Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas nepritaria Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) reikalavimams mokėti autorinį atlyginimą už mokyklų koncertuose viešai atliekamus kūrinius.

"Mokinių ir studentų koncertinė veikla yra mokymo proceso dalis, todėl turi didžiulę reikšmę mokinių ir studentų ugdymui. Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas suteikia teisę kolektyvinio administravimo asociacijai LATGA-A ieškoti ir surasti tiek autorinių teisių turėtojams, tiek autorinių kūrinių naudotojams priimtinas autorinių kūrinių panaudojimo sąlygas. LATGA-A taikomi kolektyvinio autorių teisių įgyvendinimo metodai kelia visuomenės pasipiktinimą ir formuoja jos neigiamas nuostatas autorių teisių apsaugos klausimais, tuo darydami didžiulę žalą autorių teisių apsaugos būtinybės suvokimui visuomenėje", – teigia komiteto pirmininkas.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas 2007 m. kovo 9 d. rengia komiteto posėdį, kuriame bus aptarti LATGA-A naudojami kolektyvinio autorių teisių įgyvendinimo metodai, išklausyta informacija apie tai, kaip Kultūros ministerija vykdo jai Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme pavestas autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijų priežiūros funkcijas.

REKLAMA

Posėdyje bus siekiama išsiaiškinti, ar faktas, kad LATGA-A atstovauja kai kuriems aukštas pareigas užimantiems Kultūros ministerijos darbuotojams, netrukdo Kultūros ministerijai objektyviai vykdyti autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijų priežiūros funkcijų; kaip Kultūros ministerija kolektyvinio teisių administravimo asociacijų ir (ar) kūrinių bei gretutinių teisių objektų naudotojų prašymu tarpininkauja derybose dėl sutarčių sudarymo.

Išanalizavęs minėtus klausimus, komitetas kartu su Kultūros ministerija aptars poreikį keisti Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, sakoma Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pranešime spaudai.


Rašyti komentarą...
C
Capers Kaparelis
2007-03-01 14:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima ...."vadovautis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais", jei LATGA-A steigėjai ir savininkai yra aferistai is Prancūzijos. Keista, bet padariau tokia išvadą.
2006 metų gruodžio mėnesio pradžioje, važiuodamas traukiniu iš Vilniaus per Minską, atsitiktiniu "tambūro" bendrakeleiviu turėjau keistoką, mokantį tik vieną rusų kalbos žodį, užsienietį. Kadangi buvo vėlyvas penktadienio vakaras, tai ponas jaudinosi, ar pasitiks jį partneriai Minske. Jo susirūpinimas užkrėtė ir mane. Norėdamas, kaip nors paguosti dėl Minsko partnerių padorumo, pasiteiravau, kokią verslo sritį jie atstovauja. Šioje vietoje ponas ir išdavė savo komercinę paslaptį: "..tai valdžios atstovai,...važiuoju pagelbėti įsteigiant autorių teisių kontrolę Baltarusijoje.
Atitinkamai paklaustas dėl Lietuvos, prisipažino, kad LATGA-A, tai jų pagimdytas verslas.
O gal pasigyrė? Manau, kad ne, nes jam susitikimą Minske parengė ir bilietus į traukinį užsakė „...mergaitės...“ iš LATGA-A.
Jeigu tai tiesa, tai šaunieji Prancūzai greitu laiku apmokestins visas, be išimties, BAŽNYTINES GIESMES, o pono Jučo kultūros ministerija, manau, ir ateityje negalės niekam nieko "rekomenduoti", nes LATGA-A steigimas Lietuvoje irgi buvo vykdomas “.....pasitelkus artimus Vyriausybei advokatus....“, t.y. pagal patikimą scenarijų, kuris dabar tiražuojamas steigiant „BATGA-A“ Baltarusijoje.
Atsakyti
0

m
miaune
2007-03-01 15:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū Dievui, kad už daugybos lentelės naudojimą dar nereikia mokėti. Tik pagalvokite, kas būtų, jei kas kartą padauginus skaičių, reikėtų susimokėti daugybos lentelės "autoriui". Beje, ir kitos įvairių mokslų formulės nemokamos, nors ir žinomas pirmasis jas išvedęs žmogus, tačiau jomis naudotis ir skaičiuoti gali kiekvienas. Tuo ir paremtas mokslo progresas. Tie dalykai, kurie prieinami visiems ir daugybė žmonių juos gali tobulinti, daug greičiau juda į priekį. O jei priėjimas ribojamas, viskas sustoja...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų