Troškūnų parapijos klebonui už aplaidų apskaitos tvarkymą skirta bauda

Utenos apylinkės teismas penktadienį pripažino kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio apskaitos tvarkymo Troškūnų parapijos kleboną Saulių Filipavičių  ir skyrė jam 4 tūkst. eurų baudą, pranešė Generalinė prokuratūra. 

Pinigai Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.

Klebonas taip pat buvo kaltinamas ir dėl neteisėto vertimosi stambaus masto ūkine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir ir juridiniams asmenims, tačiau teismas dėl šio kaltinimo jį išteisino. 

Bylos duomenimis, būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S. Filipavičius buvo atsakingas už apskaitos organizavimą, dokumentų sąugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 metais.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S. Filipaičius yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, negalima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais. 

REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo bei valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Utenos apylinkės teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų