Lietuvių mokyklos JAV: ir tolimi emigrantai vaikams primena lietuvybę

Jungtinėse Valstijose gyvenantiems lietuviams mokslai prasidėjo jau rugpjūtį, o nuo šiol dar viena mokykla laukia ir šeštadieniais. Savaite vėliau nei Lietuvoje prasidėjo daugelio šeštadieninių lituanistinių mokyklų sezonas. Apie tai, kodėl vaikai nori būti penketukininkais, iš Lietuvos atėjusią gėlių madą ir kas traukia mokinius šeštadieniais mokytis.

Į pamokas Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje šeštadieninėje mokykloje jau kviečia skambutis.

Mokslo metai čia pradedami savaite vėliau nei Lietuvoje. Šiemet ilgiausiai be pertraukų Jungtinėse Valstijose veikiančiai lituanistinei mokyklai – ypatingi metai. Ji švenčia 70-metį.

Lietuvių kalbos, kultūros, istorijos šeštadieniais Los Andželo mokykloje mokytis užsiregistravo – 155 vaikai. Toks skaičius pastaraisiais metais išlieka panašus. Dalis vaikų į mokyklą eiti pradeda lietuviškai dar nešnekėdami.

Tam, kad mokytųsi čia, ateinančius 33 šeštadienius vaikams ir jų tėvams teks pradėti tikrai labai anksti. Štai, ką jie pasakoja:

„Kai ant „weekendo“ reikia atsikelti, tai biškį taip… tingu.“

„Aš einu čia, nes noriu išmokti lietuviškai kalbėti. Man patinka čia būti, nes aš noriu būti kaip mano mama ir močiutė.“

„Aš dažniau angliškai namuose, bet kartais ir lietuviškai.“

„Čia labai skanus maistas.“

„Mes šiandien pavargę…“

Kai kuriems į tokias mokyklas tenka važiuoti ir kelias valandas. O pusryčius krimsti kelyje:

„Mes valgėm mašinoj košę.“

„Mes norim, kad jie užaugtų su jų kultūra. Amerikoj sunku stiprinti lietuvybę. Reikia šeštadienį atvažiuoti, pabūti su draugais, pabendrauti“, – pasakoja mama. Kol kas pažymiai dar nerūpi, bet kibę į mokslus Los Andžele visi norės penketukų.

REKLAMA

„Pažymiai eina nuo kuolo iki penketuko. Laikomės tų labai senų tradicijų ir jeigu viskas tvarkoj, vertinam penketukais. O jei visai tvarkoj – tai penki plius”, – teigia Šv. Kazimiero lituanistinės mokyklos direktorė Marytė Newsom.

Gėlės mokslo metų pradžioje Los Andžele dirbančius mokytojus dar gali ir nustebinti. Tokia lietuviška tradicija čia atėjo visai neseniai:

„Mačiau, kad daug vaikų pereitais ir šiais metais atneša gėles , žinau, kad čia lietuviška tradicija, bet čia irgi prasideda.“

Mokslo metus savaitgalį pradėjo ir jau penktus metus veikianti „Lietuvių mokykla Vašingtone:

„Šita mokykla yra kaip mano šeima. Mano mama pradėjo šitą mokyklą, kai aš buvau labai labai maža, aš nenorėjau, norėjau žiūrėti televizorių, bet dabar geriau kalbu, geriau skaitau.“

„Čia yra naujas metas, mes daug žaisim, dainuosim…“

 „Man jaučias, kad visi myli mane, visi nori būti su manim, visi meilės duoda.“

„Aš jaučiuosi, kaip aš esu Lietuvoj, namuose, ir aš jaučiau, kad čia yra geriausia mokykla pasaulyje.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų