Lietuvai paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, kai kurie keliautojai stebisi, kaip skiriasi tikra ir tariama patikra oro uostuose, deklaruojama ir realiai vykdoma keliautojų, kurie vyksta arba grįžta iš koronaviruso užkrėstų teritorijų, kontrolė, jų informavimas. Skelbta, kad Italijoje keliaujantys žmonės gaus trumpąsias žinutes iš savo telefono operatorių, kuriose bus informacija, kaip elgtis sunegalavus, bet iš Italijos grįžę lietuviai sako, kad jokių žinučių negavo, o ir informaciniai lapai, kuriuos užpildė lėktuve, Lietuvoje niekam nebuvo įdomūs.  

žmonės Vilniaus oro uoste (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

žmonės Vilniaus oro uoste (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Iš Italijos sostinės Romos vos prieš dieną grįžusi vilnietė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) sako, kad Romoje panikos nejusti, žmonių su kaukėmis vos vienas kitas, bet žiniasklaida apie viruso grėsmę kalba nuolatos. 

Kalba vieną, daro kitą 

„Pirmadienį visą dieną vaikščiodama mieste suskaičiavau lygiai dešimt žmonių, kurie dėvėjo kaukes. Ten viskas ramiau, panikos nesijaučia. Mes bendravome su Lietuvos ambasados atstovais Italijoje ir jie pasakojo, kad turintys vaikų ir vedantys juos į darželius ir mokyklas jau pradeda kalbėti, kad reikėtų atidžiau žiūrėti į galimus pavojus. Visgi eidamas mieste nejauti panikos. Tas kaukes, kurias mačiau, dėvėjo turistai, ne vietiniai romiečiai“, – apie situaciją Italijos sostinėje pasakojo moteris.

REKLAMA

Anot jos, Romos oro uoste nė vienas darbuotojas nedėvėjo kaukės. Tiesa, jau atvykstant į Romą, o moteris su bičiuliais Italijos sostinėje nusileido šeštadienį, ten jau vykdyta pilna patikra, tikrinta keleivių, atvykusių iš Lietuvos temperatūra, kitų keliautojų – taip pat. 

„Mes atvykome iš šalies, kurioje nėra fiksuota nė vieno koronaviruso atvejo, bet mus visus patikrino. Tikrino termovizoriais. O grįžinėjant atgal vakar lėktuve visi gavome užpildyti formą, kurioje reikėjo parašyti vardą, pavardę, kur gyveni, su kuo keliavai, kas lėktuve šalia tavęs sėdėjo. Įprasta, kad ta šalis į kurią atvykstama, šiuo atveju Lietuva, tas užpildytas formas susirinktų ir turėtų papildomą informaciją. Visgi tų formų Lietuvoje niekas nesurinko ir keliautojais iš Romos niekas nesidomėjo“, – sakė pašnekovė.

Ji prisimena, kad oro uoste stovėjo du vyrukai su kamufliažine uniforma ir plakatais, skelbiančiais, „jei atvykote iš Kinijos – praneškite“.

„Visi ėjo pro juos ir praėjo. Žinoma, aš suprantu, kad Roma nėra koronaviruso epicentras, bet jei žmonės grįžo iš Italijos, jei užpildė formas, kodėl jų nepaimti? Juk nieko nereikia daryti, tik susirinkti informacines formas. SMS žinučių mes negavome, jokių elektroninių formų – nepildėme. Tų popierinių, kurias užpildėme, niekam nereikėjo. Gal nėra komunikacijos tarp Italijos ir Lietuvos, bet jei jos dalijamos, tai kodėl viena pusė žino, o kita – ne. Pas mus oro uoste neteko eiti per jokį termovizorių, kai Italijoje mus atvykusius visus patikrino“, – stebėjosi ji. 

REKLAMA

Anot moters, rekomendacijų neiti į darbą, karantinuotis, ji ir jos bičiuliai taip pat negavo, pasak jos, matyt, tai skirta tik iš Milano ar Venecijos regiono grįžusiems keliautojams. 

Panikos nėra, kaukių taip pat

Kitas, po Šiaurės Italiją šiuo metu keliaujantis tv3.lt pašnekovas, IT specialistas (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) sako, kad panikos nesijaučia, bet dezinfekcinio skysčio ir kaukių parduotuvėse nėra. 

„Esame mažame miestelyje greta Bolcano miesto Šiaurės Italijoje. Čia slidinėjimo kurortai veikia, viešbučiai veikia, maisto prekių parduotuvės – nenusiaubtos. Visgi slidinėjančių žmonių gal kiek mažiau“, – pasakojo keliautojas.

Vyras teigė, kad slidinėti atvyko dar prieš koronaviruso protrūkį.

„Tiesa, antradienį vežėme kolegę į Milano Malpensos oro uostą, tai kamščių jokių, patikrų jokių, net temperatūros netikrino italai, bet štai Vilniuje jau tikrino. Mes grįžtame po poros dienų, žiūrėsime, kokia bus situacija prie sienos, važiuojant į priekį jokių trikdžių nebuvo“, – pasakojo jis. 

Tiesa, darbe vyras žada pasirodyti tik po poros savaičių, kaip ir jo sutuoktinė, kuri yra mokytoja, mokykloje galės pasirodyti taip pat tik po dviejų savaičių karantino. 

Dar prieš porą dienų sveikatos apsaugos viceministras džiugiai skelbė, kad keliautojai žino, kaip elgtis yra ramūs. Pasak jo, šiuo metu žmonės, grįžę iš Italijos tikrinami oro uostuose taip pat, kaip ir tie, kurie grįžo iš Kinijos, nors liudininkai teigia visai ką kitą. 

„Tai reiškia, kad mes turime jų duomenis. Jie žino, kaip turėtų elgtis, o mūsų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai karantino laikotarpiu, 14 dienų bėgyje su jais susisieks. Yra sutarta, kad bus kalbama apie jų sveikatos pokytį, jei toks įvyktų. Ir jie puikiai žino, kad jei sveikatos būklė pablogėtų, kaip jie turėtų elgtis“, – pirmadienį sakė viceministras Algirdas Šešelgis.  

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl koronaviruso. Jos esmė – gyventojų informavimas, oro uostų kontrolė ir skubus reikiamų apsaugos priemonių apsirūpinimas, galimybė naudotis valstybės rezervu. 

Toks sprendimas priimtas siekiant geriau suvaldyti galimas grėsmes. Vyriausybė taip pat nusprendė steigti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, kuris nuo šiol koordinuos veiksmus. Jo vadovu paskirtas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija keliavusiems po Kiniją bei Šiaurės Italiją rekomenduoja dvi savaites neiti į darbą, parduotuves, vaikų neleisti į darželius ir mokyklas. Siūloma save visiškai izoliuoti namuose, nesikviesti draugų, nebendrauti su žmonėmis, jei nėra didelės būtinybės. 

Skelbiama, kad su visais, keliavusiais Italijoje SMS žinute susisieks jų telekomunikacijų tiekėjai, bus pateikta svarbiausia informacija. Visgi žinučių sulaukia ne visi. Žmonės, grįžę iš regionų, kur siaučia koronavirusas ir pasijutę prastai, raginama skambinti telefonu 112. 

Keliautojams nepatariama vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje. Lombardijoje į Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano savivaldybes, Veneto regione – į Vo’ Euganeo, Mira. 

Rekomenduoja laikinai nekeliauti ir į du Pietų Korėjos miestus – Tegu ir Cheongdą. Rekomendacija nevykti į Kiniją galioja jau senokai. 

REKLAMA

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo stebimi iš rizikos šalių grįžę ar atvykę 2787 žmonių. Specialūs koronaviruso tyrimai atlikti 59 žmonėms. Visi tyrimai neigiami. 

Pasaulio sveikatos organizacijos pirmadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota beveik 79 tūkst., mirė maždaug 2,5 tūkstančio žmonių. Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. 

Pranešama, kad Italijoje jau mirė penki šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 200 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

Urtė
2020-02-27 13:22:11
Lietuvoje tik liežuviais mala, kad daroma viskas norint apsaugoti nuo koronaviruso. Jūs tik pagalvokit, per visas informacijos priemones rėkia, kad papildomai skyrė sveikatos apsaugos ministerijai NET 150000 eurų. Vos ne trims milijonams gyventojų galės papildomai nupirkti NET 150000 apsauginių kaukių. Geriau tylėtų ir nepliurptų kokios dedamos didelės pastangos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonis 2020-02-28 00:02:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepriversi žmogaus budėti oro uoste, kas nori tegul eina savanoreis ir budi.    ATSAKYTI
Veryganui 2020-02-27 16:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdziagyviai visi iki vieno melagiai,tik loja ir loja kaip skalikai,kad suvaldysim susiklosciusia situacija,i o istikruju jiems pofik,jeigu isileis kruva sirgaliu italu-makaroni,tai isivaizduoju,ten 1000sirgaliu,tai tik vieno zmogaus uztenka ir jau 100-ai uzkresti,dejau as a tokio ju valdymo   ATSAKYTI
Jovidas 2020-02-27 15:10:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pati kinija sukure taspats kaip uždegti miška nepasirupinus vandens ir laukti kuokie nuostolei bus kinijei per gaug žmoniu nutare praretinti bet kuo kaltos kitos šalis iskirus ir musu lietuva brudai mokslininkai sukure liga ovaksina sukurti pamiršo taip išeina paskui sugalvoja tai givates tai šiksnosparnei iš kur žino gal žur kes prakeikti melagei žino ir meluoja kas buvo su dviem žurnalistais kurie baige prisikapstiti dingo kur i ugni šia prakeikta kinija tegul visos nato šalis nušluoja kinija nuo vaisda kol nesugalvojo 20šiltine ir t tolau tiesabrangieji tiesa.   ATSAKYTI
Abdul Abstul 2020-02-27 14:00:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebespankit, kiek galyma?    ATSAKYTI
butaforija 2020-02-27 13:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eilinį kartą Lietuvoje viskas daroma formaliai ir atmestinai. Nenustebsiu, jei paskui sužinosime, kad vėliau pergalės prieš COVID-19 proga buvo surengtas prabangus valdžiažmogių vakarėlis už kokius 150 tūkst. eurų. Kaip "Savo varpinė" dabar skelbia apie vaikų grobimų projektų užkulisius Kukuraičio ministerijoje iš viso už daugiau kaip 170 tūkst. eurų.
O apie tai, kad reikėtų kažkaip dezinfekuoti grįžusiųjų iš koronaviruso apimtų teritorijų grynuosius pinigus, nes būtent per grynuosius pinigus sklinda daugybė visokių ligų ir užkratų, SAM "galvos" be abejo net nepagalvojo. :)   ATSAKYTI
Mastantis 2020-02-27 13:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagalvojus protu nesuvokiama kad valdzia tik loja bet veiksmu jokiu nesiima ko gero nori kad uzsikrestu ir maza tautele ismirtu bet su ta tautelia ir ponai paskui keliausit .Paprastiem zmonem patarciau vietoj kaukiu netikusiu isigit dujokaukias tai tikrai su ja neuzsikresi .   ATSAKYTI
Urtė 2020-02-27 13:22:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvoje tik liežuviais mala, kad daroma viskas norint apsaugoti nuo koronaviruso. Jūs tik pagalvokit, per visas informacijos priemones rėkia, kad papildomai skyrė sveikatos apsaugos ministerijai NET 150000 eurų. Vos ne trims milijonams gyventojų galės papildomai nupirkti NET 150000 apsauginių kaukių. Geriau tylėtų ir nepliurptų kokios dedamos didelės pastangos.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą (nuotr. stop kadras)
Istorinis įvykis numizmatams ir ne tik – Lietuvos bankas pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje, skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Naujiena skirta pagerbti 1918 metų ...
Neeilinė išminavimo operacija Kaune: upelyje – pavojinga bomba (nuotr. stop kadras)
Neeilinė išminavimo operacija Kaune dėl kurios dienai uždaryta visa gatvė. Upelyje tvarkdariai aptiko šimtą po ketvirtį tonos sveriančių galimai ypač pavojingų aviacinių bombų. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų