Panevėžyje dėl koronaviruso gydomo vyro būklė stabili, ligoninė dirba normaliu režimu

51 mediką karantinuoti turėjusi Respublikinė Panevėžio ligoninė dirba normaliu režimu, čia gydomo sunkaus paciento būklė yra stabili, žurnalistams penktadienį pranešė ligoninės vadovai.

„Šoko terapija, kuri ištiko Panevėžio ligoninę, ji sėkmingai įveikta, atlaikyta, ligoninė dirba normaliu karantininiu režimu, teikiamos visos karantinui būdingos paslaugos ir tos paslaugos, kurios būtinos teikti pacientams, nes jų negalima atidėti“, – žurnalistams sakė ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pasak jo, pacientai gauna visas būtinas akušerijos, onkologijos ir hemodializės paslaugas.

„Mes „nukraujavome“ 51 savo darbuotoju, nors, turiu pasakyti, kad 51 darbuotojas jaučiasi absoliučiai sveikas, nė iš vieno negirdėjau, kad atsirado kas nors panašaus į gripui būdingų negalavimų simptomus. Visi yra sveiki, visi iki vieno yra karantine 14 dienų“, – sakė A. Skorupskas.

Pirmąjį testavimą dėl koronaviruso atlikusių medikų rezultatai neigiami. Kitą savaitę jie bus pradėti tirti pakartotinai, tai planuojama daryti mobiliajame patikros punkte.

„Pabaigę karantino laikotarpį, jie grįš į mūsų gretas“, – sakė direktorius.

Medikai dėl koronaviruso COVID-19 tirti po to, kai nustatyta, kad į ligoninę paguldytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžęs pacientas serga naujuoju koronavirusu.

Per 60 metų vyras iš pradžių gydytas neizoliuotose patalpose, virusas jam nustatytas antradienio naktį, tik tuomes jis izoliuotas.

Anksčiau skelbta, jog šio paciento būklė yra sunki. Penktadienį ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus sakė, kad paciento būklė – stabili, tikimasi, kad vyras pasveiks.

„Stabili paciento būklė. (...) Žmogus toliau gydosi, tikimės geriausio“, – sakė M. Vaitkus.

Antrasis dėl koronaviruso šioje ligoninėje gydomas asmuo jaučiasi gerai, jam taikomas tik simptominis gydymas.

Padeda poliklinikos personalas

Pasak Panevėžio ligoninės direktoriaus, kol dešimtys ligoninės darbuotojų yra karantine, ligoninėje padeda poliklinikos personalas: čia dirba per 300 darbuotojų, o karantino sąlygomis paslaugos poliklinikose neteikiamos.

REKLAMA

„Ligoninė nenukentėjo, nes mes turėjome polikliniką, joje dirbo virš 300 darbuotojų. Dabar visi šitie darbuotojai perėjo dirbti į ligoninę“, – sakė A. Skorupskas.

Panevėžio medikams ir jų artimiesiems taip pat atidaryta psichologinės pagalbos linija.

Direktoriaus teigimu, ligoninė sudarė apsaugos priemonių tiekimo sutartis, todėl jų Panevėžio medikams nepritrūks.

„Galiu labai tvirtai pasakyti, kad jų pakankama, nes prieš pusę valandos pasirašėme didžiulę sutartį dėl tiekimo pastovaus iš Kinijos, ir tos prekės jau judės link mūsų ligoninės“, – teigė jis.

Ligoninė, pasak direktoriaus, yra apsirūpinusi ir įranga, ir turi pakankamai vietų. Taip pat laukiama žinių dėl papildomų plaučių ventiliacijos aparatų įsigijimo. Penktadienį ligoninė tikisi gauti laringoskopų.

Direktorius taip pat teigė, kad ligoninė kas dieną gauna labdarą maisto produktais, apsaugos priemonėmis.

„Labai dėkingi esame žmonėms, kad jie taip susimobilizavo ir teikia mums būtiną pagalbą“, – dėkojo jis.

Lietuvoje bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius šiuo metu siekia 48. Viena moteris jau yra pasveikusi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų