Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio įvykio – ketvirtadienio rytą policija neatmetė ir fakto, kad tai galėtų būti melagingas pranešimas, nes iki šiol neatsirado dingusios mergaitės šeima.

Ketvirtadienį naujienų portalą tv3.lt pasiekė informacija, kad galimai pagrobta mergaitė mokėsi Sausio 13-osios progimnazijoje. Šia žinia su žurnalistais dalijosi moksleiviai ir jų tėvai.

Susisiekus su progimnazijos direktore Birute Rudzinskiene, ši tokias kalbas griežtai paneigė. „Neigiu visą šią informaciją. Iš mūsų mokyklos tikrai nėra dingusi jokia mergaitė ar joks moksleivis, viskas yra tikrinama. 

Šiandien gavome miesto savivaldybės reikalavimą patikrinti mokyklos bendruomenės sąrašus ir išsiaiškinti, ar yra neatėjusių vaikų, kurie pasirodė mokykloje dėl neaiškių priežasčių.

Galiu patvirtinti, kad tie vaikai, kurių nėra, jie serga arba visi yra su tėvais arba jų žinioje.

Šalia mūsų, Karoliniškėse, yra ir daugiau progimnazijų, kur mokosi vaikai. Šis atvejis niekaip nesusijęs su mūsų mokykla“, – kalbėjo ugdymo įstaigos vadovė.

REKLAMA

tv3.lt Vilniaus miesto savivaldybės atstovė spaudai Neringa Kolkaitė patvirtino, kad šiuo metu yra išsiųsti prašymai į visas ugdymo įstaigas aiškintis, ar yra dingusių vaikų ar tam tikrų atvejų, kurie galėtų būti susiję su galimu pagrobimu. „Šiuo metu renkame informaciją, galiu tai patvirtinti, tačiau apie rezultatus galėsime kalbėti po pietų.“

Vykdoma paieška 

Policijos pareigūnai toliau vykdo aktyvią Vilniuje galimai pagrobtos 11-12 metų mergaitės paiešką. Nors prabėgo jau daugiau kaip 12 val. nuo pranešimo apie įvykdytą nusikaltimą, bet iki pat šios akimirkos neatsiliepė nė vieni tėvai, kurių vaikas praėjusį vakarą nesugrįžo namo. Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo galimo nusikaltimo vietos apylinkės.

Nežinomybė apsunkina paieškas, tačiau policijos pareigūnai toliau ragina žmones būti aktyviais – pranešti pastebėjus kažką neįprasto, o vairuotojai, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), raginami pasidalinti vaizdo registratorių įrašais.

Policijos atstovai pripažįsta, kad šiuo metu informacijos yra labai daug, tad tikrinamos visos įmanomos versijos – nuo pagrobimo iki melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Pateikiame įvykių chronologiją pagal šiuo metu turimą viešai prieinamą informaciją.

Apie 19 val. prie vyriškio einančio Sausio 13-sios gatve prisiartina du apie 11 metų berniukai, kurie pareiškia, kad iš šalia televizijos bokšto esančios žaidimų aikštelės buvo pagrobta ir prievarta į automobilį įsodinta mergaitė, kuriai gali būti apie 11-12 metų.

REKLAMA

19.14 val. policijos pareigūnai sulaukia, tikėtina, to paties vyriškio skambučio, kuris praneša, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės arba auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta 11-12 metų nepilnametė.

Kelios minutės po gauto pranešimo, įvykio vietoje jau dirba gausios policijos pareigūnų pajėgos. Ieškoma galimai įvykdyto nusikaltimo pėdsakų, įvykio liudininkų. Apklausiami netoli įvykio vietos gyvenantys ar pro šalį einantys žmonės.

Imamasi ir kitų aktyvių veiksmų. Tikrinamos iš Vilniaus miesto išvažiuojančios transporto priemonės.

21.13 val. policijos atstovai paviešina tokią informaciją: „Pastebėję sidabrinės ar auksinės spalvos automobilį su užsienietiškais numeriais arba įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112. Socialiniuose tinkluose pastebėję bet kokią, galimai su įvykiu susijusią informaciją, pasidalinkite su mumis.“

22.56 val. pareigūnai dėkoja visiems, kurie dalijasi informacija ir toliau ragina pranešti bet kokią, su įvykiu susijusią, informaciją. Pareigūnai pabrėžia, kad vos tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant apie tai informuota. Policijos atstovų teigimu, socialiniuose tinkluose sklando labai daug netikrų gandų, kurie susiję su šiuo įvykiu.

Apie 23 val. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo informacija, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė yra saugi savo namuose. Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja patvirtina, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

REKLAMA

23.42 val. policijos pareigūnai dar kartą prašo visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.

00.12 val. Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojama už pagalbą.

6.56 val. pareigūnai patvirtina, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Maža to, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija taip pat nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Taip pat informuojama, kad Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

REKLAMA

Policijos pareigūnai taip pat prašo Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

8.23 val. pareigūnai dėkoja už pagalbą, tačiau labai prašo visų, kurie siunčia jiems privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atliko tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjo visas kameras, ar apklausė visus liudytojus:

„Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją.“

10.15 val. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt patvirtina, kad yra tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau žada suteikti papildomos informacijos per šį ketvirtadienį po pietų rengiamą spaudos konferenciją.

blusa
2020-01-16 12:13:28
Gerai papurtyti pranešėjus. Juk negali būti, kad niekas per tiek laiko nepasigestų vaiko. Prisijuokavo vaikigaliai, dabar bijo pasakyti teisybę.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2020-01-17 19:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aiškiai matyti, kad policija turi per darbuotojų, Kad užsiiminėja niekalais   ATSAKYTI
Zivile 2020-01-17 12:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ji savo kokį dokumentą buvo kam nors paskolomis arba gal ją ta kur dingo augino močiutė tėvai gal užsienį.nk nežino .dar ar taksi firmas tikrino kas .   ATSAKYTI
Zivile 2020-01-17 12:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ji savo kokį dokumentą buvo kam nors paskolomis arba gal ją ta kur dingo augino močiutė tėvai gal užsienį.nk nežino .dar ar taksi firmas tikrino kas .   ATSAKYTI
Rima 2020-01-16 16:33:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar negali būti, kad ir tėvai su pagrobejjais, todėl negali niekam nieko pranešti.    ATSAKYTI
Geriausias pasiūlymas 2020-01-16 13:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pradėkite namuose naudodamiesi „Google“! Tai kol kas geriausias sprendimas. Aš gavau 27384 USD už savo pirmąjį atlyginimą už darbą 4 valandas per dieną. Pradėjau tai prieš 3 mėnesius ir iš karto parsivežiau namo bent 750 USD per dieną, o uždarbis laikui bėgant gali būti dar didesnis ... Žiūrėti daugiau čia

...............>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Neramybė 2020-01-16 13:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stebna kaip iki siol nenustatyta vaiko asmenybė. Jei vaikas tokiu metu buvo siame rajone tikrai nemanau kad ji galejo buti atvykusi is kito miesto galo. Ji turetu gyventi mokytis tame rajone ar kazkur salia arba lankyti kokius papildomus uzsiemimus kazkur salia. Ir kol nenustatys asmenybes ir nepaskelbs vaiko foto visuomene niekuo negales padeti nes ieskant vaiduokliu kazkokios markes kazkokios spalvos gaunama gausybe informacijos o kur ta kruopele teisingos.. Laikas eina ir vaikas jau gali buti toli isveztas, nuzudytas ir t. t.    ATSAKYTI
As 2020-01-16 12:31:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patarimas: reikia paprasyti visu soc.darbuotoju dirbanciu su seimomis kad perziuretu šeimas. Nes kai kurios mamos nelabai rupinasi savo vaikais.   ATSAKYTI
Marija 2020-01-16 12:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar gali buti, kad pagrobtoji zymiai vyresne? Galbut smulkute ir atrodanti jaunai mergina. Jeigu berniukai nepazinojo jos, galejo jos amziu suklisti. Todel jokie tevai ir neatsiranda nes ne vaikas pagrobtas. Kazkaip keista, kad tevai neatsiliepia, jeigu tai butu 11 ar 12 metu vaikas, jau butu pasigesta... Kad tik atsirastu zmogus gyvas svarbiausia.    ATSAKYTI
Tai 2020-01-16 12:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Panašu į melą.....   ATSAKYTI
Agata 2020-01-16 21:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal pilnamete pagrobie gal veikei nedamatie  
Agata 2020-01-16 21:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal pilnamete pagrobie gal veikei nedamatie  
blusa 2020-01-16 12:13:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gerai papurtyti pranešėjus. Juk negali būti, kad niekas per tiek laiko nepasigestų vaiko. Prisijuokavo vaikigaliai, dabar bijo pasakyti teisybę.   ATSAKYTI
rf 2020-01-16 12:07:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ir vel litwa,,supurte,,baisi zinia...kiek balu pagal richteri?nusibodo ..purto ir purto...o del mergaites tai nieko negaliu pasakyt...   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Jurbarke 13-metį sumušęs vaikas tarnyboms žinomas: problemų esą yra šeimoje (nuotr. stop kadras)
Po žinios apie Jurbarke, kovos menų klube „Pantera“, žiauriai sumuštą 12-metį berniuką, policija greitai nustatė, kad smurtavo tą patį klubą lankantis 13-metis. Vis dėlto, ...
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Kauno policija trečiadienį pranešė ieškanti automobilio, įvažiavusio į Seniavos kapines ir jas apgadinusio. Pasak policijos, vasario 14 dienos rytą pranešta, jog galimai eismo ...
Artūras Zuokas (TV3 nuotr.)
Antradienio popietę Zuokų namuose Vilniuje, Užupyje, kilo konfliktas, į kurį teko įsikišti policijos pareigūnams. A. Zuokas naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad ...
Vilniaus apygardos prokuratūra (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Praėjusį savaitgalį Vilniaus policijos pareigūnai sulaukė pranešimo, jog Vokiečių gatvėje esančiame naktiniame klube „Metelica“, nepažįstamas vaikinais išžagino 18 metų ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Iš vasario 12-osios į 13-ąją, iš karto po vidurnakčio, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnus pasiekė Radviliškio pagalbos šeimai centro pranešimas apie į centrą ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų