Vilnietis Jonas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) ne juokais pasipiktino sužinojęs, kad jam reikalingos akių gydytojo konsultacijos laukti reikės net du mėnesius. Nieko guodžiančio jis neišgirdo ir pasiūlius susimokėti už paslaugą. Poliklinika gi sako nieko negalinti pakeisti – toks yra apmokėjimas, o ir senėjant visuomenei ima trūkti gydytojų. 

Poliklinikoje (nuotr. stop kadras)

Poliklinikoje (nuotr. stop kadras)

„Vilniuje staiga apako tūkstančiai žmonių. Kur žiūri Veryga? RIMTAI. Tik tai staigus tūkstančių žmonių apakimas ar kokia staigi, baisi ir netikėta akių ligų epidemija galėtų paaiškinti tokį absurdišką faktą, kad žmogus, kuriam šiandien prireikė okulisto pagalbos Šeškinės poliklinikoje, turi laukti konsultacijos 2 MĖNESIUS!!! 2 MĖNESIUS!!! Gerai, paklausiau, gal bus greičiau, jei pasirinksiu mokamas paslaugas, nors tada nežinia kam aš tada moku PSD ir kitus mokesčius, sesutė pasiūlė užrašyti greičiau, po 3 SAVAIČIŲ!!! Tai čia mokamos paslaugos!!! 

Velniop tokias mokamas ir nemokamas paslaugas, jei gydytojo pagalbos reikia laukti 2 mėnesius. Taigi kodėl tokia netvarka? Kas čia nesusitvarko su darbu? Ar išties staiga kilo akių gydytojų epidemija ir Šeškinės polikliniką užgriuvo neregėta pacientų armija? O jei tokios eilės pas gydytojus yra nuolat, tai gal Šeškinės poliklinikos vadovybė nesugeba tinkamai organizuoti darbo? Nusamdyti tiek gydytojų, kad jų elementariai pakaktų? Sudaryti grafikus, kad nebūtų absurdiškų eilių? Kaip, gerb. direktore Daiva Kanopiene??? Ar ir vėl dėl visko kaltas Aurelijus Veryga?“, – tokiu įrašu socialiniame tinkle pasidalino vyras.

REKLAMA

Paprašius detaliau paaiškinti situaciją, Jonas pasakojo, kad akių gydytojo prisireikė susilpnėjus regėjimui. 

„Nors visą gyvenimą mačiau net paskutinę eilutę, šįkart, matyt, nuo nuolatinio darbo prie kompiuterio, pradėjau matyti kiek prasčiau. Tačiau tvarka tokia, kad tiesiai pas okulistą negalima, reikia šeimos gydytojo siuntimo. Nuėjau, palaukiau, tada pažiūrėjo ir sesutei liepė užrašyti pas okulistą. Sesutė knisosi kompiuteryje ir sako, kad artimiausia nemokama laisva vieta pas okulistą sausio 3 dieną. Tai beveik po 2 mėnesių“, – nuostabos ir pasipiktinimo neslėpė pašnekovas.

Nenorėjęs laukti, nes situacija gali ir pablogėti, ir pasiūlęs susimokėti už paslaugas vyras nieko labai paguodžiančio neišgirdo – pas gydytoją patekti pavyks tik po daugiau nei trijų savaičių.   

„Manau, tai nėra normalu ir čia jau nesusitvarko įstaiga“, – pabrėžė jis. 

Konsultacijom numatyta sutartinė suma

Sveikatos apsaugos ministerija gi akcentuoja, kad pacientas pas šeimos gydytoją turėtų patekti per 7 dienas, o pas specialistą – per 30 dienų, jei nėra objektyvių priežasčių dėl kurių gydymo įstaiga negali paslaugos suteikti laiku. 

„Siuntimą pas gydytoją specialistą išduodantis gydytojas sprendžia, kaip skubiai reikalinga gydytojo specialisto konsultacija. Jei nusprendžiama, kad pacientui reikalinga skubi gydytojo specialisto konsultacija, tai nurodoma siuntime“, – pabrėžė SAM Asmens sveikatos departamento, Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja Rasa Biekšienė.

REKLAMA

Pasiteiravus Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotojos gydymui Ingridos Savickienės, kodėl taip nevyksta, ši pabrėžė, kad eilių valdymui įstaigoje skiriamas ypatingas dėmesys, tačiau teikiamų konsultacijų kiekis apibrėžiamas ligonių kasų sutartimi.

„Pacientų nusiskundimai dėl ilgų eilių pas kai kuriuos gydytojus specialistus ir mums kelia nerimą. Šiuo klausimu (dėl teisės aktų keitimo, finansavimo didinimo) kartu su poliklinikos steigėja Vilniaus m. savivaldybe dažnai bendraujame tiek su Sveikatos apsaugos ministerija, tiek su Vilniaus teritorine ligonių kasa.

Šiuo metu tvarka yra tokia, kad Šeškinės poliklinikos pacientai pas gydytojus specialistus registruojami eilės tvarka poliklinikos informacinėje sistemoje. Priimamų pacientų, kuriems teikiamos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF), skaičius nustatytas atsižvelgus į poliklinikos ir Vilniaus m. teritorinės ligonių kasos sutartyje specialistų konsultacijoms numatytą sutartinę sumą. 

poliklinika, skubi pagalba (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)

poliklinika, skubi pagalba (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)

Įvertinus šią sutartinę sumą, poliklinikos direktoriaus įsakymu yra patvirtinta, kiek kasdien suteikiama gydytojų specialistų konsultacijų, apmokamų iš PSDF, ir kiek jų suteikiama mokamų (kadangi paprastai gydytojo darbo laikas yra ilgesnis, nei reikalinga suteikti numatytas konsultacijas, apmokamas iš PSDF)“, – aiškino I. Savickienė.

Kitaip tariant, kiek apmokamų konsultacijų numatyta pagal sutartį, tiek jų ir bus, nesvarbu, kad pacientų srautas yra didesnis.

REKLAMA

Įstaigos atstovė pabrėžė, kad pacientui pageidaujant gauti paslaugą ne eilės tvarka, tokia paslauga gali būti suteikta, bet pacientas už ją turi susimokėti pats.

„Mokamoms konsultacijoms informacinėje sistemoje skirtas konkretus laikas, taip užtikriname, kad konsultacijas, teikiamas PSDF lėšomis, numatytą dieną nustatytu laiku gautų visi pacientai, iš anksto užregistruoti gydytojų specialistų konsultacijai“, – paaiškino ji.

Kartu I. Savickienė atkreipė dėmesį į dar vieną problemą – senėjantį gydytojų amžių.

„Pastaruoju metu augant pacientų skaičiui ir vykstant visuomenės senėjimo procesui susiduriame su dar viena problema – gydytojų trūkumu. Šiuo metu ne tik ieškome gydytojų specialistų, kuriuos kviečiame dirbti Šeškinės poliklinikoje, bet ir mokame už kai kurių iš jų rezidentūros studijas, taip užsitikrindami, kad ateityje poliklinikoje specialistų poreikį galėsime patenkinti“, – kalbėjo ji.

Ministerija: eilė susidaro dėl įvairių priežasčių

SAM Asmens sveikatos departamento, Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja Rasa Biekšienė priminė, kad eilių susidarymo priežasčių gali būti daug ir įvairių.

„Pavyzdžiui, eilės pas gydytojus susidaro dėl pacientų noro registruotis būtent pas kurį nors konkretų specialistą ar pageidaujamą įstaigą, dėl pacientų neatvykimo nurodytu laiku, dėl tam tikrų gydytojų trūkumo, dėl įstaigų darbo organizavimo, per didelės administracinės naštos,  netgi per dažno pacientų kreipimosi į medikus tuomet, kai iš tiesų to nereikia ir t. t.“, – aiškino specialistė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką gydymo įstaigos privalo registruoti visus pacientus jų kreipimosi į įstaigą metu ir pasiūlyti anksčiausią paslaugos suteikimo datą. 

Eilės pas medikus

Eilės pas medikus

„Išankstinė pacientų registracija vyksta paciento kreipimosi metu, nepriklausomai nuo kreipimosi būdo – atvykus į gydymo įtaigos registratūrą, telefonu, ar elektroninėmis registracijos priemonėmis.

Asmenys, gavę šeimos gydytojo siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, turi teisę konsultuotis bet kurioje antrinio lygio paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį dėl konkrečių konsultacijų apmokėjimo su gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa. Pacientams neprivaloma kreiptis tik į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (kuriose yra prisirašę) dirbančius specialistus konsultantus“, – aiškino R. Biekšienė. 

niekas
2019-11-17 21:41:10
Tokios betvarkes, kaip dabar kad yra medicinos įstaigose, nebuvo tikrai nei prieš 30-40 metų.Pusė žmonių iš Lietuvos išvykę, prikurta galybė medicinos, odontologijos kabinetų, kur galima nukreipti ligonius, turinčius siuntimą, kas čia ką reguliuoja?Čia reguliuoja tik skiepus, nes kažkam naudinga, kad kuo daugiau užpirkti įv. ampolyčių.O kad žmogus susirgęs, ar jau sergantis vėžiu, ar kita sunkia liga negali greit patekti pas reikiamą specialistą, visiems vienodai, o ypač Verygai, tas ponas turi rimtesniu reikalų su daržovėmis, su cigaretėmis parduotuvėse ir kt. nesamonėm, o kur svarbiausia pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį ir tvarkyti, šito pono nesimato.Kartais peršasi nuomonė, kad viskas vilkinama specialiai, kad paskutinis lietuvis išvyktų iš šios nelaimingos šalies.Jūs pasakykit, kaip anais laikais visi veik tą pačią dieną gaudavo reikamą paslaugą, pas koki tik nori specą???Ir buvo 1 poliklinika rajone ir visiems gana buvo, dabar gal10 ir visvien negana, senejam?Bet palaukit pusė išvažiavę!!!Tai sistema-sukurta specialiai nelaimėliams, nugaišti, kaip šunims....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Geros naujienos 2019-11-18 09:59:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man mokama daugiau nei 132 USD per valandą, dirbant namuose su 2 vaikais. Niekada nemaniau, kad galėsiu tai padaryti, bet mano geriausia draugė uždirba daugiau nei 22688 USD per mėnesį tai darydama ir ji įtikino maane pabandyti. Šiuo atžvilgiu potencialas yra begalinis. Štai ką aš darau

.................>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
afafa 2019-11-18 09:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
darbul hghh asas    ATSAKYTI
Yra kaip yra 2019-11-18 09:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kėdainių poliklinikoje pas šeimos gydytoją reikia laukti ilgiau kaip mėnesį .   ATSAKYTI
Irena 2019-11-18 09:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas pats ir Alytuje,lapričio pradžioje registravausi pas neurologą tai taloną gavau 2020 m.sausio 8d.O su okulistais tas pats,kadangi aš turiu tik vieną akį ir norint patekti pas okulistą tai tas pats kaip ir kitur,prašiau kad priimtu su siuntimu ir susimokėsiu man atsakė gyd.mokamų nepiima.Tai kilus didesnėm problemom einu į privačią akių kliniką.   ATSAKYTI
Loreta 2019-11-18 08:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką man daryti,jei aš iš rajono,gavau siuntimą kataraktos operacijai dar pavasarį,o nėra vietos registracijai net iki naujų metų ir sausio mėn.Be to aš šiek tiek matau tik ta viena akim,taigi gresia apakimas!   ATSAKYTI
Lt 2019-11-18 00:57:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką norėti jog daugumą medikų yra po privačias klinikas išsilakstę, tai valdiškose ir yra trūkumas personalo. Vakaruose tokio bardako nėra, dauguma medikų dirba valstybinėse įstaigose.   ATSAKYTI
Žora 2019-11-18 00:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvis
Norit gudutis , mokėkitnp piniguds\Neneorękite“ž dyką.   ATSAKYTI
As 2019-11-17 23:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasilaiciose irgi pas okulista tik po 2 mėn., o pas kardiologas eilės išvis 3 mėn.. O ir velnias žino ko prirašė,net šnekėt nenori jej ko paklausi,ignoravo lyg ne žmonės. Net vaistų
neteikė pakeisti nors buvo sakyta kad kur vartojo netinka. Jej žmogus serga tai ką reiškia kad neko nevertas ? Tokia pas mus tvarka medicinos sritį. Nėra teisibes.    ATSAKYTI
Nijolė 2019-11-17 22:10:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ta pati situacija ir Antakalnio poliklinikoje. Pas okulistą lauk 2 mėn. Reik eit į kitas įstaigas ir mokėti pinigus. Ber aš dirbu ir tai turi būti nemokama ir per 30 d.suteikta paslauga.    ATSAKYTI
Ligonis 2019-11-17 22:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Greičiau numirsiu, nei pas gydytoją norima pateksi....    ATSAKYTI
Aire 2019-11-17 21:57:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Daktarai palike diplomus isvaziuoja i Norvegija norvegam uzpakaliu valyti.Gerai moka.Like pavarge ,nervuoti, isplestom kisenem laukia kas ka ides...Vilnius didelis miestas, bet kas Marijampolej vyksta! Uzsirasius reikia laukti ir menesi ir daugiau.Palatas ligonineje dazo,o paprasto rezonanso neistengia nusipirkt.   ATSAKYTI
niekas 2019-11-17 21:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokios betvarkes, kaip dabar kad yra medicinos įstaigose, nebuvo tikrai nei prieš 30-40 metų.Pusė žmonių iš Lietuvos išvykę, prikurta galybė medicinos, odontologijos kabinetų, kur galima nukreipti ligonius, turinčius siuntimą, kas čia ką reguliuoja?Čia reguliuoja tik skiepus, nes kažkam naudinga, kad kuo daugiau užpirkti įv. ampolyčių.O kad žmogus susirgęs, ar jau sergantis vėžiu, ar kita sunkia liga negali greit patekti pas reikiamą specialistą, visiems vienodai, o ypač Verygai, tas ponas turi rimtesniu reikalų su daržovėmis, su cigaretėmis parduotuvėse ir kt. nesamonėm, o kur svarbiausia pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį ir tvarkyti, šito pono nesimato.Kartais peršasi nuomonė, kad viskas vilkinama specialiai, kad paskutinis lietuvis išvyktų iš šios nelaimingos šalies.Jūs pasakykit, kaip anais laikais visi veik tą pačią dieną gaudavo reikamą paslaugą, pas koki tik nori specą???Ir buvo 1 poliklinika rajone ir visiems gana buvo, dabar gal10 ir visvien negana, senejam?Bet palaukit pusė išvažiavę!!!Tai sistema-sukurta specialiai nelaimėliams, nugaišti, kaip šunims....   ATSAKYTI
Egis 2019-11-17 21:37:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Seime chaosas, poliklinikoje dar baisiau.Aplamai esu patyręs vadybininkas, darbo birža siūlo už kapeikas šluoti gatves..   ATSAKYTI
Jolanta 2019-11-17 21:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia po 2 mėsesių tai dar nieko. Va aš Alytuje pas reumatologą užsiregitrvau 2020 vasario25 dienai. O tai smagumas kai sergi artritu   ATSAKYTI
Asta 2019-11-17 21:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei pacientas pyksta,kad pora men reikes laukti pas akių gudytoją?! Tai norečiau pamatyti jo reakciją,kai sužinai,kad antakalnio poliklinikoje pas kardiologą reikia laukti 11men,o į mokamą 9 men.Mirtis,net nepatekus pas gydytoja   ATSAKYTI
Gyncia 2019-11-17 21:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vienzo,px tas ligonis - priimsim kada noresim,jus,t,y, valstybe,mums tik atlyginimus kelkit,nes mes NEPRAGYVENAM! Slubo vokiecio reikia   ATSAKYTI
PP 2019-11-17 21:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Betvarkė ,biurokratija sveikatos apsaugos sistemoj Lietuvoj . Gadina sveikatą LR piliečiai nesulaukdami savalaikės gydytojo pagalbos.Ar savo klaidų nemato Nausėda ,palikęs tinginį toliau sedėti SAM poste?    ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Bankomatas (nuotr. stop kadras)
Pinigų upės iš emigrantų pamažu senka. Nors pernai piniginės perlaidos iš užsienio į Lietuvą, negalutiniais duomenimis, vėl viršijo milijardą eurų, rekordinių sumų, kaip buvo ...
Viešasis transportas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vilniui sparčiai plečiantis ir daugėjant gyventojų bei griežtėjant taršos reikalavimams, miesto valdžia analizuos, kaip atnaujinti viešąjį transportą. Savivaldybė ieškos ...
Raugintos daržovės (nuotr. stop kadras)
Šąlant orams sveikai gyvenantys Lietuviai šviežias daržoves iškeičia į raugintas. Turgaviečių prekybininkai giriasi gerais pardavimais. Esą žiemą ragintų agurkų, kopūstų, ...
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vos Klaipėdos pareigūnams pradėjus miesto keliuose dirbti su mobiliaisiais greičio matuokliais, daugelio tiesiog vadinamais „trikojais“, feisbuke netruko susikurti bendruomenė, ...
(nuotr. 123rf.com)
Dažnas mūsų ypač šaltuoju metų laiku neišvengia slogos, įvairių virusinių kvėpavimo takų infekcijų ar net gripo, tačiau retas kuris įtaria, kad paprasčiausias virusas gali kaip ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų