Šiauliuose vandalai išniekino žymaus žydų veikėjo paminklą

Incidentas Šiauliuose – ant žymaus žydų kilmės veikėjo Chaimo Frenkelio paminklo dažais užpaišyta nepadori terlionė. Žydų bendruomenė piktinasi ir vadina tai išniekinimu bei vandalizmu – nebe pirmas atvejis, kai per trumpą laiką šalyje pasirodo šios tautos atstovus žeidžiančių simbolių.

Ar tai provokacija, ar prieš žydus nenukreiptas viešosios tvarkos pažeidimas, aiškinasi policija. Beje, vyriškų genitalijų vaizdu išterlioto paminklo savivaldybė nenuvalė iki šiol, toks jis išbuvo visą savaitgalį.

Tai, jog žymiam Šiaulių miesto veikėjui Chaimui Frenkeliui skirtas paminklas užkliuvo vandalams, gyventojai pastebėjo vakar jau sutemus. Kaip matyti, ant paminklo baltais dažais negrabiai išpaišyta vyriškus lytinius organus primenanti terlionė. Vaizdas nė kiek nepasikeitė ir išaušus rytui. Žmonės pasibaisėję.

REKLAMA

19-ame amžiuje gimęs ir įspūdingą odos išdirbimo ir batų gamybos verslą sukūręs Frenkelis buvo žydų kilmės pilietis. Visgi prie paminklo sutiktos šiaulietės nemano, kad tai antisemitinė akcija.

Gerokai griežčiau tai vertina Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė. Būtent bendruomenė dėl terlionės ir kreipėsi į policiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Ir išniekinimas, ir vandalizmas. (…) Man visai nesvarbu, kas tai padarė ir iš kokių sumetimų – ar kokie girtuokliai, kurie iš baro ėjo, ar specialiai antisemitinis išpuolis“, – sakė žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Vos prieš dvi savaites incidento būta ir Vilniuje, kai prie žydų bendruomenės namų ant šaligatvio iš žemių buvo supilta svastika. Kas tai padarė, sostinės policija neišsiaiškino iki šiol. Kukliansky nekomentuoja, ar šie du incidentai turi ką bendra, tačiau bendruomenės nuotaikos esą – niūrios.

„Tokie įvykiai nėra labai žymūs, bet po truputį kaupiasi ir, be abejo, žmonės nuogąstauja, nes bendra atmosfera nėra tokia gera“, – pridūrė F. Kukliansky.

Pasak F. Kukliansky, toks vandalizmas žeidžia ir paties Frenkelio atminimą. Kuklianksky ir Frenkelį, beje, sieja giminystės ryšiai.


Rašyti komentarą...
t
tik berazumiai
2019-10-07 08:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
gali paminklus murzinti, taip manau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų