Žada nuleisti rinkimų kartelę iki 3 proc., bet partijoms dar anksti džiaugtis Papildyta

Seimas ketvirtadienį pritarė Ramūno Karbauskio ir Naglio Puteikio pasiūlymui nuleisti rinkimų kartelę partijoms iki 3 proc. Tačiau džiaugtis mažesnėms partijoms dar anksti – balsavimas dėl viso įstatymo projekto konservatorių prašymu nukeltas iki kito posėdžio.

Rinkimai (Fotodiena/Justinas Auškelis)

Šiuo metu rinkimų kartelė siekia 5 proc. partijoms ir 7 proc. koaliciniams sąrašams.

Nors pagal pirminį įstatymo projektą kartelę mažinti norėta iki 4 proc, o koalicijoms iki 6 proc., N. Puteikis kartu su R. Karbuskiu siūlė leisti dar žemiau – iki 3 proc. ir 5 proc.

„Skandinaviškos šalys <...> šitokią sistemą nustato tam , kad būtų kuo įmanoma margesnis parlamentas. Margesniame parlamente yra aukštesnė demokratijos kokybė, apimami visi visuomenėje aktualūs klausimai, vyksta diskusijos“, – sakė N. Puteikis.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad chaosas ir negebėjimas susitarti tapo šio Seimo požymiu.

„Jei mes norime kitame Seime dar daugiau atsitiktinių žmonių, tai pritarkime šiam siūlymui“, – sakė politikė.

Ji pastebėjo, kad Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas prieš kelias savaites nepritarė kartelės mažinimui, tačiau vėliau nuomonę pakeitė.

Politikai pritarė N. Puteikio ir R. Karbauskio pasiūlymui. Už siūlymą balsavo 62 Seimo nariai, prieš 44, susilaikė 5. Tačiau konservatorius Jurgis Razma frakcijos vardu paprašė klausimo priėmimą atidėti iki kito posėdžio. Seimo nariai atidėjimui pritarė, tad balsavimas dėl viso įstatymo projekto vyks kitame parlamento posėdyje.

Po pritarimo R. Karbauskio ir N. Puteikio pasiūlymui, savo poziciją išplatino Liberalų sąjūdis. Pasak liberalų, racionalus pasiūlymas suvienodinti savivaldos ir nacionalinių rinkimų barjerus politinėms partijoms ir jungtiniams kandidatų sąrašams valdančiųjų pastangomis paverstas absurdu turėsiančių sunkiai prognozuojamų pasekmių.

REKLAMA

„Šios kadencijos parlamente darosi pavojinga siūlyti bet kokią idėją, nes paskutinę akimirką įjungtas valdančiųjų „buldozeris“, net ir racionalų pasiūlymą gali paversti sukarikatūrintu absurdu. Galiu tik apgailestauti, kad pirminis noras minimaliai sumažinti ribą, pagal kurią politinių partijų ir jungtinių kandidatų sąrašai galėtų gauti mandatus Seime, išvirto į lenktynes, kas dar žemiau nuleis rinkimų kartelę. Jau šis Seimas išsiskyrė chaotiškais ir neadekvačiais sprendimais. Dabartinės valdančiosios daugumos įgeidžiu ši chaoso ir fragmentacijos „bacila“ perduodama ir būsimam Seimui“, – teigė Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė V. Čmilytė-Nielsen.

Pirminę pataisą dėl žemesnės kartelės inicijavo liberalas Simonas Gentvilas, ją argumentavęs siekiu suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Savivaldos rinkimams šiuo metu yra nustatytas 4 proc. ir 6 poc. rinkimų barjeras.


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2019-11-28 12:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai viskas aisku,kuo aukstesne kartele tuo toliau nuo lovio. Kad buti prie lovio reikia uzsitarnauti.
Atsakyti
0

N
Naxp
2019-11-28 12:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palundra !!!!!!!!!!! Nevykėliai pradėjo siautėti.
Atsakyti
0

N
Naxp
2019-11-28 12:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palundra !!!!!!!!!!! Nevykėliai pradėjo siautėti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų