Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ketvirtadienį pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje ragino ilgąjį savaitgalį leisti atsakingai ir nepamiršti, kad karantinas nėra atšauktas. Kartu jis informavo apie organizuojamus atsitiktinius testavimus.

Aurelijus Veryga (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Aurelijus Veryga (Paulius Peleckis/Fotobankas)

„Šį ilgąjį savaitgalį 10 didžiųjų miestų jų savivaldybių pasirinktose vietose bus atliekami vadinami išplėstiniai testavimai. Bus tikrinami tiek asmenys, kurie ateina į tam tikras apsipirkimo vietas, tiek tų vietų darbuotojai, galės būti testuojami vaistininkai.

Tam ruošiasi ir „karštoji“ linija, žmonės tose vietose atvykę gaus tam tikrą kodą ir tokiu būdu galėsime išnaudoti ilgąjį savaitgalį, kad galėtume atlikti nemažą kiekį testų, kurių kiekis per savaitgalį nukrenta. Toks testavimas leistų įsivertinti tam tikrą epidemiologinę situaciją ten, kur žmonės lankosi intensyviausiai“, – informavo ministras.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Išsitirti ragins atsitiktinai dalindami kodus

Savivaldybės išsirinks tam tikras vietas, kur žmonės ateina, matyt, tai bus didieji prekybos centrai, tos vietos, kurios yra didelis traukos objektas. Bus išdalintas tam tikra kvota, skaičius kodų, kuriuos gali gauti klientas, darbuotojas ir būtų atliekami tie tyrimai. Tai išmėginsime praktiškai, kaip tai veiktų šį savaitgalį. Aišku varu nenuvarysim, bet žmonės turi eiti tirtis. Matysim, kaip seksis, kaip aktyviai žmonės dalyvaus tyrimuose“, – tikslino ministras.

REKLAMA

Išdalinamų tyrimų skaičius dar bus patikslintas, jis galėtų siekti apie kelis tūkstančius. Paklaustas, ar asmenims dėl to reikės vykti į mobilų punktą, A. Veryga įvardijo kelis variantus: „Du didieji miestai greičiausiai turės ir mobiliosios brigados galimybę, tyrimai būtų paimami lauke. Kitais atvejais reikės važiuoti į mobilų punktą. gavus kodą žmogui reikės pasiskambinti 1808 ir užsiregistruoti."

Jis pridūrė, kad mokslininkų yra planuojami ir epidemiologiniai tyrimai, kurie padėtų išsiaiškinti besimptomius atvejus.

Motinas ragino pasveikinti nuotoliniu būdu

Ministras priminė, kad per ilgąjį Motinos dienos savaitgalį reikia nepamiršti laikytis karantino sąlygų, o mamas pasveikinti ir dėmesį parodyti kitais būdais nei skubėti aplankyti.

„Turėsime tris laisvas dienas, pasižiūrėjus pro langą pagundų labai daug aplankyti giminaičius, mamas. Noriu paprašyti atsargumo, vengti lankyti rizikos amžiaus grupės asmenis, sergančius. Noriu priminti, kad Lietuvai taip gerai sekasi dėl to, kad buvo laikytasi karantino sąlygų“, – sakė A. Veryga.

Jis pabrėžė, kad visi karantino atlaisvinimai, išskyrus sveikatos priežiūros asmenis, visų pirma skirti tiems asmenims, kurie nėra rizikos grupėje dėl amžiaus ar dėl gretutinių ligų.

Reanimacijoje – 18 asmenų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 30 d. duomenimis, per vakar šalyje nustatyta 10 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, iš viso sergančių žmonių –  751.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė pranešė, kad šiuo metu ligoninėse yra mažiau pacientų nei vakar – 115, iš jų 18 gydomi reanimacijoje, 9-iems reikalinga plaučių ventiliacija, 26 – deguonies terapija.

REKLAMA

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1385, izoliacijoje šiuo metu yra 596 asmenys. Mirusių nuo COVID-19 užfiksuota 45, pasveikusių jau – 589.

Per vakar dieną ištirti 7354 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso jų ištirta – 125 555.

Koronavirusas įsisuko 14 globos įstaigų

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją NVSC specialistė pranešė ir apie naujus atvejus Antavilių pensionate. Iš viso koronavirusas įstaigoje nustatytas 4 darbuotojams ir 11 gyventojų. Tai reiškia, dar vienam darbuotojui koronavirusas buvo nustatytas ketvirtadienį. Šis asmuo, kaip sakė NVSC specialistė, buvo izoliuotas jau balandžio 28 dieną.

NVSC atstovė teigė, kad nei darbuotojai, nei gyventojai neturi koronaviruso infekcijos simptomų, bet nuspręsta gyventojus pervežti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

„Šiuo metu 10 asmenų yra hospitalizuoti ten, jie yra prižiūrimi sveikatos priežiūros specialistų, taip pat yra teikiamos ir slaugos paslaugos“, – sakė ji. 

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur koronavirusas nustatytas 22 pacientams ir penkiems darbuotojams, NVSC duomenimis, naujų atvejų nėra. Izoliavus kontaktų su užsikrėtusiais turėjusius darbuotojus, atlikus patalpų dezinfekciją, įstaigoje trimis pamainomis dirbs iš Salantų slaugos ligoninės atsiųstas personalas. Taip pat, pasak G. Megelinskienės, atskirti slaugytiniai, kuriems nustatytas koronavirusas.

Širvintose atliekami pakartotiniai tyrimai personalui, nes NVSC, pasak jos, „neišsprendžia rebuso, kurgi gali būti tas infekcijos šaltinis“. Trečiadienį ištyrus personalą, visi atsakymai buvo neigiami, tyrimus nuspręsta pakartoti, nes vienintelis galimas infekcijos šaltinis, NVSC vertinimu, gali būti personalas.

REKLAMA

G. Megelinskienė informavo, kad šiuo metu beveik visi koronaviruso židiniai susiję su socialinės globos įstaigomis: „Iš viso 14-oje socialinės globos įstaigų yra nustatyta bent po vieną atvejį."

Portalas tv3.lt primena, kad ilgąjį savaitgalį laukia sugriežta kontrolė. Ilgąjį savaitgalį policijos pareigūnai daugiausiai dėmesio skirs įvažiavimams į kurortines savivaldybes, pajūriams, paplūdimiams, taip pat kapinėms, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Policija stebės, kaip gyventojai laikosi karantino, ar nesibūriuoja, ar dėvi veido kaukes.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Oi
2020-04-30 14:55:32
Verygai reikia nustoti keliaklūpsčiauti PSO. Jai reikia mirčių skaičiaus, jai reikia susirgusių skaičiaus, jai reikia testuojamų skaičiaus. PSO reikia teisti pasauliniu mastu už bandymus su žmonėmis. Visa tai vyksta pagal jos planus. Jei PSO būtų įgali, virusas nebūtų išėjęs iš Kinijos. Gąsdinami žmonės antra banga. Kam tai naudinga? Kas už to slypi? Jei ,,nesivartytų" didžiuliai pinigai, to nebūtų, kas vyksta dabar. Lietuvoje viruso nebuvo. Atvykusius laisvai paleidome, kad daugiau žmonių užkrėstų. Taip vykdėme PSO nurodymus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
2020-05-07 01:17:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga su seimo šutve išprotėjo visus uždarė namuose kaip kalėjime prisigalvojo kad visos ligoninės ir poliklinikos reikalingos tik koronai gydyti,o į visus kitus ligonius ir žmones nusispjauti.Nieks nesako ,kad nereik saugotis,bet netokiu grieštumu.Atrodo ,kad kas antras žmogus sirgtų.Nei vienoi valstybė nėra tokių nesamonių kur serga tik tiek žmonių kalip Lt.O dabar dar sugalvojo nuo 60m.Lietuvos piliečus 2m.jų laisves apriboti.Visai smegenys ištirpo ten jiems, išneturėjimo ka veikti.   ATSAKYTI
Lana 2020-05-02 13:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verygžmogis parsidavęs. Visas šitas cirkas vyksta dėl didelių pinigų. Dokumentai šiam cirkui buvo pasirašyti jau 19 metų liepos mėnesį. Žmonės buskite, laikas veikti !!!   ATSAKYTI
As 2020-05-02 12:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau isaiskejo sis pasaulinis ,,korona" samokslas... Rusu mokslininkas, tiesiogiai susijes su sveikatos apsauga, ivardino tai kaip ,,hibridine informacine teroristine ataka" ir padave Maskvos mera (tuo paciu V.Putina ir visa valdymo sistema) i teisma ir ziures, kas laimes- mokslininkai, kurie ismano apie sveikata labai daug ar nieko nesuprantantys mininstrai. Taip suvarzyti zmogaus teises negali niekas, jei nera tam pagrindo. Pandemija salyje skelbiama, kai uzkratas keliuose miestuose didelis, o lIetuvoje dar nebuvo jokiu mirciu, tai kokiu pagrindu cia buvo paskelbta pandemija? Veryga ir toliau vykdo kazkieno instrukcijas. Ligonines, kaip ir visame pasaulyje-pustustes, bet statomos greitai naujos laikinos-kam? Kad pateisinti viruso buvima?! Kad pateisinti pinigu skolinimosi reikalinguma?! 5mlrd! Ziuresime, kam jie bus panaudoti. Kam reikalingos priverstines maskes visiems, jei PSO pasake, jog jos nepadeda sveikiesiems ir kad jas turi nesioti tik sergantys? Ir kaip dar uz tai imanoma bausti piniginemis baudomis? Paaiskinkite,p. Veryga, visiems apie tai! Dirbu tiesiogiai su zmonemis visa pandemijos laika, artimas kontaktas, be jokiu maskiu (aisku, ne Lietuvoje), be jokiu dezinfekatoriu, tik plaunu rankas su muilu- jokiu nusiskundimu, jokios slogos ar kosulio, nors imunitetas nera stiprus. Turejau susirgti seniai... Laikyti vyresnio amziaus zmones uzdarytus namuose, kai toks grazus oras buvo paskutinius du menesius-nusikaltimas, zmones bijojo pro duris iseiti, tai dar tik padidino rizika susirgti sirdies ligomis. Kam pakenke grynas oras ir vaiksciojimas? Kam reikalinga tokia visuotine psichoze? Pagalvokite, pagaliau.    ATSAKYTI
Onutė 2020-05-07 01:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai pritariu jūsų komentarui.Apgaulė ,melas,gazdinimai ir pasityčojimas iš visų.Reik sustabdyti šita košmarą.Žmonės darykim ką nors kuo toliau tuo blogiau bus .Mirsim ne nuo viruso ,bet nuo visokių kitų negydomų ligų,depresijos,nervinės įtampos,streso.Tikrai ima siaubas pagalvojus kas bus vėliau.....  
Jurgita 2020-05-01 23:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai norėjom pradžioj? Netyrė? Privačios klinikos neturėjo teisės tirti. Dabar priverstinai??? Mano mažas hemoglobinas..gal ir tą AKropolyje ištirs..jei jau tieeek mumis rūpinasi???
Na jau ne. Jetau numirti ir patvory gal neuždraus. Vistiek gi negydo. Tik ištiria. AČIŲ (su gramatika draugauju..bet idealesnio pašiempiamo dėkui nežinau   ATSAKYTI
Marke 2020-05-01 22:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savaitgali prasides uzkretimo kampanija.laukiam nesulaukiam   ATSAKYTI
Veryga 2020-05-01 14:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Shyzofreniku gauja. Prasideda karantinas, niekur / nieko negalima .. negalima buriuotis daugiau nei 10 po to daugiau nei 5 ir gali galiausiai 2... jau didziausia nesamone ir pasimetimas tarp logikos ir realybes, dabar is niekur nieko terasos atsidariusios, bet miske sutikus viena zmogu begiojant baudzia,kad kauke ant smakro. Ka pasakys ta ir darysit, tik greiciausiai prastai is anglu kalbos issiverciat ‘reikalavimus’ , nes kas savaite po naujiena kuri priestarauja praejusiai savaitej :) rodyk pavyzdi.. istirk visa savo seima ir kolegas- tiesiogiai ir tada galesim sprest ya klausyma. Dar kazkoks mums LIEPS kazka daryti pries musu valia .... nebeisijausk , kai sedi kedeje kuri tau visiskai netinka. Per savo tyrimus , uzkresit zmones! Bet greiciausiai toks ir planas:) per mazai ismire zmoniu...    ATSAKYTI
2020-05-07 01:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai toks planas kuo daugiau užkresti kad didvyriu pasirodyti galėtų.Šlykstynė,Verydžogis ir jo šutvė.  
Galvojam abiem pusrutuliais, ne tik desi 2020-05-01 09:58:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit prievartauti lietuvius su tom kaukėm ir testais. Kiek galima pakęsti šį cirką. Susirgusių skaičius eilinio gripo skaičius. Baigiam ta cirka ir atšaukiam karantiną.
Kam reikalingas tas testavimas ir žmonių ganymas? Nejau taip trūksta skaičių iki statistikos?    ATSAKYTI
suklastoti 2020-04-30 22:12:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
testai   ATSAKYTI
Eik tu ... 2020-04-30 22:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šlykštu!! Kiek dar žmonės kentės prievartą?   ATSAKYTI
Covidas 2020-04-30 22:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Busit nepatikrinti o uzkresti!dag saliu uzfiksavo kad testai yra uzkresti   ATSAKYTI
2020-04-30 22:03:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
   ATSAKYTI
tikra tiesa 2020-04-30 21:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nevykėlių vyriausybė, seimas ir prezidentas!! Žmonės apgaudinėjami, išnaudojami ir žeminami. Kol vyraus neišsilavinusi visuomenė, tol taip ir bus.    ATSAKYTI
Pizrius 2020-04-30 21:00:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga issitirk protą jiu tau senei pabėgę sarai tu nesiutink liaudies tau snapso ministrė galvo smegenų nerasta SVEIKATOS INVALIDE NUPEZES,,,    ATSAKYTI
Pikta ant valdžios 2020-04-30 20:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga vaidini geručiu,o kitus priverti kankintis nuo skausmų ir kitokių lygų negalim gydytis pas gydytojus ir dar blogiau nėra odontologų o dantis skauda net vaistai nepadeda maudžia ir ausis ir smegenis nuo dantų. Mirsim nuo skausmų parašysite moteris 30m mirė nuo covid 19. Prasiplauk smegenis nusiskutes plaukus neturėjai smegenų su plaukais be plaukų išvis nesamones darai!!!!!!   ATSAKYTI
Vytas 2020-04-30 19:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga koks tu durnas tu ne ten savo protą bandai naudoti !!!
Tu žiūrėk į tikras problemas medicinoje ,ten tau darbo pilna
Pamirškit ta korono virusą Atsimerk jau tu atrodai kvailai    ATSAKYTI
Privestiniams testams ir vakcinacijai NE 2020-04-30 19:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar atsiras tokiu kurie testuosis? As tikrai bb dejau ant ju testu! Nezine koki uzkrata ines su savo testais!    ATSAKYTI
laisvas zmogus 2020-04-30 19:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai ! Sveikas mastymas. Saugokites tu testu patys ir saugokit savo artimuosius.  
Sigis 2020-04-30 16:48:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Globalistai suleide saknis visam pasaulyje, PSO jiems dirba. Paleistas virusas, kad butu sukurta vakcina, o kas ja kuria? B Geicas, o kas yra PSO antras pagal dydi remejas? O gi B, Geicas! O kam priklauso ID2020 kurie nori suleisti cipus zmonems, o gi Microsoft, o Microsoft kieno? O gi B, Geico! O kam reikia vakcinos? Tam, kad galetu suleisti zmonems su nano mikrocipais ir valdyti zmones, sekti juos, reguliuoti sveikata ir t.t... Kad tai padaryti tereikia zmones ibauginti neva virusas mirtinas, karantinas ir t.t... GASDINTI REIKIA! Zmones pabuskit, NEBEKLAUSYKIT tu nesamoniu ka musu fake news ziniasklaida sako, tokie tv3, lnk,lrt, delfi, 15min, tik ir dezinformuoja jus. Prasau bent pasitikrinkit faktus, o jie nemeluoja!    ATSAKYTI
Jonas 2020-04-30 16:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
PEDOFILAI SUNERIMO, JUSU DIENOS SUKAICIUOTOS   ATSAKYTI
Kęstas 2020-04-30 16:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čigonų taborą visa be išlygų pratestuokite negi valdym. be kiausiu   ATSAKYTI
Tt 2020-04-30 18:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Issaudykim visa tabora bus greiciau  
V 2020-04-30 16:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neinam į prekybos centrus, tai kas kada mus eilinius ištirs? Maisto produktus užsisakome internetu, savaitgaliais visa šeima važiuojame į gamtą pasibūti, kur nėra nė vieno žmogaus. Pakvėpuojame grynu oru be kaukių, nes nuolatinis sėdėjimas bute sukelia nerimą.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Moterys sovietmečiu (asociatyvi nuotr.) (nuotr. „YouTube“)
Visiems gerai pažįstama tezė, kad sekso sovietmečiu nebuvo, seniausios pasaulyje profesijos atstovėms tuometinėje Lietuvoje greičiausiai išspausdavo ironišką šypseną ...
Raimondas Šukys Fotodiena/Dmitrijus Radlinskas
Buvęs ministras Raimondas Šukys apskundė Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, kuriuo atmestas jo ieškinys Valstybės saugumo departamentui (VSD) dėl garbės ir orumo ...
Patikrinimas (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, Vyriausybė šią savaitę skyrė 57,7 tūkst. eurų grupinio testavimo galimybėms Lietuvoje įvertinti ir parengti planą, kaip tokie ...
Alkoholis parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)
Pastaraisiais metais rinką užkariavo itin populiariu alkoholio pakaitalu tapę nealkoholinis alus, vynas, sidras ir kiti panašūs gėrimai. Vis dėlto gydytojai tokio pasirinkimo ...
Senjorė (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda su Tarptautinio valiutos fondo atstovais tariasi, koks Lietuvoje bus valstybinis bankas. Siekdami valdžios valstiečiai žadėjo sukurti banką ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų