Veryga apie nesaugius respiratorius Lietuvoje: problemą užfiksavo tik kartą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad visi ministerijos Covid-19 pandemijos metu užsienyje pirkti respiratoriai yra saugūs ir buvo patikrinti laboratorijose. Vis dėlto ministras neatmeta galimybės, kad privatūs šalies verslininkai iš Kinijos galėjo gauti nesaugių apsaugos priemonių, kurias, nežinodami apie jų trūkumus, dovanojo medikams ir pardavinėjo internete.

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)

Į Lietuvą iš Kinijos pateko daugybė pavojų kelti galinčių respiratorių, skelbiama naujausiame tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrime. Teigiama, kad medikams dovanoti, o vėliau ir pardavinėti respiratoriai galėjo ne saugoti žmonių sveikatą, o sukelti jai pavojų.

Tyrime rašoma, kad respiratoriai, kurie pavojingais paskelbti jau trijose Europos Sąjungos valstybėse, per verslininkų paramą pateko ne tik į Lietuvos įstaigas, jais buvo prekiaujama ir internetinėse parduotuvėse.

Trūkumų nenustatė

Tačiau A. Veryga patikino, kad bent jau Sveikatos apsaugos ministerijos vykdytuose pirkimuose nenustatyta, jog įstaiga būtų įsigijusi nesaugių apsaugos priemonių.

„Žinodami, kad šalys susidūrė vis tiktai su kokybės problemomis, mes pradėjome tuos respiratorius, kuriuos atsiveždavome, tikrinti laboratorijose. Dviejų universitetų laboratorijos padėjo ir tikrino juos, žiūrėjo, ar jie atitinka“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo A. Veryga.

Ministro teigimu, tik kartą gautas įspėjimas, kad respiratoriai gali būti nelabai tinkami, tačiau ne dėl jų medžiagos, o dėl formos.

REKLAMA

„Tai ne tiek pati medžiaga, kiek veido formai nelabai buvo tinkami jie. Ir tada buvo sutarta su tiekėju, kad nereikia jų gražinti, panaudojome juos kaip veido kaukes. Bet tas pats kiekis jau buvo atvežtas tinkamų“, – pridūrė A. Veryga.

Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Lietuvos verslininkai medikams galėjo dovanoti Kinijoje pagamintas nesaugias apsaugos priemones, A. Veryga teigė, kad tokiu atveju būtina bandyti gauti kompensaciją iš gamintojų.

„Informacija, kuri pasirodė dabar, tikrai yra nerimą kelianti. Be abejo, turi būti atliekami tyrimai ir bent jau reikalaujama kompensuoti tą patirtą žalą. Tik, aišku, tai bus sudėtinga, jeigu tai yra Kinijos gamintojai“, – svarstė A. Veryga.


Rašyti komentarą...
p
pole
2020-06-25 14:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva, reikia saugoti nuo valdzios nesamoniu.
Atsakyti
-3

R
Rr
2020-06-25 13:20:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisipirkai lavonmaisiu SIUKSLE KIAISINGALVI PSICHOPATE AR PASIMATAVAI AR TINKA BRUDE
Atsakyti
-5

:
:) :)
2020-06-25 15:39:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogau,tu per visą savo kadenciją,nepasakei , nei vieno normalaus sakinio...pakaks lesti smegenis ...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų