Klaipėdoje sekmadienio popietę Minijos gatvėje esančio namo bute rasto 2,5 mėnesio moteriškos lyties kūdikio mirties priežastys kol kas lieka neaiškios.

Namas, kuriame rastas negyvas kūdikis (nuotr. TV3)

Namas, kuriame rastas negyvas kūdikis (nuotr. TV3)

Dėl šio įvykio įtarimai taip pat dar nėra pareikšti nei mirusio kūdikio mamai Alinai S. (gim. 1989 m.), nei jos sugyventiniui Mykolui R. (gim. 1987 m., kurio tėvystė taip pat nėra patvirtinta – aut. past.).

Šią informaciją per spaudos konferenciją atskleidė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Policijos atstovas pasakojo, kad į įvykio vietą, Minijos gatvėje, iškart buvo iškviestas teismo medicinos ekspertas:

„Išorinių smurto žymių nebuvo nustatyta. Kūnelis buvo su lavondėmėmis. Laukiama duomenų, kokia buvo kūdikio būklė gimstant, kokia buvo motinos būklė gimdymo metu.

Rastas kūdikio kūnelis buvo stipriai apiręs. Bet ypatingos netvarkos, kaip įprasta tokiais atvejais, bute nebuvo pastebėta. Vaikas buvo rastas lovytėje, apklotas. Tiek motina, tiek jos sugyventinis šiuo metu yra apklausiami.

Tada vertinsime jų parodymus, lyginsime su teismo medicinos eksperto išvadomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 144 straipsnį – asmens palikimas be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.“

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad už šį nusikaltimą asmuo yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

A. Motuzas pabrėžė, kad tiek motina, tiek jos sugyventinis teigė, kad jie iš buto išvyko, nes mirus kūdikiui patyrė šoką. Artimieji su jais negalėjo susisiekti keletą pastarųjų dienų.

Tiek kūdikio mamą, tiek jos sugyventi sulaikyti padėjo Kelmės rajono ūkininkas, pas kurį šie uždarbiavo. Ūkininkas, pradėjus sklisti informacijai apie šių asmenų paiešką, kreipėsi į policijos pareigūnus.

Anksčiau nei motina, nei jos sugyventinis nebuvo sulaukę realių laisvės atėmimo bausmių. Prieš dvejus metus ji buvo bausta administracine tvarka dėl melagingo policijos pareigūnų iškvietimo. „Tokie nusikaltimai, kurie labiau susiję su asmenų gyvenimo būdu“, – pridūrė A. Motuzas.

Namas, kuriame rastas negyvas kūdikis

Namas, kuriame rastas negyvas kūdikis

Sukrečiantis kaimynų pasakojimas

Namo, kuriame rastas negyvas kūdikis, gyventojai TV3 atskleidė daugiau šiurpių šio įvykio detalių. Paaiškėjo, kad negyvą kūdikį aptiko močiutė ir kaimynė.

Kaimynė pasakojo, kad sekmadienį atvyko kūdikio močiutė, kurios niekas neįleido į butą. Jis buvo užrakintas. Moteris su viena kaimyne patikrino pašto dėžutę ir ten surado į vaikišką servetėlę susuktą raktą.

Kūdikis buvo rastas su čiulptuku, jis buvo apklotas pledu. Vaikas buvo pažaliavęs, viena akis pramerkta ir nuo jo sklido stiprus dvokas. Durų spynelės buvo užklijuotas su izoliacija, tad spėjama, kad tokiu būdu buvo bandoma slėpti sklindantį kvapą.

REKLAMA

Kaimynai paskutinį sykį to buto languose šviesą matė ketvirtadienį. Jie pasakojo, kad moteris dažnai gerdavo alų, o jos sugyventinis esą vartojo narkotikus. Jie matė moterį girtą ir nėštumo metu.

Gėrė nėštumo metu

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities atstovė Greta Bliutaitė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad šeima, kurioje nutiko baisi nelaimė, vaiko teisėms buvo žinoma.

„Šis kūdikis buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Kitiems trims anksčiau buvo nustatyta nuolatinė globa. Mama nė vieno jų neaugino. Vaikai buvo paimti, nes motinai trūko socialinių įgūdžių, kad galėtų juos auginti“, – pasakojo G. Bliutaitė.

Anot vaiko teisių atstovės, šių metų spalio 8 d. buvo gautas pranešimas, kad ši moteris su kūdikiu išėjo iš ligoninės taip ir nebaigusi gydymo kurso:

„Spalio 10 d. vyko atvejo vadybos posėdis, kuris įtikino ją sugrįžti į ligoninę pabaigti gydymo kursą. Tuo metu buvo įvertintos ir gyvenimo sąlygos moters namuose, buvo nustatyta, kad jos tinkamos vaikui augti ir jam vystytis.

Moteris bendradarbiavo su mūsų specialistais, su šeima dirbo socialiniai darbuotojai. Mes kalbame tik apie vaiko mamą, apie jos sugyventinį jokios informacijos neturime.

Faktas, kad jai trūko socialinių įgūdžiu, buvo pastebėta girtaujanti nėštumo metu. Tad jai esant nėščiai buvo taikyta atvejo vadyba. Jau tada specialistai dirbo su moterimi, nes ji buvo pastebėta neblaivi nėštumo metu. Po gimdymo nebebuvo fiksuotas nė vienas girtumo atvejis.“

Šokiruojantis radinys

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai sekmadienį pranešė apie šokiruojantį radinį viename Minijos gatvėje esančių namų.

REKLAMA

Gruodžio 8 d. apie 14 val. Klaipėdos pareigūnai Minijos gatvėje esančiuose namuose, lovoje, rado 2,5 mėnesio negyvą kūdikį, irimo stadijoje.

Iškart pranešta, kad pareigūnai pradėjo kūdikio mamos Alinos S., gim. 1989 m., ir jos sugyventinio Mykolo R., gim. 1987 m., paiešką.

Šio pirmadienio rytą patvirtinta, kad Telšių apskrities VPK Kelmės policijos pareigūnai sulaikė 1989 m. gimusią kūdikio motiną bei 1987 m. gimusį jos sugyventinį.

Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad pirminės apžiūros metu smurto požymių nebuvo nustatyta.

Manau
2019-12-09 11:37:48
Tokiom nesveikom moterims neleist gimdyt.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dangutė 2019-12-13 13:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trūksta socialinių įgūdžių? Mylėtis ir gimdyt jų užtenka? Bausti abu labai griežtai ir sterilizuoti    ATSAKYTI
Ziaurus 2019-12-13 12:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As manau kad jie nebuvo jokiam soke. Patiems geriau virve ant kaklo ir baigta o kalejime ir palest gaus ir ismiegos ir t.t
Uz vagystes gauna zmones 8metus o cia 2metai? Verkt norisi nuo tokios lietuvos.... GĖDA    ATSAKYTI
Vitka 2019-12-11 10:48:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Soko busenoje pabego....bet kazkodel tai ir spyneles uzkamse,kad kvapas nesklistu,ir rakta palyko,ir soske mergytei ikyso.Mociute sake,kad soskes isvis neimdavo....tikri atmatos   ATSAKYTI
Erika 2019-12-10 13:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei gere nestumo metu, keli vaikai jau atimti, tai soc darbuotojos ar istatymus kuriantys asmenys turi proto leisti auginti dar viena vaika??? Jei jau negimusiu kudikiu nepasirupina, tai jau minties negali but kad rupinsis ir kai jis gims.    ATSAKYTI
Kas čia per š.... 2019-12-10 12:53:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nei bausmės atitinkamos nepaskirs šitiems urodams ! Ką čia trina išgamos. Patys tą vargšą kūdikėlį bus ir užmušę ar paliko miriop specialiai vieną tam bute. KONTRACEPCIJĄ SŪKOMS TOKIOMS NEMOKAMĄ PIRMĄ SKIRKIT ARBA PRIVERSTINIS KASTRAVIMAS. JEI IŠGAMA ŠITA NETURĖJO ĮGŪDŽIŲ-NIEKAD IR NETURĖS. DAR VIENA MIRTIS IR AČIŪ MŪSŲ SU..PI.TAI VALDŽIAI   ATSAKYTI
Donata 2019-12-09 17:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sterilizuoti sita kale, jau tiek vaiku ant svieto primecius!!! Kiek dar taip tesis!!! Juos pacius taip pakankinti,! Toki maza angeleli, truksta zodziu, isgamos!!!!   ATSAKYTI
Gerda 2019-12-10 13:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaityt išmokit-smurto žymių nėra!  
Viktorija 2019-12-11 16:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerda, o palikt kūdikį be priežiūros mirti nėra smurtas???? Kūdikio negalima palikti vieno namuose minutei.Vien pagalvojus ką mažas vaikelis ištvėrė siaubinga....Mama turi būti saugiausia ką jie turi atėję į sšį pasaulį. Šiam vaikeliui nebuvo saugu nei mamos įščiose nei atėjus į šį pasaulį...  
Audronė 2019-12-09 17:02:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaikų ji turi 5 Ernestas ,Dominykas ,Eirilė,Andrėja ir mirusioji Milita,augino tik Ernestą iki kokių 4metų,kitus ne,kai gimė Dominykas jį pasiėmė tėtis Gargžduose ir vyresnį berniuką Ernestą vėliau ,kad broliukas nepatektų į vaikų ,namus.Mergytės lavonėlį rado dukterėčia Gabrielė ,ji iškvietė policiją ,ji atidengė kūnelį ,rado raktą be jos kūdikėlis ir šiandien gulėtų nerastas.tad užtenka meluoti.   ATSAKYTI
Už teisybę! 2019-12-09 16:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek melo žmonės!!!! Kas taip iškraipo informacija!????? Ne ketvirtas, o penktas vaikas šeimoje. Ne kaimynė ir močiute rado vaiką lovoje negyva. Baikit issidirbineti žurnalistų gauja. Nežinot - nerašykit!    ATSAKYTI
Vika 2019-12-09 15:34:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk galejo i gyvybes langeli nunest jei vaiko nenorejo.Tuos gyvulius susaudyt!   ATSAKYTI
Emma22 2019-12-09 14:51:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Ooo 2019-12-09 14:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas darosi viską daro narkotikai alkoholis ir vaiku teise jei kitų 3 vaiku neaugino tai galėjo ir ta kudikeli paimti iš jos ji nemotina ji gyvulis!!!!! O vaikų teisė į normales šeimas žiūri o ne į tokius isgamas   ATSAKYTI
Uzpi. 2019-12-09 14:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai neleiskite tokioms gimdyti matai viena vaiką reikia atimti padaryk kad dulkintusi ir nepastotu. Čia bl tokioj šaly kaip Lietuva taip ir moka daryti vaikus žudo vienas ant kito varo vaikus atema iš normaliu šeimų vaikai dingsta čia gi Lietuva seimas sika tauta tapsnoja ta šūdą dieve dieve    ATSAKYTI
Gintaras 2019-12-09 13:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išimti gimdą ir į kalėjimą 20 metų. Grįžusi bent negimdys daugiau.   ATSAKYTI
As 2019-12-09 12:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia tai su dukteriecia rado cia su kaimyne rado ta mergyte zurnalistai metos kad baisu ir si nieko negaus 2metus gal kaip raso parazitas nezmogus    ATSAKYTI
oksana bagociene 2019-12-09 12:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Štai kaip dirba Klaipėdos vaikų teises    ATSAKYTI
Audrius 2019-12-09 12:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bejėgis paliko, kad ir negivas gimė. Vistiek tai nusikaltimas prieš žmoniškumą, ne žmonės jie, tai kam jų gailėtis. Tikiuosi tikras teismas nubaus. Viešpaties.   ATSAKYTI
birute 2019-12-09 12:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
kastruot tuos gyvulius reikia, o ne leist daugintis ir zudyt vaikus,dievas yra,nubaus dar baisiau,to ir laukiu labiausiai   ATSAKYTI
Dalia 2019-12-10 09:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sterilizacija tokiems būtina kaip katytei ir katinui.Abiems.Kodėl taip nedaro ,ko kalti vaikeliai?!  
Dalia 2019-12-10 09:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sterilizacija tokiems būtina kaip katytei ir katinui.Abiems.Kodėl taip nedaro ,ko kalti vaikeliai?!  
Jelena 2019-12-09 11:54:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Siaubas, kas tiems tėvams darosi? Žmonijoje meilė visai atšalo.   ATSAKYTI
Manau 2019-12-09 11:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tokiom nesveikom moterims neleist gimdyt.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Peilis (nuotr. 123rf.com)
Lietuvoje statybose dirbusiems trims ukrainiečiams pažintis su taip pat iš šios šalies atvykusiu Oleksandru Tsariuchenka baigėsi pagal blogiausią įmanomą scenarijų. Du buvo ...
Suėmimai teisme korupcijos byloje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Pirmadienį iš suėmimo buvo paleistas prokurorų korupcijos byloje įtariamas advokatas Šarūnas Mickevičius.  Kaip BNS pranešė Generalinės prokuratūros atstovė Elena ...
Pajūryje vasaros išvakarėse siautėjo vandalai: šįkart sudegino suoliuką (nuotr. facebook.com)
Kalendorinės vasaros pradžioje Klaipėdos paplūdimyje pastebėtas vandalų išpuolis. Šįkart jų taikiniu tapo poilsiautojams skirtas suoliukas, kuris buvo sudegintas. Apie tai ...
Algirdas Paleckis (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Šiaulių apygardos teismas pirmadienį patenkino šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio prašymą ir sutiko byloje kaip liudytoją apklausti Sausio 13-osios byloje ...
Greitoji (nuotr. Fotodiena.lt)
Sekmadienį popiet Šiauliuose aštuonerių metų berniuką partrenkęs automobilio vairuotojas pasišalino iš įvykio vietos, bet vėliau pats atvyko į policijos komisariatą.  ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų