Su buvusiu „Neptūno“ krepšininku Sergėjumi Karmazinskiu išsiskyrusi Sandra Karmazinskaja ir jos sesuo Indrė Bagdonovičienė nusprendė bylinėtis su savo močiute Ramute Mockiene. Po moterų tėvo Eugenijaus Mockaus mirties anūkės nusprendė jo mamą R. Mockienę paduoti į teismą dėl maždaug 7,7 tūkst. eurų, kurių pasigedo velionio banko sąskaitoje.

Senolės pagalbos šauksmas

Senolės pagalbos šauksmas

E. Mockus ilgus metus dirbo dokininku Klaipėdos uoste. Prieš 4 metus išsiskyręs su žmona vyras su ja pasidalijo perpus butą. Šių metų kovą jis mirė. Jo brolis Arūnas Mockus „Vakarų ekspresui“ dar prieš teismo posėdį, kuriame liudijo, pasakojo, kad E. Mockaus butas galiausiai atiteko jo dukroms – Sandrai ir Indrei. Be to, A. Mockaus teigimu, velionis prieš mirtį už bene 15 tūkst. pardavė žemę, dovanotą jo mamos R. Mockienės, ir net dalį šių pinigų neva atidavė savo dukroms.

Tačiau nei buto, nei pinigų joms esą buvo negana.

Tėvui mirus, jos nusprendė prisiteisti ir E. Mockaus sąskaitoje likusius maždaug 7,7 tūkst. eurų, kuriuos kapo tvarkymui naudojo močiutė.

REKLAMA

A. Mockus pasakojo, kad šie pinigai buvo skirti R. Mockienei, gaunančiai vos 260 eurų pensiją, tam, jeigu įvyktų kokia nors nelaimė, pavyzdžiui, jei reikėtų statyti antkapį, padengti laidojimo išlaidas. Esą E. Mockus savo mamos užrašų knygutėje net parašė banko kortelės kodą jo mirties atveju ir pasakė, kad R. Mockienė gali šiuos pinigus pasiimti. Tad 80 metų močiutė dalį šių pinigų jau panaudojo sūnaus antkapiui statyti, kapavietei tvarkyti. Tačiau dabar dėl jų turi kovoti teisme.

Klaipėdos apylinkės teisme įvyko pirmasis posėdis dėl skolos priteisimo. Nei S. Karmazinskaja, nei I. Bagdonovičienė jame nepasirodė.

Jų advokatas Gediminas Žlioba teisme kalbėjo, kad mirus tėvui moterys priėmė jo palikimą, turi paveldėjimo teisės liudijimą, taigi, paveldėjo ir visas tėvo banko sąskaitoje buvusias lėšas. Pasigedusios jų, moterys kreipėsi į policiją, vėliau į prokuratūrą, net pradėtas tyrimas, tiesa, vėliau jis nutrauktas.

G. Žlioba aiškino, kad tyrimo metu R. Mockienė prisipažino nuėmusi pinigus, nors tikslo pagrobti jų ir neturėjo. Advokatas teigė, kad nors R. Mockienė teismui pateiktuose prieštaravimuose nurodė, kad anūkės su tėvu nebendravo bene 4 metus, tai neturi įtakos paveldėjimo teisei, be to, teiginius, esą velionis perdavė banko kortelę savo motinai, pavadino melagingais, mat mirties metu ši buvo jo piniginėje.

Jis taip pat dėstė, kad anūkės apmokėjo visas laidojimo išlaidas.

Tiesa, R. Mockienė nurodė, kad surengusios laidotuves ir padengusios jų išlaidas, I. Bagdonovičienė ir R. Mockiene pasakė, kad nuo šiol kapu turi rūpinti pati ji. Taigi, 80-metė teigė, kad senkant sveikatai nusprendė šeimos kapą, kuriame palaidotas ir jos sūnus, uždengti granito plokšte, nes ateityje gali nebeturėti jėgų prižiūrėti gėlių, ravėti žemės. Be to, ji aiškino, kad anūkės nė karto nėra aplankiusios tėvo kapo.

REKLAMA

G. Žlioba teismui pateikė kapo nuotrauką ir teigė, kad jos buvo darytos ieškovių – S. Karmazinskajos ir I. Bagdonovičienės, tad esą nėra pagrindo teigti, kad moterys nelanko tėvo kapo.

R. Mockienės advokatė Giedrė Striaukienė pateikė teismui 5,6 tūkst. eurų sąskaitą faktūrą, išrašytą įmonės, tvarkančios kapą. Anot jos, jau atliktas 1 tūkst. eurų avansinis mokėjimas, taip pat teismui pateikta ir 200 eurų sąskaita už antkapio raidžių graviravimą. Ji teigė, kad akivaizdu, jog jos klientė patyrė kapo tvarkymo išlaidas. Advokatė atkreipė dėmesį, kad močiutė garbaus amžiaus, tad sprendimas dengti kapą plokšte – pagrįstas, prabangos elementų kapavietėje nėra numatyta. Be to, pagal teismų praktiką, kapų sutvarkymas taip pat pripažįstamas laidojimo išlaidomis.

„Išlaidos nepagrįstai didelės“, – konstatavo anūkių advokatas G. Žlioba.

Vis tik, bylą nagrinėjusi teisėja Larisa Šimanskienė atkreipė dėmesį, kad iš pateiktos nuotraukos matyti, jog kapas tvarkingas, tačiau jai klausimų kėlė kapo pertvarkymo užsakymas. Ji 80-metės paklausė, kodėl jame numatyta kapą demontuoti, nors prieš tai ant antkapio meistrams R. Mockienė nurodė išgraviruoti sūnaus gimimo ir mirimo datas, vardą. Atsakovė atsakė, kad antkapis tikrai liks, tiesa, bus tvarkomi pačios kapavietės pamatai, bet detalių, kodėl kažką reikia išmontuoti nežino – tai neva gali pasakyti tik darbus atliekantys meistrai.

Klaipėdos apylinkės teismas dar rugsėjį byloje buvo priėmęs preliminarų sprendimą, kuriame tenkino anūkių ieškinį ir iš močiutės priteisė atlyginti po 3860 eurų neva be pagrindo įgytų lėšų, 14,96 eurų nuostolių bei 5 procentų dydžio metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos, taip pat priteisė ir 1,6 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

REKLAMA

R. Mockienė teismo prašė sprendimą pakeisti ir priteisti anūkių naudai tik po 960 eurų, 14,96 eurų nuostolių bei 5 procentų dydžio metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos, taip pat sumažinti bylinėjimosi išlaidas iki 499,50 eurų.

Teismas verdiktą paskelbs šių metų gruodžio 18 dieną.

Apkaltino ir šantažu

Teisme kalbėjusi R. Mockienė nesulaikė ašarų, kai pasakojo apie savo sūnaus mirtį. Ji dėstė, kad anūkių tėvas, 35-erius metus dirbęs uoste, turėjo ir daug sveikatos problemų – stuburo išvaržą, be to, sirgo cukriniu diabetu, taigi, prieš 3 metus jam buvo nustatytas neįgalumas.

Velionio 80-metė mama teigė, kad sūnus jai buvo be galo didelė gyvenimo paguoda, visuomet ją palaikė sunkiais gyvenimo momentais, be to, remdavo ir pinigais. Sužinojusi apie sūnaus sveikatos problemas, moteris ėmė pati juo rūpintis, padėdavo buityje, paruošdavo valgį.

Ji teigė naktimis pastebėdavusi, kad sūnui kažkas negerai. Teismui ji pasakojo, kad priepuolių metu stengdavosi jį gelbėti. Pasireiškus šiems negalavimams sūnus esą tarytum nujausdamas ėmė kalbėti apie savo laidotuves.

R. Mockienė negalėjo atsistebėti anūkių elgesiu. Anot jos, likus bene savaitei iki jos sūnaus mirties, Sandra atvyko pas tėvą ir paprašė perrašyti jai butą, taip pat ir žemę – mat moteris nežinojo, kad ši jau parduota.

Nesulaikydama ašarų, močiutė pasakojo sulaukusi sūnaus skambučio. Šis esą guodėsi, kad jį norima išvyti iš jo pačio namų. 80-metė įsitikinusi, kad sūnaus sveikata po tokio patirto streso dar labiau galėjo sušlubuoti.

REKLAMA

Tačiau moterų advokatas G. Žlioba sakydamas baigiamąją kalbą aiškino, kad teismui nėra žinoma, koks buvo šio pokalbio turinys. Esą S. Karmazinskaja kurį laiką gyveno Rusijoje, tad Lietuvoje neturėjo nei darbo, nei būsto, galbūt su tėvu ir pasikalbėjo apie būstą. Vis tik, anot jo, koks buvo pasirinktas tonas, neaišku, tad esą vargu ar galima teigti, jog tėvas buvo šantažuotas.

Kodėl nepaliko testamento?

R. Mockienė teigė, kad savo valią palikti sąskaitoje likusius pinigus mirties atveju jai sūnus išreiškė žodžiu, taip pat ne kartą įrašęs banko kortelės kodus į jos užrašų knygutę.

Apie tai, kad po mirties likusį turtą reikėtų padalinti mamai, tetai, broliui, jis neva užsiminė ne kartą, tai girdėjo ir jo draugai, ir giminės.

Jis esą banko korteles keitė net kelis kartus, bet visuomet motinai pasakydavo, koks yra jų kodas. Į tai dėmesį atkreipė ir R. Mockienės advokatė G. Striaukienė, kuri pareiškė nuomonę, kad tai, kur buvo banko kortelė E. Mockaus mirties metu, nėra taip svarbu kaip ta aplinkybė, kad velionis pats užrašė mamai savo kodą.

„Užteks jas šerti“, – neva E. Mockaus ištartus žodžius apie savo dukras prisiminė ir teisme liudijęs jo brolis A. Mockus.

Jis kalbėjo, kad jo velionis kurį laiką svarstė net už žemę gautus pinigus palikti jam, tačiau A. Mockus teigė to atsisakęs.

Tačiau teisėjai L. Šimanskienei klausimų kėlė tai, kodėl velionis savo valios nepareiškė testamentu.

Tiek R. Mockienė, tiek A. Mockus atsakė, kad niekas nesitikėjo, jog anūkės gali dėl pinigų kreiptis į teismą. Turbūt to nenujautė net jų tėvas. Be to, nors ir nujautė, nežinojo, kad dėl savo ligos tikrai mirs.

REKLAMA

„Kas savo mamai sugalvotų rašyti testamentą?“, – teisme stebėjosi A. Mockus.

Spaudoje skambėjo ne kartą

Tiek S. Karmazinskajos, tiek jos sesers I. Bagdonovičienės vardai spaudoje skambėjo jau ne kartą.

Štai S. Karmazinskaja žiniasklaidai yra pasakojusi apie tai, kaip atsidūrė Maskvoje. Ji kalbėjo besidžiaugianti atsidūrusi mieste, kuriame susitelkę dideli pinigai, o žmonės atvyksta siekti karjeros.

O štai dar prieš 5-erius metus spaudoje pasirodė informacija ir apie tai, kaip I. Bagdonovičienė ir jos vyras Andrius Bogdanovičius bylinėjasi su vestuvių planuotoja Kristina Kaikariene, kuriai pora pareiškė pretenzijas ir prašė priteisti neva padarytą žalą.

Deja, „Vakarų ekspresui“ su ieškovėmis susisiekti nepavyko – advokatas G. Žlioba tikino perduosiantis žurnalisto kontaktus teisme nepasirodžiusioms R. Mockienės anūkėms, tačiau šios su redakcija nesusisiekė ir savo pozicijos iki šiol nepateikė.

Ot
2019-12-07 13:29:34
Kur turtas, pinigai ,ten nebus žmogiškumo o laukinio kapitalizmo veikimas ir gobšumas. Tas dėsnis jau veikia visu platumu Lietuvoj. Nužmogėjimas ir teisė...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Laura 2020-01-07 17:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svetima gėda skaitant si straipsni. Anukeles elgiasi taip, lyg gyventų amžinai... Nuzmogejimas totalus. Sandrai ir Indrei sugris šis elgesys bumerangu.    ATSAKYTI
Taigi 2019-12-08 14:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pakraupus,kaip ne geda,širdžių neturi. Šlykštu iš Močiutes paskutinį kasnį iš burnos ištraukt. Nieko,geras pavyzdys jų vaikams,anūkams,jei ner tai bus. Bumerangas suveiks.    ATSAKYTI
2019-12-08 14:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apsaugok Dieve, kas per dukros, baisu, tikros aferistes, grobuones.. uh.    ATSAKYTI
as 2019-12-08 14:34:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kas per dukros?? baisu, aferistes tikros..    ATSAKYTI
Nu bet 2019-12-08 13:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir padlos anukes   ATSAKYTI
Depr 2019-12-08 08:00:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"anukes-meslas".Mano atvejis dar skaudesnis .Dvieju dukru nama.   ATSAKYTI
Alisa 2019-12-12 15:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokias užauginot, tokias ir turit. Niekas Jums svetimų dukrų nepakišo.   
Depr 2019-12-08 08:00:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
"anukes-meslas".Mano atvejis dar skaudesnis .Dvieju dukru nama.   ATSAKYTI
As 2019-12-08 00:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Sukra močiutė, oi sukta... Ar gražu sruras pilti ant anūkių... Kapo nelanko, netvarko, nuotraukos ir čekiai rodo kitaip...
Vis pagalvoju apie savo vaikus, kad man mirus atsiras giminaičiai, kurie manim "labai" rūpinosi...
Manęs mama neaugino, anūkais nesidomi, bet palikimo norėtų lygiai taip pat kaip ši sukta senolė.
Varge vargeli pagal įstatymą vaikam priklauso, bet atsirado gruobuonių, kurie būdami tokio amžiaus grobia be gėdos ir dar plius šmeižia...
Galėtų dar anūkės už šmeištą į teismą paduoti, aš paduočiau, tokia čia ir močiutė jei elgiasi kaip kiaulė   ATSAKYTI
Lai 2019-12-08 14:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
matyt pati ir buusi iš to pačio klano kaip tos anuukes, kad taip kalbi. Močiute šaunuole kad gina savo sunu, o tos beširdes net su tevu nebendravo, ko jos dar nori...   
Anelim 2019-12-07 22:42:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
7 tūkstančiai eurų - žmogiškumo kaina. Nu tikrai moterys praturtės. Tėveliai (vienam amžiną atilsį) gerules mergaites užaugino    ATSAKYTI
Jonas/Šliauka 2019-12-07 19:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dieve, kur mes ritamės.    ATSAKYTI
2019-12-07 19:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vienas ,skaitydama atsiliepimus,kaltina rusus matyt jis užmiršo ,kad Lietuva jau 30metų "laisva",o anūkės nepriklauso niekas,nes nerūpėjo tėtis.   ATSAKYTI
Mona 2019-12-12 15:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu, ar jis pats jas augino, auklėjo, prižiūrėjo? Ir jei augino, tai kaip? Dabar yra tik babulės žodžiai, būtų jis norėję- joms būtų nieko ir nekliuvę. Panašu, kad močiutė nepėsčia ir galvoja, kad gyvens amžinai. Dukros gi tėvą palaidojo pačios, tai viskas ok gi.   
Jo 2019-12-07 19:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Linkiu šioms reketininkems dievo lazdos ir kuo greičiau jos nevertos vadintis anukemis iš garbaus amžiaus močiutės atimti paskutinį duonos kąsni gėda ir žiaurų iki kokio lygio nusirito šios savanaudes   ATSAKYTI
2019-12-07 18:58:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mirus sūnui,kuris labai gerbė ir mylėjo savo motiną ir paliko banko kortelę,bet anūkės aplamai ar gerbė močiutę tėvą.pasirodo joms ne motais tik turtus paimt į savo rankas.Gėda ir panašių bylų bus daug tad rašykite testamentus kol gyvi.   ATSAKYTI
Vilma 2019-12-12 15:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaityt mokat? Banko kortelės jis jai nepaliko. Be to nuiminėti pinigus iš mirusio žmogaus sąskaitos- nusikaltimas.   
Marija 2019-12-07 18:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baisu,kas darosi,bus dar baisiau,kur gi žmoniškumas,pagarba,o Dieve.   ATSAKYTI
Regina 2019-12-07 17:51:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man atrodo , kad ir močiutė turėjo paveldėti , mirusio sūnaus , dalį turto ,    ATSAKYTI
Lina 2019-12-07 17:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip negėda!!
Brudės iš seno žmogaus atimti ir dar bylinėtis    ATSAKYTI
Vijolė 2019-12-07 17:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tos anūkės jau gimė ir užaugo begėdos jausmo.Manau kaip motina užaugino barakūdom , siurbėlėm tokios ir yra.Anūkėm vadint net liežuvis neapsiverčia.Svetimas žmogus pagailėtų ir senolės netampytų po teismus.Prieis tos siurbėlės liepto galą.Nubaus jas gyvenimas skaudžiai oi nubaus.   ATSAKYTI
Tikros 2019-12-07 16:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Chames.Ir cia daugiau nieko nepridursi.....   ATSAKYTI
Juodis 2019-12-07 16:25:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Barakudos tos anukes    ATSAKYTI
REGINA 2019-12-07 16:00:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šis, dabar užaugęs jaunimas, dažniausiai tik ima, o duoti, dalintis negeba. O kas yra pagarba vyresniam net nesupranta....   ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
sąskaita (nuotr. stop kadras)
Vieno Kauno daugiabučio gyventojai patyrė šoką sulaukę sąskaitų už šildymą. Vos kelios dienos šilumos jiems bebaigiamame renovuoti name atsiėjo šimtus eurų. Gyventojai sąskaitų ...
Katinai (nuotr. stop kadras)
Meilė gyvūnams ir atjauta panevėžietę veterinarę paskatino ne tik atidaryti išskirtinai katėms skirtą prieglaudą, bet ir įkurti kačių kavinę. Panevėžyje tai pirma tokia ...
Vilnietis Petras (nuotr. stop kadras)
Vyriausybė žada pagalbą žmonėms, nukentėjusiems nuo medikų netinkamo gydymo. Esą tam, kad gauti piniginę kompensaciją jiems nebereikės įrodinėti mediko kaltės. Pinigų ...
(nuotr. TV3)
Per metus prie naujosios pacientų registracijos sistemos prisijungė apie dešimtadalis tą padaryti turėjusių gydymo įstaigų. Registrų centro duomenimis, sutartį prisijungti ...
Didikų maistas (nuotr. stop kadras)
Kad lietuviai svarbiausių savo švenčių dabar neįsivaizduoja be paukštienos patiekalų, liudija ir statistika, ir patys prekybininkai, tačiau ar taip buvo visada? Kokie gi ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
DABAR RODOMA
Į pasiūlymą mažinti amžių į Seimą lietuviai žiūri skeptiškai
DABAR RODOMA
Politinėje padangėje toliau verda aistros: susitiko Nausėda ir Karbauskis
DABAR RODOMA
Maisto reformos neveikia: iš ligoninių plūsta pacientų nuotraukos
DABAR RODOMA
Šimašius įvardijo sritį, kurioje Vilnius yra čempionas visoje Europoje
DABAR RODOMA
Nufilmuota, kaip pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas sprogmuo
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų