Darbuotojai nekantriai laukia pokyčių: dažnas skelbimuose nori matyti, kiek uždirbs

Ar norėtumėte darbo užmokestį sužinoti jau iš skelbimo, siūlančio darbą? Tą lengvai gali pavykti pamatyti jau nuo šių metų rudens. Seime sėkmingai skinasi kelią siūlymas, kad kiekviename darbo skelbime privalomai būtų nurodoma būsima alga.

Darbdaviai gresiančia naujove toli gražu nesidžiaugia ir sako, kad tai neteisinga. Profsąjungos aiškina, kad tokia naujovė – kone privaloma. Tiesa, ir jos pripažįsta, kad naujovė gali virstu absurdu.

Naršant internete po darbo skelbimų tinklalapius matyti, kad būsimas atlyginimas nurodomas retai. Karjeros platformos „CV Online“ specialistai sako, kad mūsų šalyje populiariausia tai laikyti paslaptyje.

Tik retais atvejais, kai atlyginimas konkurencingas, palyginti didelis, darbdaviai noriai parašo skelbime. Tačiau apie minimalius ar vidutinio dydžio darbo užmokesčius, kokių mūsų šalyje yra daugiausia, nutylima. Visgi dauguma lietuvių atlyginimo perspektyvas norėtų žinoti jau eidami į darbo pokalbį.

„Geriau žmogus iš karto žinotų, ką dirbs, kokį darbą ir kokio atlyginimo tikėtis“, – sako vilnietis.

„Žinočiau galimybes, vis tiek norisi uždirbti kuo daugiau“, – antrino vyras.

„Tiesiog manau, kad verta žmogui žinoti iš karto, kiek jis galėtų gauti ir tada jis galėtų iš karto žinoti, ar jam verta domėtis tuo darbu ar ne“, – mano vilnietė.

REKLAMA

„Jeigu būtų iš karto nurodyta, kiek žmogus gauna, automatiškai būtų didesnis žmonių antplūdis“, – tikino vaikinas.

Kad žmonės noriau kreipiasi dėl darbo, kai skelbime nurodoma atlyginimo suma, sako ir įdarbinimo specialistai. Antra, tarp tos gausos kreipiasi daugiau būtent tinkamų kandidatų.

Idėją skelbimuose būtinai įrašyti ir būsimą algą jau svarsto Seimas. Ten liko vos vienas balsavimas, kad ši naujovė, iki šiol sulaukusi didelio Seimo narių palaikymo, įsigaliotų.

Tiesa, darbdaviai gresiančios naujovės laukia su siaubu. Darbdavių konfederacijos direktoriaus Dano Arlausko teigimu, tai – pataikavimas žmonėms. Būtinybė iš anksto viešinti atlyginimus esą neleis pakankamai įvertinti aukščiausios kompetencijos specialistų.

„Ypač tie, kurie dirba nuotoliniu būdu, kurie dirba su IT, kurie dirba reklamos srityje, dizaino srityje. Kur viską lemia žmogaus gebėjimai, ką jis sukuria, tai iškart pasakyti, kokį jis turi gaut atlyginimą – visiškai kvaila“, – pabrėžė D. Arlauskas.

Ši idėja, pasak jo, pasiteisintų tik mechaniniams darbams, kur nereikia specifinių gebėjimų. Darbdavių atstovas vardija ir kitą argumentą, kodėl šis siūlymas absurdiškas.

„Sako mes tada padarom tas šakutes, nuo tiek iki tiek, tada aš ir sakau, ypač Tomui Tomilinui, kuris yra idėjos iniciatorius. Tomai, o tai kokia tada prasmė, aš galiu parašyti 600–2000 eurų“, – akcentavo jis.

Dėl šios priežasties pataisomis neskuba džiaugtis ir profsąjungos. Nors profsąjungų konfederacija pritaria, kad nurodyti atlyginimą jau darbo skelbime – būtina, visgi sako, kad reikia sulaukti galutinių derybų. Geriausia esą, jei bus nutartas tikslus, kuo mažesnis sumos intervalas, kad nurodytas atlyginimas būtų kuo tikslesnis.


Rašyti komentarą...
B
Būtinai!!!!!
2019-07-02 14:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar grynos patycios. Sukursime jums galimybe tobuleti, dirbti draugiskoje aplinkoje blalialiaa blia. O kur pagrindinis atsakymas??????
Atsakyti
-1

a
as
2019-07-02 15:27:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
klausyk tu verslinike ,tu gali kalbeti tik jei sugebi parasyti normalia darbo sutarti,ir kad ne tik skaiciukai matytusi ,o ir kiek valandu zmogus dirba ir zmogaus banko sakaita kad vmi matytu kas kiek kam veda pinigu,o dabar pagal tavo parasima tu nabagas esi ir tik tesugebi isnaudoti zmones,paziurek kaip kitos salys gyvena ir kiek procentu pasilieka sau,o jus norit daug ir is karto ir kad dirbtu non stip,,atisvesk tu is afirkos varguoliu ir galyk juos su botagu
Atsakyti
0

Žemaitė
2019-07-02 15:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbdavys turi pasakyt,kiek mokės už darbą,jei darbuotojas tinkamai JĮ ATLIKS.Ne kitaip.Neturi žmogus,ieškantis darbo,eit kaip į "džiungles",nežinodamas,ką jam mokės;skambinėti savo sąskaita ir gaišti nežinia dėl ko.Pasakykit (parašykit)žmogui ,ką ruošiatės mokėti už jo darbą;nereikia žeminti darbuotojo,o tai jis "išskris" užsienin,kur jis bus geriau traktuojamas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų