Internautai aktyviai dalinasi vieno vyro pasakojimu, kaip jo solidaus amžiaus tėtis, dėl nugaros skausmų apsilankęs pas taip prisistatančią manualinės terapijos specialistę, po procedūros atsidūrė ant operacinės stalo. Nors įraše socialiniame tinkle teigiama, kad procedūrą atlikusi specialistė tam net neturėjo licencijos, ji tokią informaciją neigia ir priduria, kad minimas atvejis yra išskirtinis. 

Greitoji (Fotobankas)

Greitoji (Fotobankas)

„Brangūs draugai! Noriu pasidalinti su jumis skaudžiu įvykiu, kuris nutiko mano artimam ir mylimam žmogui. Mano tėčiui neseniai suėjo 75-eri, tačiau jis vienas aktyviausių ir energingiausių žmonių, kuriuos aš pažįstu, aistringas keliautojas... Deja, šį savo pomėgį, tikiuosi, tik kuriam laikui jam teks pamiršti. 

Mano tėčiui prieš keletą metų įsimetė nugaros skausmai. Kai vienas draugas jam rekomendavo „manualinės terapijos specialistę“ Zoją Dianovą, tėtis pas ją užsirašė, prieš tai pasitikrinęs internete, ar ji dirba oficialiai. Paaiškėjo, kad Z. Dianova įsteigusi individualią savo vardo įmonę, teikiančią medicinos paslaugas. Tad jokių įtarimų nekilo“, – dėstoma įraše.

REKLAMA

Kaip teigiama, vyrui apsilankius Z. Dianovos kabinete, ji paguldė tėtį ant masažinio stalo ir pradėjo jam daužyti stuburą kažkokiu instrumentu, panašiu į plaktuką. 

„Į jo skundus, kad pradėjo tirpti rankos, o po to ir kojos „specialistė“ nekreipė dėmesio. Sakė, kad „aš žinau, taip ir turi būti“. Į tėčio klausimą, kad gal jam tada nekomentuoti savo pojūčių, buvo atsakyta, kad „galite sakyti, bet aš žinau“, – pasakojo paciento sūnus.

Kaip teigiama, po to „žinovė“ smarkiai ir ilgai daužiusi stuburą, paguldė vyrą ant nugaros, po stuburu pakišo kažkokį kietą daiktą. 

„Stuburui išsilenkus, tėčiui lyg su elektros srove pradėjo kratyti visą kūną. Kurį laiką jis kentėjo sukandęs dantis, nes jam buvo pasakyta, kad „viskas gerai, taip ir turi būti“.

Kai tėtis galų gale pasakė, kad kentėti toliau nebegali, „gydytoja“ padėjo jam atsistot ir vėl ėmėsi savo plaktuku daužyti jam stuburą. Tuomet tėtis tiesiog susmuko ant masažinio stalo. Jis nebegalėjo pajudėti, nes nejautė nei rankų, nei kojų. Pirma „gydytojos“ reakcija – „ar turite, kas jus parvežtų namo?“ Supratusi, kad tėčiui iš tiesų blogai, pati iškvietė greitąją pagalbą, kuri mano tėtį skubiai nuvežė į Lazdynų ligoninę“, – dėstoma įraše.

Pašnekovas sakė nesuprantantis, kaip galima imtis tokių drastiškų procedūrų su tokiu gyvybiškai svarbiu organu kaip stuburas, neturint bent jau rentgeno nuotraukos, nekalbant apie kompiuterinę tomografiją ar magnetinio rezonanso tyrimą. 

„Kai mano tėčiui, kuris po „manualinės terapijos“ nebejautė nei rankų, nei kojų, nebegalėjo vaikščioti, Lazdynų ligoninėje atliko visus reikalingus tyrimus, paaiškėjo, kad jis serga lėtine stuburo liga. Ir jokiais būdais nebuvo galima atlikti nieko panašaus, ką su jo stuburu darė ši „specialistė“.

REKLAMA

Po savaitės tėčiui atliko penkias valandas trukusią sudėtingą operaciją. Nuo šiol jis oro uostų apsaugai turės pateikti specialią gydytojų pažymą, nes titano varžtų iš stuburo jam niekada nebeišims. Šiuo metu tėtis iš naujo mokosi vaikščioti. Rankos ir kojos užtirpę, jų koordinacija prasta. Reabilitacinis periodas užtruks mažiausiai pusę metų. Tai čia tuo atveju, jeigu viskas bus gerai. Jeigu. Jokių garantijų gydytojai neduoda, gali būti, kad reikės dar vienos, dar sudėtingesnės operacijos.

Išsamiau pasidomėjus manualinės terapijos paslaugas teikiančia Z. Dianova paaiškėjo, kad ji yra gydytoja chirurgė, kurios licencija panaikinta prieš aštuonerius metus. (https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/…/PublicSpecialistIndex).

Po to ji įsteigė individualią įmonę, kuriai buvo suteikta licencija teikti antrines ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas. (http://www.vaspvt.gov.lt/vasp…/m/m_files/wfiles/file3820.pdf)

Tačiau ir šios įmonės licencija buvo iš pradžių panaikinta, vėliau atnaujinta, o galiausiai – sustabdyta. (http://www.vaspvt.gov.lt/…/m…/Isakymai/T1-317_2012-03-13.pdf)

Tėčio stuburo „manualinę terapiją“ ji atliko neturėdama galiojančios licencijos – nei kaip gydytoja, nei kaip sveikatinimo paslaugas teikiančios įmonės vadovė.

Tačiau „specialistė“ iki šiol, mano žiniomis, lyg niekur nieko priiminėja žmones savo kabinete Vilniuje iš visos Lietuvos. Zoja Dianova, matyt, puikiai supranta, kuo gali baigtis tokia jos veikla, neturint tam reikalingos licencijos. Kartu su tėčiu buvusi mama pasakojo, kad kol jie laukė greitosios pagalbos, nuo jos kabineto durų paslaptingai dingo lentelė su užrašu „stuburo ir sąnarių gydytoja.“

REKLAMA

Aš iki šiol nepraradau vilties įkalbinti tėtį uždegti žalią šviesą teisiniam šios istorijos nagrinėjimui, bet jis nusprendė iš pradžių atsistoti ant kojų. Šiandien svarbiausias jo tikslas – įspėti kitus žmones.

Todėl prašau visų paskleisti šį postą kiek įmanoma plačiau. Jeigu nors vieną žmogų tai apsaugos nuo neįgalumo, pastangos nebuvo veltui. Iš anksto visiems dėkoju“, – rašoma Feisbuko įraše.

Specialistė: tai – normali metodika

Portalui tv3.lt susisiekus su minimas paslaugas atlikusia moterimi, ji patikino, kad tikrai turi gydytojos – chirurgės licenciją. Nors ji buvo stabdyta tam tikram laikui, nes moteris buvo išvažiavusi, bet tuo metu, kai minėtam vyrui buvo suteikta paslauga, ją tikrai turėjusi.

Paklausta, ar galėjo teikiama paslauga baigtis tuo, kad prireikė operacijos, Z. Dianova aiškino, kad „stuburas toks dalykas, kad viskas gali būti gerai, o staiga [įvykti] paūmėjimas ar išslysti slankstelis“. Tačiau patikino, kad pati procedūra jokiu būdu neturi provokuoti tokių dalykų. 

Pasiteiravus apie, kaip teigiama, į plaktuką panašių prietaisų naudojimą, daužymą juo, moteris patikino, kad tai – normali metodika atliekant stuburo korekciją. 

„Jei pacientas skundžiasi, kad tirpsta rankos, kojos, tai, vadinasi, užspaustas nervas, ir stengiuosi pastatyti slankstelį į savo vietą. Visi, kas pas mane buvo, visi išėjo normaliai. Bet visko gali būti po procedūros, tris dienas negalima jokio fizinio darbo, o žmonės galvoja, kad viskas gerai ir gali vėl išslysti slankstelis, nes jis netvirtas, judantis“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Kartu Z. Dianova sakė prisimenantį minimą pacientą, bet pabrėžė, kad tai esą buvo išskirtinis atvejis.

„Žmogus buvo po traumos, patirtos autoavarijos metu. Ten buvo kažkokių problemų su galvos smegenimis. Išties pamačius, kad jam blogai, tad po procedūros iškviečiau greitąją“, – pasakojo ji.

Kartu moteris patikino, kad tokių pasekmių stuburo korekcija savaime sukelti negali, juo labiau prieš ją atliekant nereikia būti atlikus kažkokių tyrimų.

Už vertimąsi neteisėta veikla – administracinė atsakomybė

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (toliau – Akreditavimo tarnyba) informavo, kad įstatymu yra nustatyta, kad sveikatos priežiūros paslaugos gali būti teikiamos tik įstaigoje, turinčioje licenciją, suteikiančią teisę teikti tam tikro pobūdžio paslaugas, ir jas gali teikti tik licencijuoti, reikiamos profesinės kvalifikacijos asmenys.  

„Akreditavimo tarnyba neretai nustato, jog paslaugas teikia šių esminių reikalavimų neatitinkantys tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Nustačiusi šiuos faktus, Akreditavimo tarnyba už neteisėtą vertimąsi asmens sveikatos priežiūros veikla taiko administracinę atsakomybę – skiria baudas nuo 600 iki 1 140 eurų.

Pagal piliečio pateiktą informaciją, tikėtina, kad aprašytoji situacija galėtų būti priskirtina neteisėtai veiklai, todėl Akreditavimo tarnyba savo iniciatyva išnagrinės turimus duomenis. Jei pareiškėjas norėtų išsamesnio tyrimo, tuomet jis turėtų kreiptis į Akreditavimo tarnybą, nurodant nukentėjusio paciento asmens duomenis, paslaugos teikimo datą/laiką ir kitą svarbią informaciją", – paaiškino tarnybos vadovė Nora Ribokienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad dėl galimos žalos nustatymo reikėtų kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją, veikiančią prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Dėl nelegaliai teikiant sveikatos priežiūros paslaugas paciento sveikatai padarytos žalos atlyginimo reikėtų kreiptis su ieškiniu į teismą.

Anonimas
2019-11-26 14:41:17
Užuojauta. Ta darbuotoja mano manimu neverta tokio darbo be licenzijos iš viso neturi teisės
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Geriausia darbo galimybė 2019-11-28 11:06:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš uždirbu tikrai gerų pinigų (nuo 140 iki 190 USD / val.) Internetu iš savo nešiojamojo kompiuterio. Praėjusį mėnesį gavau beveik 28 000 USD čekį, šis internetinis darbas yra paprastas ir lengvas, jums nereikia eiti į darbą, savo namus internete. Tuo metu ši galimybė dirbti jums. Jeigu tu susidomėjai. tiesiog sekite šią svetainę

..................>>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-11-28 13:34:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesek čia pasakų. Visi ir taip žino, kad tai apgaulė.   
Arvydas 2019-11-27 08:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Medikai lietuviai masiškai emigruoja.Lieka rusakalbiai ir tuteišos.Būtina stabdyti medikų emigraciją,įvesti depozitą.   ATSAKYTI
Zita 2019-11-27 04:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai užjaučiu ačiū Dievui kad bent gyvas išliko....NA GAILA KAD PASITIKĖJIMAS TOKIOM NEAIŠKIOS LEGALIOS KABUTĖSE ISTAIGOS VERSLAS TAMPA NIEKO DĖTO ŽMOGAUS LUOŠINIMO ĮRANKIS NA TIKRAI IŠPROTĖJUSI..   ATSAKYTI
Erna 2019-11-27 00:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveikatos jusu teciui. Mane ant koju pastate gyd. Jakimavicius, metu pries 15. Specialus pratimai ir jokiu sunkiu daigtu nesiojimo.    ATSAKYTI
Klipata 2019-11-26 22:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai ateini pas daktarą ,niekaip negali suprasti kad jis šarlatanas, o gydymo įstaigos net nežino kad pas juos dirba "nelegalai".   ATSAKYTI
birute 2019-11-26 20:05:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ko sunau nenuvezei tevo pas normalu gydytoja,o po to ieskat teisybes ,reikia turet galva ant peciu o ne naudotis sarlatanu gydymu   ATSAKYTI
Gintaras 2019-11-26 19:59:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visokie šarlatanai pinigus darosi žmones žalodami. Poliklinikoje tiek težiūri, nieko nesupranta ir nesugeba, dirba atsainiai gydytojai (didžioji dalis rajonuose tikrai apgailėtini gydytojai), o pas tokius šarlatanus nuėjęs ir visai gali negrįžti.   ATSAKYTI
Onutė 2019-11-26 18:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tariu didelį ačiū ,nuostabi specialistė, jau 15 metų be operacijos kurią man siūlė ne vienas gydytojas ,o jinai vis kartojo padarysi operacija tau aš padėti negalėsiu ir ačiū jai labai, kad galiu be skausmų gyventi.Sveikatos jums gydytoja,stiprybės.   ATSAKYTI
Ugnė 2019-11-26 18:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemeluokite, jeigu šiam vyrui padarė tiek daug žalos tai kaip jums galėjo padėti  
Daiva 2019-11-26 18:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Cia ne melas...daug musu pastate ant koju....  
Jo 2019-11-26 17:38:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai gaila,kad taip yra .Nelaukit kol nepraejo laikas Tegu dengia dabar visas islaidas ir nervus ir izona tegu daro ten masazus....    ATSAKYTI
Daiva 2019-11-26 18:35:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Neduok dieve jus suries i kamuoliuka....tokios gydytojos nerasit....  
Nežinomas 2019-11-26 18:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal jums ir atrodo, kad tokios „geros” gydytojos niekur daugiau nerasite, bet visoje Lietuvoje yra šimtai geresnių daktarių, kurios ir licenzijas turi, ir geriau masažuoti moka.   
Raimundas 2019-11-26 20:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nežinai,tai nekarksėk,nežiniuk,ji daugelį žmonių pastatė ant kojų.Nuo tavo "gerų"gydytojų klaidų žmona jau 10 metų neįgali.Ir teisybės nerasi.  
Nežinomas 2019-11-26 21:08:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pačiame straipsnyje yra parašyta, kad gydytoja neturėjo licencijos. Visoje Lietuvoje yra masažuotojų, kurios yra geresnės savo srities specialistės nei šita daktariūkštė. Tad neišsišokite ir nebūkite visiškas kvailys. Taip pat netikėkite šitomis bobutėmis iš komentarų.   
Daiva 2019-11-26 16:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Sios gydytojos deka jau 10 metų judu....zemai lenkiu jai zila galva....   ATSAKYTI
Ji 2019-11-26 17:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Turbut drauge esat ir rasot teigiamai apie sita "daktare "  
Daiva 2019-11-26 18:31:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Esu viena is daugybes pacientu.....visi mokam smerkt....nieko nezinodami....  
Nežinomas 2019-11-26 18:39:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Daiva, nemeluokit ir tiesiai pasisakykit: ar jums gerai, kad jūsų „puikioji daktarė” senoliui nugarą sulaužė ir masažavo be licenzijos?   
jeigu 2019-11-26 16:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eini pas kaulalauzi , tai turi but pasiruoses nuotykiams   ATSAKYTI
DEmokratija 2019-11-26 16:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje dirba pinigas, o ne valdžios įstaigos. Tai, žinoma, atsitiko savivaldybėje, kurioje individuali įmonė pirmiausia turi būti registruota registrų centre. Todėl prokuratūra pirmiausi už kiaušų turi imti tą, kuris užregistravo tą įmonę ir leido jai viešai ''kaliečyti'' tos savivaldybės visuomenę. Koks savivaldybės meras ir jo administracija - tokia savivaldybėje tvarka.   ATSAKYTI
Vienas kelias 2019-11-26 16:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik į teismą   ATSAKYTI
ža. Dabar po daugybės vaistų lašalinių u 2019-11-27 20:45:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mūsų medicina dar tiek atsilikusi. Be rimto tyrimo skiria procedūras, kurios gali ti sužalotu stuburą. Man darė stuburo tempimus ergoterapijone. Prasidėno baisiod problemos, užzpudė nervus. Tik kai vargais negalais pakliuvau į ligoninę padarė rimtą tyri. Pasirodo išvar  
Lika 2019-11-26 15:13:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam einat pas apsisaukelius   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-11-26 17:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jis nežinojo, kad ta gydytoja apsišaukėlė.   
Anonimas 2019-11-26 14:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta. Ta darbuotoja mano manimu neverta tokio darbo be licenzijos iš viso neturi teisės    ATSAKYTI
Zita 2019-11-27 04:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokslus baige žmonės .kol neigyje patirties daug metu savo protu ir suvokdami kad stuburas tai pati jautriausia organu dalis susijusi su kiekvieno organo taškais...Žmogus tai ne daiktas.ir kursus praėje jau mokslus pabaige legalus nedaro tokiu dalyku .klaiku .Man 59 METAI BET MANO MOKYTOJAS YRA MICHALAS TAMBOKAS TEN UŽTENKA KVĖPAVIMO PRATIMUS ATLIKTI.IR JU NEGALIMA DARYTI NEŽINANT BE MOKYMOSI.  

Top Video

Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
REKLAMA
Debesys (nuotr. Andrius Ufartas/fotobankas)
Virš Lietuvos teritorijos sumažėjo bendrasis ozono kiekis, antradienį pranešė Hidrometeorologijos tarnyba. Kauno meteorologijos stoties duomenimis, sekmadienį bendrasis ...
Irina Rozova (nuotr. Fotodiena)
Seime surinkti 44 parašai pradėti apkaltos procesą parlamentarei Irinai Rozovai. Apkaltos iniciatoriai teigia, kad nuslėpusi savo ryšius su rusų diplomatais I. Rozova „galimai ...
VSAT
Plintant koronavirusui, kurio epicentras yra Kinijoje, Lietuvos pasieniečiai toliau taiko saugumo priemones. Dėl to jiems konsultacijas teikia visuomenės sveikatos priežiūros ...
Seimo posėdis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimas antradienį pavedė Valstybės kontrolei iki gegužės pradžios atlikti aplinkosaugos auditą.   Seimas vienbalsiai pritarė, kad neplanuotas auditas būtų ...
Egidijus Vareikis (nuotr. BFL)
Lietuvos delegacijos atstovas Egidijus Vareikis išrinktas Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pirmininko pavaduotoju. Šioms pareigoms Strasbūre vykstančioje ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų