Raimundas Karoblis. Grėsmių yra, jos niekur nedingsta

Lietuvoje ir toliau stiprinama gynybą – jau už kelių savaičių į šalį atvyks 500 amerikiečių karių su daugiau nei 100 tankų ir pėstininkų kovos mašinomis. Be to, amerikiečių kariai į Lietuvą atvyksta ne į tarptautines pratybas, o ilgalaikiam dislokavimui.

Kodėl kariai į Lietuvą atvyksta būtent šiuo laikotarpiu ir ką tai reiškia mūsų šaliai, paaiškina krašto ir apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Ministrą kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Amerikiečių pajėgos ir technika atvyks į Lietuvą. Ką tai reiškia mūsų šaliai?

Amerikiečių batalionas, kuris atvyks pusmečiui, yra daugiau simbolinė atgrasymo priemonė, pasirengimo žinutė. Be to, tai yra rimtas signalas, parodantis, kad Amerikos kariai gali atvykti tada, kada reikia.

Sakote, kad tai yra žinutė, signalas. Tad galbūt padidėjo grėsmė Lietuvai?

Tai yra suplanuota operacija, kaip tokie daliniai bus dislokuojami konkrečiose vietose, šiuo atveju – iš JAV į Europą.

Europoje amerikiečių batalionas atkeliavo į Lietuva, kad būtų susipažįstama su vietinėmis sąlygomis, treniruojamasi, vykdomos taktinės pratybos. Tai yra tikrai svarbu, kad perdislokavimas įvyktų greitai. 

Grėsmių  yra, jos niekur nedingsta. Pavyzdžiui, Kaliningrado srityje yra didinami kariuomenių pajėgumai. Visgi, jeigu žiūrėtumėme į pusmečio laikotarpį, rimtesnės grėsmės padidėjimo nematome. 

Galbūt ir Baltarusija daro kažkokią įtaką, kad amerikiečių kariai yra dislokuojami ne kitose Baltijos valstybėse, bet būtent Lietuvoje?

REKLAMA

Nors Rusijos kariuomenės Baltarusijoje nėra, tai irgi yra veiksnys, tačiau ten pajėgumai visai kitokie negu Rusijos.

Amerikiečių dislokavimas Lietuvoje, o ne kitose Baltijos valstybėse parodo ryšį tarp JAV ir Lietuvos kariuomenių.  Taip pat Lietuvoje yra išvystyta infrastruktūra – turime vietas, kur galime įkurdinti batalioną. Sakau tai ne dėl to, kad latviai ir estai yra blogesni, tiesiog šios valstybės yra mažesnės, taip pat ir kariuomenės, be to, ten bataliono sąjungininkų jau yra.

Visą pokalbį su krašto apsaugos ministru kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2019-09-25 22:21:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiu stambių snukiu kažko labai bijo lietuvio jeigu esi geras žmogus bijot ne reike nieko tokį karoblei labai bijo, rusų,, taip rusų..........
Atsakyti
-1

P
Putinas
2019-09-26 13:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai megstantis pavalgyti zmogelis.Ir pats budamas rusu, bijo savo zemliaku
Atsakyti
0

O
Ot
2019-09-26 15:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip šauksi ,taip atsilieps... Ar kaimynas į Pabradės miestelį žiūrės per optinį taikiklį?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų