Naujausios detalės apie gaisrą „Kėdainių grūdų“ teritorijoje: situacija galėjo baigtis tragedija

Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma žaliava pašarams gaminti. Po miestą pasklidus aitriems juodiems dūmams, gyventojams išsiųsti pranešimai – likti namuose ir užsidaryti langus

Apie buvusioje „Kėdainių grūdų“ teritorijoje ugnies apimtą didžiulį sandėlį ugniagesiams pranešta pusę devynių vakaro. Atvykę jie beveik 2000 kv. m ploto pastatą jau rado pleškantį atvira liepsna.

„Iš tikrųjų gaisras buvo labai didelis, degė sandėlis, kuriame, kaip mus informavo vietiniai darbuotojai, buvo kaulų miltai, kai kuri smulki technika, įvairios atsarginės detalės. Situacija buvo pavojinga, už šio pastato ant bėgių stovėjo ir vagonai“, – TV3 pasakojo ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“

Jie skubiai patraukti, kad ugniagesiai galėtų kuo arčiau privažiuoti prie pastato iš visų pusių. Baimintasi, kad ugnis nepersimestų į šalia stūksančio didžiulio devynių aukštų „Agrochemos“ grūdų elevatoriaus statinius.

REKLAMA

Į nelaimės vietą sulėkė gausios ugniagesių pajėgos – 9 autocisternos, keltuvas ir štabo automobilis. Į pagalbą kėdainiečiams atvyko net ugniagesiai iš Kauno.

Po Kėdainius pasklido juodi tiršti ir aitrūs dūmai, į gaisravietę atskubėję Kėdainių savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos nariai gyventojams kaipmat išplatino pranešimus, raginančius likti namie

„Iš pradžių vėjas dūmus nešė link Lifosos, link rajono, Taučiūnų kaimo. Po kurio laiko vėjas pasisuko į Kėdainių pusę ir mes ištransliavome gyventojams, kad užsidarytų langus, duris, nes dūmai jautėsi“, – sakė A. Kacevičius.

Kėdainius apgaubę juodi dūmai buvo matomi už keliolikos kilometrų. Liepsnos gaisravietėje nuslopintos tik apie trečią valandą nakties, tačiau dar iki ryto situaciją stebėjo trys ugniagesių komandos. Ugniagesiai nuo pastato nesitraukė ir įdienojus – visą šeštadienį čia budėjo ekipažas.

Pirminiais duomenimis, sudegė visas didžiulis pastatas ir jame laikyti žuvų kaulų miltai, naudojami pašarų gamybai, bei keli krautuvai. Nuostoliai dar tikslinami, tačiau jau aišku, kad jie bus milžiniški. Laimė, žmonių aukų išvengta, apie susižalojusius asmenis taip pat nepranešama. Gaisro priežastys tiriamos.


Rašyti komentarą...
D
Deezas
2020-07-12 17:11:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negavom pranesimu.
Atsakyti
0

V
Visi
2020-07-12 20:38:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas negavo pranešimų melas eilinį kartą.
Atsakyti
0

M
Marija
2020-07-13 10:38:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokių pranešimų nebuvo.o kodėl ?Viskas buvo paslaptis!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų