Karbauskis siūlė Čmilytei-Nielsen valdančiųjų paramą kandidatuojant į Seimo pirmininko postą

Viktorija Čmilytė-Nielsen penktadienį feisbuke pranešė, kad jai buvo siūlomas Seimo pirmininko postas. Liberalų sąjūdžio pirmininke neseniai tapusi politikė įraše teigė, kad tokio pasiūlymo ji sulaukė po susitikimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku Ramūnu Karbauskiu. 

Ramūnas Karbauskis ir Viktorija Čmilytė-Nielsen (tv3.lt koliažas)

V. Čmilytė-Nielsen teigia, kad posto atsisakė: „...mano svarbiausias tikslas – siekti, kad partija augtų ir gerai pasirodytų artėjančiuose rinkimuose. <...> Postai ar aukštos pozicijos Seime yra antraeiliai dalykai ir tai nėra mano prioritetas. Todėl, pasitarusi su savo frakcijos nariais, nutariau atsisakyti man pasiūlytos Seimo pirmininko pozicijos“.

Įraše politikė neslėpė apmaudo dėl susidariusios situacijos su Seimo pirmininku: „Apmaudu, kad valdančiųjų klaidos ir toliau menkina Seimo reputaciją, tačiau mano vadovaujama Liberalų sąjūdžio frakcija netaps įrankiu sprendžiant valdančiųjų problemas“.

V. Čmilytė-Nielsen BNS sakė, kad R. Karbauskis tokį pasiūlymą pateikė antradienį jo iniciatyva vykusiame susitikime.

„(R. Karbauskis) siūlė daugumos paramą“, – BNS sakė liberalų lyderė.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su valstiečių lyderiu Ramūnu Karbauskiu, šis teigė, kad pokalbio metu tikrai buvo siūlyta Seimo pirmininko pozicija.

„Taip, be abejonės, ir mes tarėmės, kad ji šiandieną tai paskelbs, nes kai kurios žiniasklaidos priemonės pabandė auginti gandus šituo klausimu. O aš ją sveikinau laimėjus pirmininko (Liberalų sąjūdžio, – aut. past.) rinkimus ir pasakiau, kad, pagal tradiciją, kiek visų rinkimų (rinkimų partijos pirmininko postui užimti, – aut. past.) yra buvę, tai ir ją atitinkamai pakviečiau dalyvauti, pasakiau, kad ji gali tikėtis ir valdančiųjų palaikymo kaip kandidatė, kaip asmenybė. Bet jokių sąlygų [išskirtinių] nėra išsakyta ir nėra kelta. Aš tik pasidžiaugiau, kad jie (Liberalų sąjūdis, – aut. past.) išsirinko tokią pirmininkę ir atitinkamai pasakiau, kad mes tikimės ją turėti kandidatų tarpe“, – tv3.lt tvirtino Ramūnas Karbauskis

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad R. Karbauskis ne kartą ragino Viktorą Pranckietį trauktis iš pareigų ir šį postą užleisti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatui, bet parlamento vadovas savo noru atsistatydinti nesutinka. Savo ruožtu valstiečiai tikina surinkę parašus, reikalingus pradėti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininku, tačiau jau kelis mėnesius neteikia Seimui balsavimo.

Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų, reikia, kad už tai balsuotų mažiausiai 71 Seimo narys.

Liberalų sąjūdis priklauso Seimo opozicijai.


Rašyti komentarą...
J
Jane
2019-09-26 18:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai liudna.Juo toliau-tuo baisiau ! Palyginkim p Pranskieti su Cmilyte. Manau komentarai nereikalingi.Kur ritasi seimas ?
Atsakyti
0

n
nu jo
2019-09-26 19:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karbauskis totaliai išdalina postus, gal į pensiją ruošiasi ?
Atsakyti
0

p
pzd
2019-09-26 19:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
karbauskis matomai sau galvą pasiruošęs apši....ti, kad tik sukišti savus, ir suklestės Lietuvoje caras. Ko jiems neužtenka, turėtum dirbti, spręsti dėl žmonių juk tam jūs ten išrinkti. bet pas jus iš pažastų pirštai augą. gal kada skaudžiai jie lūž.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų