Skurdo Lietuva: Antanina papasakojo, kaip išgyvena iš 180 eurų

Lietuvos ekonomika auga nesustodama, tačiau skurstančių žmonių Lietuvoje beveik nemažėja. Pagal nepritekliaus rodiklius Lietuva ir toliau velkasi ES uodegoje. Dešimtadalis lietuvių neišgali ne tik kada panorėję valgyti mėsos, bet ir pakankamai pasišildyti būsto. O ir atostogos už namų sienų daliai lietuvių – neįgyvendinama svajonė.

Susipažinome su marijampoliete Antanina, kuri daržovių užsiaugina pati, o štai mėsą ar žuvį, gaudama nė 200 eurų nesiekiančią pensiją, valgo tik ypatingomis progomis. 

„Turėjau uošvį žveją, pamatau ungurį – seilė bėga. Jaunystėje su vyru buvau ir svečiam vežiau iš Nidos, Juodkrantės. Netrūkdavo šaldytuve. O Dabar – 100 eurų už kg. O jei 180 eurų gaunu pensijos, kiek metų būti nevalgius, kad nusipirktum ungurį?“, – kelia klausimą marijampolietė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Marijampolietės Antaninos gyvenimas

Apie atostogas už namų tvoros Antanina gali tik pasvajoti. Kurorte moteris paskutinį kartą ilsėjosi sovietmečiu. Tiesa, Birštone prieš trejus metus gydėsi sanatorijoje, tačiau tai juk ne poilsinė kelionė.

„Poilsinių nieks neduoda, o iš savo pinigų keliauti nesugebu, nelieka. Už buitinius patarnavimus moku tik už dujas, kai nusiperku, ir elektra“, – pastebi moteris.

REKLAMA

Ir tokių kaip Antanina Lietuvoje daugybė. Naujausi „Eurostato“ duomenys rodo, kad Lietuva pagal skurdą ir toliau velkasi Europos Sąjungos uodegoje ir patenka tarp keturių šalių, kuriose yra didžiausia dalis materialinį nepriteklių patiriančių žmonių. Lietuvoje tokių – daugiau kaip dešimtadalis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis mėgina guosti, kad skurdo rodiklis po truputį mažėja. Tačiau Lietuvai pakilti į aukštesnę vietą to vis tiek nepakanka.

„Socialinė sritis biudžete yra viena pagrindinių temų. To link reikia eiti, tą visi suprantame. Dabar tik dedam pastangas, turim aiškius siūlymus, nešame vyriausybei deryboms dėl biudžeto, žiūrėsime, kaip susidėlios“, – teigia L. Kukuraitis.

Didelį materialinį nepriteklių patiriančiais žmonėmis laikomi tie, kurie neišgali sau leisti keturių iš šių dalykų: laiku apmokėti sąskaitų, pakankamai apšildyti būsto, apmokėti nenumatytų išlaidų, reguliariai valgyti mėsos, žuvies arba atitinkamo vegetariško patiekalo, savaitę atostogauti ne namuose bei išlaikyti automobilio.

„Išties, ekonomika auga, gerovė auga, bet skirtumas tarp geriau ir mažiau gerai gyvenančių nemažėja. Priežasčių labai daug. Jas visas išvardina kasmet Europos Komisija. Reikia tik atsižvelgti ir mėginti jomis naudotis“, – pastebi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Per 4 metus 20 proc. gyventojų, kurie yra visuomenės apačioje pagal pajamas, jų pajamos išaugo 17 proc., o tų, kurie visuomenės viršuje pagal pajamas, pajamos išaugo 40 proc“, – atkreipia dėmesį ekonomistas Romas Lazutka.

Politikai, verslo atstovai bei akademikai siūlo savo receptus, kaip traukti tautiečius iš skurdo.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2019-05-22 19:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O turint neįgalumą(autoimuninis diabetas nuo vaikystės) 100 eurų kol gyvensi?
Kaip gydytis,laikytis dietos,kurti šeimą,mokėti už būstą?
Atsakyti
-7

R
Rits
2019-05-22 20:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar gyvena zmones is 122€ na dar net is 150€.,paprasti zmogeliai gyvena.Uztai milijonieriai,vagys paremti juos del rinkimu praso ubagu.Va kaip mes gyvenam Europos Sajungos zmones
Atsakyti
-3

A
Antanas
2019-05-22 19:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, kas per santvarka ir valdininkai,kai zmogus su negalia egzistuoji dugne kelis desimtmecius uz 115 euru;per 10-15 metu kai kada paindeksuodavo-pakilo gerove nuo 95 iki 115 t. y.20 euru [apie20 kartu po eura vidutiniskai];pensijos dideja tarybiniams veikejams,kurie susikaupe didelius stazus,tame tarpe ir fiktyvius;kgb karininkai,kurie buvo itaisyti kolchozuose ir kt. inzinieriais,destytojais,direktoriais.ir t.t.-tiems kyla kaip ant mieliu;savo verslus ,po kelias imones ir parduotuves turi..........tiems butina 500-600 ar net daugiau...800-1000.....taip ir varo sistema ,sistemingai,tik vieniems-konslageris ,kitiems rojus......kazkur tai girdeta,matyta,testinumas nuo Breznevo laiku............
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų