Tūkstančius dalyvių suburdavę Snaigės žygiai baigėsi su sporto reforma

Žinomas šviesuolis, keliautojas, kalnų kelionių, orientavimosi sporto ir šiaurietiško ėjimo Lietuvoje pradininkas Algimantas Jucevičius (78 m.) šiandien jaučiasi nušluotas į patvorį, rašoma tinklalapyje sveikuoliai.lt. Megėjiško sporto ir sveikos gyvensenos sistemą sunaikinusius vyriausybės politikus, prieš rinkimus deklaravusius paramą sveikai gyvensenai ir fiziniam aktyvumui, metų žmogumi išrinktas Algimantas vadina valdžios žmonėmis, sukėlusiais sveikos gyvensenos ir mėgėjiško sporto krizę šalyje.

Algimantas Jusevičius, S. Dailidės nuotr.

Pateikiame visą sveikos gyvensenos ir sporto mėgėjų tinklalapyje pateiktą tekstą:

Pernai įvykdyta valstiečio K. Smirnovo inicijuota reforma, sunaikinti Kūno kultūros ir sporto ir rėmimo fondą, sukurti naują Sporto rėmimo fondą ir atiduoti jo valdymą Švietimo ministerijai, virto iki šiol nematytu chaosu mėgėjiško sporto, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos bendruomenėje. Valdantieji, rinkimuose palaikymą gavę būtent iš šios bendruomenės, sugebėjo iš Fondo remiamų sričių išmesti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, visuomenininkus guosdami, kad visa tai neatitinka projektinio finansavimo rėmų ir tęstiniai renginiai iš fondo negali būti finansuojami. Tai reiškia, jog 30-40 metų Lietuvoje vykdytos sveikai gyventi skatinusios veiklos projektus vertinusių ekspertų buvo priskirtos nefinansuojamoms veikloms ir apskritai, pateiktoms ne tam Fondui, nes sveika gyvensena nėra finansuojama Fondo lėšomis.

„Fonde neliko sveikos gyvensenos. Tai visų mūsų tragedija. Apskritai, tai yra valstybinė tragedija, ne tik mūsų. Mano visas gyvenimas buvo pašvęstas žmonėms, daugelį renginių finansuodavau iš savo asmeninių lėšų, o prie dabartinės „profesionalų” valstybės esu nušluotas į patvorius ir turiu užbaigti veiklą. Iki šios dienos rengiau baidarių ralius, slidininkų maratonus, kiekvieną savaitgalį vykdžiau pėsčiųjų žygius, nenutraukiau Keliautojų sąjungos veiklos. Esu įsiskolinęs visiems. Visa tai dariau negalėdamas įsivaizduoti, kad valstybei ši veikla bus nebereikalinga. Ir, nors Švietimo viceministrė viešai mane vadina „vakarykšte diena”, aš tikiu, kad tik tokios veiklos, tęstinės, buriančios ir palaikančios sveikai gyvenančias bendruomenes, gali įtvirtinti sveikos gyvensenos įpročius kasdienybėje. Pusmetinės akcijos, vienkartiniai metiniai projektai to niekada nepadarys”, – sako Keliautojų sąjungos prezidentas.

REKLAMA

Snaigės žygiai – sena istorinė patirtis, vykstanti 55 metus. Kiekvieną žiemos savaitgalį juose dalyvaudavo nuo 1000 iki 2000 žmonių, kurių amžius siekia nuo 3 iki 85 metų.

„Taip nuvertinti šiuos dalykus vien dėl to, kad reorganizacijas vykdantys „proto bokštai” neturi jokio supratimo apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, yra absurdas. Man labai liūdna. Visą gyvenimą atidavęs sveikatingumui, šiandien kraustausi iš patalpų, nes nėra lėšų susimokėti už jų nuomą. Šįmet pirmą kartą per 30 metų neišvykau į mano organizuotą kalnų turiadą Fanuose. Niekada negalvojau, kad taip liūdnai baigsiu savo veiklą dėl prieš rinkimus sveiką gyvenseną ginti ir puoselėti žadėjusių politikų neveiklumo ir aplaidumo”, – atvirauja pašnekovas.

Algimantas Jucevičius yra žmogus iš didžiosios raidės. Tokiu pats svajočiau kada nors būti. Šio žmogaus veikla ir atsidavimas sunkiai nusakomi žodžiais. Retas, taip ilgai nenuleisdamas rankų eina pirmyn. Snaigės žygiai, turiados į kalnus, slalomralis (plaukimai upėmis su kliūtimis) – tai renginiai, kurių nebūtų be šio entuziastingo ir atkaklaus senuko. Joks jaunuolis nesiimtų to daryti, pabandytų kelis metus, pažaistų, nepakankamai uždirbtų ir mestų. Mano mama jau daug metų čiuožinėja slidėmis… Tik snaigės žygiuose. Ir neturiu net menkiausios abejonės, kad ji to nedarytų, jei nebūtų šios gražios tradicijos. Mes su žmona Aiste praėjusią žiemą pradėjome slidinėti vien dėl to, kad yra kur tai pradėti daryti”, – sako A. Jucevičiaus organizuojamuose renginiuose dalyvaujantis Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

REKLAMA

Vyras yra dėkingas Algimantui už galimybę kartu įkopti į Kazbeko virūnę: „Šis žmogus neatsiejamas nuo jų. Jis daug metų vedė žmonių grupes į kalnus. Man teko garbė kartu užkopti į Kazbeko kalno viršūnę. Ir esu dėkingas tik jam. Todėl dabar suprasti, kad visai šiai veiklai atėjo galas, matyti, kaip bjauriai politikai savo žaidimais naikina šias tradicijas, kaip nuvertina dešimtmečiais visuomeniniais pagrindais vykdytą veiklą, yra galo liūdna. Man gėda už tuos žmones, kurie priėmė sprendimus iš Fondo išmesti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną”.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų