Liūdnos dienos Palangoje: miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu

Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais. Tačiau nosis nukabina ne visi. Krituliais džiaugiasi sušilti norinčių poilsiautojų sulaukiantys kavinių ir barų savininkai, mažiau darbo turi ir policininkai. Pareigūnai juokauja, kad lietus atvėsina karštakošius svečius.

Irena į Palangą atvyko pailsėti iš Jurbarko. Sako, kitokių atostogų nė neįsivaizduoja – kaip jūra, smėlis ir gera knyga. Moters net kurorte krapnojantis lietus negąsdina.   

„Negąsdina orai. Eisim pasivaikščioti, prie jūros pabūsim. Atsigausim“, – sako jurbarkietė Irena.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Liūdnos dienos Palangoje: miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu

Tačiau tokių kaip Irena poilsiautojų – mažuma. Birželį turistais vietos verslininkai džiaugėsi, o štai lietingą liepą ir ištuštėję paplūdimiai laikiną nakvynę siūlančius verslininkus verčia Palangą vadinti savaitgaliniu kurortu.

Mat orai pasitaiso dažniausiai savaitgaliais. Štai ir po pastarojo saulėto savaitgalio Basanavičiaus alėją jau merkė lietus. 

„Ką mes matėm visą liepos mėnesį, tai viena savaitė buvo labai graži. Tai lenktynių savaitė. Palangą lepino geru oru ir saule. Šiaip, ką apibendrint galėtume liepos mėnesį, tai būtų daugiau tokia savaitgalinė Palanga ir žmonės važiavo ilsėtis tik trumpam savaitgaliui“, –komentavo Palangos bendruomenės valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

REKLAMA

„Savaitgaliui pasibaigus mes išleidome didelį srautą svečių, išvykstančių ir buvo toks kaip ir sumažėjimas svečių srauto, užimtumai viešbučiuose krito“, – sakė Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Saulę sinoptikai prognozuoja savaitgaliui, o paskui saulę atkeliauja ir poilsiautojai.

„Svečiai turbūt užmatė geras orų prognozes ir puolė rezervuoti nakvynes nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, ir šios dienomis duomenimis, mes jau  beveik visi viešbučiai nebeturime vietų“, – teigė I. Valaitienė.

Vis dėlto, kol viešbučių kambarius ir vienkartines nakvynes siūlantys verslininkai dirba stebėdami orų prognozes, lietus erzina ne visus palangiškius. Štai policininkai krituliais džiaugiasi. Sako, tuomet į kurortą atvykę svečiai elgiasi kur kas ramiau. Matyt, visas emocijas lietus atvėsina, juokauja pareigūnai.   

„Jeigu pastebit, kai pradeda lyti, sulėtėja eismas. Žmonės gal šiek tiek atsakingiau važiuoja, šiek tiek gal stebi tas eismo sąlygas, tai natūralu, kad eismas sulėtėja“, – mano Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas.

Lietumi nesiskundžia ir Palangos kavinių personalas. Darbuotojai pasakoja, kad slėpdamiesi nuo kritulių poilsiautojai suguža po stogu ir neša pelną.  

„Ateina kavos, nes būna vėsu, dargana. Kavos, arbatos atsigeria. Bet jeigu atsisėda, tai praktiškai po to būna ir brendis. Ir sėdi po valandą, po pusantros žiūrėdami į mūsų nuostabią Palangą, tą orą“, –  sako kavinės „Jūros akis“ administratorius Kęstutis Blažys.

REKLAMA

Ir saulėtomis, ir lietingomis dienomis dienos pietūs Palangoje kainuoja nuo keturių su puse iki dešimties eurų. Cepelinų poilsiautojai randa ir už pustrečio ir beveik aštuonis eurus. Norintys mėsainių turės sumokėti beveik devynis eurus už vieną.

O štai vieno kambario butas keturiems asmenims už parą atsieis apie 60 eurų, apartamentai šešiems – 100 eurų. Keturių žvaigždučių viešbučio kambario kaina vidutiniškai siekia 100, 140 eurų už parą.


Rašyti komentarą...
R
RO
2020-08-08 15:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana inkšti, spekuliantai, jums visada blogai, tik važinėjant naujais BMW ir vistiek blogai. Jei blogai, tai užsidaryti ir eikit į Mažumą dirbt.
Atsakyti
0

L
Lina
2020-08-08 15:04:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit nesąmones rašyt. Visą vasarą miestas sausakimšas! Koks savaitgalinis ???
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-08-08 15:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maziau verkit. Uzsidarykit ko sedit . Tingit dirbt laukiat kad lytu pinigais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų