Kybartuose bijoma užkrato – vilkikų vairuotojai iš Rusijos vaikšto po visą miestą

Kybartuose ant kojų sukelta ir valdžia, ir policija, ir pasieniečiai. Baiminamasi, kad virusą miestelyje gali išplatinti vilkikų vairuotojai iš Rusijos. Laukdami, kol bus įleisti į Kaliningrado sritį, vairuotojai sėdi kavinėse, vaikšto po parduotuves. Kaip ant tiksinčios bombos ir Druskininkai. Kurorte daugėja Baltarusijos piliiečių, nors jiems į Lietuvą patekti uždrausta.

Vilkiko vairuotojas iš Rusijos, neskubėdamas grįžta iš Kybartų miestelio parduotuvės. Krepšyje – įvairūs pirkiniai. Vyro mašina – terminale. Laukia, kol bus leista pervažiuoti sieną, į Kaliningrado sritį. Kiek reikės laukti – nežinia. O kad laukimas nenusibostų, vyras pasivaikščiojo po Kybartus ir apsipirko. Iš viso terminale šiandien per pietus stovėjo apie 80 vilkikų iš Rusijos.

„Pasakys, kad galime eiti – galima. Ne, tai ne. Nieko čia tokio. Mašinoje turiu kaukę. Jei reikės, užsidėsiu. Jeigu reikalaus“, – sako vairuotojas iš Rusijos Sergej.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tiksinti bomba Kybartuose kelia nerimą: vilkikų vairuotojai iš Rusijos vaikšto po visą miestą

Kitas vairuotojas iš Rusijos irgi štai grįžta iš parduotuvės. Nors terminale yra kavinė, tualetai, vyras nemano, kad blogai daro eidamas į miestelį.

„Man sakė, kad leidžiama išeiti vaikščioti. Tik į parduotuvę su kauke reikia eiti. Aš ir buvau su kauke.“

Toks Rusijos piliečių elgesys sukėlė Kybartų gyventojų pasipiktinimą ir specialistų susirūpinimą: ar neužveš vilkikų vairuotojai koronaviruso. Prekes ar kitus krovinius vežantys gali per Lietuvą keliauti tranzitu, tačiau jie privalo laikytis reikalavimų. Vienas iš jų – be reikalo nelipti iš mašinos ir juo labiau nevaikštinėti parduotuvėse.

REKLAMA

„Jie eina į miestą be kaukių, nesisaugodami. Ir tikrai yra tam tikras nerimas. Jie tikrai gali apkrėsti ir jie gali atvežti ligas iš toli”, – pasakoja bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius.

Kybartiečiai taip pat sunerimę.

„Jie turėtų gal, sakyčiau, su kaukėmis būti, gal ,,biškį” labiau prisidengti. Ne taip, kad atvirai vaikščiotų“.

„Kas ten žino, ką jie gali. Ar jie sergantys, ar nesergantys. Turėtų, manau, kažkokie ribojimai būti.“

„Kažkiek neramu. Nežinia, ką vežasi ir kaip yra.“

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė sako, kad situacija Kybartuose jai – staigmena.

„Jie neturi izoliuotis nei atlikti tyrimo, bet jie negali ir vaikščioti. Ir jeigu tai yra tiesa, kad jie lankėsi parduotuvėse, stadionuose, kitose viešosiose vietose, tai yra tikrai neleistina ir to jie negali daryti jokiu būdu“, – teigia departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Vilkaviškio meras žada, kad bus vėl stiprinamos pareigūnų pajėgos Kybartuose. Policija kontroliuos, kad Rusijos piliečiai neslampinėtų po miestelį. Tokia tvarka jau buvo įvesta per patį pandemijos Lietuvoje piką. Tačiau, švelninant karantino sąlygas, visi atsipalaidavo.

„Jie negali palikti automobilių. Prašėme, kad pasieniečiai prisidėtų prie policijos darbo jiems padėti“, – kalbėjo Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka.

Tuo metu Druskininkuose daugėja turistų iš Baltarusijos. Nors šios šalies piliečiams dėl koronaviruso į Lietuvą patekti uždrausta, kurorto gyventojai sako vis dažniau pastebintys svečius iš Baltarusijos. Manoma, kad jie į Lietuvą patenka per Latviją:

REKLAMA

„Girdėjau, girdėjau savaitgalį, gal leidžia jau jiems atvažiuoti?. Aš daug nemačiau, bet girdėjau. Va, čia, kavinėje buvom, sėdėjo žmonės.“

„Kaip jie ten važiuoja, bet atvažiuoja. Kartais matosi mieste su jų numeriais. Ne tiek daug kaip anksčiau.“

„Ir automobilių matosi. Kiek žinau, per Latviją atvažiuoja ar Estiją, nežinau.“

Baltarusijos piliečiai į Lietuvą gali atvykti tik mokslo ar darbo reikalais. Taip pat tranzitu per mūsų šalį gali keliauti kroviniai iš šios šalies.


Rašyti komentarą...
p
prasau daugiau
2020-07-29 20:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
neplaukit smegenu
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2020-07-29 20:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusija kyla ir virusai pakrūmėj atsidūrė - kuo mažiau šneka, tuo mažiau serga. Rusijos piliečiai kyla miestas po miesto, ką jūs čia meluojat, sorosiniai!!!
Atsakyti
-3

K
Klausimas
2020-07-29 20:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek kainavo ši politinė reklama?
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų