, kai buvo didžiulis pakilimas, niekada negali sakyti niekada. Bet šiuo metu tai tikrai nesvarstoma, bet piliečių registracija bus tikrai privaloma, jei ta šalis bus įtraukta. Ir priminsiu, kad tokiems žmonės gresia administracinė atsakomybė ir baudžiamoji, jei liga išplinta jam žinojus, kad turi registruotis“, – sakė epidemiologė.

Ji pabrėžė, kad visų kelių užkardyti fiziškai tikrai nepavyks, tam turi padėti pati visuomenė, žmonių sąmoningumas. 


Rašyti komentarą...
K
Kad
2020-08-06 12:24:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
galvoti smegenimis reikia ju tureti.visus reikia priverstinai registruoti kaip avinus,nes samoninguma jau manot nuolatos,del kazkokiu neatsakingu keliauninku ir vel visa visuomene turi aukotis ir deveti kaukes,nors jei taip bus tai teks vel visiems uzsidaryti.
VISA KONTROLE I PASIENIUS,KITAIP KENTESIM VISI!!!
Atsakyti
0

Z
Zita
2020-08-06 11:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai ,kad asilams neduos biuletenių.Gal pradės smegenim galvoti.
Atsakyti
-10

J
Jonas
2020-08-06 20:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai cia Sorošo ziniasklaida durniams smegenis isplovė.Net puse runkeliu nezino kas per virusas ir net nezino jog cia nepavojngiau nei gripas sezoninis.Gerai bukus valdyt.Nuo kitu metu sakys reik nuo koronos uzpakalin lazda isikist ir puse proto ubagu taip ir vaikscios
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų