Kandidatas į eurokomisarus Sinkevičius. Svarbu kalbėtis, kad moterų vaidmuo ir užmokestis būtų prilygintas vyrams

Lietuvos kandidatas į eurokomisarus Virginijus Sinkevičius svarbiausią karjeros egzaminą jau išlaikė – tokią žinią išgirdome po klausymų Europos Parlamente. Tačiau kas buvo sunkiau – atsakyti į klausimus, ar išvakarėse pajausti bendražygio dūrį į nugarą?

Kalbėjome su būsimu Aplinkos ir vandenynų komisaru Virginijumi Sinkevičiumi. Jį kalbina žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Ką ketinate daryti, kad didėtų moterų vaidmuo žuvininkystės sektoriuje?

Reikės iš esmės spręsti šią problemą, nes yra daug dėmesio skiriama gaudymo problemai. Perdirbimo sektoriuje, kur dirba labai daug moterų, jos dažnai užgožiamos. Šioje srityje tiek darbo sąlygos, tiek užmokestis yra daug mažesnis, todėl labai svarbu kalbėtis su įmonėmis, žvejų organizacijomis, kad moterų vaidmuo ir užmokestis būtų prilygintas vyrams.

Mes lygybės pagrindu formuosime ir mano kabinetą. Aš tikiuosi, kad žvejų bendruomenė tą pavyzdį pamatys ir moterys bus vienodai įvertintos, nes yra keista, kad minėtas sektorius dabar smarkiai atsilieka nuo ES vidurkio.

Kas buvo sudėtingiau: ar tai, kad reikės save išbandyti naujoje srityje, ar kad būsite jauniausias eurokomisaras Europos Parlamente?

Savo amžiaus aš negaliu pakeisti, man labai svarbu sritis ir įsigilinimas, taip pat parodymas parlamentarams, kad yra supratimas, vizija. 

Visą pokalbį su kandidatu į eurokomisarus V. Sinkevičiumi kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų