Šapoka – prieš prabangos prekių apmokestinimą didesniu PVM

Finansų ministras Vilius Šapoka nesutinka, kad prabangos prekės Lietuvoje galėtų būti apmokestinamos didesniu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu.

Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Kalbant apie prabangos prekių apmokestinimą, galima svarstyti ir kitus būdus, tiesiog parinkti kitus mokesčius“, – antradienį Seime pareiškė ministras, atsakydamas į Ekonomikos komiteto nario konservatoriaus Jurgio Razmos klausimą dėl didesnio PVM tarifo įvedimo.

Anot J. Razmos, toks tarifas galėtų siekti 29 ar 30 proc., o „socialiai neskausmingai“ į biudžetą surinktos papildomos pajamos leistų sušvelninti dabar egzistuojančią socialinę diferenciaciją.

Dabar Lietuvoje galioja trys PVM tarifai – standartinis 21 proc. ir du lengvatiniai – 5 ir 9 procentų.

21 proc. PVM tarifas buvo nustatytas per finansų krizę, siekiant užtikrinti papildomas biudžeto pajamas fiskaliniam deficitui mažinti ir valstybės finansų stabilumui užtikrinti. Tuometinė Andriaus Kubiliaus Vyriausybė teigė, kad PVM tarifas didinimas laikinai, iki finansų krizės pabaigos.

Seimas nuo 2014–ųjų kelis kartus yra svarstęs galimybę pagrindinį PVM tarifą sumažinti iki 18 proc., kaip buvo iki 2009 metų krizės, tačiau pasiūlymai pritarimo nesulaukė.


Rašyti komentarą...
V
Vaclovas
2019-09-19 13:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turtingųjų negalima skriausti, juk jie ir taip vos išgyvena, dar reikalaus pašalpų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų