Rezonansinėje jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje penktadienį Kauno apygardos teisme buvo tęsiamos baigiamosios kalbos. 13 val. prasidėjusiame posėdyje paskutinį žodį tarė dėl jaunos merginos itin žiauraus nužudymo teisiami pusbroliai Bieliauskai.

Kaip jau įprasta, posėdis vyko už uždarų durų. Po jo K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas trumpai apžvelgė šios dienos situaciją teisme.

„Karolis kalbėjo pirmas, jis atsiprašė mergaitės tėvų. Jis dar kartą pakartojo, kad mergaitė neturėjo žūti. Jis teigė, kad jaučia kaltę, jog neišsaugojo jos gyvybės.

Taip pat jis paprašė, kad būtų nuteistas už tai, ką padarė, o ne už tai, ko nepadarė. Jis pakartojo, kad privalėjo išsaugoti jos gyvybę. Jo balsas trūkčiojo“, – pasakojo R. Gargasas.

„Tik Leonas pasakė, kad neturi ką pasakyti. Proceso metu nebeliko abejonių, kad būtent Leonas užmušė ją su kastuvu. Tas įrodyta 100 proc. ir niekam dėl to nekyla abejonių“, – pridūrė R. Gargasas.

Manto Bieliausko advokatas Valteris Alekna pridūrė, kad jo klientas per posėdį visų labai atsiprašė: „Nei nukentėjusiųjų, nei jų atstovo nebuvo, bet Mantas atsiprašė visų proceso šalių, kad visa tai nutiko. Jis atsiprašė, kad tiek ilgai viskas užtruko. Jis atsiprašė prokurorų, policininkų.

REKLAMA

Tuo pačiu pritarė Karolio išsakytai pozicijai, kad tai nebuvo organizuota grupė, nes jis jau nuo mažens bendravo. Jis nesuvokė, kaip tai (nužudymas – aut. past.) galėjo įvykti. Jis supranta, kad tai yra sunkus nusikaltimas. Jautėsi per jo kalbą, kad žmogus labai išgyvena dėl to, kas nutiko.“

Siūlo iki gyvos galvos

Anksčiau vykusiame posėdyje prokuroras bei kiti proceso dalyviai pasisakė dėl bausmių. Visus tris pusbrolius Bieliauskus prokurorai pasiūlė įkalinti iki gyvos galvos.

Dar dviem bendrininkams pasiūlytos švelnesnės bausmės. Algimantui Stankevičiui – 4 metų ir 3 mėnesių, o Tomui Zagurskui – 4 metų bausmės. Šią informaciją patvirtino bylai vadovaujantis prokuroras Gintas Ivanauskas, kuris dar kartą pabrėžė, jog griežtos bausmės siūlomos dėl itin ciniško ir žiauraus nusikaltimo.

„Teismo paprašėme pripažinti Karolį Bieliauską, Leoną Bieliauską ir Mantą Bieliauską kaltais dėl dviejų plėšimų 2016 ir 2017 metų, dėl turto sunaikinimo, dėl neteisėto laisvės atėmimo, taip pat pripažinti kaltais dėl kvalifikuoto nužudymo ir skirti galutines subendrintas bausmes – laisvės atėmimus iki gyvos galvos“, – tuomet kalbėjo prokuroras.

„Atsižvelgiant į paties nusikaltimo ciniškumą, žiaurumą, į tai, kokį sukėlė pavojų visai visuomenei tas nusikaltimas, jau nešnekant apie tai, kokius išgyvenimus turėjo patirti artimieji“, – griežtos bausmės argumentus vardijo G. Ivanauskas.

L. Bieliauską, atsižvelgus į jo ankstesnius teistumus, siūloma pripažinti pavojingu recidyvistu. Prokurorai taip pat prašo pilnai tenkinti nužudytos merginos artimųjų civilinius ieškinius.

REKLAMA

Akcentavo ciniškumą

Nukentėjusiųjų advokatas Marius Liatukas per ankstesnį posėdį akcentavo kaltinamųjų ciniškumą: „Nematome, kad cinizmas prasidėjęs nusikaltimo padarymu būtų išnykęs. Iš visų trijų kaltininkų solidariai prašome priteisti šiek tiek daugiau kaip 400 tūkst. eurų neturtinės žalos.“

Vieno iš pusbrolių Bieliauskų advokatas teigė, kad pasiūlytos bausmės yra per griežtos, bet nuo išsamesnių komentarų jis susilaikė. 

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu. Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Prabilo apie klaidas

Anksčiau K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas tv3.lt teigė, jog ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai padarė daug grubių klaidų, kurios tiesiog bado akis.

R. Gargasas sakė, kad tokių kraupių klaidų jam neseniai neteko matyti: „Nužudymo bylose, kad vyktų kriminalistai su įtariamuoju be advokato į nusikaltimo vietą... Nesuvokiama! Praktikoje yra buvęs atvejis, kai dėl advokato nedalyvavimo tam tikram procese buvo pakeisti parodymai teisme ir žudikas buvo išteisintas.

O čia – advokato nėra, nieko nefilmuoja. Parodymų patikrinimo protokolą surašo po kelių dienų. Įtariamasis vėliau teigia, kad nesąmonės tame protokole surašytos. Tos klaidos, kurios dabar išryškėjo, krenta į akis beprotiškai. Juodu ant balto įstatyme parašyta, kad gynėjo dalyvavimas yra privalomas. Nori to ar nenori. O dabar turime klausimą, kuo tikėti – pareigūnais ar kaltinamuoju?“

REKLAMA

Bet išklausius kitą pusę, paaiškėjo, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip galėjo pasirodyti. I. Strazdauskaitės artimuosius atstovaujantis advokatas Marius Liatukas sutiko pakomentuoti viešus teiginius dėl esą nekokybiškai atlikto ikiteisminio tyrimo.

Paklaustas dėl ikiteisminio tyrimo metu padarytų pareigūnų klaidų, M. Liatukas teigė, kad jokių rimtų klaidų jis nemato:

„Manau, kad ikiteisminis tyrimas vyko ypatingai profesionaliai. Buvo sutelktos gausios aukštos kvalifikacijos pajėgos. Visuomenės dėmesys šiam įvykiui suponavo ypatingai kokybišką priėjimą prie šio tyrimo. Net daugiau neturiu, ko komentuoti. Šiuo metu negaliu patvirtinti kitos pusės reiškiamų aplinkybių. Bet, kiek esu susipažinęs su byla, tai jokių klaidų nematau.“

Bet kuriuo atveju, anot M. Liatuko, teismas neabejotinai įvertins visas tas aplinkybes ir galimai iš to kylančias abejones: „Jei tas bus konstatuota, į tai bus atsižvelgta. Teisėjų komanda yra ypatingai stipri. Jei tokie faktai bus nustatyti, bus viskas patikrinta. Visi duomenys, kurie surinkti ikiteisminio tyrimo metu, įrodymais tampa ir jais remtis galima tik tada, kai juos įstatymų numatyta tvarka įvertina teismas.

Jei teismas įvertintų, kad kažkas buvo padaryta pažeidžiant asmens teises, tai gali to įrodymo nepriimti. Esu įsitikinęs, kad šioje byloje yra daugiau negu vienas kaltę patvirtinantis įrodymas. Tarkime, jei turime 10 argumentų ir vienas iš jų teismo neįtikina, tai vis tiek 9 lieka. Pasikartosiu, nematau prielaidų, kad netinkamai kažkas būtų padaryta. Jei kiti advokatai mato, jų valia, jie turi teisę tai įrodinėti.“

REKLAMA

Užmušė kastuvu

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai pradingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu. Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. 

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

Kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Artūras Urbelis anksčiau yra sakęs, kad kaltinamieji neneigia dalyvavę nusikaltime, tačiau jų parodymai apie atliktą vaidmenį kinta.

taigi
2020-02-21 13:52:56
iki gyvos galvos bausme kaip tik tinkama tokiems issigimeliams mergaites nebera ir tokie iskrypeliai neturi teises gyventi laisveje niekada
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Demo+kratija 2020-04-03 12:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Advokatų išsidirbinėjimas -blusinėjimasis įrodinėjant kuris mažiau žudė. Banditų gauja žudė ir todėl visą gaują šerkime lygiai: iki tol, kol išdvės, o ne iki tol, kol išsipirks.   ATSAKYTI
piktas 2020-02-28 09:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokius tik pakar, narkomanai , čigonai, šiukšlės, nulis, visuomenei pavojingi, ką turėjo iškęsti mergina, kai matė , kad mirs, prašė pasigailėjimo, prakeikti čigonai....   ATSAKYTI
Mantas 2020-02-27 16:49:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visiškas absurdas! 10tūkst. kompensacija yra niekas atsižvelgiant į tai kiek žalos žmogui padaryta turėtu būti daug kartu daugiau. Ir toks žmogus laisvėje vaikščioti negali. visiškas apsurdas ir nusikaltėlių dangstymas... tikiuosi žmonės nenuleis rankų ir ieškos teisybės   ATSAKYTI
Leila 2020-02-22 20:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi jūs šūdą malat, kol tokioje situacijoje neatsiduria jūsų vaikai. Manau, kad reikia susivokti, kad nors ir padarė jie nusikaltimą, bet vistiek žmonės, kurie turi tėvus, šeimą. Tai gal pamąstykit savo durnomis galvelėmis prieš kažką pezėdami. Nesijaudinkit, jums, vistiek bus atlyginta už kiekvieną mielą žodį ;)    ATSAKYTI
VZI 2020-02-22 07:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atgailauti reikėjo prieš padarant tokį žiauru nusikaltimą, bet ne tada kada jau šaukštai po pietų. Vienas iš jų yra giminė, man net baisu pagalvoti kad tas isigymelis zmogzudys yra giminė. Tokį iki gyvos galvos sodinti yra per švelni bausmė, reikia padaryti tą patį ką padarė merginai, gal tada ir kiti išmoks kad žmogaus gyvybę yra brangi   ATSAKYTI
Antrankis 2020-02-21 20:20:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ishvirti pizdukus gyvus dideliame puode kas smegenys su shudais susilietu   ATSAKYTI
zinovas 2020-02-21 16:12:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kadangi ciganai atsiprase,ir kaip kalbejo,kukciojo balsas,pats idomiausias pasaulio teismas,ciganams zudikams,duos lygtinai???   ATSAKYTI
Agnesa 2020-02-21 15:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vis apie ta iki gyvos galvos. Butu pakarimas tada gal susimastytu pries darant nusikaltima. Bet cia europa.   ATSAKYTI
PP 2020-02-21 14:09:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Toks bylos vilkinimas yra gėda Lietuvai. Va ir viena iš neregėtos emigracijos priežasčių dėl ko byra valstybė.   ATSAKYTI
Cigan 2020-02-21 14:06:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik iki gyvos galvos matau sitiems bukagalviams juodiem.    ATSAKYTI
Irina 2020-02-21 17:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, pritariu  
Irina 2020-02-21 17:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip,tiesa  
Jovidad 2020-02-21 14:00:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Mielas presidente ar jums negaila jaunos merginos strauduskaites kaip ja sudegino tie šukšles sažiningausia butu kad visi tris patirtu tapati ka patire mergina nors duju kamera palengvitu tevu skausma kad tie tris isigimelei butu nuteisti duju kameros mirtimi kas parašis kad aš neteisus reiškia palaiko šuos žaurus nudikaltelus ir jie priklauso gaižu kastai tikuosi teisibe nugales mieli tevai užuojauta jums tokia kuroje netelpa joks žodis stipribes širdied skausmuose ašiu.   ATSAKYTI
Agnesa 2020-02-21 15:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vat ir beda kad ne vienas prijema istatymus. O ka zmones issirenka i seima. Gaila predento vien ar gale atleisti ministra uz nepasitikejima?!  
Vadimas 2020-02-21 15:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu bet tiek klaidu kas cia per avinas rasineja.   
taigi 2020-02-21 13:52:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
iki gyvos galvos bausme kaip tik tinkama tokiems issigimeliams mergaites nebera ir tokie iskrypeliai neturi teises gyventi laisveje niekada   ATSAKYTI
Stefanija 2020-02-21 15:25:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kacia kalbeti apie iki gyvos galvos jug pasedes desimt meteliu ar daugiau ir iseis cia jug europa. Vat butu mirties baume pakarimas. Tada zinotum kad nebesutiktum.   
Arunas 2020-02-21 13:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neginu čigonų, bet kas sekė per GPS mašina, o paskui po dingimo pakėlė malunsparni po 2 val turėtų daug ką papasakoti...   ATSAKYTI
Arunas 2020-02-21 13:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Neginu čigonų, bet kas sekė per GPS mašina, o paskui po dingimo pakėlė malunsparni po 2 val turėtų daug ką papasakoti...   ATSAKYTI
Arunas 2020-02-21 13:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Neginu čigonų, bet kas sekė per GPS mašina, o paskui po dingimo pakėlė malunsparni po 2 val turėtų daug ką papasakoti...   ATSAKYTI
Jovidas 2020-02-21 13:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Matote musu lietuvos sistemoje senau šuo prieš šuni nepuldsvo odabar kai paplito daugau indevidu mišrunu ir daugumas virti šakalais bet musu vilkai pasisdenge kad uždustu visam kebis usas ir kas maiše vilkams gerai kad venskiene išvaževo po kiek metu mudu vilkai pavirto i šakalus ir patis pradejo derintis prie likusiu vilku bet tuoi ir tie vilkai virs šakalais tada venskienei bus žalia švieda ir taip ji jau atsidejo dar daugau kiek reikia bet paleisti nenori bijo kad paskutinei pedufilai nudved nes pagal viska jau seni ir vaiku nebereikia tuoi patid bus vaikai du pampersais ir išdved tada jau visiškai pone venskiene bus išteisinta stipribes venskienei prieš piderasu liderus .   ATSAKYTI
Jovidas 2020-02-21 13:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Matote musu lietuvos sistemoje senau šuo prieš šuni nepuldsvo odabar kai paplito daugau indevidu mišrunu ir daugumas virti šakalais bet musu vilkai pasisdenge kad uždustu visam kebis usas ir kas maiše vilkams gerai kad venskiene išvaževo po kiek metu mudu vilkai pavirto i šakalus ir patis pradejo derintis prie likusiu vilku bet tuoi ir tie vilkai virs šakalais tada venskienei bus žalia švieda ir taip ji jau atsidejo dar daugau kiek reikia bet paleisti nenori bijo kad paskutinei pedufilai nudved nes pagal viska jau seni ir vaiku nebereikia tuoi patid bus vaikai du pampersais ir išdved tada jau visiškai pone venskiene bus išteisinta stipribes venskienei prieš piderasu liderus .   ATSAKYTI
Agata 2020-02-21 15:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmogau gal tu rasai tiesa,bet labai sunku suprast,nes klaidos ant klaidu,reikia mokytis rasyti lietuviskai.  
Stefanija 2020-02-21 15:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nu kas cia tokio gal zmogus tingejo mokytis   
Jovifas 2020-02-21 13:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Msy   ATSAKYTI
Jovifas 2020-02-21 13:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Msy   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Kolegos pasidalijo jautria žinute apie žuvusį pareigūną: „Ilsėkis ramybėje, mielas Sauliau“ (tv3.lt koliažas)
Penktadienį Lietuvą sukrėtus skaudžiam nusikaltimui, kuomet iškvietime žuvo pareigūnas, Lietuvos policija „Facebook“ puslapyje pasidalijo jautria žinute. „Šiandien praradome ...
Šiurpus eismo įvykis: po jo girtutėlis vairuotojas spruko laukais
Policijai pranešama apie autoįvykį. Pareigūnams liudininkai papasakoja, kad avarijos metu labiausiai nukentėjo šalikelėje stovinčiam sugedusiam automobiliui padėti sustojęs ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
 Policija ieško praėjusį šeštadienį Vilniuje apvirtusio automobilio „BMW“ vairuotojo, kuris po avarijos pabėgo iš įvykio vietos.  Vėliau pranešta, kad iš ligoninės ...
Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r. (nuotr. stop kadras)
Penktadienį Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime paleisti šūviai pražudė policijos pareigūną, o jo kolegę – sužeidė. Žudikas visą dieną buvo ieškomas gausių policijos pajėgų, ...
Nužudyti policijos pareigūnai (tv3.lt fotomontažas)
Penktadienį Lietuvoje, Mažeikių rajone, tarnybos metu nušautas tyrėjas Saulius Žymantas. Deja, tai nėra nei pirmas, nei, veikiausiai, paskutinis atvejis, kuomet vykdydami savo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų