Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nutarus, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė tarnybinę etiką pietaudamas už ministerijai pavaldžių įmonių pinigus, politikai sunerimo. Pasigirdo komentarai, kad vaišinimąsi kotletais ir kava teks reglamentuoti, keisti teisinę praktiką. Kaip atsaką į tai šiandien VTEK išplatino detalų savo sprendimo tekstą, ten galima sužinoti ir ką valgė ministras bei jo palyda komandiruočių metu. 

Jaroslav Narkevič (nuotr. Eimanto Genio)

Jaroslav Narkevič (nuotr. Eimanto Genio)

Tiesa, perskaitę VTEK sprendimą galime matyti, kad garsiai visų apkalbėto kotleto ministras visgi negavo, bet valgė kitų, ne mažiau skanių patiekalų. 

Kotletų nėra, bet alaus būta

VTEK sprendime, šiandien išplatintame žiniasklaidai, matosi, kad Jaroslavas Narkevičius 2019 m. spalio 1-2 dienomis viešėjo Baltarusijoje. Jis vyko į komandiruotę Minske, kuri buvo suorganizuota su ministro pirmininko leidimu. Šios komandiruotės tikslas – dalyvavimas renginyje „XII-oji Baltarusijos transporto savaitė“.

Ten pat rašoma, kad spalio 1 dieną vykęs ministro susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, buvo organizuotas jų ir Lietuvos ambasados Baltarusijoje.

REKLAMA

Kartu su J. Narkevičiumi susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje, Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje, ambasados antrasis sekretorius, komercijos atašė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas, Susisiekimo viceministras, Susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja, Susisiekimo ministro patarėjas, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l.e.p. generalinis direktorius bei Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius ir kt. Preliminarioje ministro darbotvarkėje minėtasis susitikimas įvardytas kaip „darbo pietūs“. 

Sąskaitą, kuri siekė daugiau nei 200 eurų, apmokėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Restorane „Druzja“ delegacija valgė: barščius su jautiena (7 porcijos), rūgštynių sriubą (1 porcija), grybų sriubą (1 porcija), lašišos kepsnius (4 porcijos), čekišką kiaulienos dešrelę (1 porcija), Niurnbergo dešreles (2 porcijos), kiaulienos ir jautienos dešreles (1 porcija), Berlyno dešreles (2 porcijos), šnicelį (pjausnys) (2 porcijos), keptą sūrį (1 porcija), graikiškas salotas (1 porcija), duonos, gėrė šviesaus alaus (9 x 0,5 l), tamsaus alaus (1 x 0,5 l), giros (3 x 0,5 l), šviežių greipfrutų sulčių (2 x 100 ml), vandens(4 x 0,5 l), espreso kavos (2 vnt.).

VTEK pabrėžia, kad šie pietūs nebuvo minėti ministro ir jo komandos komandiruotės ataskaitoje. Tiesa, kiti renginiai ataskaitoje atsidūrė. VTEK tai įvertino kaip dovaną, kurią priėmė ministras, ir įvardijo, kad tai  pažeidimas.  

REKLAMA

Pietūs Abu Dabyje – prabangesni

2019 m. spalio 5-8 dienomis J. Narkevičius viešėjo Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Šio vizito tikslas – dalyvavimas 26-ajame Pasauliniame kelių kongrese: pasisakyti pranešėjų diskusijoje „Dirbtinis intelektas“ ir dalyvauti tematinėse kongreso sesijose ir vizituose.

Atvykimo į šalį vakarą (2019 m. spalio 5 d.) viešbučio, kuriame gyveno ministras,  restorane „Dino‘s“ vyko susitikimas, kuriame dalyvavo ministras J. Narkevičius, susisiekimo viceministras, Susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas, Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius, Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento Eismo saugos skyriaus vadovė, Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento Transporto infrastruktūros stebėsenos ir inovacijų skyriaus vadovas, taip pat Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas ir Kelių tyrimų instituto direktorius.

Susisiekimo ministro preliminarioje vizito darbotvarkėje susitikimas įvardytas kaip „darbo vakarienė“.

Tądien vykusio susitikimo svečiai vaišinosi: jautienos karpačais (2 porcijos), keptais kalmarais (2 porcijos), keptu mocarela sūriu (2 porcijos), ant žarijų keptomis jūros gėrybėmis (3 porcijos), jautienos didkepsniais (6 porcijos), negazuotu vandeniu (3 vnt.), šviesiu alumi (5 x 0,5 l), alumi buteliuose (6 buteliai), vynu (6 taurės). Ši vakarienė kainavo per 700 eurų. 

REKLAMA

Pasak VTEK šią vakarienę organizavo Lietuvos automobilių kelių direkcija. Susisiekimo ministerija patvirtino, kad vakarienės išlaidomis rūpinosi tos pačios direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius. Tai VTEK taip pat pripažino pažeidimu. 

Skvernelis piktinosi ir juokėsi

Prieš savaitę ministras pirmininkas spaudos konferencijoje komentuodamas VTEK sprendimą susisiekimo ministrui, sakė, kad jam reikia laiko apgalvoti, sprendimo dar nematė. Visgi jis aiškino, kad teks keisti teisinį reglamentavimą, nes kiekvienas kotletas ir kava jau tapo dovana. Tai, pasak premjero, tapo rimtu klausimu. 

„Turėsime turbūt naują teisinį reglamentavimą, reikės sudarinėti darbo grupę. <..> Tai ar tik kotletas dovana, ar ir kavos puodelis dovana – reikia išsiaiškinti ir, matyt, priimti sprendimus, reglamentuoti dėl reprezentacinių lėšų, susijusių su atstovavimu“, – žurnalistams sakė premjeras.

Jis tikino, kad po šios dienos VTEK sprendimo atsirado nauja situacija, precedentas, kurį privalu analizuoti. 

„Situacija tokia, kuri 20 metų buvo šiek tiek kitokia. Dabar pavaišinimai, kavos išgėrimai iš pavaldžių institucijų laikoma problema, tada tai yra problema nuo prezidento, premjero, ministro iki kitų. Visi tą darė, nes tai yra įprasta praktika, sudaromos sąmatos. Tai nėra kažkoks susitarimas dėl vakarienės, tai – oficialūs renginiai. <..> Labai įdėmiai analizuosime, matyt turėsime ir teisinę praktiką aptarti. Tikrai reikės reglamentavimą iš esmės keisti“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

REKLAMA

Pats J. Narkevičius sakė, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žadėjo svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui.

Komisija nusprendė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija. 

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.

Dama
2020-01-29 16:34:56
Baikit viena karta su tais pietumis.visi valgo ir valge ir valgys.negrazu uzgauliot viena zmogu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytenis 2020-01-30 11:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per daug geria alų raudona nosis.   ATSAKYTI
romas 2020-01-29 18:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pamenu 1974 pas uosve jubiliejus viena daina Lietuviskai kita Lenkiskai ir issitekom tai buvo Akmeniu kaime prie Sirvintu-------tiesiog nostalgija...   ATSAKYTI
litvinas 2020-01-29 18:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
lenkai mus lietuvius vadina chamais na tai ju honoras pazistu gerai nes zmona turejau is maisiogalos   ATSAKYTI
rinkeja 2020-01-29 16:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man geda skaityti,kuo uzsiima musu valdziazmogiai......gal dar kasnius suskaiciuokit......   ATSAKYTI
Rokas 2020-01-29 16:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Salin koncervus, kurie daro viska, kad Norkeviciu nusalintu, nes jis sutrukde pravaryt koncervams 40mln. bizniuka.   ATSAKYTI
Petrui 2020-01-29 16:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar jis lenkas?!    ATSAKYTI
Vytenis 2020-01-30 11:28:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gudas maskvos pakalikas.  
Vytenis 2020-01-30 11:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gudas  
tu Vytenis 2020-01-30 14:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
klysti. Narkevičius yra tuteiša, nes nešioja lietuvišką pavardę. Pavardė kilusi nuo Noras. Lietuvoje yra daygybė tautiečių su Narkaus, Noreikos, Narkučio ir pan.pavardėmis. Žodžio noras pas slavus apskritai nėra.  
Petras 2020-01-29 16:39:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ponai nukrypo į šoną nuo esmės. Kodėl NARKEVIČIUS reikalavo už jo puotą sumokėti pavaldžiai įmonei,ar ministerija neturi savo reprzentacinių lėšų? Kiauliškas poelgis,o ne patiekalo klausimas. Paprastai lenkai yra orūs ir teisingi ,o čia...   ATSAKYTI
patarimas 2020-01-29 16:37:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ministras įsivaizdavo,kad jeigu konservatoriai su liberalais gali būti MG Baltic vaišinami Stikliuose,tai ir jam galima valgyti veltui,ne jūs esate valstiečiai ir jums reikia pietus įsidėti į dėžutę ir vežtis su savimi, pakviečia į restoraną,einate ir atsidarę dėžutes pavalgote,va tada niekas prie jūsų negalės prikibti   ATSAKYTI
žiauru 2020-01-29 16:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
TIK NELIESKIT JU --- JIE ŠVENTIEJI, LAI DARO VISKA KA TIK NORI , LITVINAI SUMOKES UŽ VISKA.   ATSAKYTI
Dama 2020-01-29 16:34:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baikit viena karta su tais pietumis.visi valgo ir valge ir valgys.negrazu uzgauliot viena zmogu.   ATSAKYTI
Liepa 2020-01-29 16:32:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Taip problema aiski ,kad ponai ministrai negali susimoketi uz savo pietus uz viesbucius ar jie gyvena is minimumo ? Labai keista ,kad tokie auksto rango pareigunai naudojasi lengvatomis man butu geda gaunant toki atlyginima laukti ,kad tau nupirktu pietus ar kavos puodeli is varganos salie biudzeto stai taip ir gyvename ,kad darbininkas sau nusiperka pietus ir kavos puodeli ,o ministrai rengia sau banketus nemokamus nes jie save taip aprupina ,kad net nepajegus isnaudoti visu skirtu lesu islaidoms susirengia keliones apiformine darbo vizitais i kitas salis ir gyvena rojuje .   ATSAKYTI
Kalmaras 2020-01-29 16:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ne ne jis valgė keptas bulves su kotletais ir kefiru    ATSAKYTI
to Kalmarui 2020-01-30 14:08:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei, tavo supratimu, šnicelis labai skiriasi nuo kotleto (skaityk, yra sąraše), tuomet puolimas teisingas  
Kur 2020-01-29 16:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kur straipsnis,kur konservas Sedbaras au dviem moterimis vazineja po Lietuva dykai(is biudzeto pinigais su limuzinu,ka Gabriukas pasake???   ATSAKYTI
Poetas 2020-01-29 16:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia Lietuva. Čia kotletukais lyja... (pagal E. Mieželaitį)    ATSAKYTI
aaa 2020-01-29 16:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
sudai ras kitu budu.....
   ATSAKYTI
Juozas 2020-01-29 16:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
NU NU SUSITIKIME DALYVAVO NARKEVICIAUS PODRUSKES BALTARUSAI   ATSAKYTI
Ar jūs apsimetate? 2020-01-29 16:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Apsimetate kvailiais, ar tokie ir esate? Šnicelis ir yra kotletas liaudiškai kalbant. Todėl Ministras nieko nemelavo, valgė šnicelį (kotletą). Ką kiti valgė ne Ministro reikalas, kas ką norėjo, tas tą ir valgė, prie ko čia Ministras? O jeigu ir išgėrė alaus kotletui nuryti - tai joks ne nusikaltimas, Lietuvoje dar nėra įvesta visuotinė blaivybė. Gėda vtek'ui, kuri vykdo negražias ir neteisingas užduotis, greičiausiai irgi ne už dyką?   ATSAKYTI
vat 2020-01-29 16:27:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
de facto snicelis nera kotletas. nekalbu apie tarybini valgyklini sniceli, jei toki valgot ir zinot, jusu bedos.
Šnicelis arba pjausnys – plonas veršienos, kiaulienos, avienos, vištienos ar kalakutienos krūtinėlės gabalas, paniruotas džiūvėsiuose ar miltuose ir apkeptas dideliame kiekyje aliejaus, dažniausiai gruzdintuvėje. Nuo muštinio skiriasi tuo, kad mėsa gali būti neišmušta ir kepimo būdu, nuo eskalopo – paniravimu.  
to vat 2020-01-30 14:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal laukiniuose vakaruose tokius "šnicelius" ir valgot, o mūsiški, deja, būna tik maltos mėsos. Nurodykit,prašom, kur jūsiškį galėčiau paragauti  

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo politinės kampanijos pradžios, partijų ir atskirų kandidatų rinkimų sąskaitos yra tuščios arba papildytos tik nuosavomis lėšomis. Remiantis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų