Valdantieji žadėjo dar iki prezidento inauguracijos išspręsti Vyriausybės likimą, tačiau ministrų dėlionė stringa ir laiko deryboms prireiks daugiau. Nors dalis dabartinių ministrų kabineto narių turėtų išlaikyti savo postus, Prezidentūra į kai kuriuos ministrus žiūri skeptiškai ir siekia, kad naujojoje Vyriausybėje jų nebūtų. Tarp jų – ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Saulius Skvernelis perdavė ir Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis perdavė ir Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Vyriausybės sudėtis atnaujinama dėl naujos koalicijos sutarus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, partijai „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei premjerui Sauliui Skverneliui grąžinus įgaliojimus prezidentui Gitanui Nusėdai.

Prezidentūra abejoja valstiečių ministrais

Valstiečių lyderis R. Karbauskis yra minėjęs, kad Vyriausybėje turėtų pasikeisti bent keturi ministrai, o premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tvirtino, kad valstiečių deleguoti ministrai, kurių ministerijos po naujos koalicijos sutarties pasirašymo liko valstiečiams, turėtų tęsti darbą.

REKLAMA

Tačiau sumaišties į Vyriausybės formavimą įnešė naujasis Daukanto aikštės rūmų šeimininkas. Po susitikimo su valdančiųjų partijų pirmininkais G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis sakė, kad prezidentas norėtų, jog darbą tęstų finansų ministras Vilius Šapoka, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius bei krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Virginijus Sinkevičius (nuotr. Fotodiena.lt)

Virginijus Sinkevičius (nuotr. Fotodiena.lt)

Kokių ministrų prezidentas nenorėtų matyti pareigose, P. Mačiulis neatskleidė, tik pasakė, kad G. Nausėda „raudonų kortelių“ nedalins. Tačiau portalo tv3.lt šaltinių teigimu, Prezidentūra turi abejonių dėl kelių valstiečių ministrų. Damoklo kardas kybo virš sveikatos apsaugos ministro A. Verygos. Portalo tv3.lt žiniomis, susitikime su partijų lyderiais, be minėtų trijų ministrų, G. Nausėda išreiškė norą, kad darbą tęstų ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Tačiau su tuo kategoriškai nesutiko R. Karbauskis ir koalicijos partneriai, nes Susisiekimo ministerija yra pažadėta Lenkų rinkimų akcijai.

Prezidentūra sutiko atsitraukti, bet su sąlyga, kad bus apsvarstytas A. Verygos likimas. Kol kas sveikatos apsaugos ministro portfelis yra derybų klausimas, nes R. Karbauskis remia vieną iš svarbiausių savo bendražygių. Tačiau A. Veryga dėl savo ateities negali būti ramus – Prezidentūra didelės simpatijos dabartiniam sveikatos apsaugos ministrui nejaučia.

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Į prezidento nemėgstamų ministrų sąrašą patenka ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kuriam G. Nausėda turėjo klausimų vos tik buvo išrinktas šalies vadovu. Nežinomybė tvyro ir dėl aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos ateities.

REKLAMA

Nors prezidento patarėjas P. Mačiulis tvirtino, kad susiklosčius aplinkybėms, G. Nausėda matytų galimą bendrą darbą su užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi, portalo tv3.lt šaltiniai atskleidžia, kad didelio susižavėjimo iš Prezidentūros ministro atžvilgiu nėra.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Rusiją paleisti kūrėją iš nelaisvės. (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Rusiją paleisti kūrėją iš nelaisvės. (Paulius Peleckis/Fotobankas)

L. Linkevičius ne kartą viešojoje erdvėje buvo įvardijamas kaip „Grybauskaitės žmogus“. Naujienų agentūra BNS rašė, jog L. Linkevičius buvo vienas iš nedaugelio politikų, į kurių nuomonę kadenciją baigusi prezidentė atsižvelgdavo.

Taip pat teigiama, kad prieš 2016 m. Seimo rinkimus, kai konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis šalies vadovei pristatinėjo galimas ministrų kandidatūras, Dalia Grybauskaitė išreiškė norą, kad L. Linkevičius liktų savo poste.

(Ne)susitarimas dėl Karoblio

Na, o daug klausimų ir diskusijų kėlusios krašto apsaugos ministro posto dalybos, regis, išspręstos. Ministru ir toliau turėtų likti R. Karoblis. Portalo tv3.lt žiniomis, koalicijos derybų metu buvo svarstoma šią ministeriją atiduoti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, tačiau galiausiai ši ministerija pateko į „tvarkiečių“ rankas.

Viešojoje erdvėje buvo diskutuojama, kad „Tvarka ir teisingumas“ į šį postą gali deleguoti partijos pirmininką Remigijų Žemaitaitį ar diplomatą Eitvydą Bajarūną, tačiau prieš inauguraciją G. Nausėda teigė, kad su šia ministerija eksperimentuoti neleis ir norėtų, kad darbą tęstų dabartinis ministras Raimundas Karoblis.

REKLAMA

Raimundas Karoblis (nuotr. Eimanto Genio)

Raimundas Karoblis (nuotr. Eimanto Genio)

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas R. Žemaitaitis portalui tv3.lt tvirtino, kad jo partija neatmeta dabartinio ministro kandidatūros.

„Poną Karoblį aš vertinu teigiamai. <...> Jis yra vienas iš galimų variantų. Manau, kad bus susitikimas su prezidentu, pasišnekėta, apsikeista nuomonėmis ir bus matyti, koks tas sprendimas bus“, – sakė R. Žemaitaitis.

Remigijus Žemaitaitis (nuotr. stop kadras)

Remigijus Žemaitaitis (nuotr. stop kadras)

Politiko teigimu, „tvarkiečiai“ derino galimas ministrų kandidatūras su premjeru S. Skverneliu.

„Buvo keletas žmonių, vienas iš jų atsisakė, matydamas, kad kitoje veikloje nori likti dirbti. Kitas variantas yra R. Karoblis“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Tikisi rasti kompromisą

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas portalui tv3.lt patvirtino, kad naujojoje vyriausybėje „socialdarbietis“ Andrius Palionis pakeis Giedrių Siurplį Žemės ūkio ministerijoje, o Linas Linkevičius liks užsienio reikalų ministru.

Kalbėdamas apie R. Karoblio likimą, G. Kirkilas teigė manantis, jog pavyks pasiekti susitarimą dėl Krašto apsaugos ministerijos.

„Manau, kad kompromisas bus rastas. Čia premjero reikalas rasti kompromisą“, – tvirtino „socialdarbiečių“ lyderis.

Penktadienį po susitikimo su prezidentu, Ramūnas Karbauskis minėjo, kad dėl R. Karoblio situacijos gali keistis atsakomybės sritys, kurios buvo susiderėtos derybų metu.

Tos pačios nuomonės laikosi ir R. Žemaitaitis. Jis po susitikimo su G. Nausėda tvirtino, kad jeigu ministru liktų R. Karoblis, „tvarkiečiai“ pretenduotų į kito ministro portfelį ir nesitenkintų tik viceministrų postais.

REKLAMA

Lenkų kandidatai ir Šapokos ateitis

Po truputį aiškėja kitų dabartinių ministrų ir galimų naujų Vyriausybės narių likimai. Premjeras S. Skvernelis ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė tikintis, kad finansų ministras Vilius Šapoka liks pareigose ir performavus Vyriausybę.

„Aš su juo kalbėjausi ir, manau, kad didelė tikimybė, kad ministras tęs darbą“, – sakė S. Skvernelis.

Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena.lt)

Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena.lt)

Apie premjero ir ministro pokalbį patvirtina ir tv3.lt šaltiniai. Ministras V. Šapoka pokalbio metu ministrui pirmininkui pasakė, kad lieka savo poste ir planuoja tęsti darbą. V. Šapoką pareigose toliau matyti norėtų ir G. Nausėda.

Portalo tv3.lt žiniomis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) į vidaus reikalų ministro postą planuoja siūlyti Seimo narį Jaroslav Narkevič, o į susisiekimo ministro postą teiks anksčiau šios ministerijos viceministru buvusį Vladislav Kondratovič.

Ramune
2019-07-22 06:54:32
seniai ta idiota lauk ismesr reikejo
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Stasys 2019-07-26 05:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gero nieko iš to "ministro". Didelę dalį valstybės biudžeto nudaigojo į lenkiją.   ATSAKYTI
Linas 2019-07-26 02:19:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verygos? Pala pala...o ką jis gero padarė.O gi nieko kiek matome.   ATSAKYTI
hmm... 2019-07-23 08:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Galima cia kliedet i valias, bet Veryga - pats geriausiais sveikatos apsaugos ministras is visu buvusiu. Suvaldyta korupcija, alkocholizmo mastai sumazinti ir visi kiti pokyciai vyksta gera linkme. Taigi, geras klausimas, kodel neitinka Veryga? Kodel neitinka ministras R. Masiulis, kuris pirmas iskele i viesuma kelininku aferas?    ATSAKYTI
...... 2019-07-25 21:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokios aferas Masiulis iškėlė? Bandoma užlugdit geležinkelis, tai ir Masiulis nesutiko...  
Mociute 2019-07-22 23:59:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sakot Veryga kabo ant plauko? Tai nukirpkit ji ! Ir visa Lietuva bus dekinga.   ATSAKYTI
Senelė 2019-07-23 00:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ką jis blogo padarė.  
Dangirutis 2019-07-22 22:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Palikit ministru gerb. Roką Masiulį. Ir protingas, ir sąžiningas. Koks ponaičiukas nesutinka ?
Būtų nuostabu, jei prezidentas R. Masiulį palaikytų, remtų. Sėkmės sąžinei, ramybei, dorovei.   ATSAKYTI
Tomas 2019-07-23 11:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo jo gerulis, ties suskystintu duju teeminalu gerai padirbejo, dabar visi mokam.   
Era 2019-07-22 21:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Veryga pagaliau lauk eis! Ačiū dievui!    ATSAKYTI
> 2019-07-23 08:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kuom jis tau uzkliuvo, alkocholio trukumas? Tai aciu dievui, kad liaudis geria maziau! O ir sveikata rupintis pats laikas, nes nera stebuklingos tabletes, kuri atstatytu pilnai sveikata. Ir jokiu stebuklingu tableciu Veryga neuzdraude. Puiku, kad suvalde farmacijos klanus.  
...... 2019-07-25 21:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ponas(ne) gal atsimenat Gorbačiovo laiką? Kiek žmonių mirė tada? Pagalvokit.   
Sigitas 2019-07-22 18:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dėl Verygos, bravo prezidentas, tokie ministrai Lietuvai tik nelaimė   ATSAKYTI
Rimas 2019-07-22 16:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pripratot prie biurokratinių politikų, tai specialistai savo sričių nebepatinka? Nausėdai labiau biurokratija prie dūšios. Gaila, Verygai sėkmės.Ne visi mąsto taip siaurai.......   ATSAKYTI
. 2019-07-22 16:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Veryga lauk   ATSAKYTI
Nijolė 2019-07-22 15:20:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Mest lauku ta Veryga.Nusibodo.vaikus tokių maistų maitint.Apsurdas vaikai turi badaut per toki idiota darželiuose ir kitose istaigose.   ATSAKYTI
>> 2019-07-23 08:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vaikai badauja? Ar bomžsriubės, čipsai, limonadai ir visas kitas šlamstas jums yra maistas? Keiskit mąstymą.  
Reikia 2019-07-22 12:57:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Mesti lauk Veryga , Linkevičiu ir Masiuli kiek gavo milijonu o žvyrkeliu neasfaltuoja.    ATSAKYTI
Birutė, 2019-07-22 12:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Būtų šaunu, kad Verygą pakeistų, per daug nesąmonių prikurta!    ATSAKYTI
Nieko asmeniško 2019-07-22 11:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
lazda turi du galus. gyvenime gali atsitikti ir taip, kaip dabar yra - kad sveikatos ministrui sulaukus senatvės, jį gydys tik pigiausiais generiniais vaistais, o jei jam bus gyvybiškai svarbūs vaistai- jų nebus prekyboje ir t.t.   ATSAKYTI
Petras 2019-07-22 11:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mieli lietuvos žmonės ateinančiuose seimo rinkimuose jeigu bus jeigu bus irašyta verygos pavardė nebalsuokite iš vis už valstiečių sąraša kad to nenaudėlio daugiau seime nebūtu    ATSAKYTI
Petrui 2019-07-23 08:34:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O as balsuosiu, nes man tinka visi Verygos ir kt. valstieciu atlikti ir daromi darbai. Labiausiai pagirtina, kad apribojo alkocholizma.   
DINA 2019-07-22 11:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
tik lietuvoj tur but ir gali buti toks abejotinos psichikos sveikatos ministras na kokie valdantieji tokie ministrai vien nesamones daro o vis tiek pastoviai issisiepes kaip uzsukta lele kartoja kad viskas gerai nors zmones nevilty net gydytojai baisisi jo sprendimais ir draudimais o karbauskis uz savo maroinete muru stoja   ATSAKYTI
Angele 2019-07-22 10:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gal Veryga ir sieke sumazinti alkholiku skaiciu,bet budas pasirinktas netinkamas- visi zmones buvo laikomi besaikiais stipriuju gerimu vartotojais.Ministru nenoreciau kad butu Linkevicius.Jis- klapciukas.Labiausiai patinka Rokas Masiulis.Jei ji pasalins, tai reiskia kad kazkam smarkiai trenke per blauzdas uz nedorus darbus.   ATSAKYTI
barbora 2019-07-22 10:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
ACIU dievui ir visiems auksciausiems !!! Isgirdo zmoniu maldas !!! Pusprocio neliks !!!   ATSAKYTI
Onutė 2019-07-22 10:10:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Valio!!!gal nors kartą ir į mūsų kiemą ateis šventė...Seniai jau visi matė neadekvatų Verygos elgesį....laikas baigtis manau visoms jo šioms nesąmonėms...kie žmonių per jį nukentėjo,susigadino savo sveikatas...gražu, nuo sveikatos ministro....čia tik ir gali taip būti tokioje Lietuvoje..   ATSAKYTI
Na 2019-07-22 09:59:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
pirmiausia tai Verygą su Kepeniu LAUK. Nes su jų sveikatinimu beliks kas antras. Kaip laukinėje gamtoje. Susirgai ir mirk, bet mes gal civizuoti ir norimė gydytis, gyventi pilnavertį gyvenimą, o ne būti bandymų triušiai. Negana to dar eksperimentai su vaikų maitinimu....   ATSAKYTI
Pensininkas 2019-07-22 17:43:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kai Verygą išvys gersiu visą savaitę į jo sveikatą.   
Romanas 2019-07-22 09:53:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Masiulį greičiau nuimkite , nes neleidžia mums tvarkytis. Visus kaimo kelius valdėm, tai kai atėjo ir pradėjo tas nesąmones su kokybiškais kelias. Nx mums tie kaime kokybiški, mums toks eidavo navaras, kiek pinigų per tą erodą prarandam. Karbauski, laikykis kaip sutarėm per rinkimus, kas mūsų tai mūsų   ATSAKYTI

Top Video

Šiaulių respublikinę ligoninę purto alkoholio skandalas
DABAR RODOMA
Šiaulių respublikinę ligoninę purto alkoholio skandalas
DABAR RODOMA
„Sūduvos“ rungtynes stebėjo ir prezidentas Nausėda
DABAR RODOMA
Pamatykite, kaip atrodė į pasaulio istoriją įsirašęs Baltijos kelias
DABAR RODOMA
Ekspedicija į legendinį „Titaniką“ parodė liūdną tiesą
DABAR RODOMA
Būsto paskolų brangimas lietuviams – vienas didžiausių Europoje
DABAR RODOMA
Popiežiaus gestas sužavėjo didžiulę tikinčiųjų minią
DABAR RODOMA
Pirmasis toks laukas Lietuvoje – čia žmonės gali išbarstyti mirusiųjų pelenus
DABAR RODOMA
Šeimos kelionė namo atgal į Suomiją baigėsi siaubinga tragedija
DABAR RODOMA
Vyriausybė ruošia naują taršos mokestį
DABAR RODOMA
Gyvybės langelyje paliktas vaikas
REKLAMA
Nick Appelbaum (nuotr. Teodoras Biliūnas/Fotobankas)
Didžiausios pasaulyje muziejų dizaino įmonės „Ralph Appelbaum Associates" atstovai, įrenginėjantys būsimus „Krepšinio namus“ Kaune, sako, kad niekur kitur tokio muziejaus ...
(nuotr. facebook.com)
Palangos konservatoriai per savivaldos rinkimus pažeidė įstatymą dėl politinės reklamos ant dviejų automobilių, kurie oficialiai priklauso įmonėms, nusprendė Vyriausioji ...
Griūna anykštėno butas (nuotr. stop kadras)
85-erių anykštėnas panikoje – per kelis metus baigia sugriūti senjoro butas. Tokia ekstremali situacija bute susidarė, kai sutrūkinėjo ir persikreipė sienos. Atsivėrę plyšiai ...
Pensija (nuotr. 123rf.com)
Seimo narė „valstietė“ Laimutė Matkevičienė siūlo gyventojams, kurie įrodytų savanoriavę ilgiau kaip 25 metus, šią veiklą pripažinti darbo stažu ir skirti senatvės pensiją. ...
Nida (nuotr. stop kadras)
Nidoje penktadienio vakarą Lietuvos teritorijoje sulaikyti du ginkluoti Rusijos pasieniečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną. LNK Žinios pranešė, kad Rusijos federalinės ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų