Jau daugiau nei trejus metus vykstanti „Brexit“ epopėja šiais metais turėtų pasiekti finišo tiesiąją. Naujienų portalo tv3.lt kalbinti ekspertai tvirtina, kad konservatorių pergalė britų parlamento rinkimuose atneš daugiau stabilumo išstojimo iš Europos Sąjungos procese, tačiau tai nebūtinai reiškia lengvą gyvenimą Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems lietuviams ar tiems, kurie dar tik planuoja ten vykti. 

Didžioji Britanija, „Brexit“ (nuotr. SCANPIX)

Didžioji Britanija, „Brexit“ (nuotr. SCANPIX)

„Saulė pakilo virš nepriklausomos Jungtinės Karalystės“, – rytą po istorinio referendumo kalbėjo vienas pagrindinių „Brexit“ šalininkų Nigelas Farage‘as.

Prieš trejus metus, birželio 23 dieną, britai nusprendė nutraukti nuo 1975 m. saisčiusį ryšį su Europos Sąjunga. Beveik 52 proc., arba virš 17 mln. rinkėjų pasisakė, kad Jungtinei Karalystei reikia palikti Europos Sąjungą. Už pasilikimą Bendrijoje pasisakė Londonas, Škotija ir Šiaurės Airija. Visa likusi šalis referendumo biuletenyje kryželį pažymėjo prie laukelio „Palikti“.

Referendumą surengęs ir norimo rezultato nesulaukęs atsistatydino Jungtinės Karalystės premjeras, konservatorius Davidas Cameronas. Išvesti šalį iš Bendrijos ėmėsi naujoji vyriausybės vadovė Theresa May, tačiau jos bandymai vis strigdavo parlamente. Dėl užsitęsusių derybų ir dramų britų parlamente, „Brexit“ data buvo vis nukelinėjama. Turėjusi iš Europos Sąjungos išstoti 2019 m. kovo 29 d., vėliau tų pačių metų spalio 31 d., dabar Jungtinė Karalystė Bendriją turėtų palikti 2020 m. sausio 31 d. 23 val. Londono laiku.

REKLAMA

Rizika pasiteisino

Norėdama užsitikrinti sklandesnį „Brexit“ procesą, 2017 m. tuometinė premjerė Th. May paskelbė išankstinius parlamento rinkimus, tačiau jai teko nuryti karčią piliulę. Vietoj to, kad užsitikrintų daugumą ir įgyvendintų sklandų išstojimą iš Europos Sąjungos, konservatoriai prarado 13 vietų Bendruomenių rūmuose ir įvėlė šalį į politinį chaosą.

Theresa May

Theresa May

Praktiškai dirbdamas mažumos sąlygomis, Th. May vadovaujamas ministrų kabinetas nesugebėjo įtikinti parlamento priimti su Briuseliu suderėto „Brexit“ plano. Tai nuvedė ne tik prie kelis kartus nukelto išstojimo termino, bet ir prie Th. May ašarų ir atsistatydinimo.

Valdžią perėmė visada susivėlęs, ekstravagantiškasis Borisas Johnsonas, kartais viešojoje erdvėje pravardžiuojamas BoJo. Naujajam ministrui pirmininkui pavyko susiderėti su Briuseliu naują išstojimo planą, tačiau BoJo susidūrė su savo pirmtakės sunkumais – Bendruomenių rūmai atmetė „Brexit“ susitarimą.

Borisas Johnsonas

Borisas Johnsonas

B. Johnsonas nusprendė surizikuoti ir paskelbė parlamento rinkimus. Tačiau, kitaip nei Th. May, jis savo poziciją sutvirtino. Konservatoriai iškovojo 365 vietas ir užsitikrino absoliučią daugumą parlamente. B. Johnsonas ir konservatoriai rinkimų agitacijoje siuntė aiškią žinutę – pagaliau užbaikime „Brexit“. Politikas, norėdamas įtikinti rinkėjus, reklamoje nukopijavo ir britų komedijos „Tegyvuoja meilė“ (angl. „Love Actually“) žinomą sceną.

Pergalę BoJo iškovojo ne tik rinkimuose. Gruodžio 20 d. Bendruomenių rūmai pritarė premjero suderėtam „Brexit“ planui. Už pasisakė 358 parlamentarai, prieš – 234.

REKLAMA

Aiškus išstojimas geriau nei chaosas

Rytų Europos studijų centro (RESC) vadovas, politologas Linas Kojala naujienų portalui tv3.lt sakė, kad ir Th. May, ir B. Johnsonui teko dirbti praktiškai mažumos vyriausybės sąlygomis, dėl to „Brexit“ procesas strigo. Po užtikrintos konservatorių pergalės, anot L. Kojalos, „Brexit“ eiga keisis iš esmės.

„Dabar situacija stabilizuojasi ir galime matyti, kad Borisas Johnsonas ant šitos bangos ištesės bent jau pirminį savo pažadą, iki sausio 31 dienos užbaigti pirmąjį išstojimo iš Europos Sąjungos etapą“, – kalbėjo politologas.

Linas Kojala

Linas Kojala

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius, politologas Ramūnas Vilpišauskas tvirtino, kad konservatorių pergalė rinkimuose eliminavo tik vieną iš galimų scenarijų – Jungtinės Karalystės pasilikimą Europos Sąjungoje, kuris, pasak pašnekovo, buvo įmanomas, jei būtų buvusi suformuota koalicija iš opozicinių partijų, remiančių šalies narystę Bendrijoje.

„Bet ir toliau lieka visiškai neaišku, ką reiškia „Brexit“, galvojant apie būsimus Jungtinės Karalystės santykius su Europos Sąjunga – prekybos, investicijų, paslaugų teikimo, žmonių judėjimo ar bendradarbiavimo įvairiose srityse nuo saugumo iki mokslo tyrimų reglamentavimo. O tai labai aktualu verslui bei gyventojams tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Europos Sąjungos šalyse“, – tvirtino R. Vilpišauskas.

Konservatorių pergalė rinkimuose lyg ir užtvirtino, kad „Brexit“ reikalai pajudės, o tai nuliūdino tą visuomenės dalį, kuri tikėjosi, kad išstojimą dar pavyks sustabdyti. Tačiau L. Kojala tvirtino, kad reikėtų vertinti stabilesne tapusią padėtį.

REKLAMA

„Daug kas, iš finansinės perspektyvos žvelgiant, norėtų, kad britai liktų Europos Sąjungoje. Bet aiškus išstojimas yra geriau nei chaotiška padėtis, kada nėra žinoma, kas laukia rytoj“, – sakė RESC vadovas.

Neatmestinas ir žalingiausias scenarijus

Pasak L. Kojalos, sausio 31-ąją prasidės pereinamasis išstojimo laikotarpis.

„Po sausio 31 dienos jokių komplikacijų neturėtų būti – prekyba nesutriks, eilės prie pasienių nenusidrieks“, – tvirtino L. Kojala.

Tačiau, anot politologo, tada, galima sakyti, išauš nauja „Brexit“ pradžia, nes tuomet britai su Briuseliu derėsis, kaip santykiai klostysis po pereinamojo laikotarpio, kuris turėtų baigtis 2020 m. pabaigoje.

„Pereinamasis laikotarpis užtikrins, kad santykiai tarp abiejų pusių yra švelnūs, nei ekonominiai, nei prekybiniai ryšiai nenutrūks, nebus problemų nei Europos Sąjungos piliečiams Jungtinėje Karalystėje, nei britams Europos Sąjungoje“, – sakė L. Kojala.

Brexit

Brexit

R. Vilpišauskas neatmeta galimybės, kad pasibaigus pereinamajam laikotarpiui ir Jungtinei Karalystei nespėjus susiderėti dėl ambicingesnio susitarimo, reglamentuojančio ateities santykius su Europos Sąjunga, šalis gali išstoti be jokio susitarimo.

„Tai pats žalingiausias visoms šalims scenarijus“, – įsitikinęs VU TSPMI profesorius.

Politologas svarsto, kad galbūt vienerių metų pakaks abiem pusėms susiderėti dėl laisvosios prekybos sutarties.

„Britų vyriausybės galimybes tvirčiau derėtis dabar lengvina tik tai, kad konservatoriai turės užtikrintą daugumą parlamente ir Europos Sąjungos derybininkai galės tikėtis, kad tai, kas bus sutarta, nebus atmesta Jungtinės Karalystės parlamente. Kita vertus, ateities santykių ratifikavimas Europos Sąjungoje vyks ne tik Europos parlamente, bet ir visose 27 šalyse, o tai irgi gali sukelti papildomų komplikacijų“, – samprotavo R. Vilpišauskas.

REKLAMA

R. Vilpišauskas

R. Vilpišauskas

Naujienų portalo tv3.lt kalbinti ekspertai vieningai teigia, kad išstojimo terminas – sausio 31 d. – neturėtų būti nukeltas.

„Daug svarbesnis klausimas – ar iki kitų metų pabaigos Jungtinės Karalystės vyriausybei pavyks susitarti su Europos Sąjunga dėl ateities santykių susitarimo, kuri kiek galima labiau sumažintų „Brexit“ žalą“, – teigė R. Vilpišauskas.

Po „Brexit“ – grėsmė, kad lietuviai bus diskriminuojami

„Brexit“ peripetijos aktualios ne tik britams ar pasaulinėms finansų rinkoms, bet ir gausiai Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiai lietuvių bendruomenei.

„Ten esantiems iki 300 tūkst. mūsų piliečių nebus ramu gyventi“, – įsitikinęs konservatorius, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žygimantas Pavilionis.

Žygimantas Pavilionis

Žygimantas Pavilionis

Seimo narys išrinktas Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje, kurioje paprastai savo pilietinę pareigą atlieka didžioji dalis Lietuvą palikusių emigrantų. Ž. Pavilionio teigimu, daugybė žmonių iš Jungtinės Karalystės dėl „Brexit“ grįžta į Lietuvą, nes, anot pašnekovo, jiems nusibodo gyventi visiškoje nežinomybėje, kuri ne mažėja, o didėja.

Pasak Seimo nario, kita dalis emigrantų išsisprendė galimas problemas ir susitvarkė dokumentus, reikalingus nuolatiniam gyvenimui Jungtinėje Karalystėje.

„Visgi, manau, kad bendruomenė mažės, nes daugybės jų verslai susiję su tarpininkavimu tarp Lietuvos ir Britanijos. <...> Mes galime iš to ir išlošti, jei geriausių nepaliksime britams, o pasiimsime mes“, – apie emigrantų sugrąžinimą į Lietuvą kalbėjo konservatorius.

REKLAMA

Politikas įžvelgia problemą, kad Lietuva nesukūrė institucinių pajėgumų, kurie padėtų į gimtinę sugrąžinti iš jos išvykusius. Kita opi problema, anot Ž. Pavilionio, kad iškyla grėsmė lietuvių diskriminacijai po „Brexit“.

Oro uoste

Oro uoste

„Dabar lietuvius sergi Europos Sąjungos teisė. Bet ir tai jie yra engiami, juos laiko trečiarūšiais, lietuviai patenka į šiuolaikinės vergijos spąstus. Jei jie liks tik po britų teise ir mes nebegalėsime jų apsaugoti, jie atsidurs dar didesnėje bėdoje“, – teigė Ž. Pavilionis.

Atvykti galės tik gabiausi

L. Kojalos teigimu, pereinamojo laikotarpio metu niekas per daug neturėtų keistis nei lietuviams, nei kitiems dabar Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems užsieniečiams.

„Europos Sąjungos piliečiai turės daugiau laiko prisitaikyti prie aplinkybių ir susitvarkyti dokumentus, kad įgytų nuolatinio gyventojo statusą, jei gyvena Jungtinėje Karalystėje ilgiau nei penkerius metus arba išankstinio nuolatinio gyventojo statusą, jei gyvena trumpiau, bet ketina tą daryti ir po Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos. Jų teisės apginamos ir tai yra palankus scenarijus, kuris turėtų užtikrinti sklandžią proceso eigą“, – pasakojo politologas.

Tačiau tų, kurie tik svarsto keltis į Jungtinę Karalystę, laukia naujovės. B. Johnsonas yra numatęs strategiją, kaip keisis imigracijos iš Europos Sąjungos ir kitų trečiųjų šalių politika.

„Jos esmė tokia, kad į šalį galės atvykti gabiausi, talentingiausi, labiausiai kvalifikuoti žmonės. Žemesnių kvalifikacijų žmonėms sąlygos bus gerokai apribotos“, – teigė L. Kojala.

REKLAMA

Pagal britų premjero viziją, atvykstantys žmonės bus skirstomi į tris kategorijas. Į pirmąją kategoriją pateks talentingiausi, gabiausi, apdovanojimų turintys žmonės, kurie į Jungtinę Karalystę galės atvykti be didesnių kliūčių.

Borisas Johnsonas

Borisas Johnsonas

Į antrąją kategoriją pateks kvalifikuoti darbuotojai, kurie galės atvykti, jei turės darbdavio iš Jungtinės Karalystės kvietimą. Trečiojoje kategorijoje atsidurs žemesnės kvalifikacijos darbuotojai. Anot L. Kojalos, jų galimybės atvykti į šalį priklausys nuo to, koks tuo metu bus darbuotojų poreikis Jungtinėje Karalystėje.

„Jeigu jis bus, jei reikės darbo jėgos, greičiausiai bus sudaromos galimybės atvykti. Jeigu ne, tai bus gerokai sudėtingiau tą padaryti“, – tvirtino RESC direktorius.

Karingieji škotai nepasiduos

Po „Brexit“ referendumo vis garsiau buvo pradėta kalbėti apie kitą referendumą – Škotijos nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės. Toks referendumas jau buvo surengtas 2014 m. ir tuomet 55,3 proc. škotų pasisakė, kad norėtų likti Jungtinės Karalystės sudėtyje.

Nors laiko nuo referendumo praėjo nedaug, kalbas apie Škotijos nepriklausomybę pakurstė „Brexit“ referendumas. 67,2 proc. škotų pasisakė už likimą Europos Sąjungoje. Šiais metais vykusiuose rinkimuose į Bendruomenių rūmus puikų rezultatą pasiekė Škotų nacionalinė partija, kuri iškovojo 48 vietas. Škotų politikai su partijos lydere Nicola Sturgeon vis garsiau kalba, kad būtina surengti antrą balsavimą dėl Škotijos nepriklausomybės klausimo, tačiau B. Johnsonas referendumo galimybę griežtai atmeta.

REKLAMA

Škotijos nacionalinės partijos lyderė Nicola Sturgeon

Škotijos nacionalinės partijos lyderė Nicola Sturgeon

R. Vilpišausko teigimu, N. Sturgeon parlamento rinkimuose gautą palaikymą traktuoja kaip rinkėjų Škotijoje mandatą jai nepriklausomybės klausimą toliau kelti. Politikė paskelbė, kad sieks referendumą inicijuoti iki kitų metų pabaigos.

„Dažnai kalbama, kad po tokio referendumo vienai kartai reikėtų tokio klausimo nebekelti ir referendumo idėjos nebeeskaluoti. Aišku, „Brexit“ situaciją apvertė aukštyn kojomis“, – sakė L. Kojala.

Politologo nuomone, referendumas Škotijoje gali įvykti ir be Londono pritarimo, tačiau tai tik dar labiau sukeltų įtampą Jungtinės Karalystės viduje.

„Tai tik dar labiau skatintų svarstyti, ar Jungtinės Karalystės kaip politinio darinio ateitis nėra fragmentacija“, – samprotavo L. Kojala.

„Jei Borisas Johnsonas ir toliau taip agresyviai elgsis ir draus škotams rengti referendumą, tai jis tikrai įvyks“, – įsitikinęs Ž. Pavilionis.

Konservatorius pasakojo, kad apie Škotijos nepriklausomybę yra kalbėjęs su Vokietijos ambasadoriumi Londone.

„Jis man sakė, kad pamatysiu, kad šita šalis sumažės iki Londono dydžio, jei jie toliau taip radikaliai elgsis. <...> Nemanau, kad karingiems škotams anglai ims ir uždarys burnas“, – pasakojo Ž. Pavilionis.

Elita
2020-01-04 16:38:31
Taip dirba juodus darbus bet ir gauna uz juo tris keturis kart daugiau nei pas lietuvos bagocius.Atrodo rasot ir perdziat tarsi lietuvoi visi ponai ir nieks nedirba juodu darbu.Ir as dirbu vistu fabrike keturias dienas savaitei gaunu tukstanti tris simtus i rankas tris dienas bunu su seima per savaite jei noriu galiu padirbt dar jei noriu ir gausiu daugiau o mano sese siuna per diena po desimt valandu penkias dienas savaitei ir i rankas gauna 490 men brangieji juk ir juodi darbai apmokami jei nenori tobulet kiekvienas renkasi taip kad maziau perskit
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Česlovas 2020-01-08 13:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žinot ,tautiečiai,jei yra galimybė,likit geriau Britanijoje.Geriau jūs engs svetimi,bet nors mokės geriau,o Lietuvoj tyčiotis savo ir už ašaras dirbsit 3 darbus.    ATSAKYTI
XXX 2020-01-06 11:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
︆w︆︆ww︆︆.︆︆Get︆︆Meet︆s.︆︆co︆︆m︆︆ - pažinčių svеtainė suаugusiems, nоrintiеms susirаsti pаrtnеrį, nоrintiems pasimylėti   ATSAKYTI
Do 2020-01-06 09:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas dar nezino nei kas nei kaip ten bus, nei kokia ekonomine padetis ar kaip anglai elgsis su europieciais. Juolabiau niekas nezino nei kokius istatymus priims todel geriau palaukti, o ne tusciai spelioti.
Protingas visada abejoja, svarsto ir tikrina faktus. Kvailys visada uztikrintas visur ir viskuom.   ATSAKYTI
Joo 2020-01-05 21:29:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos exoertai maziau kalbekite apie lietuvius kas bus. Lietuvoje jus nieko nepranasaujate o tik malate liezuviais kol dar neatejo diena brexit. Maziau nusisnekekite ir baigikite liezuvauti kaip senos bobos. Geriau sutvarkikite lietuva kad tie paskutiniai zomones neisvazuotu is lietuvos    ATSAKYTI
lietuvis 2020-01-05 19:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dezertyrus ir reikia engti, vietoj to kad tvarkytusi savo salyje jie lenda be muilo i subine kitose salyse.   ATSAKYTI
Emigrantas 2020-01-05 07:16:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Brūdu šalis,vis skleidžia propaganda,kad ir kaip bus sunku as su šeima niekada negryšiu.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-01-05 01:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, britai, begdami is JevraSajuzo, elgiasi taip pat savanaudiskai, kaip lietuviai 90-ais, begdami is TSRS. Motyvas tas pats: uztenka serti svetima dede. Del to, kas ka sere TSRS, "issilaisvine" lietuviai labai greitai suprato. Bet kelio atgal jau nebuvo. Ko nori britai: atsikrayti visu parazitu, pradedant briuseliniu, ir baigiant "privaziavusiais". Butent, Merkel idiotizmas prikviesti i ES pabegelius ir migrantus, ypac po to, kai ES itin padejo JAV sunaikinti Libija, ir beveik sunaikinti Sirija, vietoj kovos su IGIL/ISIS, tapo paskutiniu lasu, nulemusiu Brekzita. Tai, kad tokiom aplinkybem lietuviams po Brekzito nieko gero nekviepia, aisku, kaip diena. И к бабке не ходи. Reikalas ne tame, kad lietuviai blogi, treciarusiai. Reikalas tame, kad jie, kaip ir lenkai, yra "privaziave", "parazitai", atimantys is vietiniu vieta po Saule. Manau, kad Britu istatymai juos gins, bet britu visuomenes, atsikandusios globalizmo, butinumo serti ir migrantus, ir ES parazite LR, poziuris i emigrantus tik bloges. O po Brekzito lietuviams kelias i GB bus isvis uzkirstas. Uz ka britai ir kovojo. Na, galit prisiminti, kaip per "Perestroika", Sajudi, tiesiog griezet dantim, kad pokaryje TSRS valdzia i LTSR privare rusus, rusakalbius, specialistus, kad ne tik atstatyti po karo nugriautus miestus, bet ir smarkiai isvystyti pramone. Prisiminkit, kaip patys nekentet "privaziavusiu". Tai dabar rykit patys ta jovala. Na, tu lietuviu, kurie ne is biednumo, kaip ziurkes pabego is savo Tevynes, kaip ir tokiu pat RU rusu ziurkiu, as iki gyvo kaulo neapkenciu. Tu "protingu", kuriems Tevyne ten, kur ju uzpakaliui silciau. O tu, kuriuos gimtoji Tevyne tiesiog ismete, neleidziant cia isgyventi, be galo gaila. Kita vertus, nereikejo leisti landsberginiams griauti Lietuva nuo Kovo 11, Sausio 13, laisvinant ja nuo visaliaudines valstybines nuosavybes, gamybos, kolukiu, IAES. Uz IAES naikinima ir "Independence" ipirsima kitoje valstybeje Raudonaja Dalia Magnolija jau pakartu zemyn galva. O lietuviai... isrinko toki pat Nauseda vietoj V.Andriukaicio!.. Na, dar nepriejot prie liepto galo, dar neverti V.Andriukaicio - jusu problemos. Bent TV3 leido issamiai su jo susipazinti. Tai jei LR gamybos neliko, tai su tokiu silpnu verslu, is paslaugu, kaip tokioj "zalioj" LR galima isgyventi? Ieskot iskovoto laukinio kapitalizmo salygom socialiai orientuoto verslo, "kolchozu"? :))) Bet pala-pala, reikia ne tik didinti karo islaidas NATO, bet, net neturint gamybos, moketi milziniskas sumas, besisaugojant nuo klimato kaitos! Dar ir pigios el.energijos LR kratosi, jau pradeda savo tinklu sinchronizacija su ES. Ir dar, ypac po Brekzito, nuo 2020 LR gaus zenkliai mazesne ES parama. Tai kad, mielieji "issilaisvine", begot is LR, ir, kuo toliau, tuo masiskiau begsit! Tik dabar ne i GB. Na, jei nusprendet taip "laisvinti" Lietuva - tepadeda jums Dievas. O panoresit gelbeti Lietuva ir lietuvybe - isvarysit landsberginius, masiskai isrinksit G.Palucko partija (geresnes neturit, nes nesat to verti) ir susidraugausit su "Rusu", isstoje is NATO. Kito pasirinkimo neturit. Vakarai nepades.   ATSAKYTI
2020-01-04 23:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visose šalyse įra rasistų,aš čia anglų draugų turiu daugiau, negu Lietuvoje gyvendamas 40metu turėjau.gaunu algą tokią pat, darbo valandos tos pačios,jei nori daugiau pinigų gali ilgiau dirbti.juodus darbus dirbam čia už pinigus, o Lietuvoj už pašalpą visą mėn.kitaip nepavadinsi, tai kur didesnis žmonių išnaudojimas?    ATSAKYTI
Ot 2020-01-05 09:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoj prichvatizatorius savo brolį lietuvį išnaudoja daugiausiai pritarus jo švogeriui valdžioje. Dėl to nematyta emigracija,valstybės byrėjimas. Laukinis kapitalizmas...  
Europa 2020-01-04 23:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Engia tik Lietuvoj,nes gauna skaromis.....taškas   ATSAKYTI
Antanas 2020-01-04 23:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu jus ten LT šnd kaip tik žiuru skelbimą vairuotojui 550€ I rankas per men Čia per savaite uždirba tiek o maisto kainos vienodos bet užtat eglutes turit po 50000€   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-01-04 22:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ž pavilioni, aš ne tavo nuosavybė, kad tu mane susigrąžintum vo teap vo. Dar konservai pavadovaus man, unguri graužk, aš ne jūsų daiktas, kad susigrazinetumet    ATSAKYTI
Taigi 2020-01-04 19:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvis lietuvi engia pirmoi eilei,anglai tikrai kad neengia nieko.cia raso tie turbut kurie nera tenai buve ar gyvene ne sykio.   ATSAKYTI
Emigrantas 2020-01-04 18:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką čia rasote nesąmones,katras jau čia 15 metu ,jis tikrai negrys į tą durnyna(Lietuvą).Anglijoj darbo pilna,ir algos daug geresnės nei Lietuvoj pas vertelkas sukčius.kada algos bus kaip Anglijoj visi sugryztu.   ATSAKYTI
pas 2020-01-04 17:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
mus dar daug gyvu siuksliu, kur jie vaziuos ?   ATSAKYTI
Brexit... 2020-01-04 17:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
.... prie ko čia, jai lietuvius engia daugiausia Lietuvos.. A, - supratau, po Brexito nebus kur lietuviams iš Lietuvos pabėgti!?    ATSAKYTI
Liepa 2020-01-04 16:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai ,kaip rupi dabar emigrantai musu valdziai ,tik kur ta valdzia buvo ,kad turejo zmones palikti sali ir ieskotis darbo kitoje salyje , turetu ismokti musu verslininkai vertinti zmogu ,kuris jam dirba ar ne konservatoriu valdymo metais zmones buvo palikti likimo valiai niekam be socialiniu garantiju be darbo ,o jai ir dirbo tai atlygio negaudavo ir tiesos niekur negalejo rasti . Lietuvai dar toli grazu iki issivysciusiu saliu ,menko menaliteto darbdaviai skurdina zmonis nes juos dengia seime sedintys ponai kuriems sumokama atlygis ,kad nesikistu i ju reikalus    ATSAKYTI
Elita 2020-01-04 16:29:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gerbiamieji rasot ir net negalvojat jul tie kurie dirba gyvena augina vaikus jie net negalvoja grizt o tie kurie gulu parkuose valkatauja geria ruko tu jus juk nenorit bet jie tikrai gris statykit daugiau nakvynes namu ,nes miesto centre is 15 valkataujanciu 12 kalbejo lietuviskai ir jie tikrai ne geriausi kuriu jus laukiat ,nes savu puse lietuvos jei ne prie konteineriu tai tarp keturiu sienu skursta .O geriausi tai tokie kaip mano vaikai kuriu turiu 6 ir 12 anuku kuriu jus su laiku atsikratet ,bet jie jei ir leks is anglijos bet tik ne i brangia lietuva kuri mano seimai dave til skurda ir kurio mano vaikai nenorejo kentet nes buvo protingi ne valkatos ir cia pabaige mokslus gavo gerus darbus dabar ju vaikai studentai ir kuriu jau darbdaviai laukia o neklause ar turi patirti kur 18 ar 20 metu gali turet atsikvosekit ir nexiurekit is kur kas gris o tvarkykites savo panosei   ATSAKYTI
Emi 2020-01-04 16:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Teisingai, nes lietuviai daugiausia apsisike, tai prilupo,pavoge, isprievartavo. Man geda kad as lietuvis. Nors pohui, daugumai sakau esu is rusijos.    ATSAKYTI
Tai kad 2020-01-04 17:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
man geda, kad tu lietuvis. Nors gal nelabai tu ir lietuvis, rasai , kas esi 'pohui'  
Emi 2020-01-04 16:29:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Teisingai, nes lietuviai daugiausia apsisike, tai prilupo,pavoge, isprievartavo. Man geda kad as lietuvis. Nors pohui, daugumai sakau esu is rusijos.    ATSAKYTI
Ona 2020-01-04 16:25:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Anglai tinginiai, kas dirbs juodus darbus ?    ATSAKYTI
Elita 2020-01-04 16:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Taip dirba juodus darbus bet ir gauna uz juo tris keturis kart daugiau nei pas lietuvos bagocius.Atrodo rasot ir perdziat tarsi lietuvoi visi ponai ir nieks nedirba juodu darbu.Ir as dirbu vistu fabrike keturias dienas savaitei gaunu tukstanti tris simtus i rankas tris dienas bunu su seima per savaite jei noriu galiu padirbt dar jei noriu ir gausiu daugiau o mano sese siuna per diena po desimt valandu penkias dienas savaitei ir i rankas gauna 490 men brangieji juk ir juodi darbai apmokami jei nenori tobulet kiekvienas renkasi taip kad maziau perskit   

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
mokamos paslaugos (nuotr. Fotodiena.lt)
Interneto ir medijų rinka susiduria su iššūkiu, kai tenka konkuruoti ne tik tarpusavyje, bet ir, pavyzdžiui, su žymiais maisto prekių ženklais dėl vartotojų dėmesio, sako ...
(nuotr. Andrius Ufartas/fotobankas)
Lietuvoje paskolų palūkanos augo jau kurį laiką – nuo 2017 m. pabaigos. Šiuo metu Lietuvoje paskolų palūkanos, palyginti su vidutiniu Europos Sąjungos (ES) šalių palūkanų ...
Recepas Tayyipas Erdoganas (nuotr. SCANPIX)
Turkija ir likusios NATO aljanso narės šiuo metu nėra geriausios draugės. Turkijos spendimai bičiuliautis su Rusija, kurdų puolimas ir grasinimai blokuoti gynybos planus, jei ...
(asociatyvi nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Statistika rodo, jog išsivysčiusiose šalyse maždaug trečdalį visų mirčių priežasčių sudaro kardiovaskulinės, t. y. širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Anot gydytojų, staigi ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Ką tik Kaune registruoti Azijoje gana paplitusios Dengė karštligės atvejai, o dabar Kinijoje paskelbta apie fiksuojamą nepažįstamos kvėpavimo takų ligos ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų