Valstiečių atstovė Agnė Širinskienė savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad Lietuvos muzikų sąjunga iš konservatoriaus Vytauto Juozapaičio negali išsireikalauti užmokesčio už nakvynę Birštono „Eglės“ sanatorijoje. Politikas ten buvo apsistojęs kartu su dukra ir žentu, bet iki šiol yra skolingas nemenką sumą pinigų. Tiesa, V. Juozapaitis neigia sprukęs nesusimokėjęs, esą jis Lietuvos muzikų sąjungos renginyje Birštone dalyvavo kaip svečias, todėl ir mokėti už nakvynę neturėjo. Situaciją ėmėsi tirti Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Vytautas Juozapaitis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vytautas Juozapaitis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Parlamentarė A. Širinskienė suabejojo V. Juozapaičio dora ir paskelbė, kad muzikai iš politiko nesugeba išsireikalauti nemažai pinigų. Ji savo „Facebook“ paskyroje paragino politiką bent prieš Kalėdas susimokėti skolas. 

„Pamenate skandalus, kuomet buvo įtariama, kad Druskininkų SPA nemokamai ilsėjosi Seimo nariai bei garsūs pareigūnai? Pasirodo, tradicijos tęsiamos TS-LKD frakcijoje. Lietuvos muzikų sąjunga buvo priversta sumokėti už Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio bei jo dukros su sutuoktiniu gyvenimą „Eglės“ sanatorijoje – mat tuo metu Seimo narys V. Juozapaitis vedė meistriškumo pamokas Birštono vasaros akademijoje. Muzikų sąjunga iki šiol negali išsireikalauti už Seimo narį ir jo šeimą sumokėtų pinigų. Netekusi vilties su Seimo nariu dėl skolų apmokėjimo susitarti taikiai, Lietuvos muzikų sąjunga spalio 14 d. kreipėsi į Seimo Valdybą ir Etikos bei procedūrų komisiją. Tiesa, konservatoriaus A. Matulo vadovaujama komisija suokalbiškai tyli – kai kitais atvejais skundai išnagrinėjami per keletą savaičių, tuoj bus antras mėnuo, kai A. Matulas atidėlioja kolegos V. Juozapaičio klausimo svarstymą“, – rašė A. Širinskienė. 

REKLAMA

Agnė Širinskienė

Anot jos, V. Juozapaitis su meistriškumo pamokomis į etikos sargų akiratį patenka jau ne pirmą kartą. Dar 2018 m. pradžioje Seimo etikos sargai konstatavo, kad Birštone meistriškumo pamokas vedęs V. Juozapaitis užsiėmė pedagogine veikla, o ją parlamentarams draudžia Konstitucija.

A. Širinskienė aiškino, kad Seimo narys V. Juozapaitis „pamiršo“ susimokėti už pragyvenimą Birštone ir klausė, „ar taip, priverčiant muzikų sąjungą sumokėti už pragyvenimą, nebuvo bandoma gauti atlygį už meistriškumo pamokas, taip dar kartą pažeidžiant Konstitucijoje Seimo nariui nustatytas pareigas?“.

Nemokėjo, bet ir neturėjo mokėti

Parlamentaras V. Juozapaitis tv3.lt tikino, kad Lietuvos muzikų akademijos renginyje Birštone buvo  svečias, ten rengė nemokamą koncertą, todėl mokėti už sanatoriją jam nereikėjo. Tai esą buvo muzikų sąjungos „garbės reikalas“. Jis tikino, kad nemokėti už apgyvendinimą jam asmeniškai leido ir Lietuvos muzikų sąjungos vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. V. Juozapaitis pat yra Lietuvos muzikų sąjungos narys, moka nario mokestį. 

„Akademija Birštone yra muzikų sąjungos renginys, finansuojamas iš įvairių šaltinių, tame tarpe ir iš mokesčių, kuriuos moka muzikų sąjungos nariai. <..> Tame renginyje dalyvauja muzikų sąjungos nariai, kai kurie jų ten dirba, dėsto, dalijasi patirtimi. Aš, kaip Nacionalinės premijos laureatas, A. Žigaitytės -Nekrošienės buvau pakviestas, kaip garbės svečias. 2018 metų renginyje buvo trys tokie svečiai, du iš užsienio ir aš. Viskas vyko su A. Žigaitytės -Nekrošienės patikinimu, kad buitinės sąlygos, buitinės išlaidos yra muzikų sąjungos problema arba garbės reikalas. Apie tai nebuvo nė kalbos“, – sakė V. Juozapaitis, aiškindamas, kodėl jis nemokėjo už viešnagę „Eglės“ sanatorijoje.

REKLAMA

„Bet jei Juozapaitis yra skolingas muzikų sąjungai, man nesunku sumokėti 300 ar kiek ten eurų. Lapkričio 6 dieną aš nusiunčiau sąjungai paramą 500 eurų, bet jie buvo grąžinti. Jai [Lietuvos muzikų sąjungos vadovei] reikia parodyti, kad aš esu nesusimokėjęs pagal kažkokią sąskaitą-faktūrą, kuri yra pateikta po 1,5 metų. Ar nekyla klausimas, kodėl po 1,5 metų keliami tokie klausimai?“, – klausė V. Juozapaitis. 

Jis tikino, kad tikrai nevengia mokėti skolų ir iš sanatorijos nespruko nesusimokėjęs.

„Renginys vyko 2018 metais, o šiandien yra 2019 metų pabaiga, jei būtų buvusi kokia nors problema, skola, matyt, niekas nelauktų 1,5 metų. Čia viskas išlindo todėl, kad A. Žigaitytės-Nekrošienės finansinėje veikloje iškilo daug klausimų, aš ėmiau juos kelti, o čia yra bandymas nukreipti visą dėmesį į kitą pusę, kas yra nesuvokiama“, – kalbėjo Seimo narys V. Juozapaitis. 

Politikas klausė, „ar aš panašus į žmogų, kuris pabėgtų iš muzikų sąjungos organizuoto renginio nesusimokėjęs“? Anot V. Juozapaičio, po 2018 metų meistriškumo akademijos Birštone vyko dar keli renginiai, kuriuos organizavo ta pati muzikų sąjunga, jis juose taip pat dalyvavo, pretenzijų dėl neapmokėtų skolų nesulaukė. 

V. Juozapaitis sakė, kad visų svečių, kurie dalyvauja muzikų meistriškumo akademijoje Birštone, nakvynės išlaidas apmoka Lietuvos muzikų sąjunga. Politikas tikino, kad ir jo žmona, duktė taip pat yra muzikų sąjungos narės, todėl kokiomis sąlygomis jos kviečiamos į renginį yra ne jo, bet muzikų sąjungos reikalas. 

REKLAMA

„Tai jų tarpusavio susitarimo klausimas. Maža to, dabar vyksta tyrimas, nes A. Žigaitytė- Nekrošienė prieš mėnesį kreipėsi į Seimą su tais pačiais klausimais. <..> Ten yra surašytos šios insinuacijos į kurias aš raštu esu atsakęs“, – tikino parlamentaras, manantis, kad šis skandalas kilo dėl to, kad norima jį atgrasyti domėtis Lietuvos muzikų sąjungos finansine veikla. 

Vytautas Juozapaitis

Po pokalbio V. Juozapaitis tv3.lt taip pat atsiuntė du mokėjimo nurodymus. Vienas, 60 eurų, liepos 30 dieną buvo skirtas įmonei „Birštono šaltinis“. Ši įmonė priklauso akcinei bendrovei „Eglės sanatorija“.

„Pridėjau ir vieną mokėjimo nurodymą, liudijantį, kad mano intencijos susimokėti už nakvynę Birštone buvo neapsimestinės. Taigi, po šio pavedimo Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė mane patikino, kad [sąjunga], jos asmenyje, apsiima visas mano, kaip svečio buitines išlaidas, juolab, kad mane pernakvoti maloniai priėmė mano sutuoktine, kuriai nė Širinskienė neturi pretenzijų“, – laiške rašė V. Juozapaitis.

V. Juozapaičio sutuoktinė, muzikė Eglė, taip pat dalyvavo meistriškumo akademijoje Birštone, ten dėstė, „Eglės“ sanatorijoje gyveno kartu su sutuoktiniu.

Kitas pavedimas rodo, kad V. Juozapaitis į Lietuvos muzikų sąjungos sąskaitą pervedė 500 eurų. Mokėjimo nurodyme rašoma, kad tai – parama sąjungai. Tiesa, šie pinigai Lietuvos muzikų sąjungai pervesti jau po to, kai A. Žigaitytė -Nekrošienė kreipėsi į Seimo valdybą, Etikos ir procedūrų komisiją. 

Kaltina persekiojimu ir vengimu mokėti skolas 

Lietuvos muzikų sąjungos vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė kalbėdama su tv3.lt teigė, kad Seimo narys Vytautas Juozapaitis ją persekioja ir šmeižia, o ji tenorinti, kad šis susimokėtų už savo viešnagę „Eglės“ sanatorijoje Birštone. Ten parlamentaras gyveno Birštono muzikų meistriškumo akademijos metu 2018 metų vasarą.

REKLAMA

„Jis išties nesusimokėjo už buvimą „Eglės“ sanatorijoje. Ir tai Seimo nariui, kaip suprantu, rimčiausias kaltinimas, nors aš prašiau sustabdyti ir patį V. Juozaipaitį bei jo neleistinas patyčias. Jis tyčiojasi iš manęs ir iš visos muzikų sąjungos, iš muzikų sąjungos tarybos narių tyčiojasi jau aštuntą mėnesį. Patyčios viešojoje erdvėje nesibaigia, jis kaltina, kad muzikų sąjunga vykdo neskaidrią veiklą, skundė VTEK mus, bet visos keturios patikros ir auditas nustatė, kad mes veikiame teisėtai“, – skundėsi Lietuvos muzikų sąjungos vadovė.

Anot jos, V. Juozapaitis ją persekioja dėl neaiškių priežasčių, todėl ji ryžosi viešinti ir jo nusižengimus.

„Aš nesuprantu, kas čia vyksta, kiekvienas jo laiškas kelia klausimą, ką jis dar sugalvos, kokiais nebūtais dalykais apkaltins mane ir muzikų sąjungą. Aš kreipiausi į Seimo valdybą ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir ji iki šiol neanalizavo [V. Juozapaičio elgesio], aš pridėjau nemažai dokumentų. <..> Jis buvo dešimt dienų su dukra ir žentu ir už tą buvimą nesusimokėjo. Jis dalyvavo menų akademijoje, kaip stovykloje, ten dalyvavo jau penktą kartą ir nežinojau, kad Seimo narys negali naudotis tokiais dalykais. Aš Vytautui visada sakydavau, kad mums jo buvimas ir ypač jo šeimos narių buvimas – kainuoja ir labai nemažai. Jis nuleisdavo, kad negirdi“, – pasakojo A. Žigaitytė -Nekrošienė.

Lietuvos muzikų sąjungos raštas

Ji tikino nežinanti, kodėl ją persekioja V. Juozapaitis, gal todėl, kad šiemet į Birštoną jis jau nebuvo kviestas.

Visgi prasidėjus persekiojimui, patikroms, auditui, ji nutarė viešinti nemokamą parlamentaro gyvenimą „Eglės“ sanatorijoje.

REKLAMA

„Audito klausimas buvo, kodėl šie žmonės čia gyveno? Ir aš atsakiau, todėl, kad jie gyveno. Analogiškai mes kviečiame Modestą Pitrėną, kvietėme užsieniečius, jie buvo su šeimomis ir man nieko nesakė, tiesiog elegantiškai išvažiuodami atsiskaitė su sanatorija. Nors jie ne Seimo nariai. O Seimo narys turi žinoti, kad jis negali priimti jokios paslaugos [nemokamai gyventi]“, – sakė Lietuvos muzikų sąjungos vadovė.

Ji aiškino, kad V. Juozapaitis sakydamas, kad buvo svečias ir jam nereikėjo nieko mokėti už viešnagę – meluoja.

„Jei pažiūrėsite audito, patikrų atsakymus. <..> Jis tik nuo balandžio pradėjo elgtis neleistinai. Aš jį įspėjau, kai jis mane apkaltino neleistinais dalykais. Paklausiau, Vytautai, o Jūs? <..> Aš pasakiau, kad jis turi kaltę. 2018 metų audito išvadas aš gavau spalio pradžioje, todėl sąskaitas išsiunčiau būtent tada. Kai gavome audito išvadas, kad tai tikrai yra pažeidimas iš mūsų pusės. Tada jis vėl tyčiojosi iš manęs, padarė pavedimą 500 eurų į Lietuvos muzikų sąjungos sąskaitą ir tai paviešino. Žinoma, aš jam grąžinau. Tada jis antrą kartą darė pavedimą. Todėl aš ir klausiu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, ar tai dera su Seimo nario etika? Ar gali Seimo narys taip elgtis viešoje erdvėje?“, – klausė A. Žigaitytė-Nekrošienė.

Ji teigė pastaruoju metu jaučianti didelį spaudimą iš V.Juozapaičio pusės, persekiojimas, pasak A. Žigaitytės-Nekrošienės, prasidėjo pavasarį. 

nuomonė
2019-12-02 18:05:07
O prie ko čia dar ir dukra su vyru?Jau tai ,kad jis įlindo į seimą ,rodo jo tikslus ir prioritetus ...Vargšas ubagas ,,čia tai ne kotletą suvalgyti ...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Agnete 2019-12-03 23:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur pažvelgsi visur balta,gal ir seimūnams kartais šalta!ka bepaskatysi visi apsiš-ę iki ausų!vaje vaje kas dedasi?   ATSAKYTI
bbrr 2019-12-03 06:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip tokie atsiranda seime,ka ten veikia   ATSAKYTI
ona 2019-12-02 21:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vargsai jiem maza ir maza pinigu sarmatos neber o kaip mes gyvenam taupymo stovi uz 300 euru ir skolingi dar nesam trupini po biski kad visur uztekt nei dar kelsis sau algas i gatves ir mes s pencininkai privalom iseit   ATSAKYTI
birute 2019-12-02 19:57:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ot zulikas,mest is seimo vagis reikia,pamegintu eilinis nabagelis 10e nesumoket,jau antstoliai butu is buto ismete o cia visa seima lepinosi kurorte o mokes kas?geda juozapaiti   ATSAKYTI
citata 2019-12-02 19:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
parazitas est bolsoi parazitas   ATSAKYTI
Tai jau tikrai 2019-12-02 19:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservai daugiausiai rėkia visus kritikuodami, o patys, seniai sėdėdami seime ir turėdami patirties, naudojasi visokiausiomis privilegijomis. Gėda!    ATSAKYTI
Marius 2019-12-02 19:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip kiaulės prie lovio gyvulių snukiai ar jiems yra gėda ,aišku,kad nenedaėdeliai   ATSAKYTI
Senis 2019-12-02 19:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nenoriu tikėti, jis atrodo padorus žmogus   ATSAKYTI
profesorius Juozapaitis 2019-12-06 18:37:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gerai padarė, kad pagaliau pajudino muzikų sąjungą.   ATSAKYTI
O taip 2019-12-02 19:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kazkas kazkam kazka ne taip pasake. O Sirinskiene teisuole didziausia. Tegul pasiskaito ka siandien raso ziniasklaida apie jos partija ir ju pazadus. Olialia kaip grazu. Kad nuo saves nuplauti purva, permeta kitiems   ATSAKYTI
vilnietis 2019-12-02 18:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PARAZITAS.. kuris seime nieko neveikia.    ATSAKYTI
Egis 2019-12-02 18:48:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
p.jus esate ne tik valstietė, bet ir klaunas.Pirma, ką nuveikėte Lietuvoje? Mes neprivalome " šaraškino kontorą " seimą.Ieškok svetimų skolų, o kiek LTU skolingą?Aplekėme tik Sirija , dar toli iki " bulbašu "   ATSAKYTI
besmegenis 2019-12-02 18:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klausykit - ar jums ne gėda? Viens ant kito šikt?    ATSAKYTI
tikrai 2019-12-02 18:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o la Juozapsitis seime daro?per keturis metus nieko nesigirdejo ka nuveiktu gal nuspaudzia knopkute ir snaudzia...gerai pagalvokim pries balsuodami kiek ten tokiu snaudzia ir alga gauna   ATSAKYTI
Irena 2019-12-02 18:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pažiūrėsim kaip žurnalistai šį Juozapaicio elgesį įvertins, nes juk konservatoriai nekritikuojami   ATSAKYTI
Jonė 2019-12-02 18:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juozapaitis juokiasi ir elgiasi ,kaip tikras koncervatorius   ATSAKYTI
Irena 2019-12-02 18:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na va, dabar pažiūrėsim ar žiniasklaida ir Juozapaiciui skirs tiek dėmesio, kaip Narkeviciui dėl 700€ vertės pietų, abejotina   ATSAKYTI
nu jo 2019-12-02 18:12:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai Matulas miega ? Neprisiruošia niekaip išnagrinėti Juozapaičio skolos klausimo ? Na, gal susiimkit   ATSAKYTI
Dalia 2019-12-02 18:09:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nieko naujo,stebėčiausi jei būtų kitaip   ATSAKYTI
Dama 2019-12-02 21:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk jis konservatorius tai nelieciamas.   ATSAKYTI
Gyncia 2019-12-02 18:07:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Idomu,tete Sirinskiene dirba koki valstybei naudiga darba,ar tik po svetimus apatinius narso? Gal,cia ir yra seimuno pagrindinis uzsiemimas,nzn....   ATSAKYTI
Idomu, 2019-12-02 18:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o Juozapaičio žents irgi gali viešbutyje nemokamai gyventi ? (o tiksliau už mūsų visų pinigus )   ATSAKYTI
nuomonė 2019-12-02 18:05:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O prie ko čia dar ir dukra su vyru?Jau tai ,kad jis įlindo į seimą ,rodo jo tikslus ir prioritetus ...Vargšas ubagas ,,čia tai ne kotletą suvalgyti ...   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų