Penktadienį Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime paleisti šūviai pražudė policijos pareigūną, o jo kolegę – sužeidė. Žudikas visą dieną buvo ieškomas gausių policijos pajėgų, „Aro“ rinktinės pareigūnų. Įvykio vietoje, po sudegusio namo nuodeguliais buvo rastas, kaip vėliau paaiškėjo, vyro lavonas. Tarnybos paėmė mėginį ekspertizei, o vėlų vakarą paaiškėjo – tai sudegęs policijos pareigūną nužudžiusio vyro lavonas, prie kurio buvo rastas ir nusikaltimo įrankis.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertai, prioriteto tvarka ištyrę iš įvykio vietos gautus mėginius konstatavo, kad Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime gaisravietėje rasti palaikai yra Stasio Braso, kuris įtariamas šį rytą nušovęs ir sužeidęs policijos pareigūnus.

Speciali policijos operacija yra baigiama, apie ekspertizės rezultatus informuoti ir kolegos Latvijoje, kurie taip pat nutraukia vykdytas paieškos priemones.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla dėkoja visiems operacijoje dalyvavusiems pareigūnams.

REKLAMA

Žuvusio paregūno laidotuvių ceremonija numatyta pirmadienį.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tragedija įvyko, kai policininkų pora atvažiavo į šeimyninį konfliktą, juos šūviais pasitiko 52-ejų įtariamasis, kuris dar ir padegė namą. 40-metis policininkas, kinologas, žuvo, jo kolegė sužeista.  Žudiko aplinkiniuose miškuose ieškojo didžiulės policijos pajėgos: iškviesti ir „Aro“ kovotojai. Užgesinus namą rasti palaikai. Aiškėja, kad  žudikas šaudė nelegaliai laikytu pirmojo pasaulinio karo laikų karabinu.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r.

Aiškėja, kad policijos pareigūnai į kaimą dėl smurto artimoje aplinkoje buvo iškviesti dar vakar. Tačiau prieš atvykstant policijai smurtautojas paspruko. Į šiandien atvažiavusius policininkus buvo paleisti šūviai.

40-metis policininkas pašautas numirė iškart, jo kolegė porininkė – sužeista.

„Tragiškas įvykis įvyko tuo metu, kai mūsų pareigūnai atvažiavo tikrinti informacijos dėl vakar vakare gauto pranešimo dėl smurto artimoje aplinkoje, vakar nuvykus policijos ekipažui nebuvo rastas smurtautojas galimas, informacija buvo tikrinama naktį, tačiau vėl nebuvo rastas galimas smurtautojas. Ir šį rytą vėlgi atvykus trečią kartą į mūsų pareigūnus buvo paleisti šūviai“, – sakė į įvykio vietą atvykęs generalinis komisaras Renatas Požėla.

Žuvo dviejų vaikų tėvas 40-metis Mažeikių rajono policijos komisariato kinologas Saulius Žymantas. Pareigūnas garsėjo, kaip vienas geriausių šalies kinologų. Kolegos vis dar negali patikėti, kad jį pakirto kulka.

REKLAMA

Gyva ir žudiko žmona, ji penktadienį buvo apklausiama policijos komisariate. 52-ejų metų įtariamasis Stasys Brasas dar ir padegė namą.

Įtariamasis padegė savo namą, jis paskendo liepsnose. Į gaisravietę iškviesti ugniagesiai, jie trobą užgesino. Tarp nuodėgulių buvo ieškoma palaikų – buvo spėjama, kad vyras galėjo ką nors dar nužudyti. Jau iš karto po šaudynių buvo žinoma, kad žudikas leidimų laikyti ginklą neturėjo, neabejojama, kad jis šaudė iš nelegaliai įsigyto ginklo. Nuodėguliuose aptiktas sudegęs, kaip vėliau paaiškėjo, paties žudiko kūnas. Prie jo gulėjo ir ginklas: maždaug prieš šimtą metų pagamintas karinis karabinas.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių raj. nušautas policijos pareigūnas, atvyksta „Aras“

„Šalia kūno yra rastas Mosin gamybos šautuvas, tai yra ginklas, kuris buvo naudojamas per abu pasaulinius karus. Šiuo metu pasieniečių sraigtasparnis yra išskridęs į Šiaulius atvežti medicinos ekspertų ir tikimės, kad med. ekspertai duos preliminarias išvadas“, – kalbėjo R. Požėla. 

Policija sakė, kad jiems įtariamasis nežinomas, jis neteistas. Įtariamasis esą didesnių rūpesčių anksčiau nekėlė, sako ir vietos seniūnas.

Užuojautą reiškė prezidentas, premjeras, pareigūnai

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškė užuojautą Mažeikių rajone žuvusio policijos pareigūno Sauliaus Žymanto artimiesiems ir linki stiprybės sužeistai policijos pareigūnei.

„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą policijos pareigūno Sauliaus Žymanto šeimos nariams ir draugams“, – sakė šalies vadovas.

REKLAMA

Prezidentas taip pat išreiškė palaikymą per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime sužeistai policijos pareigūnei.

„Linkiu kuo greičiau pasveikti, išlikti stipriai ir toliau vykdyti policijos misiją – ginti, saugoti ir padėti“, – sakė šalies vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė penktadienį pareiškė užuojautą dėl Mažeikių rajone tarnybos metu nušauto policijos pareigūno.

„Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas“, – pranešime cituojamas premjeras.

„Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sako jis.

Užuojautą pareigūno artimiesiems ir kolegoms pareiškė ir R. Tamašunienė.

„Reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą tarnybos metu žuvusio Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno Sauliaus Žymanto šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visai policijos pareigūnų bendruomenei“, – cituojama ministrė penktadienį išplatintame pranešime.

Pareigūnas neteko gyvybės atlikdamas savo tarnybinę pareigą, policijai gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje. Be galo liūdna ir sunku suvokti, kad tokią kainą teko sumokėti šiam sąžiningai pareigą – saugoti visuomenę – vykdžiusiam pareigūnui“, – pridūrė ji.

Ministrė teigė policijos bendruomenei linkinti vienybės, tvirtumo ir susitelkimo. 

„Tikiu, kad Lietuvos policija, nepaisydama šio tragiško įvykio, ir toliau nepriekaištingai atliks savo misiją – ginti, saugoti padėti“, – sakė ji.

Įvedus specialųjį planą, į įvykio vietą išvyko gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Į įvykio vietą išvyko ir vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė bei policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Stefanija
2020-05-30 01:14:19
Gaila abeju pusiu kad tokia nelaime istiko. Mat tas kur ta pareiguna nusove jis nebuvo teistas, kas glejo taip inervinti taip kad pasielgtu neaisku reiktu geriau pirmiau zmogaus psichka ivertinti, jug su juo gyveno nukentejusioji ir zinojo kad turi ginkla, galejo pranesti policijei kad su ginklu yra. Jei kaimyne zinodavo kad pauksius baididavo saudidamas.
Tada ir policija su psichiatrais ramei pasiruose butu isveze patikrinti ar sveikas ar seip kokios problemos. Bet ne tik dabar vienas baudziamumas, o is kitos puses niekas neziuri, vat taip ir atsitinka gerai dar kad nedaugiau gyvibiu kai vyksta amerikoje, dabar gal yra kaskiekiek aprime, nes griesciau dabar ziuri.
Uzuojauta abiem pusem tikrai gaila tokios nelaimes
Atsakyti
(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r.
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ieva 2020-06-01 18:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai supras.kad ir mentai mirtingi.   ATSAKYTI
Patvorys 2020-05-30 21:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą.
garliavoi jie irgi į pagalba skubejo. Ačiū nereikia jūsu pagalbų.
   ATSAKYTI
.. 2020-05-30 18:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visiems mentams pizda bus   ATSAKYTI
Jo 2020-05-30 16:56:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Stribams pyzdiecc   ATSAKYTI
Anas 2020-05-30 15:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tragedija,,Seimu,,Polcijai,,,Klaustukas,Svietimo,Ministerijai,,,,   ATSAKYTI
Nu ir ka 2020-05-30 16:15:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
(Anas) čia nežinesklaida protingi supras. Yra visokiu zmoniu. Svarbiausiai suprastu, kas parašyta. Ir gaila, kad atsiranda tokiu kur nieko nesupranta, jug visi padarome klaidu.    ATSAKYTI
Algis 2020-05-30 14:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juokinga. Kad bobos ministrės ....buvusios vokiec klb mokytojos...apsijuokims ant viso pasaulio,čia tik Lietuvoje ir Tegal but   ATSAKYTI
Nu jo 2020-05-30 14:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko tą Blonde ministrė vadinamoji atsliauze,ką tą būtų padarius.Galvojo Blonde pamatys ir susileis snaiperis    ATSAKYTI
kokie 2020-05-30 14:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gražūs namo pamatai    ATSAKYTI
Žiauru 2020-05-30 14:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jeigu nuo Gegužės 9gere be perstojo žmona mušė tai baigėsi kantrybe isikviete policija pirmą kartą jo nerado o antra sykį atvažiavus pareigūnams patikrinti nieko nesakęs šaudyti pradejo pro durų plyšį kaip koks snaiperis   ATSAKYTI
Žiauru 2020-05-30 14:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jeigu nuo Gegužės 9gere be perstojo žmona mušė tai baigėsi kantrybe isikviete policija pirmą kartą jo nerado o antra sykį atvažiavus pareigūnams patikrinti nieko nesakęs šaudyti pradejo pro durų plyšį kaip koks snaiperis   ATSAKYTI
Jonas 2020-05-30 12:56:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
čia tą bobšė kalčiausia, ar padarė tas jos vyras jai ką nors, ko gero net neprisilietė,o ji sukėlė toki šaršalą,ją reik teis už melagingus pranešimus,kada baigsis tas bobų išsidirbinčjimas?   ATSAKYTI
Jonas 2020-05-30 12:48:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Manau,jeigu Stasys žinojo,ką žino maža dalis visuomenės ir aš,pasielgti kitaip būtu beprasmiška,bet gaila,kad neieškojo kitų kelių,kaip aš.   ATSAKYTI
Klaipedietis 2020-05-30 12:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau kas tiesa, tas tiesa, kad nesveikus ir teismai nesodina. Kad reiktu sokti i ugni paciam. Cia gilios nuoskaudos kokios paveike. Gal ir nukentejusioji ne is sventuju, kad gavosi tokia baisi tragedija.   ATSAKYTI
Vardenis 2020-05-30 11:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai as nesuprantu kada buvo užgesintas gaistras? Jei pasovus pareigunus tas zmogus dar ejo i kaiminystes prasyti sniuro pasikarti tas buvo jau gerokai po visko ir ka jis persigalvojo niekas nemate ir iejo i gaisra atgal kad susideginti???   ATSAKYTI
Mes 2020-05-30 10:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nebereikalo nusove musek drasus norejo buti padejo i vieta   ATSAKYTI
Kora 2020-05-30 10:20:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Įdomiai îvykio baigtis surežisuota. Net ir tirti nėra ko. Pateikti atsakymai iš anksto. Pinigų troškimas galingesnis už gyvybę, aišku, ne visiems.   ATSAKYTI
Arunas 2020-05-30 10:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Daznai saude ginklas be leidimo o ka veike policija kodel nebuvo paimtas ginklas .dar karta irodyta kad musu milicija nekompetinga ir ja visa reiktu keisti o po to baigiasi nelaime kodel pareigunas buvo be liemenes kodel nesieme apsaugos priemone .daug klausimu daug atsakymu valdzios daug o naudos is ju nulis tik pinigus plauna.jokiu pasiruosimu jokiu instruktazu gryze ruskiu laikai   ATSAKYTI
Buvęs milicininkas 2020-05-30 11:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tarybiniais laikais (ne ruskių, nes skyriuje nebuvo nei vieno ruso)šeimyninius reikalus milicija matė kaip buitinį konfliktą ir su antros pusės pagalba stengėsi užmegsti kontaktą. Jeigu vyras buvo viduje, reikėjo tik išlaukt, tada visi gyvi būtų ir namas sveikas. Policija įlipo į š...ą ir plauna batus.   ATSAKYTI
Guste 2020-05-31 14:29:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie ko cia policija kalta? Jie gal ekstrasensai? Jeigu kaimynai, zmona mato, kad turi ginkla ir saudo belenkaip kaip nori ir kada nori, "paukscius baido", tai ir turejo pranesti is karto, o ne laukti, kol gers is eiles penkias dienas ir po to ka nors nusaus.    ATSAKYTI
zosia 2020-05-30 09:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kažin kokius vertinimus iš šaudymo disciplinos turi ta policininkė,gal iš vis nesiorentavo kur šauna,kokiom kulkom nušautas policininkas,aišku mes teisybės nesužinosim,kas ten vyko.   ATSAKYTI
Loreta 2020-05-30 07:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš nesakiau kad šūvius girdėjau, o petardas saudydavo.   ATSAKYTI
Pikta 2020-05-30 07:34:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokius mokslus ir kokiu būdu baigė žurnalustas (ė)? Neįmanoma skaityt...Na, toks neraštingumas!!!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Kauno policija pristatė naują ginklą kovoje su greičio megėjais ir pažeidėjais (nuotr. stop kadras)
Kauno policija pristato naujausią savo ginklą kovoje su greičio mėgėjais bei kitais pažeidėjais, nepaisančiais kelių eismo taisyklių. Jau greitai į apskrities kelius išriedės ...
Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą (nuotr. stop kadras)
Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse panaudojant implantą atlikta rankos riešo nervo sujungimo operacija aštuoniolikmečiui vaikinui. Po operacijos praėjus ...
Lietuvoje išaugo saulės energijos vartotojų, tačiau įspėja – daromos klaidos gali brangiai kainuoti (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje saulės jėgainių elektros energiją naudojančių vartotojų per metus patrigubėjo. Energetikos ministerijos atstovai aiškina, kad tokį šuolį lėmė  kompensacijos ...
Žaibo nutrenktas klaipėdietis savo poilsio prie ežero nepamirš visą likusį gyvenimą (nuotr. stop kadras)
Dažnėjant audroms, daugėja ir žaibo sukeltų nelaimių ir nuostolių. Ugniagesiai ir fizikai perspėja – žaibams marginant dangų, jokiu būdu nerekomenduojama bandyti kartais ir ...
Algirdas Monkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienį apsisprendė dėl naujojo Lietuvos kino centro vadovo, tačiau konkurso laimėtojas neskelbiamas, kol laukiama ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų