Antanas Valionis. Kaliningrado srities ginklavimasis – ką tai reiškia Lietuvai?

Šiųmetė VSD ataskaita, informuojanti šalies gyventojus apie galimas grėsmes nacionaliniam saugumui, yra bene optimistiškiausia per kelis pastaruosius metus. Ataskaitoje pažymima, jog Rusijos galimo puolimo tikimybė Lietuvai mažėja. lgametis ambasadorius ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis vertindamas ataskaitą mano, jog didžiausią grėsmę Lietuvai šiandien kelia Rusijos karinio potencialo ir aktyvumo didėjimas Vakarų karinėje apygardoje ir Kaliningrado srityje, gilėjanti karinė integracija su Rusija. 

Akivaizdu, kad Rusija nuosekliai stiprina konvencinius ir branduolinius pajėgumus, vysto naują ginkluotę, vykdo didelio masto mokymus. Rusijos karinis potencialas ir greitas, centralizuotas Kremliaus sprendimų priėmimo procesas sukuria didelį pranašumą prieš Lietuvą ir kitas kaimynines valstybes.

Srityje atkurta mišri aviacijos divizija ir du aviacijos pulkai – naikintuvų ir jūrų šturmo aviacijos (bombonešių), taip pat suformuotas sraigtasparnių pulkas. Kaliningrado srityje dislokuoti modernūs daugiafunkciai naikintuvai Su-30SM, kurie yra aktyviai naudojami vykdant kovinį rengimą. Kaliningrado srityje ketinama suformuoti naują karinį vienetą – motošaulių diviziją, kuri padidins ten esančių pajėgų gebėjimą vykdyti karines operacijas be sustiprinimo iš žemyninės Rusijos dalies. Toks didesnių karinių vienetų kūrimas Kaliningrado srityje demonstruoja ilgalaikes Rusijos politinės ir karinės vadovybės intencijas ir toliau palaipsniui stiprinti karinius pajėgumus šiame eksklave“, – rašoma VSD ataskaitoje. 

Nemokamų elektroninių vizų į Kaliningradą ir Sankt Peterburgą sistema sudaro Rusijos žvalgybos tarnyboms palankias sąlygas iš atvykstančių turistų rinkti informaciją ir ieškoti tinkamų verbavimui taikinių. 

Didžiausią riziką Lietuvos energetinei nepriklausomybei kelia Rusijos siekis išlaikyti energetinį dominavimą Baltijos šalių rinkose, o svarbiausi Maskvos tikslai – įteisinti agresijos prieš Ukrainą rezultatus ir skatinti Vakarų šalių nesutarimus dėl sankcijų Rusijos politikai.

Visą VSD ataskaitos vertinimą žiūrėkite komentare:


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-02-14 21:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, kai Lietuvoje pilna Nato ir pratybu, tai negi rusai pasienyje ses rutu darzeli?
Atsakyti
-4

J
Jo
2020-02-16 07:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitas KGB nesupranta padla apsimeta , Jenkei Lietuvo tvarka daro tai faktas , ruselis niekam nekliudo jis savo valstybę , ar supranti bukas valiloni ...............
Atsakyti
-2

K
Kagbšnikas
2020-02-16 02:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senas kagbšnikas pamiršo užsiregistruoti... Prie ko čia šito marginalo interviu? Koks jo statusas šiandien? Plintuso vadas? Nori užsukti diskusiją?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų