Kai nusprendi rašyti apie Kauną darosi nejauku. Kiekvienas miestą regi savaip. Vienam gyvenimas tampa geresnis dėl išasfaltuotos gatvės (vaikai kiekvieną rytą šia gatve automobiliu darda į darželį.) O kitam ir naujos F1 trasos nepakaktų.

Tačiau dauguma ne pirmą dešimtmetį čia gyvenančių žmonių tvirtina tą patį: miestui reikia kažko daugiau. Per tuos dvidešimt su trupučiu metų Kaunas nuėjo kažkur „į šalį“. Tai aiškiai jaučiama grįžus po kelionių Lietuvoje. Lyginant su mažesniais, naujomis trinkelėmis ir dviračių takais tviskančiais šalies miestais, Laikinoji sostinė vis dar yra „proletaras su nutrintu vatinuku“.

Paskutinis juokelis: mieste reikia daugiau rinkimų. Tada gatvės mieste blizgės. Ir įvažos į daugiabučių kiemus nebeprimins kanjonų. Nes tai, kas Kaune dėjosi prieš mėnesį, drąsiai galima vadinti „alternatyviuoju rinkimų šou“. Mindaugo prospektas, Jonavos gatvė ir dar keletas mažesnių gatvyčių buvo sutvarkytos ir riedėti jomis dabar tikras malonumas.

Tiesa, tikruosius gatvių tvarkymo rezultatus matysime po žiemos, kai naujoji valdžia jau bus įsipatoginusi savo krėsluose. Nuoširdžiai gaila, kad rinkimai užgrius kiek per anksti, kai šaltis dar nebus pasitraukęs. Būtų puikus indikatorius atliktiems darbams įvertinti. Kol kas — miestiečiai džiaugiasi, spėlioja kiek dar pinigų „pataupyta“ priešrinkiminiam gyventojų užganėdinimui.

REKLAMA

Šiaip Kaune labai mėgstama planuoti ir suplanuotais dalykais garsiai dalintis. Miesto „galvos“ nuolat įsisukusios į įvairių strategijų, vizijų, projektų ir maketų gamybą. Kai klausai, skaitai — gražu, kai žvalgaisi aplink — viskas kitaip.

Toli ieškoti nereikia. Tarkim, Laisvės alėja. Kadangi ši gatvė yra ir mano kiemas, tai nori nenori tenka sekti visas žinias apie „amžiaus renovaciją“. Prisipažinsiu, nebekreipiu dėmesio į datų abrakadabrą, kuri tiekiama miestelėnams žadant centrinės gatvės renovaciją. Pastaruoju metu, prieš rinkimus, kalbos apie tai ir vėl sklando it įkyrūs bimbalai. Kažkokie nesibaigiantys darbų etapai, išsiskleidžiantys architekto Šarūno Kiaunės „skėčiai“, „konkė“, vėl... tas pats marazmas.

Atvirai sakau — kaunietis turi tokių kalbų atmetimo teisę. Gal net pareigą. Naujasis „burtažodis“ — Kongresų, koncertų ir konferencijų rūmai — stebuklo galios taip pat nebeturi. Labiau tikiu vienu metru nutiesto ir išbandyto dviračių tako, nei milijoninėmis sumomis už kurias bus statomi šie rūmai ar renovuojama Laisvės alėja. Kalbant apie naujus dviračių takus, šiemet miestas sulaukė permainų: Šilainių ir Vilijampolės dviratininkai jau gali be kliūčių pasiekti Centrą. Tai džiugina. Nemažai nuveikta ir statant treniruoklius. Jų gerokai padaugėjo. Norintis sportuoti miestietis dabar be vargo gali rasti sau tinkamą vietelę tai daryti.


Rašyti komentarą...
l
lolkklk
2015-01-05 12:27:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
manau, kad Kaunas yra miestas kaip miestas. Juk visi turi savų pliusų ir savų minusų. O tas nuolatinis Kauno menkinimas, tai jau kažkokia nenormali patologija, ar kažkieno pavydas. Miestas yra tvarkomas pagal išgales, o ne stumiant jo į skolas kaip Vilniuje, jame daugybė studentų, verslininkų, mokslininkų ir kitokių tyliai dirbančių savo darbą žmonių. O kad Vilnius daug margesnis įvairiomis prasmėmis, tai jau čia tik geografinė padėtis bei sostinės statusas jam tai duoda.
Atsakyti
-1

f
faktas
2014-12-24 18:24:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisiai rinkiminis prasmirdusios žuvies tekstas.
Atsakyti
-1

V
Vuilnius
2014-12-28 10:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
pirmiausia pamirskite ta krepsini, tai rytu Europos atributas, o Lietuva nieko bendro su rytu Europa neturi. Kaunas manau, puikus meistas, taciau jis gyvena kokioje tai emocineje kloakoje krepsinio, eurovizjos ir rusisko popso. Nubraukite tai vienu you, tai uzvakar diena, ir dar, kai kuriate meisto zekla, tai ne logo nusipaisykite, o sukurkite ideja. Neatiduokite pinigu reklamos agenturai (tai irgi uzvakar diena), o kreipkites i prekiniu zenklu imones. Nebukite provincialus, Kaunas vertas daug daugiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų