Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tikina, kad naujoji išankstinė pacientų registracijos sistema turėtų leisti pas gydytojus specialistus patekti daug greičiau, pacientų istorijos rodo visai ką kita. Pasirodo, vadinamųjų talonėlių medžioklė gali užtrukti ir kelis mėnesius. Atsakingos institucijos gi atkerta, kad dėl nesibaigiančių eilių kalti ir patys pacientai – užsispyrę reikalauja patekti pas tą patį specialistą, negana to, pamiršta atšaukti registraciją.

Eilės ligoninėje (Stopkadras)

Eilės ligoninėje (Stopkadras)

Per kelias minutes registracijos dieną dingstantys talonėliai ne juokais siutina net kelis mėnesius patekimo pas gydytojus specialistus priverstus laukti pacientus. Šie klausia – kaip gali taip būti, kad talonėliai kažkur mistiškai „išgaruoja“, gal net yra kažkur po blatu paslepiami?

Štai klaipėdietė Ramunė, pacientų asociacijos „Gyvastis“ narė, pati turinti neįgalumą ir prižiūrinti ligotą vyrą, sako, kad talonėlių „medžioklė“ jau yra tapusi kasdienybe.

„Mano vyras yra su jau ne kartą transplantuotu inkstu, turėjo ir kitų problemų – buvo trūkusi aneurizma galvoje, darytos dvi operacijos. Viena akis po vienos operacijos yra apakusi, tad tikrai reikia vargti norint patekti pas gerą akių specialistą. 

REKLAMA

Didžiausia problema, kalbant apie universitetinę ligoninę, yra ta, kad talonai yra paskelbiami ne tą pačią dieną, o įvairiai pas skirtingų sričių specialistus. Taigi turi jau nuo mėnesio pradžios žiūrėti, kokiomis datomis bus paskelbti talonai dar kitam mėnesiui“, – kalbėjo pašnekovė. 

Eilės pas medikus

Eilės pas medikus

Moteris pasakoja, kaip tą dieną jau nuo ryto turi budėti ir vos išmuša lygiai 8-ta valanda, sistema stipriai apkraunama ir ima „lūžinėti“.

„Būna mirksi mirksi ir, kai jau pavyksta prisijungti, talonų praktiškai per kelias minutes nebūna likę. Taigi jei per 5 minutes spėji, tai spėji, o realiai jei nespėji per 10 minučių, viskas, talonų nebėra visam mėnesiui. Ir tada turi laukti, kada vėl bus registracijos skelbimas kitam mėnesiui. Tad pas specialistą geriausiu atveju pateksi tik po dviejų mėnesių, o dėl akies operacijos apskritai net pusę metų laukiame“, – kalbėjo Ramunė.

Moteris neslėpė, kad dėl tokios situacijos tiek liūdna, tiek pikta. „Jau vien norint patekti pas šeimos gydytoją reikia laukti dvi savaites. Gerai kad bent su nefrologais, pas kuriuos tenka nuolatos lankytis, nėra jokių problemų, gydytojai žiūri geranoriškai“, – džiaugėsi ji.

Eilė didžiulė, o nemokamai – nors ir rytoj

Anot asociacijos „Gyvastis“ prezidentės Aušros Degutytės, galima svarstyti, kad problema – per mažai specialistų arba kad ligonių kasos apmoka tik tam tikrą kvotą, kiek gali medikas priimti pacientų. 

„Tačiau šitaip atsiranda paradoksali situacija, šitaip žmogus gali laukti ir kelis mėnesius ar metus, bet jei susimokės už konsultaciją, gali gauti paslaugą iš karto, vos ne po kelių dienų? Klausimas, ar nėra piktnaudžiaujama mokamomis vietomis, kurias galima gauti greitai?“, – svarstė pašnekovė.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad vyresnės kartos žmonėms apskritai sunkiau sekasi naudotis technologijomis, tad jie ateina registruotis gyvai, tačiau tuo metu juo labiau vietų jau nebūna likę.

Aušra Degutytė

Aušra Degutytė

„Taip, ligonių kasos aiškina, kad eilių nebūtų, jei pacientai registruotųsi ne pas norimą gydytoją, o ten, kur yra vietos. Tačiau jei kalbame apie tęstinį gydymą, kiekvienas pacientas norėtų eiti pas tą patį gydytoją ir šis taip pat žinoti pacientą, o ne žiūrėti į jį kaip į atverstą baltą lapą“, – kalbėjo A. Degutytė. 

Ji pridūrė, kad labai svarbu talonėlį „pagauti“ per mėnesį, nes po to vėl reiks eiti siuntimo pas šeimos gydytoją, vėl laukti eilėje ir t. t.

Specialistų poreikis auga, o finansavimas skylėtas 

Gydymo įstaigų vadovai neslepia – eilių problema seniai bado akis ir priežasčių tam surasti galima ne vieną.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus sutiko, kad dėl dabartinės sistemos spragų nei medikams patogu, nei pacientams yra gerai. 

„Iš esmės pacientas nori registruotis pas gydytoją (nesvarbu, gyvai registratūroje, telefonu ar internetu), bet to padaryti negali. Ten, kur yra deficitas, visada atsiranda dirva įvairiems neleistiniems dalykams, nepagrįstoms kalboms“, – pastebėjo jis.

Anot pašnekovo, būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl registracija pas norimus specialistus yra apsunkinama. 

„Viena iš pagrindinių – mūsų visuomenę po truputį vis labiau serga ir sveikatos specialistų paslaugų poreikis tik auga. Jei anksčiau kardiologo, neurologo ar kito specialisto tiek dažnai neprireikdavo, dabar jie yra itin paklausūs. 

REKLAMA

Jų dažniau prireikia gal ir dėl to, kad šeimos gydytojas ne visiškai pasitiki savo jėgomis. Kai kada to būtinai reikalauja teisės aktai, kitą kartą būna pertekliniai atvejai, kai vaistams išrašyti pakaktų ir šeimos gydytojo. 

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Ligoninė, greitoji, pirma pagalba, priėmimas

Kitą kartą įvairios profilaktinės programos labai greitai generuoja pacientų skaičių. O paklausių specialybių gydytojų kiekis yra ribotas ir nespėja įstaiga į tai reaguoti. O kitą kartą galbūt ir nėra tų specialistų, kurių reikia“, – vardijo įstaigos vadovas. 

Kita jo įvardyta svari priežastis – skylėtas finansavimas. 

„Kiekviena gydymo įstaiga skaičiuoja savo finansus ir yra tam tikros ribos, vadinamos sutartinės sumos, kurias viršijus apmokėjimo gydymai įstaigai už paslaugas klausimas tampa sudėtingas. Yra apmokama viso labo nuo 25 iki 70 procentų tos vertės, o paprasta konsultacija, į kurią įeina trys apsilankymai, vertė yra labai nedidelė ir prasideda nuo kažkur 16 eurų. Tad kitą kartą vienos konsultacijos kaina yra vos 5 eurai. 

Tad įstaiga, stengdamasi sumažinti eiles ir teikdama daugiau pastangų bei mokėdama atlyginimus medikams, slaugytojams nėra garantuota, kad už tai gaus pinigus“, – kalbėjo D. Steponkus.

Kalti ir patys pacientai

Įstaigos vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad eiles prailgina ir patys pacientai, norėdami patekti pas konkretų specialistą.

„Yra daug tokių situacijų, kai, pavyzdžiui, kryptelėjęs koją pacientas nori patekti pas konkretų profesorių. Nors tikrai pakaktų paprasto gydytojo. Apskritai norėtųsi, kad pacientai labiau pasitikėtų šeimos gydytojais, ne visada problemai spręsti būtinas gydytojas specialistas“, – sakė jis.

REKLAMA

D. Steponkus sutiko, kad situaciją apsunkina bei kartais nepagrįstą pasipiktinimą sukelia ir apie atšauktą vizitą nepranešantys pacientai. 

„Todėl kitą kartą gali atrodyti, tuo metu gydytojas sėdi be darbo. Tačiau tuo metu jis negali nieko kito priimti, nes konsultacijai skirtas laikas yra 20 min., o pacientas gali atvykti pavėlavęs“, – kalbėjo jis.

Eilės gydymo įstaigose: kaip pas gydytojus patekti greičiau?

Eilės gydymo įstaigose: kaip pas gydytojus patekti greičiau?

Paklaustas, kaip galima būti pakeisti situaciją, D. Steponkus duria tiesiai šviesiai: „Be abejo, pinigų maišas nėra be dugno, tačiau Valstybinės ligonių kasos, kuri apmoka paslaugas, pozicija galėtų būti kiek lankstesnė. Ambulatorinės paslaugos yra paklausiausios, tad norėtųsi, kad ir apmokėjimus būtų leidžiama taikyti lanksčiau. Įstaigos juk negali dirbti į užprogramuotą nuostolį“, – kalbėjo vyriausiasis Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas.

Jis pridūrė, kad kartais velnias slypi detalėse, tad situacija kardinaliai galėtų pasikeisti vos pataisius smulkmenas ministro įsakymuose. 

D. Steponkaus manymu, situaciją turėtų palengvinti vieninga elektroninė registravimo sistema, jo manymu, dažnai žmogui nėra didelės problemos nuvykti 20–30 ar 50 kilometrų į kitą vietą ir gauti konsultaciją, jei arčiau namų esančioje įstaigoje trūksta specialistų. 

Apie artimiausią vizitą informuoti privalo

SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja Rasa Biekšienė  gi pabrėžė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką gydymo įstaigos privalo registruoti visus pacientus jų kreipimosi į įstaigą metu ir pasiūlyti anksčiausią paslaugos suteikimo datą. 

REKLAMA

Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme yra nustatyta, kad pacientas pas šeimos gydytoją turėtų patekti per 7 dienas, o pas specialistą – per 30 dienų, jei nėra objektyvių priežasčių dėl kurių gydymo įstaiga negali paslaugos suteikti laiku. 

„Registravimo terminai neturi būti ribojami. Net jei yra ilga eilė, žmogus iškart turi sužinoti, kada jis paklius pas jam reikiamą specialistą – po mėnesio ar kelių.

Jeigu šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nusprendžia, kad jam reikalinga gydytojo specialisto konsultacija (skubi arba planinė), pagal nustatytą tvarką, išduodamas siuntimą gydytojas privalo pacientui pasakyti kada yra artimiausias vizito pas specialistą laikas toje pačioje gydymo įstaigoje“, – aiškino specialistė.

Jei tai viršija 30 dienų terminą, pacientas gali sutikti laukti arba kreiptis į kitas gydymo įstaigas ir pasirinkti tą, kurioje yra mažiausia šių paslaugų laukimo eilė. 

„Siunčiantis gydytojas sprendžia dėl gydytojo specialisto konsultacijos skubumo. Jei nusprendžiama, kad pacientui reikalinga skubi gydytojo specialisto konsultacija, tai nurodoma siuntime. 

Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 4 straipsniu yra nustatyta, kad pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir specialistą, tad jei netenkina esamos gydymo įstaigos nustatyta tvarka, pacientas gali pasirinkti kitą gydymo įstaigą“, – teigiama portalui atsiųstame atsakyme.

REKLAMA

R. Biekšienė pridūrė, kad pacientų registracija pas gydytojus yra ir gydymo įstaigos vadybos klausimas. „Tad jei kyla kokių nors nesklandumų ar nesusipratimų, pirmiausia reikėtų kreiptis į gydymo įstaigos administraciją ir pabandyti kylančias problemas išspręsti vietoje“, – pastebėjo ji. 

Nauja sistema ribos registracijų skaičių 

Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyr. specialistė Simona Gricienė atkreipė dėmesį, kad Išankstinės pacientų registracijos informacinė sistema (IPR IS) yra integruota su e.sveikata siekiant pacientų registracijas susieti su galiojančiais elektroniniais siuntimais. 

„Taip sudaromos sąlygos mažinti dirbtinai susidarančias eiles dėl pacientų, kurie registruojasi paslaugoms, neturėdami gydytojo siuntimo (toms, kurioms jis reikalingas) arba registruojasi iš karto keliose gydymo įstaigose, į kurias neatvyksta ir neinformuoja apie neatvykimą. Numatoma, kad su vienu siuntimu bus galima iš anksto registruojantis paslaugoms gauti tik vieną kartą“, – aiškino ji.

Šiuo metu sudaromos sutartys su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis dėl IPR IS naudojimo, vyksta mokymai dėl IPR IS portalo naudojimo. 

Visai neseniai talonėlių „dingimo“ klausimu susidomėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Kaip informavo ji, išanalizavus SAM ir VLK pateiktą informaciją apie SAM, VLK, Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų vykdomą veiklą asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eilių ir šių eilių valdymo srityse, atsižvelgiant į kitą susijusią informaciją apie galimą problematiką, buvo priimti sprendimai nuo 2019 m. liepos 22 d. atlikti korupcijos rizikos analizes asmenų registravimo į asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eiles ir šių eilių valdymo srityse.

Korupcijos rizikos analizės minėtose veiklos srityse atliekamos pirmą kartą.

Petras
2019-10-24 06:53:08
Va ką reiškia LR Konstitucijos keitimas 1992m apie mokymą ir gydymą to neišaiškinus gyventojams. Privalomas sveikatos draudimas praktiškai neveikia .Už gydymą dabar reikia mokėti du kartus:privatininkui ir valstybei. Ar to nežino LR premjeras ir prezidentas,KODĖL? Va ir Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos veikimas...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Arunas 2019-10-25 11:24:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aferistu lizdas poliklinikos ypac vilniuja karoliniskiu taloneliu ner laukti tu velniu menesiais o steini prie duru zmoniu ner .plauna pinigus velniai pradefi bartis ar pagazdini iskart priima.   ATSAKYTI
Jorė 2019-10-25 08:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad ir pas šeimos gydytoja neimanoma kelis mėnesius pakliut o be tolono nepriima taip gali ir numirt arba pats pasveiksti savaime.   ATSAKYTI
Kaunas 2019-10-24 15:44:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko su siuntimais pas specelistus milžiniškos eilės.Mokėk pinigą pastą paty specelistą papulsi greitai ir be eilių.Verygą šešėlis medicinoje.   ATSAKYTI
Paciente 2019-10-24 11:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Elena yra teisi mazinti vaiku fabrikus ir skatinti2 vaika turincius zKlaipedos ligonines tai yra iskirtine Mafija taip prastovi gyvoje eileje nuo 7 val ryto o pas akiu stovi kiti nuo 5 val ir vapas nerologa pas kuri nori po 8 val 10 min talonu nera ir taip jau 2 men Kad gali eiti pas kita yra mitas K U L laiko pensinibkus pas kuriuos patekus 1 k daugiau kojos nekelsi su vienu tokiu vos nesusimusiau vos praverus duris eme saukti kai atsikirtau koresi ant sprando pasakiau kad nelipk ant manes ir isejau lauk MAtau kas jis sekmingsi sedi be pacientu ir praveres duris dairosi gal kas uzeis Tai jo sadkaita padidinkit saziningai dirbanciam gydytojui atlyginima KU L yra diagnoze kaipKaip kiek tau metu po to seka o ko nori dabar ravo amziui buns va taip ir anaip Vienu zodziu gydytojai apleidzia ligomis bent taip buna Klsipedoje o kai tu nebeiskenti kreipesi i juos prisitaupes pensijai gera bagaza tau sako o ko tu benori Tai yra pensininku uxsidedejusiu poliklyniku kabinetuose nepasitaike kad taip teigtu jaunas gydytojas Labai idomu kad tarybiniais laikais atejai su siuntimu uzsiregistravai valanda pasedejai gyvoje eileja ir tave konsultavo be jokiu tomografu kuriuos dabar apraso sesele arba rezidente Tave svitino rentgenu o nauda gavo tik ligonine is ligoniu kasu o tu lieki be disgnozes be gydymo ir va keliauji link Anapilio 6 pedos po zeme tokia tai musu mediku kokybe Grasina kad isvaziuosim tegu vaziuoja ten teikes dirbti o ne dunduku apsimesti pasd mus atvyks kad ir ukrainieciai musu medicina nezinau kiek metu atsilikusi net Odesos klynikose kokia aparztura ne kaip Klaipedos jurininku lig rezonansa tikras grabad girfejau kad juriniku lig pacientus svitino su dugedusiu tomografu Musu rentgenologams reiketu nuvaziuoti i Rusija pas desemete mergaite kurios tevai yra rentgenologai ji laidoje Luce vsech aptarinejo retgeno nuottaukas kaip sake ja stebejes rentgenologas tai prilygsta med studento zinioms   ATSAKYTI
Ligonis 2019-10-24 11:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia - Lietuva, čia lietūs lyja, čia visko daug. Ir ligonių daug...   ATSAKYTI
Istorija 2019-10-24 11:24:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laisvoje Lietuvoje VISI, kuriuos išlaiko VISŲ BIUDŽETAS, nedirbą, negalvoja ir nieko nekontroliuoja, tik su mobiliakais laksto ir valgo pasiskolintus pinigus iš ES.   ATSAKYTI
jooo 2019-10-24 11:21:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip sau norit, taip sakykit, bet senais gerais laikais buvo zyyymiai geriau, gaila, kad jie niekada nebegrys, kas kad apelsinu ir majonezo nebuvo, bet pas gydytoja ta pacia diena galejai prieiti, darba per kelias dienas susirasdavai, o sako gyvenimas gereja, tobulejam....kur tos tobulybes jus man pasakykit, kad vaikai jau pirmokai ruko, kad telefonu nepaleidzia is ranku, kad uzmirso kamuoli lauke spardyt ir kvadrata zaisti???   ATSAKYTI
Nieko 2019-10-24 10:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
naujo. Juk visada taip buvo. Norint patekti pas tikrą specialistą eilės visada yra, buvo ir bus. Jau vien pasižiūrėjus į laisvų talonėlių kiekį, galima spręsti apie gydytojo profesionalumą...    ATSAKYTI
Hex 2019-10-24 10:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
getmeets.com - yra puikus projektas suaugusiems, ieškantiems sеkso partnerio!   ATSAKYTI
Elena 2019-10-24 10:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O ko jus Lietuvos tauta nervuojates ir keliat - isterijas, VAZIUOKIT I UZSIENI, EIKIT PAS PRIVACIUS GYDYTOJUS. Ir kam tos problemos - atlauksit 3 men ir pateksit pas norima specelista. Turekit kantrybes- jei dievulis jus myli islauksite savo eiles ir nenukeliausit anapilin.Netaupykit pinigeliu ,vaikams , anukams, nekiskit i kojines, o naudokite juos sau, , maciau ,kas daresi paste ,kaip keitesi pinigai - seniokai atsivilko iskeitimui po 70/80 gabalu, o as eileje stovejau su keliais simtukai litu. PINIGELIU YRA TIK PAS MUSU ,,VARGDIENIUS'' PENSININKUS IR VALDZIOS VYRUKUS.Nedalinkime pinigu daugiavaikems seimoms- juk tai ju pragyvenimo saltinis, verslas. Prisidirba galybes vaiku , o po to rekia neturim bsto ,kur gyventi, neturim maisto vaikams,- o ant ,,bambaliu uztenka. Kastruoti tokius vyrus o moteris sterealizuoti. Daugiau turetu imtis atsakomybes seniunijos, vaiku teises. Bet visi ,,bomzai'' ismano istatymus ir savo teises .Na o apie Antonovus geriau patylesiu, jeigu butu zmones su intelektu ,tiek vaiku neprisigamintu. Ir ,kam tos reklamos per televizija?   ATSAKYTI
Buvęs 2019-10-24 10:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Blllrrr! Jei sergi, tai ir mirk.   ATSAKYTI
Ligonis 2019-10-24 10:41:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko cia tokio.Kas neisvaziavo,tuos cia ismarins su tokiu gydymu.!Susiduriu ir as su ta situacija.Kol gauni gydyma,liga jau buna pazengus iki chroniskos.Blogai ,kai partijos siuncia betka i ministro postus,pavyzdziui,karo ministras,net netarnaves armijoj -,gydytojas !ir t.t.   ATSAKYTI
Alytus 2019-10-24 10:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad visur ta problema, pas specelistą užregistruota, Lapkričio 28 nes anksčiau jau nėra talonėlių. O skausmas nepakeliamas dabar   ATSAKYTI
DEmokratija 2019-10-24 10:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol Lietuvoje nebus įvykdyta teisėta jos kapitalizacija - privatizacija -desovietizacija, kol nebus konkurencijos tarp privataus ir viešojo (socialistinio sektoriaus), kol viešasis sektorius, o ne privatusis sektorius (laisvoji rinka) bus pagrindiniu darbdaviu, tol Lietuvoje nebus demokratijos, o vietoje jos tęsis socialistinė demokratija, kurioje gerai gyveno,gyvena ir gyvens tik valdžiažmogiai.   ATSAKYTI
kreizas 2019-10-24 10:06:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raso lyg nezinotu, kaip veikia visa sistema- pazystamu, giminiu, draugu, kysiu ir kt.uzburtas ratas, kuris panasu niekada nesibaigs, tipo veryga nezino, kas dedasi lietuvoje medicinos srityje, vyt lauk toki ministra ir kuo greiciau, rupinasi ne tuo, kuo reiketu istikro rupintis.O mes dauguma runkeliai, tylim kaip peles urvuose, tai mumis ir naudojasi, o ko ne??Lupa is ubago paskutini skatika, nu ir gerai, o gaL ATSIRASTU KOKS BLINDA TADELIS, ir tvarka ivestu??Pasvajokim....   ATSAKYTI
Istorija 2019-10-24 11:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tvarką Lietuvoje atkurti gali tik Stalino lageriai ar Hitlerio kartuvės su dujų kameromis. Kol sovietų imperijai vadovavo Stalinas su savo NKVD - KGB lageriais, tol imperijoje buvo tvarka - už saują grūdų, pasisavintų iš kolūkio grėsė 25 metai lagerio. Po jo mirties, per 37 metus, atėjo laisvė - anarchija, kuri sugriovė SSSR imperiją ir griauna išsivadavusias iš tos imperijos laisvas demokratines šalis, įstojusias į kitą imperiją. Jokie adamkai ar nausėdos su skverneliais tvarkos padaryti negali, nes vadovauja Lietuvai ne jie, o valdžiažmogių mafija, grobstanti pasiskolintus visos tautos vardu pinigus iš ES ne saujomis, o milijonais EURŲ.  
Lina. 2019-10-24 09:47:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
REGISTRAVAUSI PAS SEIMOS GYDYTOJA,DVI SAVAITES LAUKIAU,REGISRAVAUSI PASIEMUS PAS KARDIOLOGA MENESI IR DIENA LAUKIU,BELAUKIANT TO LAIKO GALIMA IR NUMIRTI,KAS TAVE ZIURI,O KAI NUEINI TUSCIA,ZMONIU NERA,TAI,KUR TADA TALONAI PASISLEPIA NUO LIGONIU?   ATSAKYTI
Juodis 2019-10-24 09:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pas mus vadovauja kas seimas o ten gyveva ziurkes norejot europines lietuvos o dabar kentekit ir ko cia skustis    ATSAKYTI
Petras 2019-10-24 06:53:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Va ką reiškia LR Konstitucijos keitimas 1992m apie mokymą ir gydymą to neišaiškinus gyventojams. Privalomas sveikatos draudimas praktiškai neveikia .Už gydymą dabar reikia mokėti du kartus:privatininkui ir valstybei. Ar to nežino LR premjeras ir prezidentas,KODĖL? Va ir Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos veikimas...   ATSAKYTI
Siigta 2019-10-24 10:40:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Arba lauki pas akių gydytoją nemokamo talonuko keturis mėnesius, arba eini pas privatininką po kelių dienų ir moki. Štai su tokia sistema teko susidurti.  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Valdemaras Tomaševskis (nuotr. BFL)
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis gina partijos deleguotus ministrus Jaroslavą Narkevičių ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Diskusijose dėl valstybės biudžeto kyla įtampa tarp Seimo narių ir prezidento Gitano Nausėdos. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas neuždegė žalios šviesos prezidento siūlymams ...
Vaikas (Tomas Urbelionis/Fotobankas)
Dar vienas smurto prieš vaikus protrūkis ar neteisingai apkaltinta motina? Portalas tv3.lt sulaukė pranešimo, kuriame tvirtinama, kad moteris galimai smurtavo prieš savo ...
Jaroslavo Narkevičiaus dukra (nuotr. stop kadras)
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius toliau klimpsta skandaluose. Spėjęs pagarsėti kaip vakarienių už valdiškus pinigus mėgėjas, ministras, pasirodo, moka suveikti ir ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Pabradės poligone apsilankęs Gitanas Nausėda paragavo tankisto duonos. Prezidentas pasivėžino legendiniu amerikiečių „Abramsu“ ir vokiečių „Leopardu“. Nors šalies vadovas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų