Lietuva ir Jungtinės Valstijos susitarė dėl dar vieno stambaus kariuomenės pirkinio – už 140 milijonų eurų Lietuva pirks du šimtus naujausiomis technologijomis aprūpintų šarvuotų visureigių. Kaip aiškina ministerija ir ginkluotės ekspertai, tokiais pat šarvuočiais jau netrukus naudosis ir amerikiečių kariai, o tai svarbu sąjungininkų bendradarbiavimui.

Jungtinėse Valstijose gaminami šarvuoti visureigiai, anglišku trumpiniu vadinami JLTV, jau kitų metų pabaigoje turėtų pasiekti Lietuvą ir smarkiai kilstelti šalies ginkluotės lygį. Dvišaliu susitarimu Vašingtonas leido Lietuvai nusipirkti net 500 tokių mašinų, tačiau Krašto apsaugos ministerija kol kas planuoja įsigyti mažiau – 200.

„Pirmo etapo finansinė vertė yra apie 140 mln. eurų, kaina nėra išaugusi, tokia ji buvo visą laiką. Vidutinė kaina yra tokia, kokia yra 200 vienetų. Aišku, kiekvienas vienetas yra skirtingas, priklausomai nuo komplektacijų, turime 4-5 rūšis, kokių tipų visureigių gausime“, – teigia viceministras Giedrimas Jeglinskas.

REKLAMA

Brangiausias iki šiol Lietuvos kariuomenės pirkinys buvo vokiečių kovos mašinos „Boxer“, jos kainavo arti 400 mln. eurų. Pirmieji „Boxer‘iai“ Lietuvą pasiekė liepos pradžioje.

Kaip aiškina krašto apsaugos viceministras, tikėtina, kad vėliau bus nuspręsta įsigyti ir dar 300 šių kovos mašinų. Pirkinys esą svarbus ne tik kariniu, bet ir strateginiu aspektu.

„Prie šios platformos pereina visa JAV kariuomenė ir jūrų pėstininkai. Bendras gaminamų platformų skaičius yra apie 55 tūkst. Tai susidaro didžiulė masto ekonomika, kuri labai teigiamai daro įtaką vieneto kainai“, – sako G. Jeglinskas.

Derybos su Jungtinėmis Valstijomis dėl šarvuočių įsigijimo truko porą metų. Ginkluotės ekspertų teigimu, šarvuotų visureigių kariuomenei šiuo metu trūksta tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose.

„Šie visureigiai užpildytų atsiveriančią didelę spragą, kai seni visureigiai „Hammer“ ir morališkai, ir technologiškai pasenę. Mums reikia aprūpinti karius šiuolaikiška ginkluote“, – mano ginkluotės ekspertas Darius Antanaitis.

Teigiama, kad naujosios kovos mašinos geba atlikti daugybę funkcijų.

„Turi labai unikalią važiuoklę, dėl jos gali būti pasiektas labai didelis greitis raižytoje vietovėje, o tai leistų mūsų kariams atidengti ugnį į taikinį judant dideliu greičiu. Kitaip kalbant, priešas negalėtų mūsų karių pažeisti, tačiau mūsų kariai galėtų sunaikinti jį“, – priduria D. Antanaitis.

Šiais metais Lietuvos gynybos finansavimas pasiekė maždaug du procentus bendrojo vidaus produkto, t.y., jau viršija 900 milijonų eurų.

Pranas
2019-08-29 02:45:17
Tai varyk pas Putiną,jis tau visko pridovanos,galėsi patraukti pvz. į Siriją ir jiems laisvę padovanoti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
baltasis 2019-09-01 13:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai vis tik ar atgausime ,,VILKUS,, ,ar pinigai praplauti....   ATSAKYTI
Džonis 2019-08-30 14:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galit pilti pamazgas ant valdžios, ant krašto apsaugos, bet yra vienas geras posakis:-jei nori taikos, ruoškis karui   ATSAKYTI
Jonis 2019-08-29 09:46:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Bet ir kultura kai kuriu komentatoriu , baisu , daugiau sio puslapio neskaitysiu , administratorius privalo imtis priemoniu !   ATSAKYTI
Na 2019-08-29 09:05:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na ,amerikonai visuomet pelnėsi iš ginklų prekybos. Nemanau ,kad jie pardavinėtų naujausią ir šiuolaikinę techniką.    ATSAKYTI
Nu jo 2019-08-29 10:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sutinku. Negi amerikonas ismes sena lauza? Litovcai su dziaugsmu nupirks bet ka, kad tik subinen sulistu....  
Gie 2019-08-29 09:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geriau savus ubagais padaryt, o sau žaisliukų prisipirkt.   ATSAKYTI
.... 2019-08-29 08:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Zajabis.o tuo metu lt atlyginimai ir pensijos ubagu.bravo. nei jums tie sarvuociai pades.   ATSAKYTI
mx 2019-08-29 02:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nesąmonė, geriau pirkti rusiškus visureigius, jie daug geresni ir pigiau. O geriausia paprašyti Rusijos karinės pagalbos, tuomet nieko nereikės pirkti ir turėsime šalyje nemokamą rusų armiją, kuria džiaugsimės kiekvieną dieną.    ATSAKYTI
J. 2019-08-29 03:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kažkodėl rusai nesidžiaugė nemokama vokiečių armija.  
Grigorij 2019-08-29 10:54:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
J.,
tai nemokama vokieciu armija atejo ginti rusus, ar juos naikinti? Nemokama RU armija isgelbejo Sirija ir visa pasauli nuo ISIS (IGIL). O galingiausios JAV NIEKO nedare, tik sirijecius bombardavo.  
J. 2019-08-30 15:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"IGIL" pagrindinės bazės buvo Irake. Ar Rusija ir ten nuo jų pasaulį išgelbėjo?  
Grigorij 2019-08-30 18:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
J.,
Irakas okupuotas JAV ir LR, kur "issilaisvine" lietuviai uz JAV Judo pinigus zudo vietos laisves kovotojus. Tai tik okupantu kalte, kad partizanai radikalizavosi iki IGIL! RU negali laisvinti JAV okuopuoto Irako. O Sirija yra RU sajungininke.  
J. 2019-08-31 04:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai rusai okupantai žudė Sirijos partizanus, kurie irgi radikalizavosi su IGIL.  
Grigorij 2019-08-31 08:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
J.,
jei LR okupantiskus nuopelnus priskyri RU - kalbos nebus. Asadas varo lauk neprasytus atejunus amerikonus, turkus, o sajungininku RU, Irana, Hezbola visada laukia, visada jiems dekingas! Sirijoj ne partizanai, kovojantys su okupantais, o maištininkai, sukileliai! Tikriausia tvirtinsi, kad Lietuvos "partizanai" su "Okupantu" kovojo? Juk tai ir LR BK irasyta, ir tas klausimas nekvestionuojamas. Bet, tik paaiskink, KADA jus "Okupantas" uzpuole, ivykde agresija, per kuria okupavo, kaip jus, vadovaujami Smetonos su pilnu lagaminu lietuvisko aukso, didvyriskai priesinotes okupacijai. Bet, kiek zinau, tik su gelytem ir muzika "okupanta" sutikot, veliau visa kalte uz toki silta sutikima suverte savo zydams, pateisinant ju masini zudyma?  
Grigorij 2019-08-28 23:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Na, tai kas Tikras Lietuvos priesas: "Rusas" ar "Lietuvis"? Taip vargse Lietuvele ir pras*kama... Per jusu rinktus grybauskaites-simonytes-nausedas, linkevicius-laurinavicius-azubalius-kasciunus vietoj Andriukaicio ir Palucko. Su "Rusu" ruosiates kovoti? 30 metu jo vis laukiat-nesulaukiat? Kam jus, per 30 metu itikinamiausiai parode jam savo vienpusiska arsu priesiskuma, nieksiska klastinga isdavyste su sokimu i NATO, kiauliska nedekinguma uz padovanota visiska nepriklausomybe su visa teritorija (su grazintu Vilniu ir padovanota Klaipeda) ir visa infrastruktura ("okupantas" ne varztelio nenunese su savimi - tai jus, "issilaisvine", visa Lietuvele isporceliavot) jam reikalingi? Kad vel tokius priesus sodinti sau ant sprando, kai jus laikysit uzantyje akmeni ir peili? Gal tam, kad uz jus sumoketi uz IAES laidojima bei uz "Independence"??? I-DI-JO-TAI!!! Sekmes darbe laisvinant Lietuva nuo lietuviu (ne mano, "okupanto", koloradinio vatniko maldom)! Melskites, kad Putinas jus isgelbetu!.. Nors, jo vietoje as ranku Tikrai netepciau. Tegul jus gelbeja "Amerikonas". "Vakarai jums pades!" (c) :)))   ATSAKYTI
Pranas 2019-08-29 02:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai varyk pas Putiną,jis tau visko pridovanos,galėsi patraukti pvz. į Siriją ir jiems laisvę padovanoti  
mx 2019-08-29 02:53:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kažkada ir Maskva buvo mūsų, pvz. 1610 m. Mes ten viską palikom ir išėjom. Gal reikėtų pareikalauti vossoedinenije Moskvy s Litvoi? Referendumą surengti, taip pat ir Königsberge, paklausti, gal norite prisijungti prie ES? Man labai įdomu, koks būtų atsakymas.  
Grigorij 2019-08-29 04:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
mx,
jei norite jungtis su RU - as nieko pries. Tiesa, kazkada, LDK laikais, draugavote su Rytu slavais, staciatikiais. Todel buvote tokie galingi. Ir su Rusija nors kazkiek kariavote, bet niekad ribos neperzengete, net atsisaket sturmuoti Maskva uz ispirka, stengetes giminiuotis su rusu kunigaiksciais. Bet paskui atsirado skystablauzdis s*knius Mindaugas, kuris ir zemaicius pardave, ir kazkokiu dvieju slavu separatistu patvarkyti negalejo, tai jis nusprende ieskoti pagalbos... Vakaruose, "Europoje". Ir katalikybe, kaip valstybine religija, prieme, ir "karunuotis" nusprende. As pries katalikybe, Vakarus nieko neturiu, bet po to LDK slavu elito dauguma iskarto tapo antraruse... Veliau ir su katalikiska PL susijunget, kuri itin enge savo staciatikius. Taigi, isdavet jus savo slavus i katalikybe ir lenkus. To pasiekoje jusu isduoti slavai su savo zemem palaipsniui nuo jusu pabego, juolab, kai 17-18 amziuje itin sustiprejo Rusija. O dabar jums visiskai pavaziavo stogas s*kniu Mindauga - Lietuvos zudika daryti didvyriu, jam skirti Valstybine Svente. Pagal likimo ironija, jums, isdavikams, ir su lenkais ne itin sekesi draugauti. Be Stalino matytumet Vilniu, kaip savo ausis be veidrodzio. Gi jus ne tik savo slavus isdavet, bet ir Vytauto priglaustus zydus. Anais laikais jie tik stiprino LDK galybe, o 1941 jus, noredami itikti "laisvintojui" Hitleriui, 95% nuo ju "islaisvinot" Lietuva. Taigi, is jusu draugai nekokie... Ir "Rusas", visa tai gerai zinodamas, dar prisimena, kaip jus jam vienpusiskai arsiausiu priesiskumu kiauliskai atsidekojot uz padovanota visiska nepriklausomybe su visa teritorija (su grazintu Vilniu ir padovanota Klaipeda), su visa infrastruktura (ne varztelio nepaeme), dar klastingai sokot i RU priesiska NATO, nors zadejot siekti taikaus demokratisko sambuvio, tapti tiltu tarp Rytu ir Vakaru. Ar nores su jumis draugauti Maskva, kuria jus deginot kartu su lenkais Napoleono armijoje 1812, ar Kaliningradas, kai 1991 reisket jam pretenzijas del "Mazosios Lietuvos". Tarp kitko, Kremlius ragino Sniecku prijungti Kaliningrado sryti. Bet jis, nenoredamas tokiu budu gerokai mazinti LTSR lietuviu ryskios daugumos, atsisake.
Ziurekit patys. Kai subresit draugystei, atsipeikesit uz isdavyste - draugyste imanoma. O kol kas Tambovo Vilkas, t.y. "Amerikonas" - jusu draugas ir Seimininkas. Ir toliau tikekit, kad jis jus gelbes, atnes jums Laime. :)))  
Orka 2019-08-28 22:56:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Senas posakis : nemaitinsi savo kariuomenės, maitinsi svetimą...    ATSAKYTI
Grigorij 2019-08-29 11:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Orka,
bet juk jus stojot i NATO. Tai ka, norit ir NATO, ir savo armija maitinti??? Tarp kitko, karines islaidos turi buti adekvacios, atitikti gresenciam pavojui. Jei LR nori nuolat "laisvai" sokineti pries RU, jai visokeriopai kenkti - tai jokiu pinigu jums neuzteks uztikrinti sauguma. Kitas klausimas, kad jus RU neidomus, kaip piktas suniukas drambliui. BET, gink, Dievie, prisitampysit RU Meska uz usu! O butumet idealiausiai sotus ir saugus, jei isstotumet is NATO, ir baigtumet sokineti pries RU. Draugyste nebutina - tik atsisakyti vienpusisko arsaus priesiskumo. Taip, JAV tai netenkins. Bet jus turetumet rinktis, kieno interesai jums svarbesni.  
Grigorij 2019-08-29 17:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Orka,
ir dar pagalvokit: ar pakankamai "Amerikonas", Briuselis jums kompensuoja uz vienpusiska arsu priesiskuma, permanentini kara su RU? Ziurekit: kadaise zadejot su gelem islydeti paskutini Tarybines Armijos eselona. Apgavot. Bet vis tik gavot is RU VISISKA nepriklausomybe su visa teritorija (su Vilniu ir Klaipeda), bei visa infrastruktura. Lyg buvot be galo dekingi Jelcino RU uz ta neikainojama dovana, zadejot taikiai, draugiskai su ja sugyventi. Ir... iskarto sokot palaikyti cecenu separatistus. Ir, toli grazu, ne vien zodziais. Ir dar reikalauti Didziausios Kompensacijos uz... "Okupacija". Neuzilgo sokot i priesiska RU NATO. Lyg turetumet atsipusti, gave galingiausia apsauga. BET, kur jau ten! Butent tada jums kilo didziausias apetitas sokineti pries RU, kenkti jai. Ir Gruzijos agresija 08.08.08 jus palaiket, ir, blogiausia, pradejot smarkiai kurstyti UA, ruosti jos ginkluotus smogikus Maidano perversmui! Siaip, tokiais atvejajs Izraelis su savo kaimynais nesicackina, rauna jiems kiaunšus. Prisidirbot, nieksai: kiek per jus civiliu ukrainieciu zuvo!!! Na patys sau sukuret problema masiskai privaziuojanciu ukrainieciu, net jusu nekenciama rusu kalba jums tenka prisiminti. Dievulis uz tokias nieksybes negailestingai baudzia.

O galejot 30 metu nesokineti, abipusiai naudingai bendradarbiauti su RU, net be ypatingos draugystes. Issaugotumet ir praplestumet sau RU, NVS saliu rinkas. Galetumet ir didziaja dali savo pramones issaugoti, kaip BY. Ka, per 30, negaletumet atsigauti, suklesteti, elgdamiesi pagal Suomijos pavyzdi, gerokai pataupant karinem islaidom? Tuomet butu tokia butinybe taip masiskai issilakstyti po airijas? Na, kai Dievas nori bausti, - jis, visu pirma, atima prota... Pirkit sarvuocius, vis daugiau stumiant lietuvius is LR, taip "laisvinant" LR. Tesviecia jums landsbergio-grybauskaites Saule! :)))  
J. 2019-08-31 04:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei mes Rusijai neįdomūs, tai ko pats čia sėdi?  
Grigorij 2019-08-31 08:35:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
J.,
jokio rysio nematau. Visu pirma, as esu cia gimes. Kodel jusu pavyzdziu turiu "patriotiskai" begti is LR i kokias airijas? Na, man LABAI idomu jums i akis ziureti, matyti, kaip jus Lietuva kuriat (pras*kat), kaip viska aiskinat, motyvuojat. Gal sulauksiu, kada susiprotesit. Bet sansu praktiskai nera, nes nesu jaunas. O jus galimai susiprotesit tik kada jusu is triju milijonu liks koks vienas, dauguma is jo - neigalus seniai. Bet jau bus per velu... Teks atsiduoti PL, tik be jokiu ambiciju, jokios ATR-2, o tampant PL atokiausia provincija, su Wilno ir Kowno. Dar teks daug padainuoti: "Mes be Wilno nenurimsim!". Prisiminsit "issilaisvinima", "Baltijos Šunkeli", kaip "okupantas" jus genocidino, rusino... grieztai prisilaikant valstybines-nacionalines Dvikalbystes. LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!  
baras 2019-08-28 21:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
eik n.. x rusu pakalike ir jei nepatinka pi.. zd.. ink i savo rukyna   ATSAKYTI
Kauke 2019-08-28 21:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Šūdas tuos visus ginklus    ATSAKYTI
Dangutė 2019-08-28 21:45:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Kai dalis tautos nedavalgo, tai net baisu kai tokie pinigai kariškai technikai leidžiami. Nemanau , kad tai padės apsiginti. Lietuva tokia maža, kad vargu ar mes kam reikalingi. Perdėta baimė, kurią sukėlė lanzbergis.
   ATSAKYTI
J. 2019-08-29 03:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jūs, išbadėję prie kompų, tikrai niekam nereikalingi.  
Jonis 2019-08-29 09:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As manau , kad be naudos sau ne viena uzsienio valstybe nesuks biznio , jokio biznio , . Ir dar , manau , kad puslapio administratorius turi istrinti visus nekorektiskus komentarus !
  
Generolas 2019-08-28 21:03:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
O kur moketoju pinigai nu ir nk tokios lietuvos juk ruskis is savecka viena bonbiki ir galingos lietuvos niera gerai pinigai plaunami prisidenge karo teknika o tos bombeles reiketu tesei i seima   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos (nuotr. stop kadras)
Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į ...
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija Andrius Ufartas/Fotobankas
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo neteisėto prisijungimo prie Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) valdomo donorų bei recipientų registro, ...
Stumbriuką iki DNR tyrimų prižiūrėjęs veterinaras: sulaukė spaudimo ir keistų skambučių (nuotr. stop kadras)
Po valstiečio Utenos tarybos nario Jono Slapšinsko skandalingos naujametinės medžioklės Panevėžio rajone, kai buvo neteisėtai nušauta stumbrė, o vėliau pas žmones į sodybą ...
Politologas Linas Kojala (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Iš kasmet vykstančios Miuncheno saugumo konferencijos Lietuvos atstovai grįžo nekokios nuotaikos. Buvo pabrėžiama Kinijos grėsmė, o agresyvios Rusijos klausimas arba apeinamas, ...
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. 123rf.com)
Prisilietimai, neprašytas apsinuoginimas, erotinio pobūdžio žinutės ir nepadorūs klausimai – apie tokią patirtį fotosesijose su žinomu Lietuvos fotomenininku Iridijumi Švelniu ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų