Klaipėdiečio „masažas" įvertintas griežtai: jei moterys to nenorėjo – jam vieta kalėjime

Klaipėdoje masažo paslaugas teikiantis save gydūnu pristatantis vyras sulaukė kaltinimų dėl galimai nederamo elgesio. Moterys kaltina, kad gydūnas lietė jų genitalijas ir kitaip seksualiai priekabiavo. Portalo tv3.lt kalbinti teisininkai tvirtina, kad gydūno veiksmuose galima įžvelgti ir seksualinės prievartos požymių, o už tai vyras ilgam sėstų už grotų. Tačiau specialistai pažymi, kad realu, jog gydūnas gali išvengti bausmės.

Praėjusią savaitę TV3 Žinios rodė reportažą apie kaltinimų seksualiniu priekabiavimu sulaukusį, save gydūnu vadinantį masažuotoją Rimantą Petravičių iš Klaipėdos.

Moterys tvirtina, kad gydūnas užspausdavo jų miego arterijas ir prievartaudavo klientes: kišdavo pirštus į išeinamąją angą, tenkino savo poreikius oraliniu būdu. Pats R. Petravičius visus kaltinimus neigia.

Moterims prabilti prireikė laiko

Advokatas Karolis Rugys portalui tv3.lt aiškino, kad seksualinis priekabiavimas yra laikomas baudžiamuoju nusižengimu. Pasak jo, apkaltinamasis nuosprendis atlikus baudžiamąjį nusižengimą negali būti priimtas, kuomet yra praėję treji metai, kai buvo padarytas baudžiamasis nusižengimas.

„Taigi, moterys, kurios mano, kad nukentėjo nuo seksualinio priekabiavimo, į teisėsaugos institucijas gali kreiptis per trejus metus nuo baudžiamojo nusižengimo padarymo momento. Savaime suprantama, rekomenduotina tą daryti kuo operatyviau, nedelsiant po galimai padarytų nusikalstamų veikų“, – teigė K. Rugys.

REKLAMA

Kai kurios moterys apie nederamą gydūno elgesį prabilo tik po kelių metų.

Pasak advokato Arūno Žliobos, tai visiškai suprantama.

„Tai, kad nukentėję asmenys kreipiasi į teisėsaugą tik po tam tikro ilgesnio laiko, yra normalu, mat tokiam žingsniui ryžtis labiausiai turi įtakos patirto nusikaltimo pasekmės asmenybei, jos psichikai, susiformavęs noras už tai atkeršyti ar užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Paprastai visiems šiems motyvams subręsti reikia laiko“, – kalbėjo teisininkas.

A. Žliobos teigimu, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl gydūno veiklos, užtektų, kad dėl to kreiptųsi bent viena nukentėjusi moteris.

„O šiuo metu tokių nukentėjusių moterų yra ne viena, todėl labai tikėtina, kad turėsime dar vieną iš nedaugelio seksualinio pobūdžio bylų“, – kalbėjo A. Žlioba.

Įžvelgia prievartavimą

K. Rugys atkreipia dėmesį, kad gydūno atveju galima būtų įžvelgti ir kito galimai padaryto nusikaltimo požymių – seksualinio prievartavimo.

„Priėmus apkaltinamąjį nuosprendį dėl seksualinio priekabiavimo baudžiamąja tvarka gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas. Paprastai, jeigu nusikalstama veika buvo padaryta pirmą kartą, tai yra skiriama su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė. Už seksualinį prievartavimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki septynerių metų“, – apie gręsiančias bausmes gydūnui pasakojo K. Rugys.

Gydūnas gali išsisukti?

K. Rugys pažymi, kad paprastai panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas galima įrodyti nukentėjusio, liudytojų parodymais, garso ar vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais, SMS žinutėmis.

REKLAMA

„Visgi gydūno advokatui čia būtų ką veikti, mat neabejotinai kiltų klausimų dėl pačių faktų tikrumo. Juk vargu ar kuri iš moterų filmavosi masažo procesą, o pats gydūnas viešai neigia metamus kaltinimus. Jei ir būtų nustatyti tam tikri faktai, tai kiltų begalė interpretacijų dėl moterų valios – davė jos sutikimą tokiems gydūno veiksmams, ar ne“, – samprotavo A. Žlioba.

Anot advokato, žymiai paprasčiau tokio pobūdžio nusikaltimai išnarpliojimai tyliai, kai prokuratūra, gavusi nukentėjusio asmens kreipimąsi, slapta filmuoja masažų saloną, kol panašaus pobūdžio masažas pasikartoja.

Tačiau, advokato tvirtinimu, šis modelis tinka tik tokiems atvejams, apie kuriuos nerašo žiniasklaida.

„Akivaizdu, jei gydūnas ir elgėsi netinkamai, tai dabar gydūno masažų metodika tikrai pasikeis ir bet koks masažų slaptas filmavimas ateityje nebeteks prasmės“, – teigė A. Žlioba.

Varė velnią ne tik kišdamas pirštus

Portalas tv3.lt praėjusią savaitę rašė moterų, apsilankiusių pas gydūna R. Petravičių, liudijimus.

„Tai, kad mane masažavo, lietė įvairias vietas, man tuo momentu atrodė normalu, net tai, kad sakė, jog manyje rado velnią ir klausė, ar jį gali išvaryti, aš sutikau... tik dabar aš suvokiu“, – feisbuke rašė viena moteris.

„Aš atsiguliau ant to pilvo. Jis man pradeda visus tuos tekstus sakyt. Aš jau galvoju, Jolanta, kur tu esi pakliuvus. Jis man pradeda tą kūną masažuot, bet tiktai kojas. Kojas ir jis sako dabar… Šneka jis apie kažkokias gyvates, šūdus, ir vienu žodžiu jis sako – neišsigąsk ir jis man pirštu į išeinamąją angą. Į angą“, – apie apsilankymą pas gydūną pasakojo kita moteris. 

REKLAMA

Pasak jos, tik įžengus į saloną, gydūnas užsiminė, kad mokėti greičiausiai teks smarkiai daugiau. Neva moteris – užteršta. Paties masažo metu moterį apėmė panika ir milžiniška baimė.

„Jautėsi, kad jis man nori sukelti orgazmą per analinį. Kaip aš išsigandau. Aš galvoju, ar aš galiu tai sustabdyti – aš paniškai jo bijojau. Ir jis užlipa ant manęs. Jis maigė mane kokią pusę valandos. Paskui jis užlipa ant manęs. Aš galvoju, jis, matyt, kiš man gerą savo daiktą į vidų. Jis pamatė, kad manęs neatjungė, bet buvo arti to“, – teigė nukentėjusioji.

Daugelis nukentėjusių dabar pasakoja, kad tuomet iki galo nesuvokė, ką su jų kūnu daro gydūnas, jautėsi tarsi transe. Dėl to, pasak aukų, galimai kalta jo taikoma hipoksija.

Medikai tokią gydūno praktiką vertina itin prieštaringai. Esą, toks masažas – tik per žingsnį nuo tragedijos.

„Pavojus yra tai, kad, ypač vyresniam amžiuje, jei yra aterosklerotiškai pakitusios gyslos, jas jis pamasažuos, tai tas pats, kas jus patrupinsite vamzdį ir nuo jo atšoks tos klišinės plokštelės, kurios nukeliaus ir užkiš jums smulkesnio kalibro gyslas ir gausite insultą garantuotai“, – sako gydytojas anesteziologas Ričardas Slavinskas.

Taip pat tai gali baigtis smegenų infarktu, paralyžiumi ar koma.

Gydūnas R. Petravičius pripažįsta matęs jam mestus kaltinimus, tačiau su jais vyras kategoriškai nesutinka. Esą taip galimai atsiliepia tos moterys, kurias sukrėtė jo masažo sukeliamas išėjimas iš komforto zonos. Tačiau, toks, pasak vyro, yra jo gydymo metodas. Esą jis priekabiauti negalėjęs vien dėl beprotiškos, dešimtmetį trunkančios meilės savo žmonai.


Rašyti komentarą...
V
Vika
2019-11-18 22:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek reikia but durnom, kad isileist iskrypeli mankstint angas, cia nesuvokiama pacios kaltos
Atsakyti
-5

G
G.
2019-11-18 23:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu siaubo filmas ! Iki tokio kvailumo reikia prieiti kad papulti pas tokį " masažistą" ! Graudu skaityt ! Kodėl tokios kvailos moterys ? Baisu !
Atsakyti
-2

o
oho-ho
2019-11-19 04:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaliu atsistebėti tokiu moteraičių proto trūkumu ir durnumu tikėti šiais laikais tokiais gydūnais - pas jį nuėjo TIK visiškos glušės - tegu nesupyksta - bet tai auksinė tiesa.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų