Panevėžyje nuo pastolių prie renovuojamo namo darbo metu nukrito ir žuvo statybininkas. Nutikusios nelaimės aplinkybes šiuo metu narplioja Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai ir policijos pareigūnai. Netoliese gyvenantis panevėžietis susisiekė su naujienų portalu ir papasakojo, kad dėl galimų darbo saugos pažeidimų renovuojant šį namą jis asmeniškai skambino į VDI ne kartą, bet situacija nepasikeitė.

Gruodžio 5-ąją per pietus Klaipėdos gatvėje renovuojamo namo teritorijoje iš 2 arba 3 aukšto krito ir užsimušė 1958 m. gimęs darbininkas.

Po šios tragedijos su naujienų portalu tv3.lt susisiekė anonimu likti norėjęs skaitytojas, kuris papasakojo apie tai, kad, anot jo, laiku sureagavus buvo galima užkirsti kelią tokiai skaudžiai nelaimei.

Vaikščiojo su treningais

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas pasakojo, kad apie tai, jog gali nutikti nelaimė jis susimąstydavo pastaruosius du mėnesius:

„Gyvenu priešais renovuojamą pastatą. Mes su žmona kiekvieną dieną matome, kaip darbuotojai ten vaikšto be šalmų, be darbo drabužių. Jie vilki treningus, kas yra didelis pažeidimas. Juk jei atėjau dirbti, tai man turėtų išduoti darbo drabužius.

REKLAMA

Per tuos du mėnesius, du kartus skambinau į Valstybinę darbo inspekciją – spalio viduryje ir dar po kelių dienų. Pirmą kartą manęs paklausė, kas vykdo darbus, bet tada negalėjau to pasakyti. Sakiau, kad matau žmones, kurie ant penkiaaukščio stogo vaikšto be šalmų."

Liudininkas sako, kad į VDI skambino ir antrą kartą, pranešėjas nurodė, kad darbus atlieka „Modernaus būsto projektai“, bet situacija nepasikeitė.

Skirtos baudos

VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskienė-Sarnickienė tv3.lt pasakojo, kad dėl Klaipėdos g. 108 vykdomų renovacijos darbų patikrinimas buvo vykdytas šių metų rugsėjo 3-ąją:

„Tą dieną mūsų inspektoriai buvo nuvykę į tą vietą bei atliko patikrinimą. Buvo nustatytas pažeidimas – statybvietės teritorija nebuvo aptverta pagal numatytus reikalavimas. Dėl to bendrovei skirta administracinė bauda. Vėliau pranešimų apie pažeidimus nebuvo gauta ir daugiau patikrinimų nebuvo atlikta.“

Anot VDI atstovės, yra reaguojama ir į elektroninius laiškus, ir į žinutes socialiniuose tinkluose, ir į skambučius telefonu.

„Kai žmones mato, kad kažkas nesaugiai dirba – praneša mums. Gali būti, kad jūsų minimas asmuo skambino telefonu, o toks patikrinimas nebuvo oficialiai užfiksuotas. Gal mūsų darbuotojas tuo metu dirbo kitoje vietoje ir pagal tą skambutį pravažiuodamas patikrino ir tą informaciją, bet tuo metu pažeidimų jau nebuvo, todėl toks įrašas ir neatsirado duomenų bazėje“, – svarstė J. Kažukauskienė-Sarnickienė.

Anot jos, vieną akimirką praeiviai gali matyti pažeidimą, bet po kurio laiko tų žmonių, kurie nusižengė taisyklėms gali net nebebūti darbo vietoje:

REKLAMA

„Jei pažeidimas nebuvo kažkokia forma užfiksuotas, tada negalime imtis veiksmų. Tik patikrinti situaciją realiu laiku. Ir ta situacija jau gali būti pasikeitusi. Tad jei kažkas dirbo prieš valandą be šalmų, tai patikrinimo metu jau gali juos dėvėti. Gali būti visokių variantų.“

Šiuo metu vyksta patikrinimas dėl paskutinės tragiškos nelaimės.

„Kai įvyksta mirtini nelaimingi atsitikimai, tada darbdavys apie tai privalo pranešti VDI, policijai ir prokuratūrai. Institucijos atlieka savo tyrimus, surenka medžiagą. O prokuratūra savo ruožtu priima atitinkamus sprendimus“, – veiksmų seką detalizavo J. Kažukauskienė-Sarnickienė.

VDI atstovė pridūrė, kad vien šiais metais buvo atlikti trys patikrinimai bendrovės „Modernaus būsto projektai“ vykdomuose objektuose:

„Be minėto pažeidimo, kai nebuvo tinkamai aptverta teritorija, dar užfiksuotas vienas pažeidimas susijęs su darbo užmokesčiu. 2018 m. buvo vykdomi 7 inspektavimai dėl šios bendrovės veiklos. Tada nustatytas vienas pažeidimas dėl darbuotojų aprūpinimo saugos ir sveikatos pažeidimų.“

Vyksta tyrimas

Bendrovės „Modernaus būsto projektai“ direktorius Mindaugas Vezbergas, paklaustas apie pirmines nelaimės priežastis, teigė, kad kol kas nieko pats nežino bei pridūrė, kad šiuo metu vyksta tyrimas, kuris atsakys į visus klausimus:

„Nežinome patys (kodėl nutiko nelaimė – aut. past.), vyksta tyrimas. Žuvęs žmogus tą dieną net neturėjo būti toje statybvietėje. Jis turėjo dirbti kitoje vietoje, o ne prie to objekto.

Patys laukiame išvadų. Supraskite, buvo pietų metas. Daug žmonių buvo išvažinėję. O to žmogaus tuo metu ten net negalėjo būti. Sunku pasakyti, kas nutiko, reikia sulaukti ekspertų žodžio.“

REKLAMA

Paklaustas apie ankstesnius bendrovės pažeidimus, M. Vezbergas nebandė sušvelninti situacijos.

„Mus tikrina visą laiką. Periodiškai tie patikrinimai vyksta, tad dažnai kažką atranda, ką prašo pataisyti. Visą laiką stengiesi tvarkos laikytis, atsižvelgi į perspėjimus. Daugiau nelabai turiu ką pasakyti“, – pokalbį užbaigė bendrovės direktorius.

DEJA
2019-12-06 15:41:38
kazkokia pasaka - zmogaus neturejo buti objekte . cia jau kvepia valdzios issisukinejimu , nes zino kuo tai kvepia ,o kvepia simtatukstantine kompensacija . dirbu vokietyjoj ir teko laipioti pastoliais tai jie sumontuoti taip kad norint nukristi reik islipti uz pastoliu ribu ,ir dar SALMAS pagalvokit kaimynai stebeje objekta kuo jis pades kai dirbi ant stogo jei nedirbi po kranu , darbo rubai Vokietyjoj nera butini tik batai turi but S3 . SALMAS REIKALINGAS JEI VIRS TAVES KAZKAS DIRBA , aisku tvarka pasimato kai ir salmas ,darbo rubai ,batai yra ant dirbanciojo , . manau cia buvo TVARKOS NEBUVIMAS , VISKAS PRO PIRSTUS
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senis. 2019-12-16 12:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KlaipedojecH.Manto. Gt. 36, ant. renovuojamo pastato vyksta tas pats darbininkai be šalmu dirba nuo stogo keičiamo meta atliekas teritorija neaptverta o statybos inspekcijai yra povik tai vyksta miesto centre.   ATSAKYTI
arturas4 2019-12-06 18:10:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
as kiek supratau tas senis prisauke nelaime uzdazyt langelius ir nekisi nosies kur nereik   ATSAKYTI
X 2019-12-06 18:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visi žino, kad žmogelis mirė neblaivus   ATSAKYTI
Panevėžietė 2019-12-06 16:55:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu, tik bausti, baudas uždėti tesugeba - tai labai liūdna...    ATSAKYTI
Panevėžietė 2019-12-06 16:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu tik bausti,baudas uždėti tesugeba - tai, labai liūdna...   ATSAKYTI
Liudna 2019-12-06 16:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
niekas nesikeicia.Vis dar gyvenam sovietmecio laikais.   ATSAKYTI
Lietuve 2019-12-06 22:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O prie ko cia sovietmetis ?  
814 2019-12-06 23:41:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kad jau 30 metų kaip liandzbergmetis.   
DinAs 2019-12-06 16:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Argi darbo inspekcijai rūpi paprastas žmogus?jie rūpinasi tik darbdavių gerove.   ATSAKYTI
Anonimas 2019-12-06 16:16:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
M. Vezbergas atvažiavęs į ivikio vieta viems išdalino salmus ir viena šalmą padėjo prie žuvusiojo galvos    ATSAKYTI
DEmokratija. 2019-12-06 15:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Namai renovuojami savivaldybės įmonės AB ''Panevėžio energija'' iniciatyva, kad savivaldybės monopolinės centralizuotos šilumos - korumpuotos viešosios paslaugos - kaina nedidėtų. Tačiau ji jau padidės 4,5 procento. Bendrovėje ''Modernaus būsto projektai'' atsitinka mirtinos nelaimės, nes joje nėra darbo drausmės todėl, kad joje pigi darbo jėga. Ne geresnė padėtis ir savivaldybėje su visokiais kontrolieriais: žmonės žūsta, o jie vaikšto nebaudžiami.   ATSAKYTI
Emma 2019-12-06 15:48:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Ema 2019-12-06 17:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gal nori šia naktele an mano šliapos pajodineėti  
Emigrantas 2019-12-06 15:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
VDI? Skambučiai buvo, o reakcijos jokios. Kas tai - nekompetencija abejingumas. O kur atsakomybė? Ieškinys tiktų neabejotinai.    ATSAKYTI
Emigrantui 2019-12-06 15:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
VDI juk sako, kad i telefoninius skambucius nereaguoja. Butina siusti laiska, ir dar turbut registruota. O per ta laika ir ne vienas zmogus gali uzsimust. Ir kada pas mus "uzsimus" pati biurokratija? Tiesiog tingi subines pakelt.  
Skundikas 2019-12-07 01:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkada skambinau ir aš,tai pasakė,kad reaguos tik į raštišką pranešimą ir ištirs per vieną mėnesį. Be to, liepė surinkti visus įrodymus ir smulkiai nurodyti kaip nuvažiuoti į objektą. Pasirodo, kad ne darbo inspekcija tiria,bet pats pranešėjas turi viską ištirti ir darbo inspekcija tik per mėnesį patikrins ar žmogus viską teisingai ištyrė. Štai toks absurdo teatras...  
Emigrantas 2019-12-06 15:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VDI? Skambučiai buvo, o reakcijos jokios. Kas tai - nekompetencija abejingumas. O kur atsakomybė? Ieškinys tiktų neabejotinai.    ATSAKYTI
DEJA 2019-12-06 15:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kazkokia pasaka - zmogaus neturejo buti objekte . cia jau kvepia valdzios issisukinejimu , nes zino kuo tai kvepia ,o kvepia simtatukstantine kompensacija . dirbu vokietyjoj ir teko laipioti pastoliais tai jie sumontuoti taip kad norint nukristi reik islipti uz pastoliu ribu ,ir dar SALMAS pagalvokit kaimynai stebeje objekta kuo jis pades kai dirbi ant stogo jei nedirbi po kranu , darbo rubai Vokietyjoj nera butini tik batai turi but S3 . SALMAS REIKALINGAS JEI VIRS TAVES KAZKAS DIRBA , aisku tvarka pasimato kai ir salmas ,darbo rubai ,batai yra ant dirbanciojo , . manau cia buvo TVARKOS NEBUVIMAS , VISKAS PRO PIRSTUS   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-12-06 15:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Z   ATSAKYTI
Jautukas.lt 2019-12-06 15:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar bus panasiu dalyku....    ATSAKYTI

Top Video

Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Važiuojant kelyje bauginantis vaizdas iš dangaus sukėlė nerimą
DABAR RODOMA
Vairuotojai kelyje sutiko Eloną Muską: jo automobilis – priverčia išsižioti
DABAR RODOMA
NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
REKLAMA
Neplaninės kratos Šiaulių tardymo izoliatoriuje (nuotr. kaldep.lt)
Po nuteistojo bandymo pabėgti Šiaulių tardymo izoliatoriuje trečiadienį atliktos neplaninės kratos, trečiadienį pranešė Kalėjimų departamentas. Režiminio korpuso gyvenamose ...
Eismo įvykis (nuotr. TV3/Bronius Jablonskas)
Iš policijos tarnybos dėl to, kad bandė išsukti girtą avariją sukėlusį kolegą atleista tyrėja Rūta Stankutė sulaukė skaudaus teismo smūgio. Lietuvos apeliacinis teismas ...
Gaisras Alytuje
Gaisrą padangų perdirbimo gamykloje tiriantys prokurorai trečiadienį pranešė, kad pareiškė įtarimus Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Algirdui ...
Eglė Kručinskienė (nuotr. stop kadras)
Kaunietės Eglės Kručinskienės išteisinimą dėl smurto prieš vaiką prokuratūra apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). „Prokuratūros vertinimu, teismas neatsakė į ...
Avarija šalia Kauno  (nuotr. facebook.com)
Nelaimė šalia Kauno – „Via Baltica“ kelyje apvirto sunkvežimis.  Kaip pranešė Bendrojo pagalbos centro atstovai, avarija įvyko 10:36 val. važiuojant nuo ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų