Iš Oslo į Vilnių parskridęs Rolandas kartu su kitais lėktuvo keleiviais buvo priverstinai karantinuotas sostinėje esančiame viešbutyje „Railway Apartments“.

Parą karantino sąlygomis praleidęs 38-erių vilnietis papasakojo, kokiomis sąlygomis jiems šiuo metu tenka gyventi ir kaip vyko pervežimas iš oro uosto į viešbutį.

Naujienų portalo tv3.lt pašnekovas neabejoja, kad dėl netinkamo pasiruošimo, izoliuojamus asmenis priimantys viešbučiai taps koronaviruso židiniais.

Nepavyko sugrįžti anksčiau

Lietuvoje gyvenantis, bet Norvegijoje dirbantis vyras pasakoja, kad 3 kartus per du mėnesius vienai savaitei darbo reikalais skrenda į šią šalį.

„Į Norvegiją pavyko nuskristi be problemų, bet po kelių dienų, kovo 13-ąją, šalis paskelbė, kad atvykę žmonės privalo karantinuotis.

Kaip tik kovo 24 d. man baigėsi karantinas ir pirmu pasitaikiusiu reisu išskridau iš Oslo. Turėjau lėktuvo bilietus ir ankstesnėmis datomis, bet skrydžius arba nukeldavo, arba atšaukdavo. Taip nutiko, kad nusipirkau naują bilietą“, – pasakojo Rolandas.

REKLAMA

Atskridus į Lietuvą žmonėms buvo pamatuota temperatūrą bei pranešta, kur jie važiuos.

„Visi buvo pakankamai ramūs. Mus susodino į autobusus ir pajudėjome į viešbutį. Tiesa, vienas žmogus buvo su temperatūra ir jis keliavo su mumis tuo pačiu autobusu.

Matėsi, kad jam pačiam nejauku, todėl jis sėdėjo nuošaliau nuo kitų, bet vis tiek, kodėl buvo taip rizikuojama. Tą žmogų greitoji tik iš viešbučio paėmė. O oro uoste jį iš pradžiai atskyrė, bet vėliau vėl prijungė prie mūsų“, – teigė vyras.

Atvykus prie viešbučio žmonės buvo išlaipinti. Patekti į vidų jie turėjo per avarinį išėjimą.

„Atsidūrėme tokioje palėpėje. Tas praėjimas buvo apleistas, kabėjo laidai, nebuvo radiatorių. Akivaizdu, kad juo niekas anksčiau nesinaudojo. Užėjome į tą viešbutuką ir mums sako, jog visiems kambariams galioja tas pats kodas. Sako, eikite, susiraskite kas kur gyvensite.

Tada paaiškėjo, kad tame viešbutyje buvo apgyvendinti ir anksčiau parskridę žmonės. Pavyzdžiui, atidarai duris, o kažkas duše maudosi. Kambariuose teko susigrūsti po 4, 6 ar net 8 žmones. Po 2 gyveno tik tie, kurie pirmieji atvyko. Žinoma, kad žmonės pradėjo reikšti nepasitenkinimą. Koks čia karantinas, kai reikia gyventi kambaryje po 4-8 žmones.

Pradėjome tais pačiais laiptais leisti žemyn. Aiškinti, kad taip negalima izoliuoti žmonių. Tarp lovų vietomis vos 20 cm. tarpas. Nueiname į apačią, o policija sako, kad jūs gi iš to paties skrydžio, ko jūs apskritai čia grįžote. Juk žinojote, kas laukia.

Bet tada dar niekas nekalbėjo apie priverstinį karantiną. Mano šeima, žmoną su dviem vaikais, specialiai išsikraustė iš trijų kambarių buto Vilniuje, kad turėčiau galimybę izoliuotis namuose. Bet niekam tas nerūpi, geriau po 4 suvaryti į kambarį, kad rizika užsikrėsti tik dar labiau padidėtų“, – piktinosi Rolandas.

REKLAMA

Nevaldoma situacija

Anot Rolando, į viešbutį buvo atvykęs savivaldybės atstovas, kuris visiškai nevaldė situacijos.

„Iš pradžių mūsų kambaryje glaudėsi motina su maža mergaite. Gerai, kad du viešbučio atstovai sugebėjo kažką iš kažkur iškraustyti ir apgyvendinti jas atskirai. Kiti, taip ir neradę, kur įsikurti, sugulė prie koridoriuje esančios registratūros stalo. Atrodo, net ne visiems užteko lovų, bet šito tiksliai pasakyti negaliu.

Esmė, kad neturėjome, su kuo kalbėtis. Tie, kas buvo, mažai ką žinojo. O policija, lyg streso būtų maža, kartojo tą pačią frazę, kodėl grįžote. Gerai, kad bent vandens davė. Kambariuose buvo palikti kariniai maisto daviniai. Užpilamos košės. Po 17 val. buvimo ten nieko daugiau nesame gavę“, – pasakojo 38-erių vilnietis.

Jis teigė girdėjęs, kad viešbutyje buvo kilusios muštynės, jog kažkas kažką padūrė, bet į tai nesivėlė: „Tada buvo ir policijos. O mums duotas vienas kodas visoms durims. Viešbutyje moterys, vaikai. Tikrai nesijautėme saugiai.

Maža to, šį trečiadienio rytą, norėjau pasipildyti vandens, bet koridoriuje stovėjo apsauginis, kuris liepė nevaikščioti koridoriumi. Pradėjau kažką šaukti, tai šiaip ne taip leido įsipilti bent vandens.“

Vyras atkreipė dėmesį ir į žmonių saugumą gaisro atveju: „Esame palėpėje, 4 aukšte, kur visi išėjimai užblokuoti. Jokios galimybės evakuotis ar išeiti, tik tuo vienu koridoriumi, kuriuo ir atėjome. Čia ne karantinas, čia koronaviruso židinys. Galime tik sėdėti kambaryje. Nors dauguma iš mūsų turėtų puikias sąlygas vieniems izoliuotis namuose...“

REKLAMA

Smurtas viešbutyje

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad šio trečiadienio naktį minėtame viešbutyje „Railway Apartments“ įvyko incidentas. Šiame viešbutyje dėl koronaviruso apgyvendinti iš užsienio grįžę lietuviai. Pranešama, kad konflikto metu buvo padurtas žmogus.

Konfliktas tarp dviejų iš Airijos grįžusių vyrų kilo iškart po vidurnakčio. Policijos pareigūnai gavo iškvietimą į viešbutį Geležinkelio gatvėje. Vienas asmuo dėl durtinių žaizdų atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje. Pastarajam buvo tik sumuštas veidas.

Trečiadienio rytą policijos suvestinėse buvo rašoma, kad kovo 25 d. apie 0 val. 10 min. Vilniuje, Geležinkelio g., viešbutyje, vyras (g. 1960 m.) peiliu sužalojo vyrą (g. 1964 m.), kuris dėl durtinių žaizdų paguldytas į ligoninę.

Dėl ko kilo konfliktas – nepranešama, tačiau išgirdus Rolando istoriją, galima daryti prielaidą, kad vyrai galėjo nepasidalinti, kas kur gyvens. Apie tai, ar jie buvo išgėrę, policija duomenų nepateikė.

Privalomas karantinas buvo, bet nebeliko

Naujienų portalas tv3.lt kovo 24-ąją rašė, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų buvo izoliuojami savivaldybių patalpose. Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Tai buvo numatyta valstybės lygios ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime. Iki tol pargrįžėliai privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose.

REKLAMA

Trečiadienį Vilniaus oro uoste iš Ispanijos grįžę žmonės buvo paleisti saviizoliuotis namuose. Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėjas Karolis Žukauskas paaiškino keblios situacijos padėtį, teigdamas, kad Sveikatos apsaugos ministerija bei Vyriausybė jų iš anksto neperspėjo apie tai, kad žmonės nebus verčiami vykti į atskirą viešbutį 14 dienų nustatytam karantinui.

Pasak jo, pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija įvedė tvarką, kad visi grįžę karantinuojami privalomai, o žmonių skirstymą oro uoste atliko Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Trečiadienį, anot K. Žukausko, per skrydį iš Ispanijos, kai nusileido keleiviai ir juos pasitiko NVSC ir savivaldybės žmonės, kažkodėl dėl tuo metu Vilniaus savivaldybei nežinomų priežasčių NVSC specialistai pradėjo paleidinėti keleivius namo karantinui.

„Kitaip tariant, Vyriausybė ar SAM nusprendė vėl pakeisti šią tvarką, ir nors parašo dar nepadėjo, ją pradėjo taikyti nuo (trečiadienio dienos – aut. past.) pietų. Apie tai neįspėję savivaldybės, todėl ir mums buvo netikėtumas. Privalomojo karantino savivaldybės patalpose nebelieka – oro uoste paimamas COVID-19 mėginys, pasirašomas pasižadėjimas atlikti karantiną namų sąlygomis, ir asmuo paleidžiamas“, – rašė K. Žukauskas.

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Na
2020-03-26 10:35:10
Pripratę prie gero gyvenimo tai dabar skundžiasi,ką daryti žmonėm kurie gyvena skurdžiai,lūšnose,nei maisto nieko neturi arba jau patys nieko negali ir nėra kam pasirūpina ką kalbėti jiems,o čia ponas nepatenkintas kur yra stogas maistas ir tai blogai...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rokas 2020-03-26 12:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir tai tokią verygišką betvarkę saugo Nausėda "nekeisdamas arklių brąstoje"? Jis ką, nemato kad brąstoje Veryga nežino į kurią pusę reikia važiuoti?   ATSAKYTI
Pamąstymui 2020-03-26 11:52:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nėra ko guostis, važiuokite atgal ten geriau pasirūpins. Tik tyliai būkite ir Dievą mylėkite. Pasidomėkite geriau ką patiria lietuvaičiai svetur, ir pačiam gėda pasidarys, kad verkiate. Visiems dabar sunku, džiaukitės kad į gimtinę parvykote, bent atrarūšiu niekas nelaikys. Stiprybės visiems.   ATSAKYTI
Ona 2020-03-26 12:43:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia ne tik guostis, bet ir reikalauti, kad nebūtų daromos dirbtinės kliūtys, kad nebūtų tyčijimasi iš žmonių, kad buduliai būtų atskirti nuo žmonių.  
Jeigu 2020-03-26 11:06:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazkas nepatinka???valink atgal,ten geriau pasrupins tokiu buduliu,mums tik geriau kad tokiu maziau.   ATSAKYTI
Teisingai 2020-03-26 11:10:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
parvyko matai uzjurio princas su savo uzgaidom,valink atgal jei nepatinka.ir kuo greiciau!  
Lina 2020-03-26 11:00:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Da grista au ligom ir skundzesi taip kaip anksciau lietuva bloga i uzsieni reike varyt o dabar tik ligas parveza tai ten sedet reikejo ko cia grizo   ATSAKYTI
Anas. 2020-03-26 10:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia.ne.komunistine.salis.atsiminkite.zmones..oKAPITALIZMAS.
   ATSAKYTI
Anui 2020-03-26 12:55:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisybę rašai, Anai. Komunistinėje net pyptelėt nedrįstum. Pyptelėtum ir sušaudytų "už antikomunizmą".  
Tiesa 2020-03-26 10:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikejo ten ir sėdėti, ko čia gryzot, liga parves? Ir dar nori kad visi sokinetu ir pan. Nieko panasaus, tokius tik sudeginti.    ATSAKYTI
Rr 2020-03-26 10:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jumis is ten isvare? Parskridot pasalpu pasirinkt? Cia tie kurie megsta pinigus kur moka uz nieka db jie gaus pasalpas ahujenas    ATSAKYTI
Enis 2020-03-26 10:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aisku atsiras zidiniai nes jus jau visi uzsikrete parskridot cia tik laiko klauaimas kada pasirodys bacila taip kad tyliai sedekit nesteneje mokesciu nemokeje deklarave isvikima o dbr mes patriotai gryztam su laultuvem gydikit mus uz 40e susimokeje juokinga nasta valstybei    ATSAKYTI
Zigmas 2020-03-26 10:40:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko nebesuprantu ar čia priverstinai daromi višbučiuose koronoviruso židiniai, kad dar labiau apkrėstų Lietuva? Koks siaubas. Kodėl priverstinai izoliuojant nelieka taip skalambijamų sanitarinių reikalavimų. Kas čia gal getus daro, kaip karo metu???   ATSAKYTI
lol 2020-03-26 11:32:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pasiklausk Vilniaus mero, jis didysis žinovas ir organizatorius, ko jam taip slabnai gavosi   
As 2020-03-26 10:39:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai ko čia parvaziavo,kaip gyveno,taip ir gyvena užsienyje.   ATSAKYTI
Cvv 2020-03-26 10:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Parskrido birziniai gaus pasalpas geras ir dar cia cionga kelia bacilu nesiotojai per geros salygos jum dar cia galiu pasakyt jus visus i sibira jai dar cia pretenzijas reiskiat    ATSAKYTI
Na 2020-03-26 10:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pripratę prie gero gyvenimo tai dabar skundžiasi,ką daryti žmonėm kurie gyvena skurdžiai,lūšnose,nei maisto nieko neturi arba jau patys nieko negali ir nėra kam pasirūpina ką kalbėti jiems,o čia ponas nepatenkintas kur yra stogas maistas ir tai blogai...   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per naujojo koronaviruso pandemijos krizę. Jo vertė – 500 milijardų eurų, teigiama ...
Mykolas Katkus (nuotr. Fotodiena.lt)
Kilus koronaviruso pandemijai pasaulyje, o Lietuvoje išaugus šio viruso susirgimų skaičiui, ministerijos atstovai ramino, kad Lietuva yra pasirengusi atremti visas iškilusias ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Su koronavirusu kovojančioms penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms ketvirtadienį dalinama iš Kinijos atskraidinta apranga, pranešė Sveikatos pasaugos ministerija (SAM). ...
Specialistai aiškina: kaip ir kodėl nusprendžiama, kad žmogus mirė nuo koronaviruso (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso aukų Lietuvoje daugėjant, vis dažniau diskutuojama, ar teisinga teigti, kad garbaus amžiaus ar sunkių ligonių mirties priežastimi reikia įvardyti būtent COVID-19. ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Dar viena COVID-19 nusinešta gyvybė – anapilin iškeliavo 98 metų amžiaus gamtos mokslų daktarė. Tačiau net pusdienį institucijos nesusitarė tarpusavyje, kokia tikroji garbaus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų