Vos prieš kelias dienas į Lietuvą iš JAV parvežtą Neringą Venckienę Kauno apylinkės teismas, prokuroro prašymu, leido suimti dviem mėnesiams. Šio pirmadienio pavakarę, prieš 16 val., Kauno apygardos teismui buvo pateiktas skundas dėl tokio sprendimo.

Šią informaciją naujienų portalui tv3.lt patvirtino N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė: „Parengėme skundą dėl paskirtos kardomosios priemonės – suėmimo. Mūsų argumentai yra tokie, kad suėmimas šiuo konkrečiu atveju yra neproporcinga, neadekvati ir prieštaraujanti Europos žmogaus teisių teismo praktikai priemonė užtikrinti asmens dalyvavimą vykstančiame teisminiame procese.“

N. Venckienės advokatė tikisi, kad šis skundas bus išnagrinėtas per 5-7 dienas nuo jo oficialaus priėmimo teisme. S. Žukauskienė atskleidė ir vieną iš N. Venckienės išvykimo į JAV priežasčių. Anot advokatės, N. Venckienė sulaukė rimtos informacijos dėl grėsmės jos gyvybei.

Šio pirmadienio popietę Kaune Laisvės alėjoje prie Kauno apygardos prokuratūros pastato susirinko N. Venckienę palaikantys žmonės. 15 žmonių grupelė laikė plakatą su užrašu: „Laisvę Neringai!“. Būtent tokiam skaičiui žmonių buvo prašoma leidimo dėl mitingo.

REKLAMA

 

Laukia teisingo sprendimo

S. Žukauskienė pabrėžė, kad vos tik jos klientei buvo paskirtas suėmimas, prokurorai pranešė apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, tad tai yra dar vienas iš argumentų, kodėl N. Venckienė turėtų būti išleista:

„Ikiteisminio tyrimo pabaiga reiškia, kad daugiau nebereikia atlikti jokių ikiteisminio tyrimo veiksmų. Bet per prieš tai vykusį posėdį buvo labai akcentuota, kad N. Venckienė esą slėpėsi nuo tardymo šešerius metus. Nors taip iš tiesų nebuvo.

Kai ją pradėjo persekioti Lietuvoje, N. Venckienė suprato, kad su ja bus susidorota. Maža to, ji sulaukė patikimų žinių, kad gali būti nužudyta. Gavo labai rimtos informacijos dėl to.

Tuo metu jai jokios kardomosios priemonės nebuvo pritaikytos, ji galėjo laisvai judėti, išvykti. Tą ir padarė. Maža to, ilgą laiką JAV jos niekas aktyviai neieškojo. O kai tik sulaukė šaukimo dėl ekstradicijos, ji pati savanoriškai prisistatė.“

Anot S. Žukauskienės, šiuo metu teisminių tikslų galima pasiekti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis: „Ji nebeturi jokio asmens dokumento, tad kokiu mistiniu būdu N. Venckienė galėtų sugrįžti į JAV. Mistika. Yra galimybė taikyti intensyvią priežiūrą, uždėti apykoję.

Prašysime teismo, kad paleistų ją už užstatą. N. Venckienės tėvai sutinka jį sumokėti. Sutiktume ir su apykoje, namų areštu. Svarbiausia, kad išleistų. Bet ją nori psichologiškai sužlugdyti.“

S. Žukauskienės įsitikinimu, paskirtas dviejų mėnesių suėmimo terminas yra bandymas įbauginti. „Sunku kitaip visą tai paaiškinti, kaip tik įbauginimu, valstybės jėgos demonstravimu. Bet kuriuo atveju tikiu teisingumu. Tikiu, kad nugalės teisingumas“, – pabrėžė N. Venckienės atstovė.

REKLAMA

 

Nesieks nušalinti teismo

Vos tik sugrąžinus N. Venckienę į Lietuvą, kalbėta, jog ji sieks nušalinti Kauno teisėjus nuo jos bylos nagrinėjimo, nes pati anksčiau yra dirbusi teisėja šiame mieste.

Bet S. Žukauskienė laikosi kitokios pozicijos: „Dar kalbėsiu su N. Venckiene dėl šio klausimo. Sieksiu įtikinti, kad nebandytume nušalinti nė vieno teisėjo. Šį sprendimą priimsime vėliau.“

N. Venckienės advokatė patvirtino, kad kol kas nespėjo susipažinti su byla. „Iš pradžių sutikome dėl elektroninės bylos medžiagos versijos, bet kai N. Venckienė liko suimta, tai reikės, kad ji gautų popierinę versiją.

Nors susipažinimui skirtos apie dvi savaitės, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių, tikėtina, šis terminas bus pratęstas. Bent jau prokurorai patvirtino, kad dėl to nekils problemų.

Juolab, kad jai sunku priprasti prie Lietuvos laiko. Po tokios ilgos kelionės ji yra pavargusi. Ji net negali skaityti, reikia laiko atsigauti, o esant už grotų tą padaryti nėra taip paprasta“, – pasakojo S. Žukauskienė.

Už ką bus teisiama?

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad N. Venckienei pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

Generalinė prokuratūra jau anksčiau patvirtino, kad tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, jog vadovaujantis šios šalies įstatymais buvusi parlamentarė gali būti teisiama tik dėl šių keturių nusikalstamų veikų.

Dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (BK 231 str. 1 d.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

REKLAMA

Dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 245 str.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 1 d.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (BK 286 str.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tad didžiausia už tai numatyta bausmė yra įkalinimas iki trejų metų. Bet praktika palanki N. Venckienei, nes už tokius nusikaltimus atsidurti už grotų yra praktiškai neįmanoma.

Anžela
2019-11-11 17:34:20
Stiprybės Jums Neringa ,te padeda Jums dievulis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tadas 2019-11-12 13:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
naivuolei jie mano kad ce teisingas teismas,ce lietuvoja viskas imanoma ir venskiene pasitenks sunaikiti,pedofilu klanas jie sedi valdzios auksciausiuose postuose ir jie padarys savo,manau premjieras su jeis    ATSAKYTI
Lt 2019-11-12 00:53:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gėda. Čia kaip sausio 13, su tankais ant beginklių žmonių, jėga prokurorai ir saugumas demonstruoja prieš beginklę moteryte. Siekiate įbauginti savo tautą, tik vardan ko ?   ATSAKYTI
Nežinomoji 2019-11-11 21:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-24
Kokie neišmanėliai - protestuotojai,juokingai atrodantys,tarsi neturintys savo gyvenimo,savo rūpesčių,veiklos-darbo,bei šeimos...Rėkauja palaikantys kažkokią Venskienę,apsurdas...Niekas nežino tikrosios tiesos ką ji nusikalto,kokią žalą,skausmą-ašaras sukėlė norėdama pasmerkti kitus įrodydama pedofiliją...niekas to neįrodė ,jokių filmuotų įrodymų nera, kad būtų keli vyrai kartu su mama ir dukra ir t.t.O kiek nukentėjo žmonių,kiek žudynių įvyko,kiek šeimų skausmas drasko gyvenimą.Baisu...ir dar atsiranda žmonių ,kurie ją palaiko???Kas ta Lietuva ????,ar tai beprotybė??? O ar tai jos brolis neužsiminejo pedofilija,kai su nepilnamete susilauke dukros???Kodėl ji pati ,,neatsisuka" į savo šeimą...Kai su nužmogėjusiu broliu nebegalejo būti jauna mama su mažamete mergaite,privalejo jį palikti.Už tokį nepasitenkinimą keršijo išgalvota pedofilija.Žiauru žiūrėti į tokią kreivą šypseną,kažkokį pasitenkinimą-tarsi baisi didvyre.Šlykštu...Mažai,mažai dar sėdi - už tiek išžudytų žmonių ir kitų iškentėjusių tiek daug...   ATSAKYTI
Laisve Neringai 2019-11-11 22:20:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai gal zinai kas ir Orinta nuzude, ziniuone? Bus idomu, kai stankunaites ieskinio teisme del neva isgalvotos pedofilijos, bus paprasyta pakviesti liudyti Orinta. Kaip tada raitysis iskrypelius ginanti teisesauga. Deimante palauze atskirdami nuo gimtos aplinkos, bet Orintos nebeprikels.  
Pakaunietis 2019-11-12 11:23:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Keista ta Venckienė,kaip ir daugelis-teisėjų. Ji ,pasakė A ir B-pabėgo.Ką tai reiškia ? O tą ką jūs parašėte,faktai. Ji išsigando,ko ? Pati savęs,užvirė košę o užbaigt "Drąsos"-pritrūko,skystablauzdė.Gal kas galit priminti,kiek yra nužudytų moterų einančių už teisybę ???  
Jore 2019-11-11 20:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O kur mergyte dingo? Gal Neringa ir broli nuzude? Viskas musu salyje supuve, ypac teisesauga... Zmones nepamirso nieko, ateis kada ir musu pedofilams galas   ATSAKYTI
kaip 2019-11-11 18:58:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ten buvo su tuo Furmanaviciumi, pazinojo jis Usa ar ne, jeigu zinotu seimas, tai gal ir mes zinotume   ATSAKYTI
Vytautas 2019-11-11 18:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tie ped.... užstojėjai sugalvojo dar vieną sudoroti   ATSAKYTI
Iš toli 2019-11-11 18:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Neadekvati ir prieštaraujanti ES teisėms yra Venckiene ir jos šutve,sudaužiusius daugelio žmonių likimus ir gyvenimus! Jai neužteks ir viso gyvenimo atpirkti ką pridarė!   ATSAKYTI
Karma 2019-11-11 19:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ar zombis esi ar prokuroras?  
Lina 2019-11-11 18:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisesauga yra politinis lavonas   ATSAKYTI
Sliv 2019-11-11 18:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Seneli seneli žiurek kad taves nepasodintu kad dar spetum numirti   ATSAKYTI
Jonas 2019-11-11 18:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Baikite vienas per kitą meluoti! Juk laidoje venskienė sakė,kad nebijo kalėjimo,pasakykit tai ko bėgti! Nuo ko! Tipo nežinojo,kad ieškoma,juokinga! Tai būk iki galo,žodžiu durnių slėnis...   ATSAKYTI
taigis 2019-11-11 18:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kur liudininkas, kuris matė tuos, kurie atnešė į pakrantę Drąsiaus lavoną? Kur dingo kiti liudininkai, kurie matė tikrą žudiką? Sekanti, neabejoju, turėjo būti Neringa   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-11 17:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Čia net abejoti nėra ko, ji nebūtų išgyvenusi iki šios dienos. Dar prieš jai išvykstant, kiek prisimenu, kažkokios panašios kalbos buvo. Gerai pagalvojus, gal ir gerai, kad paskirta tokia kardomoji priemone .O kaip bus vėliau, labai sunkų prognozuoti.   ATSAKYTI
nu 2019-11-11 17:49:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
dabar prisimine ,beje tokie dalykai labai macyja prisiduodant (prasant prieglobscio)   ATSAKYTI
Sascha 2019-11-11 17:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveiki vaikinai. Aš esu graži ir neklaužada mergina, kuri nori būti tavo meilužė ir draugė! Kalbėk su manimi
--- 24sata.na.to   ATSAKYTI
idomu, idomu 2019-11-11 17:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
jei sita taip vadinamoji advokate sako tiesa. idomu butu suzinoti, kur buvo venckienes pareiskimas policijai ar prasymas jei suteikti apsauga? dar galetu atsakyti i klausima, kodel tas pedofilinis klanas nenuzude jos per visus tuos metus, kuomet jinai buvo lietuvoje, jug savo narius tai iszude (jug ne kedys ten zude, kaip skelbia ju legenda) , o pagrindines prieses nenuzude?   ATSAKYTI
Anžela 2019-11-11 17:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Stiprybės Jums Neringa ,te padeda Jums dievulis   ATSAKYTI
jooo 2019-11-11 17:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-31
Melage   ATSAKYTI
Vasia 2019-11-11 17:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Ha ha ha, tai jau dabar savo noru oš Amerikės deportavosi ha ha ha   ATSAKYTI
Alina 2019-11-11 17:01:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kai lietuvoi nera teisingumo atsiranda politika.   ATSAKYTI
Leva 2019-11-11 16:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Aiaku visiems kad tai nesamone uzdaryti pareiginga ir saziningai sprendusias bylas zmogu.Sveikatos ir istvermes sia moteriai.Manau kad tevukai jeigu paskelbtu saskaita,tai ir pinigeliu suaukotume.   ATSAKYTI
Ūū 2019-11-11 17:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Dar tau migla nuo akių nenukrito!!  
Ieva 2019-11-11 17:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Būtinai suaukosim.  
Vards 2019-11-11 20:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Durna :ģ  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Greitoji (Fotobankas)
Ketvirtadienį Vilniuje susidūrus dviem automobiliams nukentėjo septynerių metų mergaitė.  Kaip praneša  Lietuvos kelių policijos tarnyba, apie 13 valandą, Vilniuje, ...
Edward Lucas (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)
Kiek maistinga jūsų dieta? Ne tai, ką valgote, o tai, ką vartojate savo akimis ir ausimis? Nelabai galime pasiteisinti, kai piktnaudžiaujame riebalais, cukrumi arba alkoholiu. ...
Balionai (nuotr. socialinių tinklų)
Tik kartą per ketverius metus kalendoriuje atsirandanti vasario 29-oji gali tapti nemenku iššūkiu norintiems šią dieną minėti ypatingas progas ar švęsti savo gimtadienį. Nors ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybė pranešė apie šalyje fiksuotą pirmąjį koronaviruso (COVID-19) atvejį. Užsikrėtė 39 metų moteris, kuri vasario 24 dieną ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Šiauliuose nustačius pirmąjį Lietuvoje koronaviruso atvejį, savivaldybė penktadienį sušaukė ekstremalių situacijų komisijos posėdį svarstyti galimą viešų renginių atšaukimą. ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų