Dėl feisbuke plintančių raginimų susidoroti su įtariamuoju – tarnybų įspėjimas

Didelio visuomenės dėmesio sulaukęs kraupus nusikaltimas prieš nepilnametę sukėlė ypatingai daug diskusijų socialiniuose tinkluose. Po išplitusių įrašų, kuriuose skatinama susidoroti su nusikaltėliu, dėmesį atkreipė viešąją erdvę prižiūrinti tarnyba.

Jurbarkas (BFL/fotobankas.lt)

Kauno klinikose gydomos merginos skriaudėjo nuotrauka buvo platinama įvairiose feisbuko grupėse, o šalia nuotraukos buvo dalinamasi raginimu susidoroti su nusikaltėliu.

Žmonės, tame tarpe ir grupės administratoriai, išreiškė norą, kad įtariamasis būtų nubaustas „čia ir dabar“. Tačiau pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, įtariamasis nėra nuteistas.

Socialiniame tinkle platinami įrašai patraukė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos dėmesį – į grupes, kuriose buvo platinami susidoroti skatinantys įrašai, kreipėsi viešąją erdvę prižiūrinti tarnyba.

Tarnyba nurodė, kad nepilnamečio asmens nuotrauka negali būti platinama be nepilnamečio tėvų sutikimo, ypač jei nepilnametis asmuo yra siejamas su nusikaltimu. „Tai pažeidžia nepilnamečio asmens teises ir interesus“ – teigė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos atstovė.

Taip pat buvo nurodyta, kad už nusikaltimą yra baudžiama teisės nustatyta tvarka, o įtariamasis, ypatingai nepilnametis, nepraranda savo teisės į privatumą.

Po tarnybos prašymo pašalinti nepilnamečio teises pažeidžiančią informaciją, įrašai buvo ištrinti.

Po pasidalintu inspektorės įspėjimo įrašu, grupės nariai išreiškė savo nuomonę – daugumai pasirodė, kad inspektorė nusišneka ir bando slėpti nusikaltimu įtariamą asmenį.

Grupės nariai komentaruose teigė, kad Lietuvoje nėra teisybės ir ragino nekreipti dėmesio į perspėjimą bei viešai pasmerkti nusikaltimą padariusį nepilnametį. Komentatoriai taip pat pastebėjo, kad viešinama nepilnamečio nuotrauka buvo patalpinta internetinėje erdvėje, tad yra vieša ir ją naudodami jie nepažeidžia jokių įstatymų.


Rašyti komentarą...
I
Indre
2019-06-01 17:08:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dovilės Didžiunaitytės byla yra pavyzdys nešvarios Lietuvos teisinės sistemos.Ir db manau, kad mamytė paprašė, kad apie Mantą nebūtų skleidžiama info socialiniuose tinkluose.O tai reiškia,kad bus bandoma užglaistyti ir šią bylą...Auginu dukrą, bet po šių dviejų bylų baisu gyventi Lietuvoje.Nes teisėsauga yra paperkama.Juk tėveliai Mantuko turi daug stogų.O kaip mergaitei gyvent?Jei Laura Icikeviciene atsidurtų Karolinos tėčio vietoje kaip ji jaustųsi?
Atsakyti
-3

N
Nustebes
2019-06-01 20:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva stebuklu salis. Jai mama per kombinzona pliauksteli vaikui, tai is jos vaikus atima. Padaro didziausia nusikaltele. Neleidzia ramiai gyventi. O jai kazkoks urodas sudauzo mergaite, zandikauli sulauzo, dantis ismusa ir t.t. . Jis sedi pas mamyte apsokinetas. Jis labai geras berniukas raso. Jo nereikia uzdaryti. O cia tai teisybe.
Atsakyti
0

A
Asta
2019-06-01 17:58:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas issisprestu jei sis ivykis paliestu Skvernelio ar Pernavo vaikus.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (67)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų