Priimtas sprendimas dėl Vilniaus centre smurtavusio imtynininko Mečajaus

Prabėgo aštuoni mėnesiai po to, kai praėjusių metų lapkričio 16-ąją Vilniuje įvykdytas kraupus smurto išpuolis. Tuomet smurtu buvo apkaltintas perspektyvus dziudo imtynininkas Ignas Mečajus, o jo auka tapo 21-erių mergina ir ją užstoti bandęs 25-erių vaikinas.

Konfliktas Vilniaus centre (nuotr. facebook.com)
16

Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad prieš tai galimai smurtą patyrė ir pats imtynininkas. Apie šį įvykį visuomenė išgirdo ne iš karto. Pati nukentėjusioji apie smurtą nutarė pranešti per Kalėdas, paviešindama savąją versiją socialiniame tinkle „Facebook“. Būtent tada ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Prokuratūros teigimu, toks sprendimas priimtas įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis bei gavus įtariamųjų ir nukentėjusiųjų prašymą tyrimą nutraukti abiem pusėms susitaikius.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad vienas iš įtariamųjų nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiamas kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius. Kitas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiamas pagal laidavimą, įvertinus, kad nusikalstamą veiką jis padarė pirmą kartą, nuoširdžiai dėl to gailėjosi ir pripažino savo kaltę.

Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą teisėtumą ir pagrįstumą, tačiau šis nutarimas gali būti skundžiamas nustatyta tvarka.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Smurto proveržis Vilniaus centre: dziudo kovotojas vožė merginai į veidą

Užfiksuota vaizdo įraše

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad dar 2018-ųjų lapkričio 16-sios naktį Vilniaus centre vaizdo kameros užfiksavo, kaip imtynininkas Ignas Mečajus smogia merginai ir ši krenta ant šaligatvio. Vaizdo įrašą po mėnesio paviešino pati nukentėjusioji.

REKLAMA

Nors policijai pavyko greitai nustatyti konflikte dalyvavusius asmenis, bet tyrimas užtruko. Tik po kurio laiko buvo oficialiai pareikšti įtarimai I. Mečajui ir dar vienam neįvardijamam konflikto dalyviui.

I. Mečajaus advokatas Dainius Dargevičius portalui tv3.lt tuomet patvirtino, kad jo klientui buvo pareikšti įtarimai dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo:

„Šį faktą patvirtinti galiu, bet plačiau ikiteisminio tyrimo detalių nekomentuosiu. Buvo pateikti jau anksčiau viešoje erdvėje įvardyti įtarimai. Per įvykusią apklausą naujų aplinkybių nesužinojome.“

Prisipažįsta smurtavęs

I. Mečajaus advokatas patvirtino, kad pirmos ir kol kas vienintelės apklausos teko palaukti keletą mėnesių: „Kol kas buvome apklausti tik kartą. Neatrodo, kad išaiškinti nusikaltimą turėtų būti sunku ar labai klampu, kai yra pakankamai iškalbingi vaizdo įrašai.“

Anot D. Dargevičiaus, jo kliento pozicija yra tokia, kad visos faktinės aplinkybės yra pripažįstamos.

„Jis nuoširdžiai gailisi dėl tų aplinkybių. Dabar klausimas, kaip šios aplinkybės bus įvertintos teisine prasme. Svarbus klausimas, ar jis galėjo suvokti savo veiksmus“, – pabrėžė D. Dargevičius.

Įvardijo sužalojimus

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad per šį incidentą nukentėjo ne tik vaizdo įrašą paskelbusi mergina, bet ir jos draugas. Būtent jis ir kreipėsi į pareigūnus dėl patirtų sužalojimų. Šią informaciją patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus atstovas Paulius Radvilavičius.

REKLAMA

„Gavome pranešimą, kad lapkričio 16-ąją, apie 4.40 val. nakties, adresu Vilniaus g. 29, prie „La Birra“ baro įvyko konfliktas. Pareigūnams pranešta, kad nepažįstamas jaunuolis sumušė 1993-siais gimusį jaunuolį. Nukentėjusiajam agresyviai nusiteikęs asmuo trenkė į nosį. Vėliau konstatuotas nosies lūžis. Nukentėjusysis pranešė, kad tas pats asmuo vieną kartą trenkė jo 1997-siais gimusiai draugei“, – pasakojo P. Radvilavičius.

Anot policijos atstovo, minėtam J. B. konstatavus nosies kaulo lūžį, jis buvo išleistas gydytis ambulatoriškai: „O jo draugei, kuri pati nesikreipė į policiją, nustatyta akies voko žaizda. Dėl šio incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir galimo viešosios tvarkos pažeidimo.“


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-07-22 14:46:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va ir pasirodė Lietuvos teisėsauga. Treniruojamas nebaudžiamas chuliganėlis pajus savo galią ir laisvę. Ar laukiama kol nebaudžiamas smurtautojas užmuš žmogų? Dabartinis laidavimas yra netaisoma įstatymo spraga nusikaltėliams išsisukti.Ar to nemato TM?
Atsakyti
-5

D
Dita
2019-07-22 15:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liuks pasakyta ! Spaudziu desne ranka !
Ir ta idiota kur Jurbarke sumušė mergina, tegul keliauja tenai, kalėjimas greirt nuleistu ant žemės. :)
Atsakyti
-1

T
Tl
2019-07-24 10:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maciau daug visokiausiu chuliganu savo gyvenime bet sitas nera toks. As su juo sportavau ir atsimenu ji kaip labai normalu zmogu. Apskritai Dziudo sportas neugdo smurto, tai pagarbos sportas kuriame visada laimi protas. Gal jam zmogui taip pasitaike ir jis uzvoze, bet as isitikines taip atsitiko del aplinkybiu. Anksciau rase kad jis pats buvo pats spardomas ir spjaudomas tos merginos kuriai voze. Taip kad nei vienas ten nebuvo sventas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų