Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sekmadienio vakarą pranešė liūdną žinią, kad Santaros klinikose mirė 13-tas koronavirusu infekuotas žmogus. Vėliau Varėnos rajono meras Algis Kašėta socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo žinia, kad mirusysis – šeštadienį į Santaros klinikas paguldytas Merkinės gyventojas. 

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Vakar Santaros klinikoje paguldytas koronavirusu užsikrėtęs merkiniškis šiandien mirė. Dėl savo garbaus amžiaus ir lėtinių ligų jis buvo priskiriamas prie rizikos grupės ligonių. Reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, – pranešė A. Kašėta. 

Varėnos rajono meras anksčiau sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad užsikrėtęs asmuo gyveno kartu su Merkinės ambulatorijoje dirbančia medicinos darbuotoja, šiuo metu laukiama jos tyrimų rezultatų. 

„Koronavirusu užsikrėtęs garbaus amžio asmuo gyveno kartu su Merkinės ambulatorijoje dirbančia medicinos darbuotoja. Šiandien abiems šios šeimos nariams atlikti COVID-19 tyrimai. Tyrimo testai taip pat paimti iš ambulatorijos darbuotojų, turėjusių kontaktą su šia darbuotoja. Tyrimų rezultatų tikimės sulaukti rytoj“, – informavo A. Kašėta. 

REKLAMA

Sekmadienį taip pat SAM patvirtino dvyliktą mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejį. Žmogus buvo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

Portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį pranešta apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso – viena jų užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris. Kitas atvejis – Kauno klinikinėje ligoninėje, mirė taip pat rizikos grupei priklausęs žmogus.

Ketvirtadienį pranešta apie 9 mirtį asmens, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Apie atvejį pranešė Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso, testas jam buvo atliktas po mirties, jis priklausė rizikos grupei.

Antradienį patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, dvi dienos prieš tai atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

Kovo 28 d. pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Kazkas...
2020-04-05 18:28:52
O tai kada viskas baiksis. Jus paskelbkit geriau kiek yra sveiku jau zmoniu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
... 2020-04-05 21:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nebijau koronos, bijau korumpuotų valstybinių institucijų. Prisiminkite:
- Garliavos mergaitę;
- Jurbarko merginą/mergaitę;
- Matuką, kurio nelaime buvo pasinaudota ir įvesti įstatymai leidžiantys grobti vaikus;
- PSD reketas;
- Independence afera;
- praskolinta lietuva. Kaip gyvai tiksi skolos laikrodukas galite matyti: „Debt clock of Lithuania“, tinklalapyje: „debtclocks•eu“;
- ir t.t.......   ATSAKYTI
Pastebeta 2020-04-05 22:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Veju vejai,komentarai kartojasi tie patys...Samokslo teorijos.Mastykit ka rasot.Po kiekvienu straipsniu tas pats.Neberasynekit zmonems nesamoniu!!!!!  
Anonimas 2020-04-05 21:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl nei viename straipsnyje nemačiau informacijos (skaičių), kiek iš susirgusių ir mirusių yra skiepyti, o kiek ne? Reikalauju informacijos, o ne pasakų! In GOD we trust EVERYONE else bring DATA!!!   ATSAKYTI
Kuk 2020-04-05 20:04:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau kad jokio melo čia nėra, jei serga tai serga. Tai taip ir sako. Juokavimas dabar ne laiku ir ne vietoj. Būkime namie ir saugokime vieni kitus. Kam reikia į darbą, tas turi eiti, nes ne pasirinksi. Sveikatos visiems!    ATSAKYTI
BAILIAI, 2020-04-05 19:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neblokuokit.   ATSAKYTI
kodėl 2020-04-05 19:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
blokuojat ?   ATSAKYTI
Blaivininkas 2020-04-05 19:09:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vien nuo rūkymo kasmet miršta 7000 lietuvių, bet pavojingas ir koronavirusas.   ATSAKYTI
Spiglys 2020-04-06 01:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, jis padeda užmušti plaučius rūkantiems.  
Nuomonė 2020-04-05 18:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ligoninės tusčios, gydytojai darbo neturi, tidėl varomi" nedarbingumo ligos lapą "paimt, kad tusčiai nesėdėt. Viso pasaulio ligoninės tusčios, o Italijoje manekenai buvo rodomi ligoninėse, žmonės info dalinasi!!!! O karstus kur rodė, tai čia labai seni kadrai, pasauliui gąsdinti!! Melas liejasi laisvai.   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-04-05 18:54:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neklausykite mekagiu jie visi daro krize   ATSAKYTI
CSUB368 2020-04-05 18:49:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal Sveikatos Apsaugos ministerijos pasiskymus visi kas mira priklause didelei rizikos grupei.
Ka daro Ministerija kad siu auku mazetu perka is kinijos priemones kurios yra su sia infekcija   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-04-05 18:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar jus durni kam rasot tokias nesamones jei ta santaros klinika tuscia neguli nei vienas su karuna kiek dar zmoniems meluosite   ATSAKYTI
tai 2020-04-05 19:09:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
parašyk tikrą tiesą, ''išminčiau'' .  
Emigrantas 2020-04-05 18:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As nesuprantu tai kas nors pasveiksta isskyrus tuos septynis tai namie ir karantinuojasi zmones tai jie juk sveiksta.sako gan sekmingai pasveikusiu krauja kinijoj leisdavo zmonem.jai tai galima kodel nebando    ATSAKYTI
ar žinai 2020-04-05 19:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek laiko reikia stiprint susirgusį šia liga, vaistų nuo jos nėra , bet pastiprinimą jiems daro tam tikrą laiką, nesakysiu, nes pats žinai, baik išsidirbinėt ....  
Liocius 2020-04-05 18:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visos mirtys koronai besmegeniai visi raštingi   ATSAKYTI
Regina 2020-04-05 18:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ar slaugos skyrių pacientai visi dabar mirs tik nuo korono? tai ko jie guli slaugos skyriuose jei yra sveiki?   ATSAKYTI
Draugas 2020-04-05 18:32:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
7 žmonės pasveike Veryga sakė konferencijoje   ATSAKYTI
Virginijus 2020-04-05 18:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna. Bet KUR PAS MUS YRA PASVEIKĘ... Nejaugi visi susirgę dar serga.....    ATSAKYTI
2020-04-05 18:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O nuo kytu ligu nemire nei vienas zmogus ?   ATSAKYTI
jeigu 2020-04-05 19:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tamstai labai reikia, kreipkitės į statistiką.  
Kazkas... 2020-04-05 18:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai kada viskas baiksis. Jus paskelbkit geriau kiek yra sveiku jau zmoniu   ATSAKYTI
kreipkis 2020-04-05 19:22:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
į statistiką, jei būtina, ar rašai mokslinį darbą ?  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų