Širinskienė „tvarkiečių“ gretose – su gėlėmis jos niekas nelaukia

Agnė Širinskienė yra viena iš aktyviausių valstiečių frakcijos narių parlamente, tačiau pasirodė pranešimai, kad politikė neatmestų galimybės išgelbėti sugriuvusią „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją. Pati A. Širinskienė įsitikinusi, kad taip būtų užtikrintas valstybės stabilumas, tačiau ekspertai abejoja, ar Ramūnas Karbauskis lengvai paleis savo artimiausią bendražygę.

Agnė Širinskienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kad galėtų prisijungti prie sugriuvusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos praėjusį ketvirtadienį A. Širinskienė pareiškė valstiečių frakcijos posėdyje.

Šiuo metu „Tvarka ir teisingumas“ derasi dėl valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Garsiai svarstė

A. Širinskienė portalui tv3.lt tvirtino, kad jokio sprendimo dėl jos perėjimo į „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją nėra priimta.

„Buvo mano pamąstymai [valstiečių] frakcijoje, pasakyti labai lakoniškai ir trumpai, per daug nediskutuojant. Paskui frakcijos kolegos tokias nuotrupas labai neatsakingai išnešė“, – sakė Seimo narė.

Politikė tvirtino, kad apie galimą perėjimą nekalbėjo nei su valstiečių vadovybe, nei su „tvarkiečių“ lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu. Pasak A. Širinskienės, toks žingsnis kol kas yra jos asmeniniai pasvarstymai, tačiau jei, politikės teigimu, perėjimo į „tvarkiečių“ gretas reikėtų valstybės stabilumo ir vyriausybės programos vykdymo labui, politikė nedvejotų.

REKLAMA

Agnė Širinskienė (nuotr. Fotodiena.lt)

„Manau, kad įsipareigojimai rinkėjams ir vyriausybės galimybė dirbti ir įgyvendinti savo programą yra aukštesnė vertybė nei mano norai ar pageidavimas būti vienur ar kitur“, – tikino A. Širinskienė.

Politikės teigimu, kiti valstiečiai nepasisakė ar taip pat būtų pasiryžę pereiti į kitą frakciją, tačiau A. Širinskienė tvirtino, kad nenustebtų, nes žino savo kolegų vertybes.

„Mums svarbu turėti stiprius koalicijos partnerius, kurie turėtų savo frakciją. <..> Šiuo atveju ir koalicijos interesas turėti maksimalias galimybes dirbti, o tos maksimalios galimybės atsiranda turint atskiras frakcijas koalicijos partneriams“, – aiškino A. Širinskienė.

Su Širinskiene nekalbėjo

„Tik girdėjau iš spaudos tą dalyką. Spauda daugiau žino negu mes žinom“, – portalui tv3.lt sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Žemaitaitis.

Politiko teigimu, kol kas apie A. Širinskienės perėjimą į jo frakcijos su niekuo nekalbėjo, tačiau patikino, kad politikė yra laukiama „tvarkiečių“ gretose.

„Jeigu būtų toks sprendimas, tai kodėl gi ne?“ – teigė R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis (Fotodiena/Arnas Strumila)

Pašnekovo teigimu, A. Širinskienė nėra vienintelė Seimo narė, kuri galėtų išgelbėti sugriuvusią „tvarkiečių“ frakciją. R. Žemaitaitis patvirtino, kad kalbamasi su Mišrios Seimo narių grupės nariais, taip pat laukiama, kaip pasibaigs rugsėjo 8 d. vykstantys rinkimai Gargždų, Žiemgalos ir Žirmūnų vienmandatėse apygardose.

„Gali visko būti, kad ir nauji Seimo nariai galėtų prisijungti“, – svarstė R. Žemaitaitis.

Mato politinį cinizmą

Opozicijos lyderė, liberalų frakcijos atstovė Viktorija Čmilytė-Nielsen portalui tv3.lt sakė, kad galimą A. Širinskienės perėjimą pas „tvarkiečius“ vertina kaip rinkėjų apgaudinėjimą.

REKLAMA

„Būna, kad politikai keičia savo nuomonę, pereina į kitą partiją. Bet šiuo atveju mes matome absoliučiai pragmatišką veiksmą, kai žmogus, neatsižadėdamas savo įsitikinimų, ketina pereiti į kitą frakciją, kad jai pagelbėtų. Mano galva, tai toks politinio cinizmo pavyzdys“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen (nuotr. Fotodiena.lt)

Liberalė įsitikinusi, kad jei A. Širinskienė ir pereitų į kitą frakciją, politikė vis tiek būtų aktyvi ir gintų valstiečių interesus.

„Neturiu pagrindo manyti, kad A. Širinskienė prarastų įtaką, greičiau atvirkščiai“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Abejoja, ar Karbauskis paleistų

Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė portalui tv3.lt sakė, kad politiniuose kuluaruose A. Širinskienės išėjimas buvo labiau vertinamas kaip tam tikras pokštas.

„Buvo juokaujama, kad Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovei nepamaišytų „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje pabūti“, – kalbėjo R. Urbonaitė.

Politologės nuomone, reikėtų atsargiai vertinti tokį scenarijų. R. Urbonaitė svarsto, kad R. Karbauskis nebūtų suinteresuotas paleisti vieną aktyviausių frakcijos narių.

„Tikrai labai sunku įsivaizduoti, kad A. Širinskienė, kuri yra akivaizdžiai lojali R. Karbauskiui ir valstiečiams, perėjusi į „tvarkiečių“ pusę staiga savo lojalumą kažkur padėtų į paraštes. Ji akivaizdžiai būtų valstiečių žmogus toje frakcijoje. Tai būtų labiau destruktyvus veiksnys, dėl to, manau, R. Žemaitaitis ir nesvarsto tokios galimybės“, – samprotavo politologė.


Rašyti komentarą...
p
pensininke
2019-07-01 19:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai akivaizdus apgaudinejimas, jau tie valstieciai ka sugalvoja, tai jokie istatymai nenumato tokiu mainu; sita magde aferiste nr.1. Jokios morales, svarbiausia pinigingas postas
Atsakyti
0

J
Jo
2019-07-01 16:47:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tą kur povelneis dingo Gražulis .Agnė neik pas vagis būk pas karbauski !?!?
Atsakyti
-2

J
Jadzikė
2019-07-01 17:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ale,kad Čmilytė susivėlus. Gal galvos neplauna?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų